منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  رویدادهای بازار کریپتو در آگوست: ارزهای دیجیتالی که رویدادهای مهمی را در این ماه تجربه می‌کنند
رویدادهای بازار کریپتو در آگوست: ارزهای دیجیتالی که رویدادهای مهمی را در این ماه تجربه می‌کنند

رویدادهای بازار کریپتو در آگوست: ارزهای دیجیتالی که رویدادهای مهمی را در این ماه تجربه می‌کنند

در این مقاله نگاهی به ده ارز دیجیتال که دارای تحولات و رویدادهای جالبی در ماه آگوست هستند، می اندازیم. این تحولات می‌تواند بر قیمت آنها نیز تأثیر مثبت بگذارند.

برخی از رویدادهای بازار کریپتو برای این 10 ارز در ماه آگوست به این شرح است:

 • هلیوم و ورج هر دو هالوینگ یا نصف شدن پاداش بلاک را تجربه خواهند کرد.
 • اتریوم در این ماه هاردفورک لندن را راه اندازی می‌کند.
 • استاکس و مدیوبلاک شبکه‌های اصلی خود را ارتقا می‌دهند.

رویدادهای مهم بازار کریپتو در ماه آگوست

همه فعالان بازار ارزهای دیجیتال می‌دانند که بازار کریپتو با رویدادهای مهمی مانند هالوینگ، به روزرسانی ها و حتی همایش‌های مهم می‌تواند دستخوش تغییر شود. یکی از استراتژی‌های معامله گران فاندامنتال تعقیب این تحولات و رویدادها برای سرمایه گذاری است.

بیت پارس در این مقاله اطلاعات رویدادهای مهم در ماه آگوست که می‌توانند بازار کریپتو را دستخوش تغییر کنند جمع آوری کرده است. باید خاطرنشان کرد که این تحولات به صورت قطعی باعث افزایش قیمت نمی‌شوند. با این حال امکان افزایش قیمت را به شدت بالا می‌برند.

دو ارز دیجیتال که هالوینگ را برنامه ریزی کرده‌اند

هالوینگ یا نصف شدن پاداش بلاک یکی از مهم ترین رویدادهای بازار محسوب می شود و در ماه آگوست دو ارز در بازار کریپتو این رویداد را تجربه خواهند کرد. با هالوینگ میزان عرضه توکن به نصف کاهش می یابد. کاهش عرضه عموما با افزایش قیمت همراه است.

هلیوم (HNT)

 • قیمت فعلی: 13.32 دلار
 • ارزش بازار: 1.24 میلیارد دلار
 • رتبه کلاه بازار: #76

هلیوم در ژوئیه 2019 راه اندازی شد. این پلت فرم امکان برقراری ارتباط بین دستگاه‌های بی سیم را فراهم می‌کند. این دستگاه‌ها از شبکه نقاط اتصال HNT برای ارسال داده‌ها به یکدیگر استفاده می‌کنند. هلیوم با دستگاه‌های اینترنت اشیاء (IoT) ارتباط تنگاتنگی دارد و سازگار است.

HNT توکن اصلی این شبکه است. این ارز حداکثر عرضه 223 میلیون توکنی را دارد که بین صاحبان نقاط اتصال توزیع می‌شود. علاوه بر این، استخراج این ارز از طریق اعتبار سنجی پوشش بی سیم و انتقال داده‌ها با استفاده از همین نقاط مهم، به دست می‌آید. در نهایت، شرکت کنندگان می‌توانند نقاط مهم خود را خریداری کرده یا ایجاد کنند.

به منظور دستیابی به حداکثر عرضه 223 میلیون، HNT برنامه دوساله خود را در 1 آگوست آغاز کرده است. در این برنامه هالوینگ و یا نصف شدن پاداش بلاک نیز وجود دارد.

ورج (XVG)

 • قیمت فعلی: 0.023 دلار
 • ارزش بازار: 384 میلیون دلار
 • رتبه بازار: #134

ورج یک ارز دیجیتال متمرکز بر حریم خصوصی است. هدف این شبکه را می‌توان ارائه یک شبکه پرداخت غیر متمرکز و ارتقاء آن تا ایجاد یک بلاک چین بیت کوین بومی دانست. این ارز دیجیتال ویژگی‌های متعددی در ارتباط با حریم خصوصی دارد. با این حال چند محدودیت از جمله ادغام تور (Tor) در کیف پول و جریمه برای معاملات با آدرس‌های مخفی دارد.

مشابه هلیوم، ورج نیز در ماه آگوست هالوینگ را تجربه می‌کند. آخرین هالوینگ این ارز در 26 ژانویه رخ داد، که در آن پاداش بلاک از 200 توکن به 100 توکن کاهش یافت.

هالوینگ بعدی انتظار می‌رود در 22 آگوست، هنگامی که بلاک 5،200،000 استخراج می‌شود، رخ دهد. این هالوینگ پاداش بلاک را به نصف تا 50 سکه در هر بلاک کاهش می‌دهد.

چند ارز دیجیتال که منتظر به روزرسانی هستند

به روزرسانی شبکه های ارزهای دیجیتال می تواند این شبکه ها را کارآمدتر کند. به همین دلیل ما ارزهایی در بازار کریپتو را که رویدادهای به روزرسانی مهمی در ماه آگوست دارند شناسایی کرده ایم.

اتریوم

 • قیمت فعلی: 2،557 دلار
 • ارزش بازار: 299 میلیارد دلار
 • رتبه بازار: #2

اتریوم در سال 2015 به عنوان یک بلاک چین منبع باز غیر متمرکز راه اندازی شد. توکن بومی اصلی این شبکه ETH است.

اتریوم یکی از بسترهای اصلی بود که به توسعه دهندگان اجازه می‌داد برنامه‌های غیر متمرکز (dApps) ایجاد کنند. تا کنون، این پلت فرم حداقل هزار برنامه کاربردی را در خود جای داده است.

در 15 آوریل، “هاردفورک برلین” پس از بلاک 12،244،000 فعال شد. هارد فورک “لندن” در 4 آگوست به روی صحنه می‌رود. البته طبق زمانبندی ها، اواخر ژوئیه منتظر این هاردفورک بودیم.

این هاردفورک یک ساختار جدید را به منظور کاهش هزینه گس و تأخیر در “بمب ساعتی سختی شبکه” تا زمان انتشار ETH 2.0 پیاده سازی می‌کند. با انجام این هاردفورک هزینه های گس که با توکن ETH پرداخت می شوند سوزانده خواهند شد. این باعث کاهش عرضه این ارز می شود.

مدی بلاک (MED)

 • قیمت فعلی: 0.054 دلار
 • ارزش بازار: 2930 میلیون دلار
 • رتبه بازار: #152

مدی بلاک (MediBloc) یک پروتکل منبع باز است که با هدف ایجاد “سیستم اطلاعات غیرمتمرکز مراقبت‌های بهداشتی” راه اندازی شده است. این هدف با استفاده از فناوری بلاک چین ثبت و پیگیری سابقه پزشکی بیماران محقق می‌شود.

توکن اصلی این شبکه ارز دیجیتال MED است که از سیستم پاداش برای تسهیل اشتراک گذاری محتوا استفاده می‌کند.

مشابه STACK، به روزرسانی شبکه اصلی این ارز در ماه آگوست آغاز می‌شود. در این به روزرسانی علاوه بر رفع اشکال، قابلیت‌های قرارداد هوشمند و ارتباط با سایر بلاک چین ها نیز به شبکه افزوده خواهد شد.

فچ (FET)

 • قیمت فعلی: 0.395 دلار
 • ارزش بازار: 270 میلیون دلار
 • رتبه کلاه بازار: #164

فچ (Fetch.aI) یک پلتفرم بلاک چین است که بر روی دفتر کل تقسیم شده بنا گردیده است. این شبکه برای ارتباط با هوش مصنوعی و همین طور اتصال به ماشین یادگیری ایجاد شده است.

توکن اصلی شبکه فچ FET است. این توکن برای استفاده از قراردادهای هوشمند بسیار مهم و برای ایجاد و آموزش عوامل اقتصادی مستقل مورد نیاز است.

سهامداران FET در 3 آگوست مشمول ایردراپ 2 درصد از کل عرضه MOBX (2،000،000 توکن) می‌شوند. پس از آن، دو ایراداپ دیگر با 1،000،000 توکن در نهایت اجرا می‌شود.

مشابه هلیوم، فچ نیز با دستگاه‌های اینترنت اشیا بسیار سازگار است.

استک تو اس (STACK)

 • قیمت فعلی: 0.078 دلار
 • ارزش بازار: 16.28 میلیون دلار
 • رتبه بازار: #758

استک او اس (StackOS) یک پروتکل منبع باز است که به کاربران اجازه می‌دهد با به اشتراک گذاری منابع محاسباتی خود یک ابررایانه غیر متمرکز تشکیل دهند. آن‌ها در ازای ارائه این سرویس، توکن STACK دریافت می‌کنند. هر نوع برنامه غیر متمرکز یا متمرکزی را می‌توان در این ابررایانه مستقر کرد.

در مقایسه با سایر سرویس‌های ابری مانند گوگل کلود (Google Cloud) یا آمازون (Amazon AWS)، استک ارزان‌تر است. علاوه بر این، شبکه استک امکان استقرار یک برنامه را در چند دقیقه و به صورت ناشناس فراهم می‌کند.

شبکه اصلی استک او اس در 16 آگوست راه اندازی می‌شود و دارای به روز رسانی‌های مدیریت و بازاریابی است.

وویجر (VGX)

 • قیمت فعلی: 2.32 دلار
 • ارزش بازار: 514 میلیون دلار
 • رتبه بازار: #121

وویجر (Voyager) یک پلتفرم ارز دیجیتال برای کارگزاری است که در اکتبر 2018 راه اندازی شد. در حال حاضر، این پروتکل از معاملات بیش از 60 دارایی رمزنگاری پشتیبانی می‌کند.

عملکرد اصلی توکن این شبکه ارز دیجیتال VGX ارائه پاداش‌های مختلف به کاربران است. علاوه بر این، اگر این توکن در برنامه وویجر نگهداری شود، می‌تواند سود ایجاد کند. این شبکه قصد دارد برنامه معاملاتی جدید خود را ارائه دهد که کاملاً رایگان است.

مبادله توکن های VGX در هفته 9 آگوست آغاز می‌شود. این مبادله به طور خودکار برای همه کاربرانی که VGX را در پلت فرم وویجر دارند، رخ می‌دهد.

پولکادکس (PDEX)

 • قیمت فعلی: 7.73 دلار
 • ارزش بازار: 20.755 میلیون دلار
 • رتبه کلاه بازار: #678

پولکادکس (Polkadex) یک بستر تجاری همتا به همتا در شبکه پولکادات است. هدف این پلتفرم ادغام مزایای صرافی‌های غیرمتمرکز و متمرکز است.

در حالی که پولکادکس یک صرافی غیر متمرکز است، مسائلی مانند هزینه بالای تراکنش، آربیتراژ و افت قیمت را برطرف کرده است. این دکس بر روی سابستریت (Substrate) ساخته شده و عمدتاً برای اکوسیستم مالی غیر متمرکز هدف گذاری شده است.

رویدادهای جالب متعددی در ماه آگوست برای این شبکه رخ می‌دهد:

 • استقرار ربات معامله گر
 • نسخه نمایشی قطع اضطراری
 • شرط بندی پویا

ترو فای (TRU)

 • قیمت فعلی: 0.15 دلار
 • ارزش بازار: 57 میلیون دلار
 • رتبه بازار: #428

ترو فای (TrueFi) یک پروتکل دیفای است که مخازن نقدینگی با بازده سالانه بالا ایجاد می‌کند. توکن اصلی این شبکه TRU است که به صاحبانش این امکان را می‌دهد تا برای ارائه دهندگان نقدینگی شخص ثالث رتبه اعتباری ارائه دهند.

فاز چهار نقشه راه 2021 ترو فای در ماه آگوست راه اندازی می‌شود در این فاز مراحل زیر انجام خواهد شد:

 • پشتیبانی از توکن های مختلف ERC20 را ارائه دهید.
 • کسب وام‌های کم سود برای سپرده گذاری و تامین نقدینگی وام و اعتبارسنجی.
 • اجازه می‌دهد پروتکل‌های دیگر برای شرکت در جمع آوری کمک‌های مالی برای توکن های وام و خط اعتباری شرکت کنند.

توکن هایی که ستاره همایش‌ها خواهند بود

برخی از همایش ها با مطرح کردن و شناساندن ارزهای دیجیتال می توانند از مهمترین رویدادهای بازار کریپتو باشند. در این بخش در ماه آگوست تنها یک ارز وجود دارد که فعالان بازار به خوبی با آن آشنا هستند.

اوه (AAVE)

 • قیمت فعلی: 315 دلار
 • ارزش بازار: 4.085 میلیارد دلار
 • رتبه کلاه بازار: #31

اوه (Aave) یک پروتکل غیر متمرکز است که به شرکت کنندگان اجازه می‌دهد سپرده گذاری نمایند و یا وام دریافت کنند. توکن بومی این پلتفرم AAVE است که عمدتاً برای حق رأی در بهبود پروتکل استفاده می‌شود.

سپرده گذاران از تأمین نقدینگی درآمد کسب می‌کنند. این در حالی است که وام گیرندگان می‌توانند دارایی‌هایی را از طریق ویژگی‌هایی مانند وام فوری دریافت کنند.

اجلاس قرارداد هوشمند از تاریخ 5 اوت تا 7 اوت برگزار می‌شود. انتظار می‌رود این بزرگترین رویداد قرارداد هوشمند در سال باشد. در آن، مدیرعامل و بنیانگذار اوه، استنی کولچو (Stani Kulechov) یکی از سخنرانان اصلی خواهد بود.

سلب مسئولیت

اطلاعات درج شده در این مقاله تنها با اهداف خبری و اطلاعاتی گرد هم آمده‌اند. هر اقدام سرمایه گذاری شامل ریسک است. بنابراین بهتر است قبل از سرمایه گذاری تحقیقات خود را انجام دهید و هیچ گاه بیش از آن چیزی که توان از دست دادنش را دارید در این بازار سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
دانلود اپلیکیشن سیگنال Signal در میان سرکوب آزادی بیان در هنگ کنگ
ریپل برای ساخت شبکه پرداخت XRP در برزیل آماده است
حرکت صعودی اتر در ماه ژوئن: 3 کاتالیزور برای از سرگیری بازار گاوی اتریوم
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
محرک‌های اصلی بازگشت بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین به روند صعودی
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether