قیمت بیت کوین
1,314,874,085تومان
57,770.00دلار
3.33
قیمت اتریوم
80,409,660تومان
3,532.86دلار
2.80
قیمت بایننس کوین
14,285,400تومان
627.64دلار
0.86
قیمت دوج کوین
16,284تومان
0.72دلار
23.22
قیمت ریپل
35,962تومان
1.58دلار
0.14
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار ارزهای برتر  »  سقوط بازار ارزهای دیجیتال و افزایش متوسط هزینه تراکنش‌های بیت کوین تا 47 دلار سرمایه گذاران را سردرگم کرده است

سقوط بازار ارزهای دیجیتال و افزایش متوسط هزینه تراکنش‌های بیت کوین تا 47 دلار سرمایه گذاران را سردرگم کرده است

سقوط بازار ارزهای دیجیتال و افزایش متوسط هزینه تراکنش‌های بیت کوین تا 47 دلار سرمایه گذاران را سردرگم کرده است

گزارش‌های مربوط به قطعی برق در چین و شایعات مربوط به مبارزه با پولشویی با ارزهای دیجیتال توسط دولت ایالات متحده احتمالاً باعث سقوط بازار ارزهای دیجیتال شده است.

سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال روز گذشته شاهد سقوط یک شبه بازار بودند. در طی این سقوط سرمایه کلی بازار کریپتو حدود 7.92 درصد کاهش یافت. اصلی‌ترین سقوط مربوط به بیت کوین بود که به ناگاه 10 هزار دلار از قیمتش را از دست داد. سقوط بازار، همه ارزهای دیجیتال را به زیر کشید

بر اساس داده‌‌‌های سایت سنجش قیمت نومیکس (Nomics)، حجم سرمایه بازار ارزهای دیجیتال در پایان سقوط به 2.08 تریلیون دلار رسید. با این حال با بهبود بازار اکثر ارزها، این معیار اکنون در حدود 2.16 تریلیون دلار قرار دارد. با وجود افت شدید قیمت بیت کوین سهم این ارز از بازار به حدود 49 درصد کاهش یافته است.

در ساعات اولیه صبح یکشنبه، بیت کوین به پایین‌ترین سطح خود و به زیر مارک 51 هزار دلار سقوط کرد. این یک افت چشمگیر از قیمت 61،271 دلار بود.

سقوط بیت کوین مانند سونامی‌باقی بازار را نیز به زیر کشید. اتریوم 11.45٪ کاهش یافت و به 2056 دلار رسید. این قیمت پایین‌ترین سطح از 7 آوریل بود. این ارز با کمی‌بهبود اکنون در حدود 2261 دلار معامله می‌شود.

آلت کوین‌ها روز گذشته بدترین وضعیت را متحمل شده است. XRP، که اخیراً پس از یک رشته پیروزی در دادگاه برای ریپل (Ripple)، دستاوردهای چشمگیری کسب کرده است، 20٪ کاهش یافت و به 1.29 دلار رسید. البته این ارز روند بهبودی را سریع‌تر از دیگر بزرگان در پیش گرفت و اکنون با 15 درصد رشد به قیمت 1.49 دلار دست یافته است.

این سقوط همچنین باعث مشکلات فنی در صرافی‌های ارز دیجیتال شد. از ساعت 5 صبح تا 6:30 صبح، بایننس مشکلات مربوط به ثبت سفارش را گزارش کرد. البته این صرافی به سرعت توانست مشکلات پلتفرم خود را حل کند و اعلام کرد ما از برخی مشکلات موقتی در زمینه قرارگیری سفارش در صرافی آگاه هستیم.

مطمئن باشید که تیم ما همه تلاش خود را برای حل این مشکل انجام می‌دهد. با تشکر از صبر شما و عذرخواهی برای هر گونه مشکل ایجاد شده.

– بایننس 18 آوریل 2021چه چیزی در پشت سقوط بازار ارزهای دیجیتال است؟

به نظر می‌رسد شایعات تأیید نشده در اواخر شنبه شب در توییتر در مورد اتهامات قریب الوقوع دولت ایالات متحده در مورد پولشویی به وسیله ارزهای دیجیتال عامل اصلی این امر بوده است.

داریوش سیت، یکی از بنیانگذاران شرکت تجارت رمزنگاری سنگاپوری کیو سی پی کپیتال (QCP Capital)، به نشریه دیکریپت گفت که او این مورد را دلیل اصلی می‌داند.

خزانه داری ایالات متحده برای ایجاد هزینه‌های مختلف موسسه‌های مالی برای پولشویی با استفاده از ارزهای دیجیتال، وکلایی را استخدام نموده است. این در راستای طرح نیروی کار وزیر خزانه داری جنت یلن (YELLEN) انجام می‌پذیرد.

اندرو فیشر 18 آوریل 2021

یک حساب توییتر منبعی را به عنوان وکلای سازمان اوراق بهادار در ارتباط با کارگروه جانت یلن وزیر خزانه داری ایالات متحده ذکر کرد. با این حال این حساب‌ها هیچ مدرک دیگری را برای ادعای خود ارائه نکردند.

هفته گذشته، خزانه داری تحریم‌ها را علیه 16 گروه و 16 فرد، عمدتاً مرتبط با روسیه، اعلام کرد. این وزارت خانه ادعا می‌کند از ارزهای دیجیتال برای تأثیرگذاری در انتخابات 2020 آمریکا استفاده شده است.

به دنبال مشکلات برق چین نرخ هش بیت کوین در اوایل این هفته ناگهان 30 درصد کاهش یافت

دووی وان، شریک موسس کریپتو وی سی (Crypto V.C) و شرکت پرامیتیو ونچرز (Primitive Ventures) است. وی دلیل اصلی این امر را قطع شدن برق در استان سین کیانگ چین می‌داند. سین کیانگ منطقه‌ای است که بزرگترین عملیات استخراج بیت کوین چین را در خود جای داده است. مقامات در پی تصادفات در سه معدن ذغال سنگ در این استان، برق را قطع کردند.

سین کینانگ به دلیل انفجار معدن ذغال سنگ با قطعی عمده برق مواجه است.

هش ریت شبکه بیت کوین تقریباً 30٪ بلافاصله افت کرده است.

– داوی 16 آوریل 2021

این سقوط بازار ارزهای دیجیتال در آخر هفته یک یادآوری هشدار دهنده برای همه سرمایه گذاران بی باک است. مطمئن باشید بازارها بندرت برای همیشه صعودی باقی می‌مانند.

هزینه‌های معامله بیت کوین با سقوط بازار تا 47 دلار افزایش می‌یابد

استخراج کنندگان بیت کوین در حال انجام تعداد زیادی معامله پردازش نشده هستند. توان محاسباتی در شبکه بیت کوین به شدت سقوط کرده است. نمودارهای قیمت دیروز پس از آنکه بیت کوین یک شبه 15 درصد سقوط کرد و به پایین 51 هزار دلار رسید، فقط اعداد قرمز و کاهش شیب دار قیمت را نشان می‌دهند.

برای بسیاری، دیروز، روز خروج از بازار بود. این مهاجرت باعث ایجاد ترافیک در بلاک چین بیت کوین شده است.

طبق داده‌های جوهو هینک (Johoe-Hoenicke)، نزدیک به 130،000 تراکنش در انتظار تأیید در بلاک چین هستند. میانگین کارمزد معاملات بیت کوین در حال حاضر در بالاترین سطح چهار ماهه و حدود 46.88 دلار است. این به معنای رشد بیش از 200 درصدی از 4 آوریل است. در آن زمان متوسط هزینه تراکنش‌های بیت کوین 15.56 دلار بود.گلوگاه بزرگ بیت کوین

منتقد بلاک چین، دیوید جرارد، ازدحام بی سابقه امروز صاحبان بیت کوین را که “به سمت خروجی” می‌دوند، برجسته کرد.

همانطور که همه برای خروج می‌دوند، بلاک چین بیت کوین کمی‌… در حال حاضر مسدود است

– دیوید جرارد 18 آوریل 2021

داریوش سیت، در مصاحبه با دیکریپت گفت با این حال علت سقوط را همچنان شایعه‌ای درباره خزانه داری آمریکا در مورد تعقیب موسسات مالی بزرگ جهت پولشویی ارزهای دیجیتال دانست. در صورت صحت این شایعه، معامله گران ارز دیجیتال خود را از ترس اینکه حتی ممکن است قیمت پایینتر برود، بفروشند.

هش ریت بیت کوین (شاخصی از قدرت محاسباتی موثر شبکه جهانی بیت کوین)، از 145 اگزا هش در 16 آوریل به 105 اگزا هش در روز بعد کاهش یافت. طبق داده‌های بیت اینفو چارتز (BitinfoCharts)، در حال حاضر 120 اگزاهش در ثانیه است.

حجم استخرهای استخراج بیت کوین در 24 ساعت به شدت سقوط کرد. آنت پول (Antpools) با 24.5٪ کاهش، پولین (Poolin) با 33٪ و استخرهای بایننس با 20٪ کاهش روبرو شدند. دلیل آن این است که شمال غربی چین به صورت کامل جهت بازرسی‌های ایمنی تعطیل شده است.

– وو بلاکچین 16 آوریل 2021

در حالی که برخی از معامله گران برای خروج از بازار تلاش می‌کنند، برخی دیگر بدون شک سقوط امروز را فرصتی برای گرفتن بیت کوین با قیمت‌های مناسب می‌دانند.

مطالب مرتبط
رکوردشکنی دوباره اتریوم همزمان با افزایش قیمت بیت کوین به بالای 39 هزار دلار
شبکه آزمایشی اتریوم 2.0 حدود 2 میلیون اتریوم ETH را در خود به‌عنوان سهام قفل کرده است
رکود بیت کوین زیر 50 هزار دلار، بهبود شرایط اقتصادی مانع رشد بیت کوین
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
افزایش قیمت 1INCH
قراردادهای آتی دائمی (Perpetual Futures Contracts)
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس