قیمت بیت کوین
1,444,872,844تومان
55,451.00دلار
0.71
قیمت اتریوم
60,185,723تومان
2,311.08دلار
8.75
قیمت بایننس کوین
15,346,563تومان
588.82دلار
17.93
قیمت ریپل
36,745تومان
1.41دلار
10.40
قیمت تتر
26,054تومان
1.00دلار
0.02
خانه  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  سایدوی در بازار ارزهای دیجیتال به دنبال عقب نشینی وال استریت اتفاق افتاد

سایدوی در بازار ارزهای دیجیتال به دنبال عقب نشینی وال استریت اتفاق افتاد

تحلیل تکنیکال بیت کوین
سعید درویشی
1400/01/09
۰
سایدوی در بازار ارزهای دیجیتال به دنبال عقب نشینی وال استریت اتفاق افتاد

ابتدای این هفته شاهد حرکت جانبی یا سایدوی بازار ارزهای دیجیتال هستیم. بیت کوین با رشدی امیدوار کننده به کمک بازار بازگشته است.

سایدوی در بازار ارزهای دیجیتال به دنبال عقب نشینی وال استریت اتفاق افتاد

بیت کوین (BTC) با هدف افزایش قیمت‌ها، به بازار سایدوی ارزهای دیجیتال بازگشته است. این ارز در یک کانال جانبی کوتاه مدت معامله می‌شود. با این حال شاخص‌های تکنیکال هفتگی ضعف بازار را نشان می‌دهند.

سطح پشتیبانی قدرتمند در قیمت‌های 53،570 دلار و 50،250 دلار وجود دارد. قیمت بیت کوین از زمان چرخش در 25 مارس در حال افزایش است.

انتظار می‌رود بیت کوین از کانال جانبی نزولی کوتاه مدت فعلی خارج شود. کاهش کوتاه مدت می‌تواند قبل از شکست کانال رخ دهد.چشم انداز هفتگی برای BTC

نمودار هفتگی نشان می‌دهد که BTC هفته گذشته کندل‌‌‌های معکوس زیادی ایجاد کرده است. در حالی که این را می‌توان نشانه‌ای از ضعف دانست، BTC همچنین یک مقاومت جدی را شکل داده است. این را می‌توان نشانه فشار خرید در قیمت‌های پایین‌تر دانست.

با این وجود، شاخص‌های تکنیکال شروع به نشان دادن ضعف می‌کنند. MACD از سپتامبر 2020 اولین حرکت رو به پایین را به وجود آورده است.

سایدوی در بازار ارزهای دیجیتال به دنبال عقب نشینی وال استریت اتفاق افتاد

RSIبیت کوین

با این حال، این ضعف برای حرکت معکوس پادشاه کافی نیست. در حالی که هفته گذشته RSI یک واگرایی نزولی ایجاد کرده، یک افت اتفاق افتاده است. علاوه بر این، نوسان ساز تصادفی در حال کاهش است اما هنوز نتوانسته است صلیب نزولی را ایجاد کند.

بیت کوین در حال جمع کردن نیرو است

نمودار هفتگی نشان می‌دهد که BTC از زمان رسیدن به بالاترین قیمت 61،884 دلار در 13 مارس، در حال کاهش است.

حرکت رو به پایین با چرخش در تاریخ 25 مارس به پایان رسید. این دقیقاً در سطح 0.618 فیبوناچی و مقاومت 50،250 رخ داد. روز بعد، BTC کندل قرمز خود را جبران کرد.

سایدوی در بازار ارزهای دیجیتال به دنبال عقب نشینی وال استریت اتفاق افتاد

سطح مقاومت بیت کوین

با این حال شاخص‌های تکنیکال در بازه زمانی روزانه، هنوز سیگنال قطعی ندارند. در حالی که RSI از بالای 50 عبور کرده است، MACD و نوسان ساز تصادفی نزولی هستند. با این حال، مورد اخیر علائم وارونه شدن بالقوه روند را نشان می‌دهد.

کانال کوتاه مدت

نمودار دو ساعته نشان می‌دهد که بیت کوین از زمان رسیدن به بالاترین قیمت تمام شده قبلی در یک کانال جانبی نزولی معامله شده است.

این نوع حرکت اغلب یک حرکت اصلاحی ترجمه می‌شود. بنابراین انتظار می‌رود که بیت کوین به زودی از این الگو خارج شود.

BTC هنوز نتوانسته است به سطح 0.382 فیبوناچی کاهش یابد. این یک اتفاق طبیعی بعد از یک حرکت کوتاه مدت به سمت بالا خواهد بود.

سایدوی در بازار ارزهای دیجیتال به دنبال عقب نشینی وال استریت اتفاق افتاد

کانال نزولی کوتاه مدت

بنابراین، ممکن است قبل از شروع حرکت به بالا، بیت کوین به 54،300 دلار یا به طور بالقوه 53،570 دلار کاهش یابد. انتظار می‌رود خروج از کانال بعد از این کاهش انجام پذیرد.

53،570 دلار سطح 0.5 فیبوناچی است و دقیقاً بالاتر از وسط کانال قرار دارد. کاهش به زیر این سطح روند صعودی کوتاه مدت را مورد تردید قرار می‌دهد.نتیجه

به احتمال زیاد BTC جهش خود را که از 25 مارس شکل گرفته است، ادامه می‌دهد. این می‌تواند باعث شکست کانال جانبی کوتاه مدت شود.

در حالی که نمودار بلند مدت ضعف را نشان می‌دهد، اما رسیدن قیمت به بالاترین سطح بالقوه هنوز تأیید نشده است.

سقوط بازارهای جهانی در آخر هفته

بیت کوین و همه ارزهای دیجیتال پس از فشار کوتاه جمعه ثابت باقی ماندند اما سرمایه گذاران وال استریت با فروش ناگهانی سهام خود بازار را متزلزل کردند.

آخر هفته دیگر، سواری جالب دیگر برای سرمایه گذاران. در حالی که بسیاری امیدوار بودند که در روزهای آخر هفته بیت کوین و بازار گسترده رمزنگاری رکورد شکنی کنند، این امر محقق نشد.

سرمایه بازار جهانی ارزهای دیجیتال در آستانه روز شنبه توانست از 1.8 تریلیون دلار عبور می‌کرد. اما بازارها روند نزولی را طی کرده و به پایین‌ترین میزان هفتگی 1.5 تریلیون دلار رسیده‌اند. اوضاع در معاملات اوایل دوشنبه تا حدودی بهبود یافته است. این در حالی است که قیمت‌ها هنوز در یک بازه 1.7 تا 1.8 تریلیون دلار معامله می‌شوند.

روز شنبه بیت کوین همانطور که انتظار می‌رفت رفتار کرد. پس از انقضا قراردادهای آتی به ارزش 6 میلیارد دلار در روز جمعه که منجر به انقباضی کوتاه مدت شد، قیمت بیت کوین از پایین ترین سطح 51000 دلار به 58000 دلار رسید. فروشندگان شورت مجبور شدند بیت کوین را خریداری کنند تا از ضررهای بیشتر جلوگیری کند.

در زمان نوشتن مقاله، بیت کوین کسری از عملکرد 24 ساعته خود را جبران کرده است. این ارز با 4٪ رشد اثرات موج خرید را نشان می‌دهد.

همانطور که معمولاً اتفاق می‌افتد قیمت اتریوم نیز سیر مشابهی را دنبال کرد. این ارز با 3.17٪ افزایش قیمت به محدود 1700 دلار بازگشت. بایننس کوین با رشد حدود 1 درصدی قیمت، در رتبه 3 ارزهای برتر بازار قرار دارد.

این‌ها را می‌توان سیگنالی از ورود سرمایه‌های بزرگ به بازار ارزهای دیجیتال دانست. پول هوشمند در حال خرید ارزهای دیجیتال در کف قیمت است.حرکت سایدوی بازار ارزهای دیجیتال در توفان فروش سهام

بیش از 30 میلیارد دلار سهام در یک فروش ناگهانی که ادعا می‌شود توسط دفتر میلیاردر بیل هوانگ انجام شده است، از بازار خارج شد. در این تصفیه‌ها قیمت ویاکوم و دیسکاوری 27٪ افت کرد.

با ادامه فروش میلیاردها دلار از ارزش بازار شرکت‌های دیگر از بین رفت. این امر باعث تعجب فعالان بازار شد. آنها اندازه و سرعت فروش این سهام را بی سابقه خواندند.

به نظر می‌رسد آرچگوس (Archegos)، دفتر خانواده هوانگ، متحمل خسارات سنگینی شده است. این خسارت منجر به تصفیه‌های ناگهانی گردید. سرمایه گذاران امروز منتظر باز شدن بازارهای ایالات متحده هستند.

در معاملات آسیایی، سهام فناوری چین با گیر افتادن در فروش گسترده هوانگ، به طور قابل توجهی افت کرد. غول ژاپنی نومورا (Nomura) نیز به عنوان بخشی از خروجی آرچگوس وضعیت بدی را تجربه می‌کند.

انتظار می‌رود در نتیجه این اتفاقات نوسان در بازارهای ارز دیجیتال در این هفته نیز ادامه داشته باشد.

مطالب مرتبط
تحلیلگر مطرح بیت کوین: قیمت تا 100 هزار دلار بالا خواهد رفت، رشد تا 1 میلیون دلار ممکن است
اصلاح بیت کوین: قیمت BTC پس از تصحیح هزار دلاری ثابت شد
اصلاح ادامه‌دار بیت کوین را تا زیر 50 هزار دلار کاهش داد. آیا یک اصلاح دیگر ممکن است؟
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
صرافی رمزنگاری کوین بیس (Coinbase) + راهنمای کامل ایجاد حساب کاربری
ارز دیجیتال کاوا (Kava) چیست؟ پلت فرم اعطای وام ارزهای دیجیتال
راهنمای استیکینگ پولکادات (Polkadat) و کسب پاداش با توکن DOT
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟