منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  رسانه ها و بازار بیت کوین: روند صعودی BTC چگونه به رسانه‌های ارز دیجیتال کمک کرده‌است؟
شرکت‌های رسانه‌ای ارز دیجیتال: روند بیت کوین چگونه به رسانه‌های ارز دیجیتال کمک کرده‌است؟

رسانه ها و بازار بیت کوین: روند صعودی BTC چگونه به رسانه‌های ارز دیجیتال کمک کرده‌است؟

در هر بازار گاوی بیت کوین، فرصت‌های جدیدی به وجود می‌آید. افزایش قیمت کنونی ناشی از هجوم سرمایه گذاران سازمانی و ارائه دهندگان خدمات پرداخت نظیر پی پال (PayPal) و مسترکارت (Mastercard) بوده‌است.

شرکت‌های رسانه‌ای ارز دیجیتال: روند صعودی BTC چگونه به رسانه‌های ارز دیجیتال کمک کرده‌است؟

شرکت‌های رسانه‌ای ارز دیجیتال، با بهره‌گیری از مخاطبان گسترده‌ای که به واسطه‌ی سازمان‌های بزرگ جذب این بازار شده‌اند، سود زیادی به دست آورده‌اند و همزمان میلیون‌ها تازه وارد به بازار ارز دیجیتال را آموزش می‌دهند.

جون ایان وونگ (Joon Ian Wong)، رئیس اتحادیه‌ی روزنامه نگاران و محققان ارزهای دیجیتال به کوین تلگراف گفته است که بازار گاوی بیت کوین باعث جذب مخاطبان جدید به این صنعت می‌شود.

اتحادیه روزنامه نگاران و محققان ارزهای دیجیتال، یک سازمان غیر انتفاعی است که از خبرگزاری با کیفیت و تحقیق در مورد ارزهای دیجیتال و بلاک چین حمایت می‌کند.

جون ایان وونگ می‌گوید:

” کوین دسک (CoinDesk) در سال 2013 آغاز به کار کرد. در آن زمان قیمت بیت کوین از 10 دلار به 100 دلار افزایش پیدا کرده بود. من آن زمان برای کوین دسک مقاله می‌نوشتم. خبرگزاری ما در آن زمان از مزایای افزایش قیمت بیت کوین نهایت بهره را برد. به یاد دارم که از بی بی سی و سی ان ان با ما تماس می‌گرفتند و سراغ مدیر عامل بیت کوین را می‌گرفتند. زیرا اصولا کوین دسک به عنوان منبع اصلی اخبار ارز دیجیتال شناخته شده‌بود. مردم در آن زمان واقعا نمی‌دانستند بیت کوین چیست.”

وی خاطر نشان کرد که در حال حاضر تعداد رسانه‌های ارز دیجیتال دو برابر شده و این رسانه‌ها رشد زیادی کرده‌اند. با هر بازار صعودی بیت کوین، اکوسیستم ارز دیجیتال قوی‌تر می‌شود. به عنوان مثال طبق تجزیه و تحلیل‌های صورت گرفته، از انتهای سال 2020 مخاطبان کوین تلگراف (Cointelegraph) بیش از دو برابر شده‌اند و این وب سایت بیش از 20 میلیون بازدید کننده در ماه داشته است.رسانه‌های تازه تاسیس

در جریان بازار گاوی بیت کوین در سال 2020 تا 2021 ، تعدادی رسانه ارز دیجیتال جدید ایجاد شده‌است. بلاک ورکس (Blockworks)، اخیراً یک وب سایت خبری متمرکز بر ارز دیجیتال راه اندازی کرده‌است تا در درک ارزهای دیجیتال و بیت کوین به سرمایه گذاران حرفه‌ای کمک کند.

جیسون یانوویتس (Jason Yanowitz)، بنیان گذار بلاک وورکس به کوین تلگراف گفته است که در مارس 2020 درآمد ماهانه این شرکت 80٪ کاهش یافت. یانوویتس خاطرنشان کرده است که این دوره زمان پر استرسی برای این شرکت بوده است. وی خاطر نشان کرد:

“ما در مورد اصول اولیه شرکت با مخاطبان اصلی خود صحبت کردیم. مخاطبان ما، یعنی صندوق‌های تامین مالی، مشاوران مالی و متخصصان بازار سرمایه سنتی به دارایی‌های دیجیتال علاقه مند شده‌بودند. چیزی که فهمیدیم این بود که در آن زمان هنوز حتی یک منبع اطلاعاتی هم برای این سرمایه گذاران وجود نداشت. “

یانوویتس توضیح داد که او و همکارانش از آوریل تا دسامبر 2020 بر روی مشکلات این شرکت کار می‌کردند و در نهایت وب سایت جدید بلاک وورک را ساختند. او ادامه داد:

“بیت کوین بیش از هر زمان دیگری ترند شده‌است. زمان آن رسیده‌است که رسانه‌ای داشته باشیم که به صورت کلان بر روی بیت کوین و ارز دیجیتال کار کنیم. Blockworks دقیقا همین کار را می‌کند.”

کانال های استریم به کمک فعالان ارز دیجیتال می آیند

ران نئونر (Ran Neuner) مجری برنامه‌ی کریپتو تریدر CNBC به کوین تلگراف گفته است که او اخیراً اولین کانال لایو استریم مرتبط با ارز دیجیتال در جهان را راه اندازی کرده‌است. تمرکز این کانال بیشتر بر روی مخاطبان نیمه حرفه‌ای و در حال رشد ارز دیجیتال است. طبق گفته‌ی نئونر، پیش از این یک پلتفرم لایو استریم در حوز‌ه‌ی ارز دیجیتال وجود نداشته است. وی این مسئله را مشکل ساز دانسته و اظهار داشت:

” اگر شما به دنبال یک کانال لایو استریم مرتبط با بازار سهام باشید، می‌توانید آن را از طریق CNBC یا سایر ایستگاه‌های اصلی دریافت کنید. اما پیش از این چنین چیزی برای بازار ارزهای دیجیتال وجود نداشت. برای دریافت اطلاعات در این حوزه باید در توییتر یا تلگرام عضو باشید. اما این پلتفرم‌ها آنقدر شلوغند که عملا غیر قابل استفاده هستند.”

نئونر توضیح داد که قبلاً یک نمایش CNBC را در یوتیوب امتحان کرده‌است. اما تماشاگران به یک برنامه تلویزیونی در یک بستر غیر تلویزیونی پاسخ خوبی نداده‌اند. او می‌گوید:

“مخاطبان ما محتوای کوتاه و دست اول و تعاملی می‌خواهند. به صورتی که بتوانند در مورد آن موضوعات نظر داده و با ما بحث کنند.”

کوین دسک با صرف بیش از 5 میلیون دلار هزینه و با هدف ایجاد احساس یک برنامه‌ی تلوزیونی برای مخاطبان ارز دیجیتال، کوین دسک تی وی (CoinDesk TV) را راه اندازی کرده‌است. این برنامه با الهام از برنامه‌های تلویزیونی، به صورت 24 ساعته و در مناطق مختلفی از نیویورک گرفته تا کره جنوبی و انگلستان پخش می‌شود.

اگرچه پیش بینی موفقیت یک پلتفرم جدید بسیار سخت است اما نئونر معتقد است که بازار هدف ارز دیجیتال متفاوت است. به نظر نئونر، کوین دسک در راه اندازی کوین دسک تی وی اشتباه کرده‌است.

شرکت‌های قدیمی رسانه‌ای ارز دیجیتال ارز دیجیتال نیز در ساختار خود تجدید نظر می‌کنند

علاوه بر خبرگزاری‌ها و پلتفرم‌های جدید، خبرگزاری‌های قدیمی این حوزه نیز اقدامات جدیدی انجام داده‌اند تا برای پیشرفت‌های پیش رو آماده شوند.

کریپتو بریفینگ (Crypto Briefing) یک نشریه خبری و تحقیقاتی است که در زمان بازار صعودی بیت کوین در سال 2017-2018 تاسیس شد. کریپتو بریفینگ که مقدمه‌ی ایجاد وب سایت‌های دکریپت (Decrypt) و بلاک (The Block) بوده‌است، اخیراً میچل موس (Mitchell Moos) سردبیر سابق خود را به عنوان مدیر عاملش منصوب کرده‌است.

موس به کوین تلگراف گفت که این ترفیع مشابه تصمیم کوین تلگراف در مورد انتصاب جی کاسانو (Jay Cassano) سردبیر سابق به سمت مدیر عاملی بوده‌است.

موس می‌گوید:”ما از کوین تلگراف پیروی می‌کنیم. جی کاسانو کار خود را در اتاق خبر آغاز کرد و اکنون در حال رهبری این نشریه‌ی خبری است.”بی اعتمادی به شرکت های قدیمی رسانه های جدید را به وجود آورده است

موس معتقد است که امروزه بی اعتمادی به شرکت‌های رسانه ای در بالاترین حد خود قرار دارد. مطالعات مرکز تحقیقاتی پیو (Pew Research Center) نظریه ی موس را تأیید می‌کند و نشان می‌دهد که 75٪ از بزرگسالان ایالات متحده معتقدند که بهبود اطمینان آمریکایی‌ها به رسانه‌های خبری امکان پذیر است. موس در این مورد توضیح داد:

“بخشی از این ماجرا به دلیل تضاد منافع میان تبلیغ کنندگان، مالکان و خوانندگان است. انتصاب روزنامه نگاران و سردبیران به سمت مدیریت این مشاغل، روش خوبی برای تغییر ساختار نشریات در راستای منافع عمومی است.”

موس همچنین اشاره کرد که کریپتو بریفینگ بدون در نظر گرفتن بازار صعودی بیت کوین، قصد انجام این انتقال را داشت. وی اظهار داشت:

“در برهه‌ای خاص از زمان، بنیان گذار یک نشریه دیگر لزوماً بهترین فرد برای پیشبرد آن نشریه از مرحله‌ی راه اندازی تا بلوغ نیست.”

راه اندازی توکن دکریپت (DCPT)

در حالی که کریپتو بریفینگ مشغول تغییر ساختار خود بود، سایر نشریات ویژگی‌های جدیدی را برای ارتباط بیشتر با خوانندگان ارائه دادند. به عنوان مثال، اخیراً دکریپت یک توکن اختصاصی را برای خوانندگان خود راه اندازی کرده‌است. در مقاله‌ای که در سایت دکریپت منتشر شده است، مفهوم توکن دکریپت (DCPT) معرفی شده است:

“شما به ازای خواندن مقالات دکریپت، به اشتراک گذاری آنها با یک دوست و لایک کردن آنها، در برنامه تلفن همراه خود توکن DCPT کسب می‌کنید. پس از مدتی خوانندگانی که به اندازه کافی توکن دکریپت جمع کرده‌اند، می‌توانند از آنها برای دریافت پاداش‌های دیجیتالی استفاده کنند.”

در حالی که دکریپت رویکرد پاداش در ازای تعامل را در پیش گرفته است، کوین تلگراف نیز کوین تلگراف مارکت پرو (Cointelegraph Markets Pro) را راه اندازی کرده‌است. کوین تلگراف مارکت پرو پلتفرمی است که همراه با TIE می‌خواهد اطلاعات حرفه ای بازار ارز دیجیتال را برای تمام مخاطبانش به ارمغان بیاورد. در ماه اول انتشار این پلت فرم، بیش از 1400 سرمایه گذار با هدف افزایش اطلاعاتشان در حوزه‌ی ارز دیجیتال در این سیستم ثبت نام کردند.

کوین مارکت کپ یکی از قوی ترین سایت های شاخص

یکی از دیگر از سایت‌هایی که به مرجعی برای ردیابی قیمت ارزهای دیجیتال در جهان تبدیل شده‌است، سایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) است. کوین مارکت کپ که در سال 2013 راه‌اندازی شد، اکنون یک پلت فرم کامل در زمینه‌ی ارائه ی محتوی با نام الکساندریا (Alexandria) است. الکساندریا در پاییز سال 2020 درست قبل از شروع بازار گاوی جدید بیت کوین ایجاد شد.
مولی جین زاکرمن (Molly Jane Zuckerman) مدیر محتوای کوین مارکت کپ، به کوین تلگراف گفته است که مخاطبان هدف الکساندریا، افرادی هستند که تازه وارد فضای ارز دیجیتال شده‌اند:

“کوین مارکت کپ به جایگاهی رسیده‌است که هر فردی که در اینترنت کلمه‌ی بیت کوین را جستجو میکند، سر از این سایت در می‌آورد. به عبارتی ما کاربرانی را که برای بار اول به فضای ارز دیجیتال وارد می‌شوند را جذب می‌کنیم.”

زاکرمن توضیح داد که الکساندریا فراتر از قیمت‌ها و برای علاقه مند کردن مبتدیان به ارزهای دیجیتال و حفظ آنها ایجاد شده‌است. وی خاطرنشان کرد: “صفحه قیمت بیت کوین در سایت ما اطلاعات زیادی دارد. اما ما می‌خواهیم اطلاعاتی بیشتر از قیمت در اختیار مخاطبان خود قرار دهیم. دانستن قیمت بیت کوین جالب است، اما اگر بدانید که ساتوشی ناکاموتو کیست ، جالب‌تر خواهد شد.”چالش‌های پیش روی شرکت‌های رسانه‌ای ارز دیجیتال

اگرچه پلتفرم‌های رسانه‌ای زیادی در فضای ارزهای دیجیتال شکل گرفته و نشریات قدیمی نیز در حال رشد هستند، اما چالش‌های زیادی در پیش روی این نشریات قرار دارد.

وونگ (Wong) توضیح داد که رسانه‌های ارز دیجیتال با چالش‌هایی مشابه با سایر نشریات روبرو هستند. اما در این زمینه یک استثنا وجود دارد: حفظ استقلال و یکپارچگی مقالات در فضای ارز دیجیتال دشوارتر است.

وونگ اظهار داشت:

“فضای ارز دیجیتال بسیار سیال است. قیمت‌ها یک شبه افزایش زیادی پیدا می‌کند. حفظ یکپارچگی مقالات، ارزش آن نشریه و وب سایت را ثابت می‌کند. چالش ارز دیجیتال این است که این بخش فضای کوچکی است که در آن می‌توانید درآمد بیشتری در مقایسه با سایر بخش‌ها کسب کنید.”

جون رایس (Jon Rice) سردبیر کوین تلگراف با نظر وونگ مخالف است. او می‌گوید:

“این باور که روزنامه نگاران رسانه‌های ارز دیجیتال حریصند، در واقع توسط افراد خارج از این صنعت ارائه می‌شود. من طی چهار سال گذشته با بیش از 150 خبرنگار در این زمینه کار کرده‌ام و حقیقت این است که اکثریت قریب به اتفاق آنها از نظر اخلاقی نسبت به کارشان تعهد دارند. عده‌ی کمی که این کار را نمی‌کنند، سریعا ازین بخش کنار گذاشته می‌شوند. ایهامی که در این بخش وجود دارد، بیشتر تابعی از پیچیدگی آن است. به ویژه برای روزنامه نگارانی كه زندگی خود را صرف فهم پیچیدگی‌های DeFi و NFT نمی‌كنند و در عوض در مورد كلیات فناوری بلاک چین می‌نویسند. همانطور که آرتور سی کلارک گفته است:” هر فناوری پیشرفته‌ای شبیه جادو به نظر می‌رسد.”

چالش های پیشروی شرکت‌های رسانه‌ای ارز دیجیتال

چالش سایت‌هایی مانند کوین تلگراف که معمولا برای اطلاع از قیمت‌ها استفاده می‌شوند، این است که چطور خوانندگان را از صفحه اصلی سایت به الکساندریا منتقل کرد. زاکرمن می‌گوید:

“یکی از بزرگترین مشکلات ما در واقع قدرتمند بودن کوین مارکت کپ است. در واقع هیچ کس نمی‌خواهد از صفحه اصلی وب سایت ما خارج شود.”

زاکرمن توضیح داد که سایت در حال آزمایش استراتژی‌های مختلف است، تا مطمئن شود تمام محتوای سایت به خوبی دیده می‌شود و مورد توجه قرار می‌گیرد. یكی از راهكارها برای اطمینان از جذابیت اکساندیا این است که افراد برجسته فضای ارز دیجیتال را به سمت نویسندگی سوق دهیم. البته این یک کلیشه است. اما فضای دیجیتال آنقدر سریع حرکت می‌کند که ما باید گوش به زنگ باشیم تا مطمئن شویم که محتوای آموزشی متناسب با هر آنچه اتفاق می‌افتد داریم. کار با نویسندگانی که در پیشرفت ارز دیجیتال و فناوری بلاک چین دخیل هستند، راه خوبی برای انجام این کار است.”

سخن نهایی

سرانجام اینکه نگرانی عمده‌ای که تمام رسانه‌ها با آن روبرو هستند، حفظ مشتری است. این امر به خصوص برای پلتفرم‌های جدید می‌تواند چالش برانگیز باشد. البته علی رغم وجود این چالش‌ها، وونگ معتقد است که آینده شرکت‌های رسانه‌ای ارز دیجیتال درخشان به نظر می‌رسد. وونگ می‌گوید:

“امروزه تعداد بسیار کمی از ستون‌های خبری به اندازه رسانه‌های ارز دیجیتال سودآور هستند. فضای رسانه‌ای ارز دیجیتال دارای پتانسیل بالایی است.”

مطالب مرتبط
سرمایه کلی بازار کریپتو به 530 میلیارد دلار رسید، بیت کوین فاصله کمی تا 19 هزار دلار دارد
امنیت ارزهای دیجیتال در موبایل، راه‌های متداول کلاهبرداری ارز دیجیتال از طریق گوشی
ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر خانگی
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان