قیمت بیت کوین
1,157,248,020تومان
49,139.00دلار
3.32
قیمت اتریوم
92,986,258تومان
3,926.37دلار
0.31
قیمت بایننس کوین
13,865,393تومان
585.47دلار
2.89
قیمت کاردانو
50,917تومان
2.15دلار
14.48
قیمت دوج کوین
12,423تومان
0.52دلار
0.18
خانه  »  آموزش  »  دانشنامه ارزهای دیجیتال  »  معرفی برترین ارزهای دیجیتال آینده دار

معرفی برترین ارزهای دیجیتال آینده دار

دانشنامه ارزهای دیجیتال
لیلا جوانمردی
1399/02/12
۰
ارزهای دیجیتال آینده دار

ارزهای دیجیتال آینده دار و معرفی برترین آنها:  در این مطلب قصد داریم به بررسی ارزهای دیجیتال آینده دار بپردازیم که پرچمدار آنها بیت کوین و اتریوم بوده و مابقی نیز هر کدام با رفع برخی از عیب‌ها یا پیدایش ویژگی‌ها و قابلیت‌‌‌های جدید، نوید بخش آینده ای عالی برای سرمایه گذاری و حتی ماینینگ هستند. در ادامه بهترین و مهم ترین موارد را معرفی کرده و اهداف ساخت و شیوه ی کار را توضیح خواهیم داد.

ارزهای دیجیتال آینده دار

در این مطلب قصد داریم تا به معرفی بهترین ارزهای دیجیتال آینده دار بپردازیم که هر کدام به نوعی با ویژگی‌‌‌های خاص خود سهمی‌را در ارزهای دیجیتال رمز نگاری شده یا Cryptocurrency ایفا کرده و طرفداران خاص خود را دارند. توجه داشته باشید که بدون شناخت کامل نسبت به هر یک از ارزهای دیجیتال آینده دار نسبت به ماینینگ و خرید آنها اقدام نکنید.

1- بیت کوین

یکی از معروف ترین ارزهای دیجیتال آینده دار که رتبه ی نخست را در بین ارزهای دیجیتالی دنیا داراست بیت کوین نام دارد که نام ارز دیجیتالی آن BTC است. بیت کوین شبکه ای است با ساختار غیر متمرکز که در آن کلیه ی تراکنش‌ها و فعالیت‌ها به صورت ناشناس و تحت نظارت و کنترل هیچ سازمانی نیست و کسانی که به این شبکه وصل باشند، الگوریتم هر تراکنش را حل کرده و به تأیید آنها و تضمین امنیت کلی شبکه کمک می‌کنند.

2- اتریوم

دومین رمز ارز یا ارز دیجیتالی معروف دنیا پس از بیت کوین و مخصوصا از ارزهای دیجیتال آینده دار دنیا محسوب می‌شود که از آن برای ساخت قراردادهای هوشمند و به منظور اجرای برنامه‌‌‌های غیرمتمرکز یا دپ (DAPP) به کار گرفته می‌شود و در واقع شیوه ی کار اتریوم بدین صورت است.

در این شیوه قراردادهای هوشمند برخلاف قراردادهای قدیمی‌براساس پارامترهای مختلف ما چیده شده و براساس آن شکل می‌گیرند و هر فعالیتی اگر طبق قرارداد هوشمند باشد خود به خود انجام خواهد شد لذا به کمک اتریوم، مشکل اعتماد کردن در قراردادها حل می‌شود.

ضمنا اتریوم که از ارزهای دیجیتال آینده دار معرفی شده این امکان را فراهم ساخته، برای ساخت سایر ارزهای دیجیتالی نیز به عنوان پلتفرم عمل کرده و برای هر یک توکن مجزا تولید کنند. ضمنا ارز دیجیتال اتریوم، اتر یا ETH نام دارد.

ارز دیجیتال آینده دار

ارز دیجیتال آینده دار

3- بایننس کوین از ارزهای دیجیتال آینده دار و مهم

از جمله ارزهای دیجیتال آینده دار، باینَنس کوین یا Binance Coin نام دارد که ارز دیجیتال آن نیز BNB است.

شیوه ی عملکرد بایننس کوین که آن را نسبت به سایر ارزهای دیجیتال آینده دار متمایز ساخته این است که:

می‌تواند سرعت عملکردی بسیار بالا و تأخیر بسیار کمی‌داشته باشد، کنترل و نگهداری سرمایه و کلیدهای خصوصی را بر عهده ی خود کاربران گذاشته است، در بخش معماری و ایده‌ها نیز توسعه پیدا کرده و کارمزد تراکنش‌ها را نیز پایین تر آورده است.


شاید این مقاله نیز مفید باشد: 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری


همچنین از طریق این ارز دیجیتالی می‌توان به عنوان بستری برای ساخت، ارسال و دریافت توکن‌‌‌های سایر ارزهای دیجیتالی نیز استفاده کرد.

ضمنا توجه داشته باشید که در صرافی بایننس اگر از توکن آن استفاده کنید به ترتیب برای سال اول تا چهارم، 50، 25، 12.5 و 6.25% تخفیف خواهید گرفت.

4- تزوس

یکی از جنجالی ترین و البته از ارزهای دیجیتال آینده دار دنیا، تزوس یا Tezos است که ارز دیجیتال آن XTZ است.

از افتخارات این ارز دیجیتالی این است که اولین پلتفرم خود اصلاحگر در دنیاست که از لحاظ امکان ایجاد قراردادهای هوشمند نیز شبیه به اتریوم است اما الگوریتم آن اجماع اثبات سهام بوده و فرق دارد.

طرز کار و هدف اصلی تزوس این است که از طریق ویژگی خود اصلاحگری خود بتواند از رخداد هارد فورک (ناسازگاری بین نسخه‌‌‌های بلاک چین و همچنین به چالش کشیدن ساختار کلی تا عرضه ی نسخه‌‌‌های آپگرید) جلوگیری کند.

در واقع در ارزهای دیجیتال آینده دار، تزوس اینگونه عمل می‌کند که توسعه دهندگان پیشنهادهایی برای ارتقای کلی می‌دهند، داده و دستمزدی دریافت می‌کنند.

سپس طرح داده شده وارد جامعه شده تا به صورت آزمایشی بازخورد دریافت کند و اگر رأی به تصویب آن دهند نسخه ی آپگرید منتشر خواهد شد.

5- کازماس

کازماس یا Cosmos که نام توکن آن ATOM هست یک نوع سیستم غیر متمرکز است که مجموعه ای از بلاک چین‌‌‌های مستقل در آن قرار گرفته اند.

هدف اصلی این ارزهای دیجیتال آینده دار، ساخت شبکه ی بلاک چین است تا کلیه ی بلاک چین‌ها بتوانند از طریق کاملا غیر متمرکز و قابل هدایت و کنترل به یکدیگر وصل شوند.

وقتی بلاک چین‌ها از طریق اکوسیستم کازماس به هم وصل شوند، امکان تبادل ارز، داده و توکن نیز برقرار خواهد شد که زمان انجام آن نیز بسیار پایین است.

6- آنتولوژی بی ادعا ولی با آینده درخشان

یکی دیگری از انواع ارزهای دیجیتال آینده دار که به شکل اختصاری ONT نیز از آن نام برده می‌شود که توکن اختصاصی آن GAS نام دارد.

هدف از ساخت چنین ارز دیجیتالی آن بود که امنیت صد در صدی برای کسب و کارهای مختلفی ایجاد کند که هم مخفی بودن اطلاعات هویتی و مهم سازمانی برایشان اهمیت دارد و هم قصد دارند از بلاک چین استفاده کنند که با توجه به متن باز بودن ارز دیجیتال اتریوم و مانند این امکان فراهم نبود.

لذا طرز کار آنتولوژی که از ارزهای دیجیتال آینده دار محسوب می‌شود نه تنها فراهم کردن بستری برای قرارگیری سایر بلاک چین‌ها در هسته ی آن و عمل کردن به عنوان بلاک چین‌‌‌های جانبی است بلکه امکان برقراری قرارداد هوشمند، نصب DAPP ها، تبادل اطلاعات و غیره را نیز خواهد داد.

ضمنا کاربران ارز دیجیتال آنتولوژی می‌توانند سایر بلاک چین‌‌‌های داخل آن را برحسب نیاز و کاربرد مورد نظر سفارشی سازی نمایند.

ارزهای دیجیتال آینده دار

ارزهای دیجیتال آینده دار

7- مونرو

از جمله انواع ارزهای دیجیتال آینده دار که توکن اختصاصی آن XMR نام داشته و متن باز یا Open Source محسوب می‌شود و اساس ساخت آن با هدف حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران بوده است، ضمن اینکه در بحث ماینینگ یا استخراج نیز، تساوی گری را هدف قرار داده اند تا همه شانس برابری برای استخراج ارز دیجیتالی داشته باشند.

مونرو از طریق دو قابلیت بسیار نوین به نام‌‌‌های امضاهای حلقه ای و آدرس‌‌‌های مخفی سعی در حفظ حریم خصوصی کاربران خود از جمله کلیه ی اطلاعات تراکنش‌ها و تبادلات، مقادیر قابل انتقال در هر بار تبادل ارز، هویت واقعی کسانی که ارز دیجیتالی را ارسال و دریافت می‌کنند دارد.

8- کاردانو بهترین ارز دیجیتال آینده دار از دیدگاه ما

کاردانو که ارز دیجیتالی آن Ada نام دارد برای ارسال و دریافت ارزهای دیجیتالی با سرعت بسیار بالاتر و امنیت به مراتب بیشتر و کارمزد بسیار کمتر طراحی و ساخته شد.

از افتخارات کاردانو این است که بلاک چین آن کاملا منطبق بر اصول و معادلات علمی‌و منطقی طراحی و ساخته شده است که به آن نسل سوم ارز دیجیتالی هم می‌گویند.

یکی از دلایل موفقیت این ارز دیجیتالی آن است که کاربران (برنامه نویس‌‌‌های حرفه ای) هر ایده ای داشته باشند می‌توانند از طریق DAPP بدون محدودیت بر روی شبکه لود کرده و آن را تست کنند تا در صورت تأیید به اهداف این شبکه ی بلاک چین که گفته شد کمک کند.

ضمنا طراحی آن طوری است که برنامه هایی با خطای بسیار زیاد و بی هدف امکان بارگذاری ندارند و به همین دلیل برنامه نویس‌‌‌های حرفه ای این کار را انجام می‌دهند و از این طریق به بهترین شکل ارز دیجیتالی کاردانو اهداف خود را پیش می‌برد.

چارلز هاسکینسون، مدیرعامل بنیاد کاردانو، بنیان گذار و یکی از مدیران سابق اتریوم بوده است. وی از بزرگترین دانشمندان کریپتوکارنسی در جهان محسوب می‌شود. در ضمن کاردانو در سال 2019 میلادی بعنوان پرکارترین پروژه کریپتوکارنسی معرفی شد.

کاردانو نسل سوم ارز دیجیتال است و قصد تحولی عظیم در آن را دارد. از دیدگاه ما بهترین ارز دیجیتال آینده دار که واقعا ارزش سرمایه گذاری را دارد کاردانو است.

دیگر ارزهای دیجیتال آینده دار

البته زی کش (ZCash)، گرین (Grin)، ریون کوین (Ravencoin) و ریپل (Ripple) نیز ارزهای دیجیتال آینده دار هستند اما به علت کاربردهای مشابه و البته موفقیت کمتر نسبت به نمونه‌‌‌های مشابه به آنها اشاره نشد.

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال LSK توکن بومی شبکه بلاک چین لیسک LISK چیست و چه کاربردی دارد؟
دارایی بیت کوین ناکاموتو چقدر است؟ خالق بیت کوین چه مقدار از آن را برای خود نگه داشته است
سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز (DAO) چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید