منو
بیت پارس  »  استخراج یا ماینینگ  »  آموزش استخراج  »  ارزهای دیجیتال قابل استخراج و معرفی بهترین آنها
ارزهای دیجیتال قابل استخراج

ارزهای دیجیتال قابل استخراج و معرفی بهترین آنها

ارزهای دیجیتال قابل استخراج و معرفی معروفترین آنها : افراد زیادی تصور می کنند که بیت کوین سودآورترین ارز قابل استخراج است، اما این تصور غلط است زیرا استخراج این ارز بسیار مشکل است و مانند گذشته نمی توان آن را به راحتی استخراج کرد و نیاز به دستگاه های پر قدرت برای استخراج و حل بلاک های بوجود آمده دارد و با یک تخمین ساده می توان متوجه شد که هزینه ی این ارز از سود آن کمتر است و همیشه به صرفه نیست.

ارزهای دیجیتال قابل استخراج

اینکه استخراج یا ماینینگ ارزهای دیجیتال سودآور هستند یا خیر نمیتوان در مورد آن نظر قطعی داد زیرا سودآور بودن ارزهای دیجیتال به عواملی نظیر نوع ارز انتخابی شما و اینکه راهی که برای استخراج آن می خواهید انجام دهید و همچنین هزینه برقی که برای دستگاه های استخراج باید پرداخت کنید همه و همه از عوامل تاثیر گذار در سود دهی یا عدم سود دهی استخراج هستند.

افراد زیادی تصور می کنند که بیت کوین سودآورترین ارز قابل استخراج است، اما این تصور غلط است زیرا استخراج این ارز بسیار مشکل است و مانند گذشته نمی توان آن را به راحتی استخراج کرد و نیاز به دستگاه های پر قدرت برای استخراج و حل بلاک های بوجود آمده دارد و با یک تخمین ساده می توان متوجه شد که هزینه ی استخراج یا ماینینگ این ارز از سود آن کمتر است و همیشه به صرفه نیست.

ارزهای دیجیتال قابل استخراج مانند گذشته سود آور نمی باشند یا به عبارتی دیگر استخراج آن ها به راحتی گذشته که هر فرد می توانست بدون تشکیل شبکه ارزهای خود را استخراج کند، نیست اما هنوز هم یک راه مناسب و سودآور برای کسب درآمد می باشد.

لازمه سودآوری در ارزهای دیجیتال قابل استخراج ، تجربه و هوش بالا می باشد و افراد باهوش در این زمینه موفق تر هستند زیرا آن ها باهوش بالای خود به دنبال استخراج ارزهای مناسب و با ارزش می باشند و وقت و سرمایه و قدرت هش خود را صرف استخراج ارزهای جدید و سایت های نوپا استخراج ارز که سود کمتری دارند نمی کنند.

در این مقاله به شما نحوه استخراج ارزها و همچنین ارزهای قابل استخراج را معرفی می کنیم تا اگر قصد ورود به صنعت استخراج ارزهای دیجیتال را داشتید بتوانید بالاترین درصد سود را دریافت کنید.

عوامل تاثیرگذار در سود ارزهای دیجیتال قابل استخراج

قبل از معرفی ارزهای دیجیتال قابل استخراج و سود آور در زیر به عوامل تاثیرگذار در سود ارزهای دیجیتال می پردازیم :

اولین عامل تاثیر گذار در سود قیمت ارز دیجیتال می باشد. توجه داشته باشد که هرچه ارز انتخابی شما گران تر باشد استخراج آن سود بیشتری خواهد داشت و این یک امر بدیهی است.

اما همیشه نمی توان به این قضیه امیدوار بود زیرا ممکن است یک ارز گران باشد و سود خوبی را در کوتاه مدت برای شما داشته باشد ولی اعتبار و سابقه نیز بسیار مهم است و ممکن است شما روی یک ارز سرمایه گذاری کنید و در ابتدا به سوددهی نرسید اما در دراز مدت سود آن ارز با افزایش قیمت آن افزایش یابد و یک استخراج پر سود را داشته باشید.

ارزهای دیجیتال قابل استخراج

ارزهای دیجیتال قابل استخراج

دومین عامل تاثیر گذار تعداد زمان های بلاک شدن می باشد و هرچه تعداد دفعات بیشتری توسط شبکه بلاک صورت گیرد شانس گرفتن پاداش افزایش می یابد.

قدرت و کارایی تجهیزات نیز بسیار مهم و تاثیرگذار می باشد و هر چقدر که تجهیزات پر قدرت تر باشند راندمان کاری بالاتر می رود و امکان رسیدن به سود دهی بیشتر می شود. اما این نکته را نباید نادیده گرفت که دستگاه های پر قدرت مسلماً هزینه بیشتری نیز نیاز دارند.


✅ شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


هزینه برق مصرفی دستگاه ها نیز مهم ترین بخش در محاسبه سود می باشد که نمی توان آن را نادیده گرفت.

معرفی بهترین ارزهای دیجیتال قابل استخراج

ارزهای معرفی شده در زیر همگی قابل استخراج می باشند و هر ارز از پتانسیل بالا برخوردار بوده و سود دهی و بازگشت اصل سرمایه در تمامی آن ها قطعی می باشد.

1. گرین Grin : یکی از ارزهای دیجیتال قابل استخراج که نسبتاً جدید می باشد GRIN است. عرضه ارز گرین نامحدود بوده و مشکلات و سختی های استخراج مطابق با نرخ هش شبکه تغییر می کند.

الگوریتم ساخت گرین MimbleWimble می باشد که امنیت تراکنش های درون شبکه ای را حفظ می کند و از هک شدن کاربر جلوگیری می کند. GRIN در حال حاضر در 24 صرافی مبادله و پشتیبانی می شود. پاداش استخراج بر اساس هر بلاک 60 گرین می باشد.

2. زی کش Zcash : یکی دیگر از ارزهای دیجیتال قابل استخراج را می توان یکی از با سابقه ترین های آنها نیز دانست که در اکتبر سال 2016 میلادی برای اولین بار عرضه شد.

استخراج این ارز دارای سختی های زیاد نمی باشد و هر کسی می تواند استخراج آن را انجام دهد. الگوریتم زی کش Equihash می باشد که امکان استفاده از کارت های گرافیک را برای استخراج ارز فراهم کرده است.

زی کش دارای امنیت و حریم خصوصی بسیار بالا می باشد و امکان ردیابی هیچ کدام از تراکنش های آن وجود ندارد. کارمزد و کمیسیون ناچیز این ارز، آن را برای فروش و مبادله مناسب کرده است. پاداش استخراج برای هر بلاک 10 زی کش می باشد.

3. ریون کوین RavenCoin : در سال 2018 میلادی عرضه شده و نقدینگی آن بسیار بالا بوده و با ارزش بازار 125 میلیون دلار در رتبه 58 قرار گرفته است. الگوریتم ریون کوین X16R که نوع الگوریتم این ارز ، آن را به بهترین نوع ارز برای استخراج تبدیل کرده است. پاداش استخراج برای هر بلاک 5000 ریون کوین می باشد.

4. مونرو Monero :

در سال 2014 میلادی وارد بازار شد و در مدتی کوتاه اعتبار و دوام خود را ثابت کرد و با روند صعودی مناسب با وجود اینکه کارمزد تراکنش های آن از زی کش 10 برابر بیشتر می باشد باز هم به علت روند سود دهی مناسب کاربران آن را به ناشناس بودن ترجیح می دهند. الگوریتم مونرو CryptoNightR می باشد و سود براساس استخراج هر بلاک 2.42 مونرو است.

5. لایت کوین Litecoin : یکی از موفق ترین هاردفورک های بیت کوین می باشد و دلیل آن امکان تبادل در پلتفرم های مختلف، نوسانات کم، داشتن پروتکل SCRYPT که سبب می شود شما از خرید دستگاه استخراج اسیک بی نیاز شوید، سرعت بالا و کارمزد مناسب همگی دلایل برتر بودن این آلتکوین در مقایسه با سایر آلت کوین ها می باشد و در بین ارزهای دیجیتال رتبه 7 ام را به خود اختصاص داده است.

اگر شما قدرت خرید GPU های تقرباً گران قیمت را دارید در انتخاب ارز لایت کوین حتی یک ثانیه هم معطل نکنید. پاداش استخراج برای هر بلاک در این ارز 12.5 لایت کوین می باشد.

6. بیت کوین گلد Bitcoin gold یا BTG : یکی دیگر از بهترین ارزهای دیجیتال قابل استخراج، بیت کوین گلد می باشد که خاص استخراج GPU با الگوریتم Equihash طراحی شده است و رتبه 34 را در بین ارزهای دیجیتال به خود اختصاص داده است.

BTG دارای نوسانات بسیار کم می باشد و ثبات آن نسبت به سایر ارزهای دیجیتال بالاتر می باشد و به ازای هر بلاک 12.5 بیت کوین گلد پاداش می دهد.

7. الکترونیوم Electroneum :

یکی دیگر از مناسب ترین ارزهای دیجیتال قابل استخراج با GPU می باشد که در سال 2017 عرضه شد. الگوریتم آن CryptoNight بوده و با گوشی های موبایل هوشمند نیز ماینینگ آن امکان پذیر است. پاداش استخراج هر بلاک 7000 الکترونیوم می باشد.

8. دوج کوین Dogecoin : یکی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال قابل استخراج که رتبه 29 را با ارزش بازار 346 میلیون دلاری به خود اختصاص داده است.

این ارز توسط بیلی مارکوس برای فان و بازی طراحی شد که ناگهان به ارزی محبوب تبدیل شد. همانند لایت کوین الگوریتم آن Scrypt می باشذ که شما را از خرید دستگاه های استخراج گران قیمت بی نیاز می کند اما نه به این معنا که بتوان به راحتی با یک لپ تاپ یا کامپیوتر آن را استخراج کرد.

طبیعی است که به دلیل محبوبیت بالای این ارز استخراج آن کمی دشوار و پیچیدگی داشته باشد. برای استخراج آسان این ارز استفاده از GPU ها پیشنهاد می شود. پاداش استخراج هر بلاک 10000 دوج کوین می باشد.

لازم به ذکر است که تعداد ارزهای دیجیتال قابل استخراج بسیار زیاد هستند که در اینجا به بهترین های آن اشاره شد. البته نبایستی استخراج پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین را نیز فراموش کرد که می تواند در صورت سرمایه گذاری زیاد، سوددهی خوبی نیز داشته باشد.

نتیجه گیری

به عنوان یک نتیجه گیری کلی طبق موارد گفته شده در بالا و معرفی ارزهای دیجیتال و نحوه استخراج صحیح آن ها اگر به طور دقیق و با یک برنامه درست پیش بروید و ارز خود را متناسب با بودجه تان انتخاب کنید استخراج ارزهای رمزنگاری ارزش دارد. همچنین توجه کنید که هر چقدر ارز خریداری شده گران تر و محبوب تر باشد برای استخراج به تجهیزات گران تر و قدرتمندتر نیاز خواهد داشت.

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با بهترین ارزهای دیجیتال قابل استخراج آشنا کنیم. بایستی بدانید که تعداد اینگونه ارزها زیاد است که در اینجا بهترین و معروفترین آنها را نام بردیم. می توانید با تحقیق و جستجوی بیشتر بازهم با برخی دیگر از آنها آشنا شوید. با تشکر از همراهی شما.

مطالب مرتبط
توکن سازی (Tokenization) انقلابی در نحوه صدور، مدیریت و تجارت دارایی ها
بیت کوین (طلای دیجیتال) برای ارزشمند بودن نیازمند به هیچ‌چیز ملموسی به‌عنوان پشتوانه نیست
سلفیش ماینینگ بیت کوین چیست و چه مشکلاتی را برای شبکه ایجاد می کند؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان