منو
بیت پارس  »  آموزش  »  دانشنامه ارزهای دیجیتال  »  سایت های ردیاب قیمت، معرفی بهترین سایت‌ها برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارزهای دیجیتال
سایت های ردیاب قیمت، معرفی بهترین سایت‌ها برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارزهای دیجیتال

سایت های ردیاب قیمت، معرفی بهترین سایت‌ها برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارزهای دیجیتال

سعید درویشی
1400/04/03
۰

سایت های ردیاب قیمت، علاوه بر اطلاعات مربوط به حجم بازار، حجم معاملات، نمودارهای قیمت و انواع دیگر داده‌ها، ابزارهای زیادی نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

در فضای کریپتوکارنسی، سرمایه گذاران معمولا وقت زیادی را صرف جستجوی جدیدترین سکه‌ها می‌کنند. این افراد وقت زیادی را صرف می‌کنند تا سکه‌های محبوب روز و یا سکه‌هایی که ارزششان بیشتر از قیمتی که مبادله می‌شود است، را پیدا کنند. سرمایه‌گذاران باهوش برای به حداکثر رساندن پتانسیل سرمایه گذاری خود از صرافی‌ها، برنامه‌‌ها، سایت‌های اطلاع رسانی و خدمات مختلف ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند. سایت های ردیاب قیمت اینجا به کار می آیند.

چرا باید از سایت های ردیاب قیمت استفاده کنیم؟

تعداد کمی از افراد وقت و هزینه‌ی خود را صرف پیگیری سایت‌های ردیاب قیمت ارز دیجیتال می‌کنند. ما در این مقاله مهترین سایت‌ ها برای مشاهده‌ی قیمت و اطلاعات بیشتر در مورد ارزهای دیجیتال را معرفی میکنیم. و ویژگی‌های مختلف این سایت‌ها را با هم مقایسه می‌کنیم.

سایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) محبوب‌ترین و شناخته شده‌ترین ردیاب قیمت درفضای کریپتو کارنسی است. سایر ردیاب هایی که ما در این مقاله بررسی می‌کنیم عبارتند از: کوین لیب (Coinlib) و بیت گر (Bitgur).

سایت ردیاب قیمت ارز دیجیتال چیست؟

سایت ردیاب قیمت ارز دیجیتال ارزش و قیمت فعلی ارزهای دیجیتال مختلف و توکن‌ها را کنترل می‌کند. بسیاری از این سایت‌ها داده‌های تاریخی را نیز ارائه می‌دهند. در نتیجه به کاربران اجازه می‌دهند قیمت‌های فعلی را با قیمت‌های قدیمی مقایسه کنند. برخی از این سرویس‌ها حتی ابزاری دارند که به کاربران اجازه می‌دهد تا عملکرد چندین ارز دیجیتال را با یکدیگر مقایسه کنند.

دقت یک سایت ردیاب قیمت ارز دیجیتال، تأثیر بسزایی در تصمیم گیری و همچنین زمان صرف شده و احتمال موفقیت سرمایه گذاری خواهد داشت. سایت ردیابی که به طور مداوم به روز می‌شود و از داده‌های قابل اعتماد برای محاسبه‌ی مقادیر خود استفاده می‌‌کند قطعا نسبت به رقبایش قابل اعتمادتر است.

دقت یک سایت ردیاب قیمت و داده‌هایی که استفاده می‌کند، می‌تواند تأثیر قابل توجهی در تصمیمات سرمایه گذار داشته باشد. به همین دلیل، سرمایه گذاران باید ردیاب قیمت خود را با دقت انتخاب کنند.

با این وجود هنگام انتخاب سایت ردیاب قیمت، نکات زیادی را باید در نظرداشته باشید. از جمله سهولت استفاده، دامنه‌ی ارزهای دیجیتال و توکن‌های تحت پوشش سایت و مجموعه ابزارها و اطلاعات اضافی موجود در آن. ما در این مقاله سه مورد از مهمترین این سایت‌ها را بررسی و مقایسه می‌کنیم:

سایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)

سایت کوین مارکت کپ طولانی‌ترین سابقه‌ی قیمتی ارزهای دیجیتال را دارد. این سایت به دلایلی که در ادامه ذکر می‌کنیم، بهترین سایت برای ردیابی قیمت ارزهای دیجیتال است.
کوین مارکت کپ در سال 2013 تاسیس شده است. این سایت کاملاً کاربرپسند بوده و لیست صد ارز دیجیتال برتر را به ترتیب ارزش بازار آنها ذکر کرده است.

بعلاوه در این سایت برای هر ارز دیجیتال، اطلاعاتی در مورد ارزش بازار، قیمت، حجم معاملات 24 ساعته، تعداد سکه‌ی در گردش، درصد تغییر قیمت نسبت به 24 ساعت گذشته و نمودار قیمت هفت روزه آن وجود دارد.

اطلاعات مربوط به هر یک از ارزهای دیجیتال شامل مواردی مانند نمودارهای عملکرد تاریخی در بازه‌های زمانی مختلف، عرضه کل و موارد دیگر است. در مورد جفت‌های معاملاتی، حجم 24 ساعته و قیمت فعلی هر جفت ارز در صرافی‌های مختلف نیز اطلاعات زیادی در کوین مارکت کپ وجود دارد.

سرمایه گذاران همچنین می‌توانند با کمک این سایت قیمت یک ارز را در چندین صرافی به طور همزمان مقایسه کنند . این ویژگی به آنها امکان می‌دهد تا بهترین گزینه را برای خرید یا فروش یک ارز پیدا کنند. علاوه بر این در کوین مارکت کپ اطلاعات مفصلی در مورد ارزهای دیجیتال کمتر شناخته شده نیز وجود دارد.

سایت ردیاب قیمت کوین لیب (Coinlib)

با وجود این که کوین مارکت کپ شناخته شده ترین سایت ردیاب قیمت ارزهای دیجیتال است، اما وب سایت‌های دیگری نیز وجود دارند که خدمات رقابتی خوبی ارائه می‌دهند. به عنوان مثال کوین لیب با این که یک سایت ردیاب قیمت کمتر شناخته شده است، اما چندین ابزار مفید دارد.

بیت کوین محبوب ترین و بزرگترین ارز دیجیتال فعلی است. به همین منظور کوین لیب معیار “تسلط بیت کوین” یا بیت کوین دامیننس را در بالای صفحه خود قرار داده است. این عدد به همراه ارزش بازار و مجموعه‌ای از داده‌ها برای هر ارز، به صورت بلادرنگ به روز رسانی می‌شود.

کوین لیب همچنین شامل ابزاری برای مقایسه ارزها است. این ابزار به کاربران امکان می‌دهد تا حداکثر چهار کوین یا توکن را در کنار یکدیگر مشاهده کنند.

سایت ردیاب کوین لیب همچنین دارای یک کاوشگر قیمت است. سرمایه گذاران می توانند از این کاوشگر قیمت برای شناسایی فرصت‌های آربیتراژ استفاده کنند. بعلاوه صرافی‌هایی که بالاترین میزان خرید و فروش یک ارز را دارند نیز میتوان در کوین لیب پیدا کرد.

سایت ردیاب قیمت بیت گر (Bitgur )

سایت ردیاب قیمت بیت گر در سال 2017 راه اندازی شد. طبق گفته‌‌ی خود این وب سایت، بیت گر به چندین صرافی مختلف متصل است. کاربران با کمک سیستم فیلتر این سایت می‌توانند نتایج جستجو در میان ارزهای دیجیتال را بر اساس نوع ارز، سال انتشار و فناوری زیربنایی آنها فیلتر کنند.

یعنی سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری بر روی یک دسته‌ی خاص از ارزها را دارند، می‌توانند ویژگی‌های مورد نظرشان را به خوبی فیلتر کنند. بیت گر همچنین دارای ابزارهایی مانند ابزار پیش بینی کارمزد بیت کوین، شاخص نوسانات است. در این سایت نیز مانند کوین مارکت کپ میتوان لیست تحت نظر ایجاد کرد.

سخن نهایی

دقت و قابلیت اطمینان می‌تواند دو نکته‌ی مهم برای انتخاب سایت های ردیاب قیمت ارز دیجیتال باشد. اما برخی از خدمات و ویژگی‌های دیگر نیز وجود دارد که باید در هنگام انتخاب این سایت‌ها در نظر گرفته شود.

مطالب مرتبط
نقدینگی در بازار رمزارزها
آلت سیگنالز(Altsignals) رهبر ارائه‌دهندگان سیگنال بازار فارکس و کریپتو از سال 2018 تاکنون!
بهترین والت بیتکوین: برای ذخیره‌سازی بیت کوین‌های خود از این کیف پول‌ها استفاده کنید.
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس