منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  آموزش ترید در صرافی  »  استراتژی‌های معاملات ارز دیجیتال، نگاهی به انواع روش‌های کسب درآمد از بازار ارز دیجیتال
استراتژی‌های معاملات ارز دیجیتال، نگاهی به انواع روش‌های کسب درآمد از بازار ارز دیجیتال

استراتژی‌های معاملات ارز دیجیتال، نگاهی به انواع روش‌های کسب درآمد از بازار ارز دیجیتال

روش‌های بی شماری برای کسب سود از معاملات ارز دیجیتال وجود دارد. استراتژی‌های معاملات ارز دیجیتال به شما کمک می‌کنند تا این تکنیک‌ها را در یک چارچوب منسجم سازماندهی کنید. از این طریق می‌توانید استراتژی ارز دیجیتال خود را به طور مداوم کنترل و بهینه سازی کنید.

استراتژی‌های معاملات ارز دیجیتال، نگاهی به انواع روش‌های کسب درآمد از بازار ارز دیجیتال

استراتژی‌های معاملات ارز دیجیتال، نگاهی به انواع روش‌های کسب درآمد از بازار ارز دیجیتال

استراتژی‌های معاملات ارز دیجیتال، نگاهی به انواع روش‌های کسب درآمد از بازار ارز دیجیتال

دو روش اصلی که شما باید هنگام ایجاد یک استراتژی معاملاتی در نظر بگیرید، تجزیه و تحلیل فنی یا تکنیکال (TA) و تحلیل بنیادی یا فاندامنتال (FA) است. این شما هستید که تشخیص خواهید داد کدام یک از این راهبردها را در معاملات خود به کار بگیرید.

از آنجا که استراتژی‌های تجاری مختلف بسیاری وجود دارد، ما برخی از رایج‌ترین آنها را در این مقاله توضیح خواهیم داد. این مقاله عمدتاً بر استراتژی‌های معاملات ارزهای دیجیتال تمرکز دارد. با این حال، این‌ها ممکن است در مورد دارایی‌های مالی دیگر نیز قابل استفاده باشند. معامله در بازارهایی مانند فارکس، سهام، قراردادهای اختیاری یا فلزات گرانبها مانند طلا هم تقریباً مشابه بازار ارزهای دیجیتال است.

بنابراین، اگر دوست دارید استراتژی تجاری خود را طراحی کنید؟ این مقاله به شما در زمینه اصول نحوه گمانه زنی در بازارهای رمزنگاری کمک خواهد کرد. با داشتن یک استراتژی تجاری جامع، به احتمال زیاد به اهداف تجاری و سرمایه گذاری خود خواهید رسید.

استراتژی معامله چیست؟

ما می‌توانیم یک استراتژی تجاری را به عنوان یک برنامه گسترده برای کلیه فعالیتهای تجاری توصیف کنیم. این چارچوبی است که شما برای استفاده در تمام کارهای تجاری خود ایجاد می‌کنید.
یک طرح تجاری می‌تواند به کاهش ریسک مالی کمک کند، زیرا بسیاری از تصمیمات غیرضروری را از بین می‌برد. اگرچه داشتن یک استراتژی معاملاتی برای تجارت اجباری نیست، اما در بعضی مواقع می‌تواند باعث نجات معاملات شود. اگر اتفاق غیرمنتظره‌ای در بازار رخ دهد (و این اتفاق خواهد افتاد)، برنامه تجاری شما باید نحوه واکنش شما را تعریف کند. برخلاف تریدرهای تازه کار که احساساتشان آنها را هدایت می‌کند. به عبارت دیگر، داشتن یک برنامه معاملاتی شما را برای نتایج احتمالی آماده می‌کند. این برنامه مانع تصمیم گیری عجولانه و تکان دهنده‌ای خواهد شد، که اغلب منجر به خسارات مالی زیادی می‌شود. استراتژی‌های معاملات ارز دیجیتال ممکن است شامل موارد زیر باشد:

چه کلاس‌های دارایی را تجارت می‌کنید

چه تنظیماتی انجام می‌دهید

از چه ابزارها و شاخص‌هایی استفاده می‌کنید

آنچه باعث ورود و خروج شما به معامله می‌شود (تعیین حد ضرر و سود)

چه چیزی موقعیت شما را تعیین می‌کند

چگونه عملکرد دارایی‌های مختلف سبد دارایی‌تان را مستند و اندازه گیری می‌کنید

قوانین شخصی

علاوه بر این، برنامه معاملاتی شما ممکن است حاوی دستورالعملهای کلی حتی برخی جزئیات ریز دیگر نیز باشد. به عنوان مثال، می‌توانید تعریف کنید که هرگز جمعه‌ها معامله نمی‌کنید. اگر احساس خستگی یا خواب آلودگی کردید، هرگز معامله نخواهید کرد. یا می‌توانید یک برنامه معاملاتی تعیین کنید، بنابراین فقط در روزهای خاصی از هفته معامله کنید. آیا در آخر هفته مرتباً قیمت بیت کوین را بررسی می‌کنید؟ همیشه موقعیت‌های خود را قبل از آخر هفته ببندید. قوانین شخصی مانند این نیز می‌تواند در استراتژی معامله شما گنجانده شود.

انواع استراتژی های معامله ارزهای دیجیتال

طراحی یک استراتژی معاملاتی ممکن است شامل آزمایش دارایی‌های جدید باشد. همانطور که به زودی خواهید دید، تعاریف استراتژی‌های معامله لزوماً قطعی نیستند و ممکن است بین آنها هم پوشانی وجود داشته باشد. در حقیقت، ممکن است ارزش ترکیب یک رویکرد ترکیبی با ادغام چند استراتژی را داشته باشد. در این مقاله، ما به استراتژی های معاملاتی فعال خواهیم پرداخت. در مقالات دیگر بیت پارس ما به راهکارهای کسب درآمد منفعلانه پرداخته ایم.استراتژی‌های فعال معامله

استراتژی‌های فعال به زمان و توجه بیشتری نیاز دارند. ما آنها را فعال می‌نامیم زیرا شامل نظارت مداوم و مدیریت مستمر دارایی‌های دیجیتال شما است.

معاملات روزانه (Day trading)

معاملات روزانه ممکن است شناخته شده ترین استراتژی تجارت فعال باشد. تصور غلط رایج این است که فکر می‌کنیم تمام معامله گران فعال طبق تعریف معامله گران روزانه هستند، اما این درست نیست.

معاملات روزانه شامل ورود و خروج از موقعیت‌ها در همان روز است. به همین ترتیب، معامله گران روزانه قصد دارند از حرکات روزانه قیمت، یعنی حرکت قیمتی که در یک روز معاملاتی اتفاق می افتد، استفاده کنند.

اصطلاح “معاملات روزانه” از بازارهای سنتی نشأت می‌گیرد، جایی که تجارت فقط در ساعات خاص روز باز است. بنابراین، در آن بازارها، معامله گران روزانه هرگز با بسته شدن معاملات در شب در موقعیت‌ها باقی نمی‌مانند.

بیشتر سیستم عامل‌های معاملات ارز دیجیتال 24 ساعته و در 365 روز سال باز هستند. بنابراین، وقتی صحبت از بازارهای رمزنگاری می‌شود، معاملات روزانه در زمینه‌ای متفاوت استفاده می‌شود. این به طور معمول به یک سبک تجاری کوتاه مدت اشاره دارد، جایی که معامله گران در یک بازه زمانی 24 ساعته یا کمتر وارد موقعیت‌ها شده و از آنها خارج می‌شوند.

معامله گران روزانه معمولاً از حرکت قیمت و تحلیل تکنیکال برای تدوین ایده‌های تجاری استفاده می‌کنند. علاوه بر این، آن‌ها ممکن است بسیاری از تکنیک‌های دیگر را برای یافتن سود در بازار به کار گیرند.

معاملات روزانه ارزهای دیجیتال می‌تواند برای برخی بسیار سودآور باشد. اما به همین میزان اغلب استرس زا و طاقت فرسا است. این معاملات مخصوصاً در بازار ارزهای دیجیتال شامل خطرهای زیادی است. به همین دلیل، معاملات روزانه برای بازرگانان حرفه‌ای‌تر توصیه می‌شود.نوسان‌گیری یا سویینگ تردینگ (Swing trading)

نوسان‌گیری نوعی استراتژی تجاری بلند مدت است که شامل نگه داشتن موقعیت‌های طولانی مدت بیش از یک روز اما معمولاً کم‌تر از چند هفته یا یک ماه است. از برخی جهات، نوسان‌گیری بین معاملات روزانه و معاملات روندی قرار دارد.

معامله گران نوسانگیر به طور کلی سعی می‌کنند از امواجی که چند روز یا چند هفته طول می‌کشد استفاده کنند. معامله گران نوسانگیر ممکن است از ترکیبی از عوامل تکنیکال و فاندامنتال برای تدوین ایده‌های تجاری خود استفاده کنند. طبیعتاً شکل گیری تغییرات اساسی ممکن است زمان طولانی‌تری داشته باشد و اینجاست که تحلیل بنیادی یا فاندامنتال وارد عمل می‌شود. حتی در این صورت، الگوهای نمودار و شاخص‌های فنی یا تکنیکال نیز می‌توانند سهم عمده‌ای در استراتژی معاملات نوسانگیری داشته باشند.

نوسانگیری ممکن است راحت‌ترین استراتژی تجارت فعال برای مبتدیان باشد. یک مزیت قابل توجه در نوسانگیری و معاملات روزانه این است که نوسانگیری مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا انجام شود. با این وجود، آن‌ها به اندازه کافی کوتاه هستند تا پیگیری معاملات سخت نباشد.

نوسانگیری به معامله گران فرصت بیشتری می‌دهد تا تصمیمات خود را در نظر بگیرند. در بیشتر موارد، آن‌ها فرصت کافی برای واکنش به چگونگی معامله را دارند. در معاملات نوسانگیری می‌توان با عجله کمتر و عقلانیت بیشتری تصمیم گیری کرد. از طرف دیگر، معاملات روزانه اغلب تصمیمات و اجرای سریع آن‌ها را می‌طلبد، که برای یک مبتدی ایده آل نیست.

معاملات روندی (Trend trading)

این نوع معاملات، گاهی اوقات به عنوان معاملات موقعیت نیز نامیده می‌شوند. معاملات روندی استراتژی است که شامل نگه داشتن موقعیت برای مدت زمان طولانی‌تر، حداقل حدود چند ماه است. همانطور که از نام آن پیداست، معامله گران روند سعی می‌کنند از روندهای جهت دار استفاده کنند. معامله گران‌ ترند یا روندی ممکن است در یک روند صعودی با یک موقعیت شورت یا در یک روند نزولی با یک موقعیت لانگ را وارد کنند.

معامله گران ‌ترند معمولاً از تحلیل بنیادی یا فاندامنتال استفاده می‌کنند، اما ممکن است همیشه اینطور نباشد. حتی در این صورت، تحلیل بنیادی رویدادهایی را در نظر می‌گیرد که ممکن است مدتها طول بکشد تا انجام شود. این حرکاتی است که معامله گران روند سعی می‌کنند از آنها استفاده کنند.

استراتژی معاملات روند بر اساس پیش بینی روند قیمت دارایی در بلند مدت با توجه به فاندامنتال دارایی است. با این حال، معامله گران روند نیز باید احتمال تغییر روند را در نظر بگیرند. به همین ترتیب، آن‌ها همچنین می‌توانند میانگین‌های متحرک، خطوط روند و سایر شاخص‌های تکنیکال را در استراتژی خود داشته باشند تا میزان موفقیت خود را افزایش دهند و خطرات مالی را کاهش دهند.

در صورت انجام صحیح، دقت و کنترل ریسک، معاملات روند برای معامله گران مبتدی می‌تواند ایده آل باشد.معاملات اسکالپینگ (Scalping)

اسکالپینگ یکی از سریع‌ترین استراتژی‌های تجاری موجود است. معامله گران اسکالپینگ سعی نمی‌کنند از حرکات بزرگ یا روندهای کشیده استفاده کنند. این یک استراتژی است که متمرکز بر بهره برداری مکرر از حرکت‌های کوچک است. به عنوان مثال، سود حاصل از اسپرد پیشنهادات، شکاف در نقدینگی یا سایر ناهنجاری‌ها در بازار.

معامله گران اسکالپینگ قصد ندارند موقعیت خود را برای مدت طولانی حفظ کنند. کاملاً معمول است که می‌بینید معامله گران معامله گران اسکالپینگ در چند ثانیه موقعیت خود را باز و بسته می‌کنند. به همین دلیل است که اسکالپینگ اغلب به تجارت با فرکانس بالا (HFT) مربوط می‌شود.

اگر معامله گر ناکارآمدی در بازار را پیدا کند که بارها و بارها اتفاق می افتد و آن‌ها می‌توانند از آن بهره برداری کنند، می‌تواند یک استراتژی سودآور باشد. هر بار که اتفاق می افتد، آن‌ها می‌توانند سود اندکی بدست آورند که با گذشت زمان افزایش می‌یابد. اسکالپینگ به طور کلی برای بازارهایی با نقدینگی بالاتر، جایی که ورود و خروج در موقعیت‌ها نسبتاً نرم و قابل پیش بینی است، ایده آل است.

اسکالپینگ یک استراتژی تجارت پیشرفته است که به دلیل پیچیدگی برای بازرگانان مبتدی توصیه نمی‌شود. همچنین نیاز به درک عمیق مکانیک بازارها دارد. به غیر از این، اسکالپینگ معمولاً برای تاجران بزرگ (نهنگ‌ها) مناسب‌تر است.صحبت پایانی

طراحی استراتژی‌های معاملات ارز دیجیتال متناسب با اهداف مالی و سبک شخصیتی شما کار ساده‌ای نیست. ما برخی از رایج‌ترین استراتژی‌های معاملات ارز دیجیتال را مرور کرده‌ایم، بنابراین امیدوارم، شما بتوانید مناسبترین گزینه برای خود را انتخاب کنید.

برای فهمیدن اینکه چه روشی واقعاً کارساز است و کدام شیوه کارایی ندارد، باید هر استراتژی معاملاتی را  پیگیری کنید. این کار را بدون اینکه قوانینی را که تعیین کرده‌اید، نقض کنید، انجام دهید. همچنین ایجاد یک لیست یا برگه معاملاتی بسیار مفید است تا بتوانید عملکرد هر استراتژی را تجزیه و تحلیل کنید.

اما لازم به ذکر است که شما مجبور نیستید برای همیشه از همان استراتژی‌ها پیروی کنید. با داشتن داده‌ها و سوابق تجاری کافی، باید بتوانید روش‌های خود را تنظیم کنید و انطباق دهید. به عبارت دیگر، با کسب تجربه معامله، استراتژی‌های معاملاتی شما باید دائماً در حال پیشرفت باشند.

همچنین ممکن است اختصاص میزان مشخصی از دارایی هایتان به استراتژیهای مختلف مفید باشد. به این ترتیب، می‌توانید عملکرد هر استراتژی را هنگام استفاده از مدیریت ریسک مناسب پیگیری کنید.

مطالب مرتبط
کسب سود در بازار خرسی
معاملات آپشن
سقوط ناگهانی قیمت ارزهای دیجیتال و بی ثباتی این بازار ناشی از چیست؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
رویدادهای بازار کریپتو در آگوست: ارزهای دیجیتالی که رویدادهای مهمی را در این ماه تجربه می‌کنند
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان