قیمت بیت کوین
۱,۲۲۶,۲۱۳,۳۷۲تومان
54,636دلار
2.57
قیمت اتریوم
۷۳,۵۴۱,۷۹۴تومان
3,276.28دلار
3.60
قیمت بایننس کوین
۱۴,۱۳۲,۱۷۷تومان
629.62دلار
3.84
قیمت دوج کوین
۱۵,۵۵۲تومان
0.692891دلار
58.42
قیمت ریپل
۳۲,۰۶۷تومان
1.42دلار
4.04
خانه  »  آموزش  »  آموزش فاندامنتال  »  جریان‌های اصلی بیت کوین: مدیرعامل کریپتو کوآنت از ادامه رشد پادشاه ارزهای دیجیتال می‌گوید

جریان‌های اصلی بیت کوین: مدیرعامل کریپتو کوآنت از ادامه رشد پادشاه ارزهای دیجیتال می‌گوید

جریان‌های اصلی بیت کوین: مدیرعامل کریپتو کوآنت از ادامه رشد پادشاه ارزهای دیجیتال می‌گوید

مدیر عامل کریپتو کوآنت (CryptoQuant)، کی یانگ جو، جریان‌های اصلی را برای زیرنظر داشتن بازار بیت کوین و درک واقعی آنچه که در حال وقوع است معرفی می‌کند.

جریان‌های اصلی بیت کوین: مدیرعامل کریپتو کوآنت از ادامه رشد پادشاه ارزهای دیجیتال می‌گوید

قیمت بیت کوین از مراحل تجمع، چرخه‌های هیجان کاذب، حباب‌ها و سقوط‌ها عبور می‌کند. می‌توان از فاکتورهایی مانند موجودی فعلی بیت کوین در صرافی‌ها برای ردیابی رفتار بازیگران بازار استفاده کرد. حرکت 6 ماه گذشته تازه یک شروع صعودی برای بیت کوین بوده است.

پادشاه ارزهای دیجیتال پر سودترین دارایی جهان است

بیت کوین از شروع سال با قیمت 28800 دلار، ارزش خود را بیش از دو برابر کرده است. این ارز در همین اواخر تواسنت به بالاترین رکورد در حدود 61 هزار دلار دست یابد و اکنون با اندکی اصلاح به 55،600 دلار رسیده است. این ارز در این مسیر چندین بار اصلاح 20 درصدی را از سر گذراند. با این حال و با توجه به خرید موسسات به سرعت روند افزایشی را از سر گرفت.

اما اشتباه نکنید، بازار رمزنگاری همیشه بالا نمی‌رود. بیت کوین همیشه از مراحل تجمع و چرخه‌های هیجان کاذب، حباب و سقوط‌ها می‌گذرد.

با در نظر گرفتن رفتار بازارهای مختلف، بازار ارز دیجیتال یک بازار کاملاً بی ثبات و پر خطر است. بنابراین برای درک بهتر، ما با کی یانگ جو (Ki Young Ju)، مدیر عامل شرکت کریپتو کوآنت، ارائه دهنده داده‌های رمزنگاری صحبت کردیم. وی در مورد پنج شاخص مهم تحلیل فاندامنتال برای درک اینکه اکنون بازار در چه مکانی قرار دارد – و به کجا می‌رود، صحبت کرد.سرمایه گذاران نهادی موتور محرک این رشد هستند

به گفته جو، تفاوت کلیدی بین رشد فعلی بازار و افزایش بیت کوین در پایان سال 2017 این بود که در آن زمان تقاضای خرده فروشی زیادی انجام شد. این بار، این شرکت‌ها و سرمایه گذاران بزرگ هستند که مقدار بیشتری بیت کوین جمع می‌کنند، در حالی که جمعیت خرده فروشی – متشکل از سرمایه گذاران معمولی و روزمره – هنوز ظاهر نشده‌اند.

جریان‌های اصلی بیت کوین: مدیرعامل کریپتو کوآنت از ادامه رشد پادشاه ارزهای دیجیتال می‌گوید

موجودی بیت کوین در صرافی ها

روش مشاهده این نمودارها با مشاهده موجودی فعلی بیت کوین در صرافی است. در پایان سال 2017، مانده بیت کوین در صرافی‌ها در بالاترین حد خود (در آن زمان) بود زیرا سرمایه گذاران خرده فروشی به بازار هجوم آورده و سکه‌های خود را در صرافی‌ها نگه می‌داشتند. اما پس از رسیدن به اوج در مارس 2020، این تعداد به طور مداوم در حال کاهش است.

“من حدس می‌زنم که ما هنوز با بحران نقدینگی طرف فروشنده درگیر هستیم. هیچ بیت کوینی برای فروش در صرافی‌ها وجود ندارد. “

وی گفت که ایده اینجا این است که بیت کوین از صرافی‌ها به کیف پول‌های ذخیره سازی طولانی مدت منتقل می‌شود. این به نظر منطقی است. وقتی شرکت‌هایی مانند تسلا را می‌بینید که 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری می‌کنند نمی‌خواهند بیت کوین خود را در صرافی نگه دارند. آن‌ها بیشتر تلاش می‌کنند ارز دیجیتال خود را کیف پول‌های سرد برسانند. این روش بسیار مطمئن‌تری برای ذخیره ارز دیجیتال است. در کیف پول‌های سخت افزاری جایی استکه کیف پول به اینترنت متصل نیست.

تحرکات نهنگ‌ها می‌تواند یکی از جریان‌های اصلی بیت کوین باشد

بنابراین، با توجه به اینکه بازیگران بزرگ بازار برای چرخه فعلی بسیار مهم هستند، کریپتو کوآنت چگونه رفتار آنها را ردیابی می‌کند؟ جو اشاره می‌کند، یک معیار اصلی در اینجا میانگین متحرک هفت روزه برای ورود بیت کوین به همه صرافی‌ها است. این میانگین اندازه معاملات بیت کوین ارسال شده به صرافی‌ها را نشان می‌دهد. اگر میانگین افزایش یابد، این بدان معناست که نهنگ‌ها مقادیر زیادی بیت کوین را واریز می‌کنند. این به این معنی است که آنها احتمالاً در آماده سازی برای فروش است.

جو توضیح داد که نهنگ‌ها هنگامی‌که سرمایه گذاران خرده فروشی در صرافی‌ها فعال‌تر هستند، سود خود را دریافت می‌کنند. این امر می‌تواند در هنگام ترس از دست دادن موقعیت یا فومو شدیدتر باشد. در نتیجه، این معیار اغلب می‌تواند هنگامی‌که بازار پایین آمده است، نشان داده شود و حضور سرمایه گذاران خرد را نشان دهد.

جریان‌های اصلی بیت کوین: مدیرعامل کریپتو کوآنت از ادامه رشد پادشاه ارزهای دیجیتال می‌گوید

جریان ورودی بیت کوین به صرافی ها

همانطور که در نمودار مشاهده می‌کنید، هنگامی‌که افت زیادی وجود دارد یا هنگامی‌که قیمت بازار به پایین می‌رسد، خط قرمز افزایش می‌یابد. به همین ترتیب، جو اظهار داشت که هم اکنون بازار تحت سلطه نهنگ‌ها است و تعداد کمی‌از سرمایه گذاران خرده فروشی در بازار وجود دارند. این بدان معنی است که بازار از پایان سال 2017 که سرمایه گذاران خرده فروشی طغیان می‌کنند، متفاوت است. این به این معناست که دیگر بازار توسط سرمایه گذاران خرده فروشی هدایت نمی‌شود. یا حداقل با اطمینان می‌توان گفت آنها هنوز برنگشته‌اند.زیرنظر داشتن تحرکات کوین بیس (Coinbase Pro)

با یک رالی عمدتاً به رهبری شرکت‌ها، مهم است که خریدهای بزرگ‌تر انجام شود. بسیاری از سرمایه گذاران بزرگ از پلتفرم کارگزاری کوین بیس پرایم (Coinbase Prime) استفاده می‌کنند. جایی که، به گفته بسیاری، معاملات از طریق سیستم تجارت حرفه‌ای کوین بیس پرو انجام می‌شود. بنابراین، با مشاهده جریان‌های ورودی و خروجی به کوین بیس پرو، می‌توان متوجه شد که سرمایه گذاران بزرگتر چه زمانی خرید و فروش می‌کنند.

فرض اصلی برای ورودی و خروجی این است که وقتی صرافی‌ها، ورودی‌های بیشتری را می‌بینند. این نشان می‌دهد که بازرگانان سکه‌های خود را به صرافی منتقل می‌کنند تا آنها را بفروشند. و بالعکس، هنگامی‌که صرافی‌ها شاهد خروج بیشتری هستند، این می‌تواند جریان سرمایه گذارانی باشد که بیت کوین تازه خریداری شده خود را در محل ذخیره سازی طولانی مدت قرار می‌دهند. به گفته جو، در مورد کوین بیس، خروجی بیت کوین احتمالاً به کیف پول‌های نگهداری جهت انجام معاملات بدون نسخه (معاملات بزرگ بین موسسات) می‌رود.

“آخرین خروج قابل توجه در محدوده قیمت 48000 تا 50،000 دلار اتفاق افتاد. بنابراین من فکر می‌کنم که این محدوده قیمت‌ها محدوده انباشت هستند.”

پیش از اعلامیه در 8 فوریه مبنی بر خرید 1.5 میلیارد دلار تسلا از بیت کوین، جو به خروج قابل توجه کوین بیس پرو اشاره کرد. در آن زمان، وی گفت که احتمالاً تسلا در پشت این خروجی‌ها بوده است. این بدان معنی است که زیرنطر داشتن جریان حروجی کوین بیس پرو می‌تواند زمان خرید بازیکنان بزرگتر را نشان دهد.

حق بیمه کوین بیس پرو

یکی دیگر از شاخص‌های بزرگ خرید فعالیت در کوین بیس پرو می‌تواند اصطلاحاً “حق بیمه” این صرافی باشد. این تفاوت ارزش بین قیمت بیت کوین در کوین بیس پرو و صرافی‌های اصلی مانند کوین بیس و بایننس را نشان می‌دهد است. با افزایش قیمت بیت کوین در اوایل سال جاری، حق بیمه کوین بیس افزایش افزایش یافت که یک نشانه از روند صعودی است.

زیرنظر داشتن جریان ورودی استیبل کوین‌ها به صرافی‌ها

ارزهای دیجیتال دو نوع دارند: سکه‌های ناپایدار مانند بیت کوین و سکه‌های ثابت مانند تتر (Tether) که سکه‌های متصل به ارزهای فیات هستند. اولی‌ها برای تجارت مورد استفاده قرار می‌گیرند، از آنجا که ارزش آن‌ها می‌تواند کم و زیاد شود. این در حالی است که دومی‌بیشتر برای ذخیره ارزش بدون چنین نوسانات سنگینی استفاده می‌شود.

بنابراین یکی دیگر از معیارهای اصلی برای مشاهده، طبق گفته مدیر عامل کریپتو کوآنت، نسبت بین بیت کوین و استیبل کوین‌های موجود در صرافی‌های رمزنگاری است. به طور خاص، این نسبت موجودی بیت کوین صرافی است که بر دارایی‌های استیبل کوین تقسیم می‌شود.

جریان‌های اصلی بیت کوین: مدیرعامل کریپتو کوآنت از ادامه رشد پادشاه ارزهای دیجیتال می‌گوید

جریان ورودی استیبل کوین‌ها به صرافی ها

وقتی این نسبت افزایش می‌یابد بیت کوین بیشتری در ازای استیبل کوین‌ها در صرافی مبادله می‌شود. این نشان می‌دهد فشار فروش به دلیل وجود بار بیشتر در سمت فروشنده‌ها زیاد است. وقتی این معیار سقوط می‌کند، این نشان می‌دهد که پول زیادی در حاشیه منتظر است و در استیبل کوین نگه داشته می‌شود و آماده خرید است.

هنگامی‌که بیت کوین در اواخر سال گذشته شروع به افزایش کرد معامله گران ارزهای ثابت خود را در ازای بیت کوین مبادله کردند. بنابراین، این نسبت شروع به افزایش کرد. اما از آنجا که استیبل کوین‌های بیشتری ایجاد شده و به صرافی‌ها ارسال می‌شوند، از آن زمان افت کرده است.

جو اشاره کرد، “این نشان می‌دهد که قدرت خرید هنوز غالب است.”


  • پلاسمای اتریوم (Ethereum Plasma) چیست و چگونه مشکل مقیاس پذیری اتریوم را حل می‌کند؟

ماینرهای بیت کوین که بر بازار تأثیر می‌گذارند

استخراج کنندگان بیت کوین با حدود 1000 BTC پاداش استخراج و هزینه معامله در روز، به ارزش حدود 55 میلیون دلار، پاداش می‌گیرند. برای پرداخت هزینه استخراج، آن‌ها معمولاً برخی از سکه‌های تازه استخراج شده خود را به بازار منتقل می‌کنند. در عین حال ممکن است بقیه را بفروشند تا سود خود را به دست آورند. در نتیجه، ماینرها تا حدودی در بازار بیت کوین تأثیر دارند.

جریان فروش بیت کوین توسط ماینرها

جو به یک ماینر خاص اشاره کرد که به استخر استخراج F2Pool بیت کوین وابسته بود. به این معنی که او قبلاً در استخر استخراج آن شرکت کرده بود اما به این شرکت تعلق ندارد. وی گفت که این نهنگ قیمت بیت کوین را زمانی که حدود 42000 دلار بود تحت تأثیر قرار داد.

به گزارش جو، اخیراً تأثیر ماینرهای بیت کوین بر قیمت بیت کوین کاهش یافته است. در حالی که آنها مقادیر زیادی بیت کوین را به صرافی‌ها ارسال کرده‌اند، قیمت چندان جابجا نشده یا حداقل باعث ایجاد سیر نزولی نشده است. با وجود این، به ویژه ماینرهای بزرگ هنوز توانایی ایجاد نوسان در بازار را دارند. بنابراین تحرکات نهنگ‌ها ارزش این را دارد که کاملاً زیر نظر گرفته شود.

ممکن است بازار بیت کوین گنگ به نظر برسد اما زیرنظر داشتن این جریان‌های اصلی ممکن است کمی‌این بازار را بیشتر روشن کند.

سلب مسئولیت

نظرات نویسنده فقط برای اهداف اطلاعاتی و موارد آموزشی است. این مقاله بیت پارس هیچ توصیه ای جهت سرمایه گذاری یا سایر مشاوره‌های مالی را در بر ندارد.

مطالب مرتبط
4 دلیل رکوردشکنی بیتکوین: چرا بیت کوین در آخرهفته طغیان کرد؟
تاریخچه هالوینگ بیت کوین: چطور می‌توان از نصف شدن پاداش بیت کوین سود کسب کرد
تکرار چرخه بیت کوین: آیا روند قیمت BTC در سال 2021 شبیه سال 2017 است؟
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
معاملات اسپات و مارجین
ارز دیجیتال برگر BURGER توکن صرافی غیرمتمرکز برگرسواپ BurgerSwap چیست؟
معاملات اسپات و فیوچرز ارزهای دیجیتال چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟