منو
بیت پارس  »  آموزش  »  کیف پول ارزهای دیجیتال  »  کیف پول کریپتو تگ (CRYPTOTAG): آیا این کیف پول پشتیبان سرسخت ارزشمند است؟
کیف پول کریپتو تگ (CRYPTOTAG): آیا این کیف پول پشتیبان سرسخت ارزشمند است؟

کیف پول کریپتو تگ (CRYPTOTAG): آیا این کیف پول پشتیبان سرسخت ارزشمند است؟

لیلا جوانمردی
1400/03/05
۰

کریپتو تگ یک شرکت امنیتی ارز دیجیتال مستقر در آمستردام است. این شرکت صفحات تیتانیومی را به عنوان کیف پول سخت افزاری عرضه می‌کند. این کیف پول ها به عنوان ذخیره‌ای دائمی از ارزهای دیچجیتال شما انجام وظیف می کنند. کریپتو تگ برای پشتیبانی از کیف پول‌های ارز دیجیتال مانند لجر (Ledger)، ترزور (Trezor) و کیپ کی (KeepKey) استفاده می شود.

کیف پول کریپتو تگ چگونه کار می‌کند؟

کریپتو تگ محافظت کننده و پشتیبان کیف پول‌های شماست. در اصل این محصول فی نفسه کیف پول ارز دیجیتال نیست. شما برای ذخیره امن ارز دیجیتال خود، به یک کیف پول سخت افزاری مانند لجر یا ترزور نیاز دارید. هنگامی که کیف پول سخت افزاری خود را پیکربندی کردید، به شما یک عبارت پشتیبان (رمز) متشکل از دوازده تا بیست و چهار کلمه می‌دهد. بیشتر کیف پول‌های ارز دیجیتال از استانداردی به نام بی آی پی 39 (BIP39) استفاده می‌کنند. کریپتو تگ دو برابر لجر نانوای ایکس (Ledger Nano S / X)، دو برابر ترزور و چهار برابر کیپ کی یا هر کیف پول سخت افزاری دیگر مبتنی بر بی آی پی 39 است.

اکثر کیف پول‌ها دارای یک محیط جهت یادداشت‌های مهم هستند که برای رونویسی در نظر گرفته شده است، اما این محیط ها در برابر عناصر مخرب آسیب پذیر است. کریپتو تگ می‌خواهد شما کلمات خود را به صورت رمزگذاری شده درآورید تا کاربران همچنان بتوانند کلیدهای پشتیبان خود را برای سالهای آینده استفاده کنند.ریشه‌های کریپتو تگ

کریپتو تگ از کنجکاوی بنیانگذارش، آدریان سیسک، نسبت به استفاده از اصول اولیه پول برای حل بحران مالی سال 2008 ظهور کرد. آدریان گفت: “من فهمیدم که در مورد چیزی که در زندگی روزمره ما بسیار مهم است چیزهای کمی می دانم.” وی افزود: “پس از سالها مطالعه، دریافتم که سیستم پولی فعلی متمرکز و ناعادلانه است. من معتقدم که این سیستم دوام زیادی نخواهد داشت. “

آدریان گفت:”هنگامی که برای اولین بار در سال 2011 با بیت کوین آشنا شدم، دنیای جدیدی برای من باز شد. چند سال بعد استخراج را شروع کردم و در نهایت سرمایه گذاری فعالی در پروژه‌های مختلف ارز دیجیتال را شروع کردم. کسانی که پول ما را کنترل می‌کنند قدرت دارند. تمرکززایی منجر به سواستفاده از قدرت می‌شود و من می‌خواهم این را تغییر دهم. من وقت، سرمایه و انرژی خود را صرف پروژه‌هایی می‌کنم که بر خلاف وضعیت موجود و جایگزینی برای سیستم پولی فعلی باشد. “

نقاط قدرت کیف پول کریپتو تگ

• به نظر می‌رسد نسبتاً مؤثر و راهی برای ذخیره کریپتو شما باشد.

ممکن است برخی بگویند که روش کریپتو تگ کمی زیادروی است. با این حال قطعاً هیچ کس نمی‌خواهد آن شخصی باشد که به دلیل سهل انگاری ثروت خود را از دست می‌دهد. مرکز آزمایش کریپتو تگ بخشی از سایت اختصاص یافته ایست که تیم آن سعی دارند از هر روشی برای حفاظت از ثروت مشتریانشان استفاده کنند.

• لایه اضافی بیمه

برای مثال خوانندگان معروف به شدت به امنیت بی عیب و نقص تمایل دارند. بنابراین آنها از هر گونه محافظت اضافی استقبال می‌کنند. یک ذهنیت وجود دارد که می‌گوید اگر فکر می‌کنید ارز دیجیتال شما در خانه، صندوق امانات، بانک و یا حتی تشک شما جایش امن است، بدانید که اتفاقاتی مانند آتش سوزی می‌تواند مال شما را نابود کند. با این حال کریپتو تگ ارز دیجیتال شما را بیمه می‌کند تا هرگز دارایی خود را نبازید.

• ارائه محصول

بسته کریپتو تگ برای ارائه محصول نیز فضا خوبی دارد. به نظر می‌رسد این شرکت از مفهوم فوق العاده محافظت از دارایی‌های دیجیتالی شما استقبال کرده و ارزش خود را دو چندان کرده است.

• کریپتو تگ برای دفاع از دارایی‌های شما بهترین گزینه است

اگر شما ارز دیجیتال در دست دارید بهتر است آن را به کریپتو تگ بسپارید زیرا بهترین روش را برای حفاظت از آن در نظر می‌گیرد. برای مثال باید بگویم که در زمان به وجود آمدن خطر کریپتو تگ خیلی بهتر از سیستم لجر نانو اس از دارایی‌های شما محاظت می‌کند.نقاط ضعف کیف پول کریپتو تگ

• کیف پول کاغذی می‌تواند همین کار را به صورت رایگان انجام دهد

169.99 یورو (194 دلار) برای صرفاً حفاظت از رمز کیف پول شما مبلغ بسیار زیادی است. لجر یا ترزور برای نگهداری از ارز دیجیتال شما تنها سی صد دلار هزینه می‌گیرند. همانطور که گفته شد، از دست دادن، سوختن و یا تخریب کیف پول کاغذی خیلی راحت اتفاق می افتد که کریپتو تگ از این اتفاق‌ها جلوگیری می‌کند. بخاطر داشته باشید که اگر کیف پول سخت افزاری را گم کنید، می‌توانید ارز دیجیتالی خود را از طریق کلیدهای پشتیبان خود بازیابی کنید. اما اگر کلیدهای پشتیبان و کیف پول سخت افزاری خود را گم کنید، ارز دیجیتالی شما کاملاً از دستتان می‌رود.

• امنیت برای امنیت

مخرج کیف پول‌های سخت افزاری (و محصولات مشتقه آن‌ها) به این نکته اشاره می‌کند که این دستگاه‌ها فقط در برابر هکرهای آنلاین از ارز شما محافظت می‌کنند. بنابراین اگر لجر یا ترزور شما به سرقت رفته باشد، می‌توانید از ارز دیجیتال خود محافظت کنید، اما اگر تیتانیوم کریپتو تگ شما سرقت شود، هنوز هم هکرها می‌توانند راهی برای سرقت وجوه شما پیدا کنند.

ایمن نگه داشتن محصول فیزیکی یا ارز به عهده کاربر است و نه شرکت. بنیانگذار کریپتو تگ پیشنهاد می‌کند از یک عبارت عبور اضافی و بیش از یک نسخه از کریپتو تگ استفاده کنید. بنابراین در صورت دسترسی کسی، آن‌ها نمی‌توانند وجوه را بدون عبارت عبور اضافی جابجا کنند و شما همیشه یک نسخه اضافی به عنوان نسخه پشتیبان دارید.

• ووپی های (whoopsies) گران قیمت

اگر به طور اتفاقی رمز اشتباهی برای ورود به کریپتو تگ خود استفاده کنید، احتمالاً این اشتباه شما سبب می‌شود که شما یک صفحه جدید در کریپتو تگ خود بسازید و با فرض اینکه باید در هر دو طرف حداکثر هزینه را بکنید به 99 یورو پول نیاز دارید. آدریان خاطرنشان می‌کند: “اگر باز هم اشتباه کنید، دو گزینه وجود دارد؛ می‌توانید چند بار رمز بزنید و در صورت پیدا شدن رمز اصلی به صفحه خود وارد شوید و راه دیگر این است که یک تعدادی از حروف رمز خود را درست حدس بزنید و برای بدست آمدن رمز کامل سایت به شما کمک می‌کند

توضیحات پایانی

آیا کریپتو تگ کار می‌کند

اگر عبارات پشتیبان خود را به درستی وارد کنید و ارز های خود را در مکانی امن نگه دارید، بله. در حالی که رقبای زیادی در بازار وجود دارند که همین کار را انجام می‌دهند، کریپتو تگ به دلیل توانایی ذخیره کلمات بیشتر، خود را به عنوان بهترین و یکی از گزینه‌های مقرون به صرفه معرفی کرده است.

آیا کریپتو تگ ارزش دارد

این به امنیت و ترجیحات شما بستگی دارد. اگر شما از آن سرمایه گذاران حرفه‌ای هستید که دسته‌ای کیف پول کاغذی به ارزش میلیون‌ها دلار در دست دارید، ارزش آن را دارد که ارز های خود را در جایی با دوام تر نگه داری کنید. و اگر یک سرمایه گذار ارز دیجیتالی متوسط هستید، داشتن یک محافظ پشتیبان مانند کریپتو تگ یک لایه اضافی برای نگهداری از سرمایه شماست. اما اگر تنها چند صد دلار ارز دیجیتالی دارید، بهتر است منتظر بمانید که تا سرمایه شما بیشتر شود و بعد از کریپتو تگ استفاده کنید زیرا هزینه‌های آن بسیار بالاست.

آدریان خاطرنشان می‌کند: “رقبای ما مثل ما کار نمی‌کنند. بیشتر آنها فقط برای خرید و فروش ارز استفاده می‌شوند اما ما یک روش محافظتی را انتخاب کردیم که ثابت شده بهترین کار را می‌کند و یک سیستم کار کامل در اطراف آن ایجاد کردیم. ما همچنین از تیتانیوم برتر استفاده می‌کنیم و محصول خود را به طور گسترده آزمایش می‌کنیم. “

بهترین روش استفاده از کریپتو تگ ترکیب آن با چندین راه حل محافظت از ارز دیجیتالی است. مطمئناً برای ذخیره ارز دیجیتالی خود به یک لجر، ترزور یا کیف پول سخت افزاری دیگر نیاز دارید تا بتوانید از کریپتو تگ استفاده کنید. اما وقتی این کار را انجام دادید، از ترکیب کردن عبارات پشتیبان و کیف پول در همان مکان خودداری کنید.روش‌های جدید کریپتو تگ برای محافظت چیست؟

آدریان: “ما در واقع در حال بررسی بخشهای دیگر طیف امنیتی هستیم. ما می‌خواهیم مردم دنیا را با محصولات و خدمات متنوعی در اختیار بانک خود قرار دهند. ما می‌خواهیم به یک شرکت پیشرو در زمینه امنیت ارز دیجیتالی تبدیل شویم. از نظر ما، این شامل محصولات، خدمات و آموزش است. بنابراین، سال آینده ما در این زمینه‌ها گسترش خواهیم یافت. “

“مشتریان ما می‌بینند وقتی همه لایه‌های امنیتی دیگر مانند سخت افزار و نرم افزار از کار بیفتند ما در آنجا خواهیم بود. ما آخرین خط دفاعی هستیم، بنابراین ثروت مشتریان خود را بسیار جدی می‌گیریم. برخی ممکن است فکر کنند که ما گاهی اوقات زیاده روی می‌کنیم، اما ما بهترین و آزمایش شده ترین محصولات را برای مشتریان خود می‌خواهیم. مردم هنوز نمی‌دانند که داشتن بانک خوب چقدر مهم است. و رمزهای عبور آنها چقدر شکننده است. به همین دلیل ما برای محافظت از این کریپتوها و رمزها تا اینجا پیش رفتیم. این مهمترین اطلاعاتی است که وجود دارد.”

مطالب مرتبط
نحوه‌‌ی بازیابی ارزهای دیجیتالی که در صرافی بایننس به شبکه‌ی اشتباه منتقل شده‌اند
شاخص‌های بایننس اسمارت چین (BSC) که برای دید بهتر از این بلاک چین لازم است بدانید
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس