منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  بی توجهی مدیرعامل بایننس به حوادث چند روز گذشته بازار: وقت آن است که به سرکار بازگردیم
چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) مدیر عامل صرافی بایننس: از یک کارشناس فناوری تا یک سرمایه دار ثروتمند ارز دیجیتال

بی توجهی مدیرعامل بایننس به حوادث چند روز گذشته بازار: وقت آن است که به سرکار بازگردیم

ندا رحیمی
1400/02/27
۰

یک تحقیق نظارتی دیگر توسط دادگستری و سازمان بورس اوراق بهادار ایالات متحده در مورد صرافی بزرگ ارز دیجیتال بایننس در حال انجام است. با این حال مدیرعامل بایننس با بی توجهی به این اخبار تحت تأثیر قرار نگرفته است.

گزارش شده است که بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال در جهان با حجم روزانه، تحت تحقیقات جدید وزارت دادگستری و خدمات درآمد داخلی ایالات متحده است.

به گفته منابع ناشناس به نقل از بلومبرگ، تحقیق مشترک ناشی از نگرانی در مورد احتمال پولشویی و فعالیت فرار مالیاتی در این صرافی است. بایننس معتقد است که “یک برنامه انطباق قوی دارد که شامل اصول ضد پولشویی است”. این نشان می‌دهد که هیچ اشتباهی انجام نداده است.

بایننس در توئیتی نوشت: “ما تعهدات قانونی خود را بسیار جدی می‌گیریم و به طور مشارکتی با نهادهای نظارتی و اجرای قانون درگیر می‌شویم. ما سابقه قوی در زمینه کمک به سازمان‌های اجرای قانون در سراسر جهان، از جمله در ایالات متحده را داریم.”بی توجهی مدیرعامل بایننس به این اخبار دنیای کریپتو کارنسی را مطمئن‌تر کرده است

“عنوان” خبر بد است. مقاله در واقع چندان بد نیست (اما چه کسی مقاله را کامل می‌خواند). این مقاله توضیح داد که بایننس با سازمان‌های اجرای قانون برای مبارزه با بازیکنان بد همکاری می‌کند. با این وجود تیتر به نوعی باعث می‌شود که این یک چیز بد به نظر برسد. به هر حال باید به کار بازگردیم.

تاریخچه چالش‌ها، جنجال‌ها

کمپانی بایننس در سال 2017 در چین تأسیس شد. آن‌ها خیلی زود برای بهره مندی از شرایط نظارتی دوستانه‌تر با ارزهای دیجیتال به مقصد دیگری مهاجرت کردند. بایننس پیش از ممنوعیت شدید مبادلات ارزهای دیجیتال در چین از این کشور خارج شد. بایننس دفتر مرکزی خود را به ژاپن منتقل کرد و سپس دفاتر خود را در مالت، سنگاپور و جرسی افتتاح نمود. این شرکت اکنون در جزایر کیمن گنجانده شده است و مدیرعامل بایننس در مصاحبه‌های قبلی گفته است که هیچ دفتر مرکزی ندارد.

بی توجهی مدیرعامل بایننس به تیتر مجله بلومبرگ

به گفته بلومبرگ، در حالی که از گزارش‌ها دقیقاً آنچه وزارت خزانه داری و دادگستری در حال تحقیق در مورد آن هستند، مشخص نیست، اما دادستان‌های واحد سلامت بانک از وزارت دادگستری و بازرسان دفتر دادستانی ایالات متحده در سیاتل در این ماجرا دخیل هستند.

این اولین بار در ماه‌های اخیر نیست که بایننس با قانون گذاران درگیر می‌شود. در ماه مارس، کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) تحقیق جداگانه‌ای را برای تعیین اینکه آیا ساکنان ایالات متحده به طور غیرقانونی با مشتقات ارز دیجیتال در سیستم عامل تجارت می‌کنند، آغاز کرد.

سرویس‌های ارائه دهنده محصولات مشتق شده به ارزهای دیجیتال در ایالات متحده باید در CFTC ثبت شوند تا به طور قانونی فعالیت کنند.گزارش ها حاکی از کم شدن مبادلات ارزهای دیجیتال در فعالیت های خلاف است

گزارش ژانویه 2020 توسط چین آنالیسیس (Chainalysis)، یک گروه تحقیق و تجزیه و تحلیل رمزنگاری که با نیروی انتظامی کار می‌کند، نشان داد که “بایننس و هوبی همه مبادلات بیت کوین غیرقانونی را در بستر خود جای می‌دهند. آن‌ها با این کار سود قابل ملاحظه‌ای را دریافت می‌کنند.”

این گزارش بر جریان بیت کوین‌های مورد استفاده برای اهداف غیرقانونی تمرکز دارد. این خدمات غیرقانونی شامل آدرس‌های باج افزار، اشخاص تحت تحریم، بازارهای تاریک و آدرس‌های مرتبط با کلاهبرداری و وجوه سرقت شده است.

با این حال، در گزارشی در فوریه 2021، چین آنالیسی دریافت که اگرچه وجوه رمزنگاری غیرقانونی هنوز عمدتاً از طریق این صرافی‌ها هدایت می‌شوند، اما چنین فعالیت‌هایی در حال کاهش است.

بر اساس گزارش اخیر، “در سال 2019، فعالیت‌های جنایی 2.1٪ از کل معاملات ارز دیجیتال یا تقریباً 21.4 میلیارد دلار نقل و انتقالات را نشان می‌داد. در سال 2020، سهم مجرمانه تمام فعالیت‌های ارز دیجیتال فقط به 0.34٪ یا 10.0 میلیارد دلار از حجم معاملات را در بر می‌گیرد.”

به نظر می‌رسد مطالعه چین آنالیسیس با دیدگاه برخی مقامات آمریکایی مغایرت داشته باشد. آن‌ها در اظهارات عمومی نشان می‌دهند که یک مخفی کاری بزرگ و تاریک مشاهده می‌کنند. در جلسه دادرسی کمیته مالی سنا در ژانویه، جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده گفت که بسیاری از ارزهای دیجیتال “حداقل به معنای معامله، عمدتاً برای تأمین امور مالی غیرقانونی استفاده می‌شود.”

آیا پول آینده به مقررات سنتی نیاز دارد؟

بایننس که بالاترین حجم معاملات را داراست نیز به معنایی احتمالاً محل عبور بیت کوین غیرقانونی است.

هنری چونگ، مدیر عامل بورس اوراق بهادار دیجیتال فوسانگ (Fusang)، می‌گوید او معتقد است برای مهار مبادلات رمزنگاری ممکن است مقررات بیشتری لازم باشد.

چونگ در مصاحبه با Forkast.News گفت: “واقعیت جهانی که امروز در آن زندگی می‌کنیم این است که پولشویی در هر دو دنیای فیات و رمزنگاری اتفاق می افتد. به همین دلیل فکر می‌کنم زمان آن فرا رسیده است که صنعت رمزنگاری رشد کند. این صنعت باید مسئولیت خود را به عنوان محافظان زیرساخت‌های مالی فردا بپذیرد.”بی توجهی مدیرعامل بایننس به کل بازار قوت قلب داده است

اما دیگران می گویند تحت تأثیر تحقیقات بیش از قرار نگرفته‌اند. مخصوصاً که این تحقیقات هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است.

“می دانید، عناوین می‌آیند و می‌روند. حوادث روزمره همیشه اتفاق می افتد. “رئیس سابق CFTC جی کریستوفر جیانکارلو در مصاحبه با Forkast.News در مورد تحقیق بایننس گفت. “شخص باید یک نگاه طولانی مدت داشته باشد.”

جیانکارلو گفت: “من فکر نمی‌کنم یک تیتر باید ما را از هدف کلی نوسازی پول منحرف کند. خواه این پول جدید مورد حمایت حاکمیت باشد یا نباشد.”

بی توجهی مدیرعامل بایننس به این تیتر و حواشی بازار در هفته گذشته نشان دهنده عزم جدی وی و بایننس برای تبدیل شدن به قطب رمزنگاری در جهان است. ژائو با اظهارنظرهای عاقلانه و عملکرد مثبت خود در جامعه کریپتو از احترام برخوردار است. با اینکه وی یکی از متهمان همیشگی انحصارطلبی در دنیای ارزهای دیجیتال است نمی‌توان اقدامات مثبت بایننس را نادیده گرفت.

قانون گذاری بازار ارزهای دیجیتال باید هرچه سریعتر اتفاق بیفتد تا امنیت جامعه ارزهای دیجتال تأمین گردد. مطمئناً شاهد ورود قانونگذاران به این عرصه خواهیم بود. این عامل می‌تواند یکی از چشم اندازهای مثبت صنعت ارزهای دیجیتال باشد.

مطالب مرتبط
تسلط بیت کوین بر بازار به بیش از 70 درصد رسید؛ سرمایه بازار در نزدیکی یک تریلیون دلار
وب سایت CoinGecko می گوید ممکن است صرافی های بیت کوین با پرداخت هزینه ترافیک وب خود را افزایش دهند
افت ارزش بیت کوین علی رغم صحبت‌های بایدن در مورد بسته حمایتی 1.9 تریلیون دلاری
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان