منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با بلاک چین  »  میزبانی گره اتریوم 2.0 در به روزرسانی جدید این شبکه چیست و شامل چه خطراتی می‌شود؟
میزبانی گره اتریوم 2.0 در به روزرسانی جدید این شبکه چیست و شامل چه خطراتی می‌شود؟

میزبانی گره اتریوم 2.0 در به روزرسانی جدید این شبکه چیست و شامل چه خطراتی می‌شود؟

میزبانی گره اتریوم 2.0 بدان معناست که شما به اعتبار سنج در به روزرسانی این بلاکچین تبدیل شده‌اید. نودها یا گره‌ها مسئولیت تأیید معاملات و حفظ شبکه را بر عهده خواهند داشت.

میزبانی گره اتریوم 2.0 در به روزرسانی جدید این شبکه چیست و شامل چه خطراتی می‌شود؟

میزبانی گره اتریوم 2.0 در به روزرسانی جدید این شبکه چیست و شامل چه خطراتی می‌شود؟

میزبانی گره اتریوم 2.0 در به روزرسانی جدید این شبکه چیست و شامل چه خطراتی می‌شود؟

بلاک پیدایش اتریوم 2.0 در تاریخ 1 دسامبر آغاز به کار کرد. این به روزرسانی زمینه را برای پیشرفت‌های آینده امنیتی و مقیاس پذیری شبکه هموار نمود. هدف اصلی این بروزرسانی تغییر الگوریتم اجماع اثبات کار به مکانیسم اجماع اثبات سهام است. این شیوه اجماع سازگار با محیط زیست محسوب می‌شود و نیاز به ماینرها را از بین می‌برد.

بیش از 16000 اعتبار سنج 524،288 ETH را قبل از پایان مهلت 24 نوامبر به قرارداد سپرده منتقل کردند. با این کار مسیر را برای راه اندازی “مرحله 0” که یک هفته بعد انجام شد هموار نمودند. البته ارزش کل سپرده‌ها از آن زمان رشد بیشتری داشته است.

شرکت کنندگان نمی‌توانند این ETH را پس بگیرند تا شبکه اصلی اتریوم هنگام استفاده از این بلاکچین جدید “لک نشود”. لازم به ذکر است که این روند ممکن است چند سال طول بکشد.

کسانی که گره خودشان را میزبانی می‌کنند باید حداقل 32 ETH در شبکه اتریوم 2.0 سهم گذاری کنند. در زمان نوشتن این مقاله ارزش این مقدار اتر تقریباً 19 هزار دلار است. همچنین هزینه‌های دیگری نیز باید در نظر گرفته شود. این هزینه‌ها شامل هزینه‌های گس و  یافتن یک ارائه دهنده میزبانی قابل اعتماد است.

این مقدار زیادی پول است که باید در این شبکه قفل شود. میزبانی گره اتریوم 2.0 در ازای اعتبارسنجی و به دلیل مشارکت در نگهداری شبکه، پاداش دریافت می‌کند.

آیا میزبانی گره اتریوم 2.0 بدون داشتن دانش فنی کار آسانی است؟

میزبانی یک گره اتریوم 2.0 کاملاً پیچیده است. ورود به این حوزه بدون اینکه بدانید این کار چگونه انجام می‌شود منجر به برخی اشتباهات پرهزینه خواهد شد.

اگر یک اعتبار سنج بی تجربه اشتباهات سهوی مرتکب شود، در صورت مشاهده کارکردن بر خلاف مصلحت شبکه، ممکن است مقداری از 32 ETH که سهم گذاری کرده است را از دست بدهد. اگر 50٪ از این 32 ETH کسر شود، میزبانی گره آنها به طور خودکار از طرف شبکه اتریوم 2.0 سلب خواهد شد. با توجه به این جریمه، یعنی شما حدود 9000 دلار زیان خواهید دید.

هر چند مشکلات به اینجا ختم نمی‌شوند. درک کامل عملکردهای داخلی اتریوم 2.0 می‌تواند کمترین مشکلات بر سر راه میزبانی گره در این شبکه باشد. شما می‌توانید استدلال کنید که تلاش برای سرعت بخشیدن به این بلاکچین جدید اثبات سهام (PoS) با توجه به ظهور ارائه دهندگان سرویس جدید ارزش این همه دردسر را ندارد.اگر زمان استفاده از گره ارتباط شما قطع شود، چه اتفاقی می افتد؟

شما ممکن است در نهایت جریمه شوید. این جریمه یعنی هر پاداش مالی که از عملکرد میزبانی گره اتریوم 2.0 کسب کرده‌اید از دست خواهید داد.

لازم به یادآوری است که حتی اگر شرایط خارج از کنترل شما باشد، ممکن است به عنوان گره مخرب شناخته شده و جریمه شوید. یک اتصال اینترنتی مبهم – چیزی که برای بسیاری از ما که در مناطق مسکونی که زندگی می‌کنیم امری عادی است – می‌تواند منجر به وقوع یک رویداد جدی شود. با توجه به اینکه چطور می‌توان این خاموشی‌ها را ناشی از شرایط بد آب و هوایی گرفته تا خسارت آب و تعمیر جاده‌ها دانست، لزوماً اتکا به زیرساخت‌هایی که در خانه دارید، بهترین ایده نیست.

در نتیجه، بسیاری از افرادی که می‌خواهند میزبانی گره خود در اتریوم 2.0 را شروع کنند، تصمیم به پرداخت هزینه برای یک ارائه دهنده میزبانی خارجی گرفته‌اند. جایی که آنها شانس بیشتری برای دریافت به روزرسانی دارند. آنها از طریق ارتباط با این ارائه دهندگان خدمات به عنوان یک اعتبارسنج معتبر در نظر گرفته می شوند. اما دوباره، حتی این رویکرد نیز بدون مشکلات احتمالی نیست. انتخاب یک ارائه دهنده میزبانی که تضمین کننده خدمات مستمر نباشد، می‌تواند خسارات مالی ایجاد کند. شما ممکن است واجد شرایط جبران خسارت نشوید، زیرا این زمان خرابی اغلب در شرایط خدمات لحاظ می‌شود.

اگر می‌خواهید یک ارائه دهنده میزبانی خارجی را انتخاب کنید، خواندن نظرات بسیار مهم است. این امر به شما کمک می‌کند تا در مورد معتبر بودن شرکت نظر بدهید. در آخر، همیشه به یاد داشته باشید که راه حل‌های پیشرو در بازار ممکن است بهترین اقدام برای میزبانی یک گره اتریوم 2.0 نباشند. در ماه نوامبر، یک قطعی سرویس وب آمازون هزاران وب سایت از جمله وب سایت کوین بیس (Coinbase) را تحت تأثیر قرار داد. چنین رویدادی می‌تواند به اپراتورهای گره اتریوم 2.0 نیز آسیب می‌رساند.

آیا خطرات دیگری وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید؟

ایمن نگه داشتن کلیدهای اعتبار سنج ضروری است، زیرا ممکن است از بین بروند یا آسیب ببینند.

اعتبارسنجان اتریوم 2.0 که گره خود را میزبانی می‌کنند خطر از دست دادن کلیدهای خود، فراموش کردن رمز عبور یا آسیب دیدن سخت افزار محل ذخیره کلیدها را باید در نظر بگیرند. در برخی موارد، ممکن است سخت افزار از نظر فیزیکی آسیب دیده باشد و داده‌های مهم در نتیجه نقص فنی از بین بروند. بله، همه اینها ممکن است منجر به برخی مجازات‌های مالی دیگر شود. این بار به علت عدم فعال بودن گره اتریوم 2.0 جریمه خواهید شد. در اینجا به جای اینکه جوایز بلاک کاهش یابد سهم اتر شما به طور کلی کاهش می‌یابد.

امنیت باید اولویت اصلی تک تک افرادی که مایل به ایجاد گره اتریوم 2.0 هستند، باشد. کلیدهای اعتبارسنج همچنین می‌توانند توسط شخصی که موفق به دسترسی به رایانه میزبانی گره اتریوم 2.0 می‌شود، دزدیده شود. یک بازیگر مخرب می‌تواند با داده‌های نادرست، شبکه را به خطر بیندازد. اگر امنیت گره شما به خطر بیفتد، ممکن است یک یا دو سال طول بکشد تا دوباره به آن دسترسی پیدا کنید.


  • اتریوم 2.0 چیست و چگونه الگوریتم اجماع اثبات کار را به الگوریتم اجماع اثبات سهام تبدیل می‌کند.

گزینه‌های میزبان گره اتروم 2.0 چیست؟

شرکت‌هایی وجود دارند که در میزبانی گره اعتبارسنج تخصص دارند. بعضی از این شرکت‌ها غیرحضانتی هستند. به این معنی که آنها به کیف پولهای کاربر دسترسی ندارند.

بسترهای نرم افزاری مانند آل نودز (Allnodes) برای ده ها بلاکچین و شبکه‌های مختلف، گره‌های کامل و خدمات سهم گذاری ارائه می‌دهند. اکنون این شرکت پشتیبانی از میزبانی گره اتریوم 2.0 را نیز به سرویسهای خود افزوده است.

سهم گذاری و ایجاد گره اتریوم 2.0 به نظر سرمایه گذاری پرریسکی می‌آید. با این حال با توجه به امکاناتی که در صنعت رمزنگاری برای این کار به وجود آمده است تا حدودی آسان گشته است. برای میزبانی گره اتریوم 2.0 نیازی به تجربه دلهره آور نیست. با داشتن ابزارهای مناسب، حتی کسانی که دانش فنی ندارند می‌توانند از مزایای میزبانی گره خودشان بدون دردسر لذت ببرند.

اکنون اکثر صرافی‌های بزرگ مانند بایننس، کراکن و کوین بیس از این سرویس پشتیبانی می‌کنند.

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال (FLR) اسپارک (Spark) چیست همه چیز درباره فلیر نتورک (Flare Network)
شبکه لایتنینگ lightning روشی برای انجام معاملات بدون نیاز به تأیید صحت آنها در بلاکچین
میمبل ویمبل (Mimblewimble) چیست؟ پروتکل زیربنایی ارزهای دیجیتال حریم خصوصی
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether