قیمت بیت کوین
۱,۲۸۲,۷۹۲,۳۸۷تومان
47,579دلار
0.68
قیمت اتریوم
۴۰,۳۸۴,۷۰۵تومان
1,497.82دلار
1.30
قیمت کاردانو
۳۶,۹۶۲تومان
1.37دلار
28.64
قیمت بایننس کوین
۶,۲۶۴,۸۳۸تومان
232.35دلار
1.10
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  سرعت پذیرش بیت کوین پس از همه‌گیری ویروس کرونا شتاب بیشتری گرفته است

سرعت پذیرش بیت کوین پس از همه‌گیری ویروس کرونا شتاب بیشتری گرفته است

اخبار بیت کوین
سعید درویشی
22 شهریور 99
۰
شتاب در پذیرش رمزارزها به رهبری کروناویروس

در ماه اوت بانک DBS مستقر در سنگاپور در گزارش سه‌ماهه‌ی خود گفت سرعت پذیرش بیت کوین افزایش یافته است. این گزارش وضعیت این دارایی‌ها را به‌این‌ترتیب توصیف می‌کند:

“شتاب در پذیرش رمزارزها به رهبری کروناویروس.”

شنیدن چنین مشاهداتی از طرف یک بانک معتبر چندملیتی و اقتصاددان ارشد آن، Taimur Baig جالب است.

سرعت پذیرش بیت کوین پس از همه‌گیری ویروس کرونا شتاب بیشتری گرفته است

بااین‌حال، اخیراً در مورد برخی مؤسسات بزرگ مالی – به‌ویژه در مکان‌هایی مانند سنگاپور، سوئیس و آلمان – زمزمه‌هایی مطرح شده است که موج جدیدی از تقاضا برای رمزنگاری به وجود آمده است که از طریق بانک‌های خصوصی کوچک‌تر و مشتریان ثروتمند، فیلتر می‌شود.

سرعت پذیرش بیت کوین پس از همه‌گیری ویروس کرونا شتاب بیشتری گرفته است

سرعت پذیرش بیت کوین پس از همه‌گیری ویروس کرونا شتاب بیشتری گرفته است

در مورد ارزهای رمزنگاری‌شده مانند بیت کوین BTC ، بایگ دو مرحله تقاضای مشخص را شناسایی کرد: پیش از همه‌گیری و پس از همه‌گیری که با سرعت پذیرش بیت کوین همراه بوده است.

“تقاضای قبل از همه‌گیری تا حد زیادی برمبنای حدس و گمان بود. مردم دیدند که بیت کوین یک نمایش تماشایی دارد و بسیاری از آن‌ها خواستند بخشی از بازی بزرگ آن باشند، بنابراین قرار دادن 1٪ دارایی تحت مدیریتشان در بیت کوین چه مشکلی دارد. ” “اما من فکر می‌کنم اقبال عمومی بیت کوین پس از همه‌گیری فراتر از حدس و گمان است. بیشتر بر این پایه است: “این چیز دارای گردش ثابت است، کاهش نخواهد یافت.” مردم نگران ضعیف شدن دلار هستند و فکر می‌کنند که باید علاوه بر طلا به‌عنوان یک سرمایه‌ی امن، رمزنگاری را نیز داشته باشند. لذا سرعت پذیرش بیت کوین افزایش یافته است.

شتاب در پذیرش رمزارزها به رهبری کروناویروس

شتاب در پذیرش رمزارزها به رهبری کروناویروس

چه بانک هایی سرعت پذیرش بیت کوین را تأیید می کنند

DBS تنها بانکی نیست که متوجه این روند می‌شود. بانک دارایی‌های دیجیتال Sygnum مستقر در سنگاپور، که دارای مجوز بانکی از سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس است، سرعت پذیرش بیت کوین را تأیید کرد.


شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد : ….. 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

مارتین بورگر، مدیر خدمات مشتریان در بانک سیگنام، گفت: “از زمان شیوع COVID-19، علاقه به دفاتر خانوادگی و شرکت‌های خصوصی و سرعت پذیرش بیت کوین افزایش یافته است که دارایی‌های دیجیتال را به‌عنوان گزینه‌ای دیگر و راهی برای محافظت در برابر خطر تورم نگران‌کننده، می‌بینند.” “اکنون که مردم و بانک‌ها از قرنطینه خارج می‌شوند، با افزایش تقاضای چشمگیری از طرف بانک‌های ملی و بین‌المللی مواجه شده‌ایم که از ما می‌خواهند در راه‌اندازی B2B (سامانه‌ی تجارت به تجارت) برای کمک به مشتریان خود در مدیریت دارایی‌های دیجیتالشان کمک کنیم.”

طلای دیجیتال

بایگ – که قبلاً در سازمان ارشد پولی سنگاپور، دویچه بانک و صندوق بین‌المللی پول یکی از مشاوران ارشد بود- دوست دارد نگاهی ریزبینانه توأم با بینشی کلان به ارزهای دیجیتال و مخصوصاً پتانسیل ارزهای دیجیتال بانک مرکزی(CBDC) داشته باشد.

به گفته بایگ، طلا یک رشد مداوم داشته است اما درآمد حاصل از اندوختن آن به سمت صفر در حال حرکت است و چنین شرایطی باعث شده است که ” سرعت پذیرش بیت کوین کاملاً قانع‌کننده به نظر برسد”.

بایگ گفت: “وسوسه‌انگیز است که به بیت کوین از دریچه ارزهای خارجی (FX) نگاه کنید، به‌عنوان ارز دیگری در برابر دلار آمریکا. اما این اشتباه است، زیرا یک ارز حاکمیتی قانون‌گذاری شده ابزارهای ارزیابی اقتصادی را پذیرفته است که بهره‌وری و رشد بلندمدتش را تعیین می‌کند.”

او اضافه کرد: “شما نمی‌توانید ارزهای رمزنگاری‌شده را این‌گونه ارزیابی کنید.” “اگرچه آن‌ها می‌توانند این اعتبار را مبتنی بر سیستم توزیع و گردششان داشته باشند، اما هنوز به ثروت یک کشور وابسته نیستند. بنابراین، مطمئناً، آن‌ها با بالا و پایین رفتن اقتصاد ایالات‌متحده بالا و پایین نخواهند شد. از این منظر، ازنظر من این ارزها بیشتر شبیه طلا هستند تا ارزی مانند ارزهای فیات.”

گران شدن دلار

بایگ خاطرنشان کرد: برای کشورهایی که بحران ارزی یا رخداد ابرتورم را تجربه کرده‌اند، عدم وابستگی به دلار آمریکا می‌تواند اعتبار کوتاه‌مدتی را به همراه داشته باشد، اما برای بسیاری از ارزهای دیگر این‌گونه عمل نمی‌کند، او اضافه کرد:

“اگر به ونزوئلا یا حتی لبنان که در بحران مالی گسترده‌ای هستند نگاه کنید، آیا می‌توانید تصور کنید که به‌جای اتصال ارز خود به دلار آمریکا، آن را به یک ارز رمز پایه پیوند دهید؟”

بایگ گفت، به شرطی که بتوان معاملات را در بلاکچین مشاهده کرد، احتمالاتی وجود دارد. “تا زمانی که ارزهای رسمی به یک ارز با گردش محدود گره خورده باشد، من شباهت‌هایی بین این نوع وابستگی و وابستگی با دلار ایالات‌متحده می‌بینم. “

دیجیتالی کردن سیستم پرداخت

موضوع CBDC ها نیز به‌ویژه بین ایالات‌متحده و چین بسیار سیاسی است.

بایگ گفت، دو بعد وجود دارد که باید در مورد چین و تلاش‌های CBDC در “دیجیتالی کردن پول ملی” مدنظر قرار داد. اولاً، رنمینبی(یوان) دیجیتال(e-RMB) روشی است که به‌واسطه‌ی آن بانک مرکزی چین، People’s Bank of China (PBoC)، می‌تواند برخی از کنترل‌ها را بر اکوسیستم گسترده فنّاوری مالی این کشور اعمال کند.

بایگ گفت: “در سطح Alipay، Tencent اتفاقات زیادی در حال انجام است.” وی افزود: “پرداخت‌ها توسط این شرکت‌های فنّاوری مالی انجام می‌شود، آن‌ها اعتبار را افزایش می‌دهند، بنابراین مهم نیست PBOC با توجه به نرخ بهره چه می‌کند. مثل یک جهان کاملاً موازی است. “

بعد دیگر مربوط به پتانسیل RMB الکترونیکی برای تبدیل‌شدن به راهی برای کشورهای خاص جهت دور زدن مکانیسم تسویه دلار است که باعث می‌شود آن‌ها “به‌نوعی پاسخی در مقابل بخش جنوبی [دادگاه] در نیویورک” یا گروه بورس و اوراق بهادار است، داشته باشند. “

وی گفت: “دلار آمریکا به طور مکرر به‌عنوان سلاحی علیه ایران، سایر کشورها و همچنین علیه چین استفاده‌شده است.” “من فکر می‌کنم اکنون با تنش‌های بسیار زیاد ایالات‌متحده و چین، وضعیت e-RMB حتی جذاب‌تر شود.”

مطالب مرتبط
آغاز روند افزایشی بیت کوین به دنبال نشانه‌هایی در خبر های فاندامنتال
رکوردشکنی دوباره اتریوم همزمان با افزایش قیمت بیت کوین به بالای 39 هزار دلار
قیمت بیت‌کوین سطح 13950 دلار را تصاحب کرد، موشک بیتکوین توقف ناپذیر به نظر می‌رسد
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
ترید و سرمایه گذاری
بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) بازی محبوب مبتنی بر بلاک چین اتریوم چیست؟
پنکیک سواپ (PancakeSwap)
دیفای در اسمارت چین بایننس: رشدهای 100 درصدی محصولات دیفای بر روی (BSC)
بانک های ارز دیجیتال نکسو (Nexo)، سلسیوس (Celsius)، بلاک فای(BlockFi)
ترون هکتون دیفای خود را با 10 میلیون دلار صندوق توسعه راه اندازی کرد