قیمت بیت کوین
۱,۲۴۷,۵۹۶,۱۹۱تومان
50,572دلار
4.30
قیمت اتریوم
۴۱,۱۰۳,۸۵۶تومان
1,665.97دلار
5.83
قیمت تتر
۲۴,۶۶۹تومان
1دلار
0.06
قیمت بایننس کوین
۵,۹۲۹,۹۶۴تومان
240.40دلار
5.89
خانه  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  سرزمین غیرمتمرکز (Decentraland) ، شهر اژدها و ظهور NFT در چین

سرزمین غیرمتمرکز (Decentraland) ، شهر اژدها و ظهور NFT در چین

اخبار آلتکوین ها
سعید درویشی
26 آگوست 20
۰
سرزمین غیرمتمرکز (Decentraland) ، شهر اژدها و ظهور NFT در چین

شهر اژدها، بزرگترین پیشرفت سرزمین غیرمتمرکز (Decentraland)  یک بازی مبتنی بر اتریوم است که با هدف ایجاد یک جامعه چینی به وجود آمده است. آیا این امر باعث رواج NFT در بین کلکسیونرهای چینی خواهد شد؟ در حالی که فروش توکن های غیرقابل معاوضه NFT در سطح جهانی به اوج بی سابقه ی بالغ بر 100 میلیون دلار رسیده است، این موضوع همچنان مورد توجه تعداد خاصی از محافل رمزنگاری چین است.

سرزمین غیرمتمرکز (Decentraland) ، شهر اژدها و ظهور NFT در چین

به غیر از معدود مجموعه دار آثار هنری رمزنگاری که شروع به حمایت از ارزش هنرهای دیجیتال می کرده اند، اکثریت مشغول دریافت سود سپرده گذاری شده در پروتکل های DeFi هستند.

این واقعیت که NFT هنوز در چین جا نیفتاده است جای تعجب ندارد. مجموعه داری دیجیتال، کارهای هنری و بسته های مجازی زمین، مفاهیمی انتزاعی است که نیاز به دانش عمیق از دانش کریپتو و این صنعت دارد و از آنجایی که این زمینه هنوز بسیار جدید است به دانش زبان انگلیسی خوبی هم نیاز است تا بتوان آنها را درک کرد. با این حال، NFT هایی که در چین متولد می شوند آتش زیر خاکسترند. این هفته “دا بینگ” از درون چشم اژدها به یکی از پروژه های بازار NFT نگاه می كند: شهر اژدها، بزرگترین قطعه زمین مجازی در سرزمین غیرمتمرکز (Decentraland).

سرزمین غیرمتمرکز (Decentraland) ، شهر اژدها و ظهور NFT در چین

سرزمین غیرمتمرکز (Decentraland) ، شهر اژدها و ظهور NFT در چین

چین، به معنای واقعی کلمه بر روی زنجیره ساخته شده است

“دان هانگ” شهری است که در قلب جاده ابریشم واقع شده است درست در نقطه ای که شرق و غرب در طول سلسله غربی آن (535-557 میلادی) همگرا شده اند. صاحب یکی از بزرگترین گنجینه های نقاشی های دیواری نفیس و اختصاصی بودایی که اغلب به دلایل امنیتی در معرض دید گردشگران قرار داده نمی شوند، چیزی که “روی زو”، بنیانگذار متاورس و تیم پنج نفره اش، سعی در بازسازی آن در شهراژدها دارند.

دراگون سیتی بزرگترین نقشه فضای مجازی در سرزمین غیرمتمرکز (Decentraland) است، پلت فرمی که برای ساخت جهانی مجازی بر بستر بلاکچین اتریوم طراحی شده است. سرزمین غیرمتمرکز (Decentraland) ، که در سال 2017 راه اندازی شده، توسط ابزارهایی مانند درگ اند دراپ به کاربران امکان طراحی و ساخت تقریبا هر چیزی را می دهد. این پلت فرم چیزی مانند بازی زندگی دوم “Second Life” است با این تفاوت که بر روی بلاکچین اجرا می شود.

البته اختلاف دیگری نیز وجود دارد مانند اینکه بر خلاف بازی زندگی دوم، ایده این است که در این پلت فرم، کاربران می توانند از آنچه ایجاد می کنند، استفاده کنند و از طریق آن درآمد کسب کنند. به عنوان مثال، می توان از اجاره یک قطعه زمین به یک کاربر دیگر درآمد کسب کرد، حالا به این فکر کنید: ساخت یک کازینو و داشتن مشتریانی از بین کاربران که برای استفاده از آن به وسیله ی رمزارزها پول پرداخت می کنند چه درآمدی خواهد داشت.

آیا می دانید؟

ظهور شهر اژدها نمایانگر گروه رو به رشدی از طرفداران رمزنگاری چینی است که آرزو دارند نه تنها در جنبش جهانی NFT شرکت کنند بلکه حتی بتوانند در زمره ی رهبران این جنبش باشند.

زو گفت: “شهر اژدها یک شهر مجازی است که ریشه در اساطیر چینی دارد و تا ابتدای جهان می توان آن را دنبال کرد. من از این که چگونه اساطیر غربی به طور سیستماتیک بر پایه ی اساطیر یونان ایجاد شده اند الهام گرفتم، البته اساطیر چینی بر خلاف اساطیر یونان بسیار پراکنده و ناهماهنگ هستند. “

با نگاهی به نقشه ساخت و ساز شهر اژدها، می توان مفاهیم باستانی مانند یین / یانگ، سیشیانگ و باگووا را مشاهده کرد و اصول معماری ای که چینی های باستان خانه ها، دهکده ها و شهرهای خود را با توجه به آن بنا می کردند یافت.

به عنوان مثال، نقشه های شهر نشان می دهد که این دریاچه در سمت چپ کوه واقع شده است زیرا دریاچه ها به طور معمول نماینده یین هستند که طبق قوانین تائوئیسم باید در ضلع غربی یانگ واقع شوند که توسط کوه ها نمایان است.

______________________________________________________________________________________

✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

______________________________________________________________________________________

NFT ها تجسم مالکیت و ارزش هستند

در توضیح اینکه چرا سرزمین غیرمتمرکز (Decentraland) تنها توانسته گروه کوچکی از پیروان وفادار را در چین جمع کند، زو گفت: “در زندگی واقعی، طبق قوانین چین مالکیت زمین خصوصی وجود ندارد. مردم می توانند از هر زمینی استفاده کنند، اما آنها مالک آن نیستند. مفهوم داشتن یک چیز واقعی، حتی اگر مجازی باشد، جذاب است. “

اگر تجربه ی مالکیت اولین قدم برای درک مالکیت قطعات زمین باشد، مرحله دوم ارزش گذاری است. سرزمین غیرمتمرکز (Decentraland) بر پایه ی دو نوع توکن عمل می کند. یکی از این توکن ها در ICO ی سال 2017 بالغ بر 26 میلیون دلار درآمد کسب کرد. (به صورت تعجب آوری، زو از شرکت کنندگان در فروش مجدد آن بود.) و مدتی بعد از این ICO آنها توکن LAND ، توکن NFT خود را صادر کردند که نمایانگر تکه زمین هایی است که مردم می توانند مالک آنها باشند. (خود شهر اژدها 6485 زمین تشکیل شده است) و اینجاست که ارزش اقتصادی وارد پروژه ی سرزمین غیرمتمرکز (Decentraland) می شود.

سرزمین غیرمتمرکز (Decentraland) و بازی با کارت فرهنگ

اعتقاد بر این است که درست مانند املاک و مستغلات در دنیای واقعی، یک قطعه زمین فقط در صورت مطلوب تر شدن شرایط آن افزایش قیمت می یابد. و تنها در این صورت توسعه کل شهر مطلوب تر می شود.
زو گفت: “ما شهراژدها را به عنوان اولین شهری که با استفاده از مضامین چینی ایجاد شده است بازاریابی می کنیم. ما فکر می کنیم این مفهوم همچنین خارجی هایی را که به فرهنگ چینی علاقه مند هستند، جذب می کند.”

بازی با کارت فرهنگ با وجود اینکه جذاب است، اما قدم صفر است. زو و تیمش مجبورند یک شهر کامل را با ویژگی هایی که نظر مردم جلب می کند بسازند و آنها را مجبور کنند که وقت خود را در پلت فرمی بگذرانند که الان تنها نقاشی های دیواری بسیار زیبایی در آن وجود دارد. این ارزش ذاتی یک شهر است.

قوانین نایابی

خوشبختانه یا متأسفانه، بازار رمزنگاری هرگز براساس ارزش ذاتی هیچ توکنی، آن را قیمت گذاری نمی کند. به همان روشی که برخی رمزنگاری ها در سال 2017 به موفقیت یک شبه تبدیل شدند، زو و تیمش می خواهند حس نایابی ای در کاربران ایجاد کنند تا شهراژدها از میلیون ها بسته زمینی که در بلاکچین اتریوم حراج می شوند، متمایز شود.

سرزمین غیرمتمرکز (Decentraland)  ممکن است نمایانگر ارزش ذاتی NFT باشد.

وینسنت نیو، بنیانگذار DappReview و یکی از طرفداران دوآتشه ی NFT ، گفت که “برای پذیرش انبوه NFT در چین، این محصول باید با یک برند موجود همراه با گروه بزرگی از پیروان همکاری کنند.”

نمونه هایی از مشارکت هایی که وی ذکر کرد مشارکت “دپرلبز ان بی ای تاپشاتز” و همکاری بین “وکس و تاپس” بود. هر دو از یک اهرم فشار بزرگ طرفدارمحور استفاده کردند که به طور فعال در جستجوی برند در دنیای واقعی بودند. این ارتباط آفلاین به ویژه در چین که وجه ی فرهنگیش شهره است، بسیار مهم است. از افراد مشهور گرفته تا افراد تأثیر گذار، روانشناسی رفتار گروهی در رشد طرفداران در حال تجلی است که ارزش چند میلیاردی بهمراه دارد.

شهر اژدها، با یافتن این دست آویز آفلاین می تواند قدم بعدی بزرگش برای گرفتن رهبری NFT در چین را بردارد.

سه مورد دیگر که این هفته اتفاق افتاد

1. جاست سوآپ Justswap ، هنوز هم کاملا شبیه یونی سوآپ Uniswap نشده است

همه می دانند که فقط زمان خواهد برد تا جاستین سان، محصولات دیفای را در “اکوسیستم” ترون خود راه اندازی و یا کپی کند. جاست سوآپ، ماکت یونی سوآپ، پاسخ آشکار سان به روند سپرده های پربازده دیفای بود. با این ادعا كه لیست توکن ها در

از روز اول 100 برابر خواهد شد، بسیاری از سرمایه گذاران خرد به این پلتفرم سرازیر شدند.

نتیجه؟ خوب، از آنجا که دیفای کاملاً بدون نیاز به مجوز است، اکنون بسیاری از پروتکل های کلاهبرداری در جاست سوآپ Justswap ظاهراً تنها با هدف پمپاژ و دامپینگ لیست شده اند. سرمایه گذاران در حال حاضر گروه هایی را تشکیل می دهند تا سان را متهم کنند که با دقت روی پلتفرم خود نظارت ندارد، با توجه به اینکه ممکن نیست یک دکس (صرافی غیرمتمرکز) همه ی توکنها را در لیست خود داشته باشد.

تنها مشکل جاست سوآپ Justswap توکن های کلاهبرداری نیستند، پروژه مطرح او Alphalink ، که معادل Chainlink در پلتفرم ترون است، با گذشت یک ساعت از راه اندازیش شکست خورد. ظاهرا، توسعه دهندگان آن به طور تصادفی معادل 20 میلیون دلار توکن TRX را در قرارداد هوشمند آن قفل کرده اند.

یکی از اتفاقاتی که می تواند خنده را از صورت جاستین محو کند، اما آنچه که این نمایش به ما می گوید این است که حباب دیفای واقعا وجود دارد. بسیاری از سرمایه گذاران چینی، می توانند جاستین را به دلیل آشفتگی پلت فرم خود مقصر بدانند، اما خود آنها بودند که به جای یونی سوآپ اصلی، داراریی خود را در جاست سوآپ Justswap  سپرده گذاری کردند.

زمانی می توان انتظار سود را داشت که بستر استفاده از این سرمایه ها به خوبی آماده شده باشد.

2. مینی سوآپ سعی می کند دچار مشکلات جاست سوآپ نشود

Fcoin را به خاطر می آورید؟ صرافی رمزنگاری که در سال 2019 حسابی غوغا به پا کرد قرار است با نسخه خاص خود از روی یونی سوآپ با نام مینی سوآپ به میدان بازگردد. مینی سوآپ با ادعای اینکه پلت فرم جدیدش ترکیب شایسته ای از Fcoin و یونی سوآپ است، قصد دارد با فیلتر کردن انواع پروژه های لیست شده در صرافی خود، از اشتباه جاست سوآپ Justswap  پرهیز کند.

همه ما می دانیم که این فقط تلاش Fcoin برای “بازگشت” است. آخرین مورد از تلاشهای آنها راه اندازی FMex بود که ادعا کرد منابع مالی از دست رفته را به سرمایه گذاران باز می گرداند. اما به نظر می رسد هدف واقعی آنها تنها جذب نقدینگی است نه توسعه پروژه های جدید.

3. سیل در چین خسارت جدی به فارمهای ماینینگ وارد کرد

در حالی که بقیه جهان با کروناویروس مبارزه می کنند، چین مرحله همه گیری را پشت سر گذاشته است. اما این کشور در حال نبرد در میدان دیگری است زیرا این کشور بزرگترین فصل سیل در چند سال گذشته را تجربه می کند.

فارمهای ماینینگ به ویژه در سیچوان آسیب دیده اند، که می تواند باعث افت شدید در تولید و امنیت بیت کوین شود. سیل نه تنها باعث کمبود برق شده است بلکه بلایای طبیعی مانند رانش زمین را به همراه داشته است. گزارش ها نشان می دهد که حتی افرادی که توسط آب و گل بلعیده شده اند به کل ناپدید می شوند.

سیل امسال استدلال دیگری برای جابه جایی صنعت ماینینگ از مهد خود چین، به مکانهای مطلوب تر است. آمریکای شمالی و بخش هایی از اروپا از کاندیداهای اصلی برای میزبانی صنعت ماینینگ هستند.

آیا می دانید؟

“盲 盒 یا Blind Box” یک ماشین فروش است که پس از پرداخت، اسباب بازی های پلاستیکی را به صورت تصادفی بیرون می اندازد. خرید این اسباب بازی ها از بلایند باکس طی دو سال گذشته روندی رو به رشد در میان نسل جدید چینی ها داشته است. هیجان کاذب این تجارت یک بازار ثانویه پراکنده ایجاد کرده است که در آن مردم هزاران دلار برای خرید این اسباب بازیهای پلاستیکی “نادر” هزینه می کنند.

این جعبه ها شامل طیف گسترده ای از محصولاتی که ماهیت سوداگرانه ذاتی دارند، است. از جمع کردن کفش ورزشی فانتزی گرفته، تا پرداخت هزینه اضافی برای اسباب بازی های شانسی، جمع آوری عشق چینی، هر چیزی که بتوان با استفاده از آن در مقابل دوستان و خانواده خودنمایی کرد، بین چینی ها بسیار رایج است و شاید NFTها بعدی متشکل از نسخه ی دیجیتالی این نوع کالاها باشد.

مطالب مرتبط
اوراکل چین لینک (Chainlink) متمرکز است؟ شکست اقتصاد توکنی در پروژه چین لینک
جایگاه بیت کوین موضع خرید "پول هوشمند" را به‌عنوان پشتیبانی فنی حیاتی خود پس می‌گیرد
بایننس‌کوین (BNB) با 9 درصد رشد هفتگی به جمع 5 ارز برتر بازگشت
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ترید و سرمایه گذاری
صرافی بکت (Bakkt) چیست؟ خرید و فروش ارزهای دیجیتال با نظارت دولت
ارز دیجیتال بت (BAT) یا توکن توجه پایه‌ای چیست و چه کاربردی در بروزر بریو دارد؟
صرافی غیرمتمرکز  0x چیست؟ ارز دیجیتال (ZRX) توکن بومی این صرافی چه وظیفه ای دارد؟
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟