قیمت بیت کوین
1,402,046,763تومان
54,325.00دلار
4.97
قیمت اتریوم
53,752,029تومان
2,084.24دلار
7.96
قیمت بایننس کوین
12,685,546تومان
491.95دلار
8.07
قیمت ریپل
31,973تومان
1.24دلار
17.55
قیمت دوج کوین
10,481تومان
0.41دلار
16.53
خانه  »  آموزش  »  دانشنامه ارزهای دیجیتال  »  بیمه دیفای ارز دیجیتال: چرا باید دارایی‌های دیجیتال خود را تحت پوشش ببرید؟

بیمه دیفای ارز دیجیتال: چرا باید دارایی‌های دیجیتال خود را تحت پوشش ببرید؟

بیمه دیفای ارز دیجیتال: چرا باید دارایی‌های دیجیتال خود را تحت پوشش ببرید؟

بیمه نامه‌های ارز دیجیتال دیفای می‌توانند خسارات ناشی از سرقت تا مسائل مربوط به قرارداد هوشمند را پوشش دهند. اما باید بدانید صنعت “خودتنظیم است”.

بیمه دیفای ارز دیجیتال: چرا باید دارایی‌های دیجیتال خود را تحت پوشش ببرید؟

120 میلیون دلار کل سرمایه در سال 2020 از طریق سیستم عامل‌های غیرمتمرکز مالی دیفای (DeFi) به سرقت رفته است. با این حال یک راه هوشمندانه برای محافظت از سرمایه گذاری‌های شما وجود دارد: بیمه ارز دیجیتال دیفای.

طی چند سال گذشته، یک چیز روشن شده است – آینده امور مالی، غیرمتمرکز ودر صنعت دیفای است. از آغاز سال 2020، ارزش کل قفل شده در دیفای از 670 میلیون دلار به بیش از 40 میلیارد دلار رسیده است. برای کسانی که ریاضی می‌دانند، این یک جهش 6000٪ است.

اما نکته دیوانه وار این است که، برخی از کارشناسان معتقدند که ما تازه در شروع کار هستیم. سرمایه گذار میلیاردر تیم دراپر پیش بینی کرد که کل سقف بازار رمزنگاری می‌تواند 80 تریلیون دلار آمریکا در 15 سال آینده بشکند. این بیش از 40 برابر ارزش فعلی آن است.خطرات گسترش سریع دیفای

رشد انفجاری دیفای با نگرانی‌هایی همراه است، از جمله مسائل مربوط به مقیاس بندی، هزینه‌های گس و از همه بدتر سرقت. دیفای به یک شکارگاه بسیار جذاب برای هکرها تبدیل شده است. فقط در سال 2020 هکرها با مبلغ سرسام آور 120 میلیون دلاری به 15 سیستم عامل دیفای حمله کردند.

خطر سرقت تأثیر مخربی بر رشد دارایی‌ها و سرمایه گذاران جدید در اکوسیستم دیفای ایجاد می‌کند. این جایی است که پوشش بیمه ارز دیجیتال دارایی دیفای وارد می‌شود.

ارائه دهندگان پوشش دیفای به عنوان اولین پاسخ دهندگان مالی، مدیریت ریسک اساسی را برای سرمایه گذاران ارائه می‌دهند. مانند سیستم مالی سنتی، سیستم عامل‌های پوشش دیفای مبتنی بر تجمیع، انتقال و سهم خطر است. بدون پوشش بیمه، سرمایه گذاران باید ریسک کمتری را بپذیرند و بازده محافظه کارانه تری را انتخاب کنند. پروتکل‌های پوشش بیمه ارز دیجیتال دیفای سرمایه گذاران را قادر می‌سازد بدون داشتن یک بانک سنتی از دارایی‌های خود محافظت کنند.

چرا خرید پوشش بیمه ارز دیجیتال دیفای؟

ارزش بازار سنتی بیمه امروز بیش از 6 تریلیون دلار آمریکا است. با ورود سرمایه نهادی به دیفای و افزایش خطر سرقت، بیمه دیفای برای سرمایه گذاران بیشتر ضروری می‌شود.

با پوشش انعطاف پذیر نقدینگی و گزینه‌های قابل تنظیم در دسترس، بسته‌هایی برای هر نوع سرمایه گذار وجود دارد. حتی اگر کسی سرمایه متوسطی را در رمزنگاری قفل می‌کند، می‌تواند میزان ریسک خود را تحت پوشش بیمه ارزهای دیجیتال ببرد. با این کار از خود در برابر حوادث خارج از کنترلش محافظت می‌کند.تفاوت بین ارائه دهندگان بیمه

ارائه دهندگان پوشش بزرگ و کوچک وجود دارد. بیشتر آنها غیرمتمرکز هستند اما برخی دیگر متمرکز هستند. ارائه دهندگان غیرمتمرکز تمایل دارند به عنوان بخشی از محصول خود با قابلیت‌های غیرمجاز، جوایز و رأی گیری، به کاربران شفافیت بیشتری دهند. روند استیکینگ بسته به پروتکل می‌تواند بسیار سودآور باشد. ارائه دهندگان DAO در حال تجربه کار با حاکمیت و مشارکت جامعه نیز هستند.

از طرف دیگر ارائه دهندگان متمرکز شباهت زیادی به بانک‌های متمرکز دارند: آن‌ها محصول را کنترل می‌کنند. از این رو فضای زیادی برای نوآوری در جامعه وجود ندارد.

انتخاب پوشش بیمه ارزهای دیجیتال

مانند بیمه سنتی، پوشش دیفای در ازای دریافت هزینه، از کاربران در برابر ضرر و زیان محافظت می‌کند. با اکثر ارائه دهندگان می‌توانید قیمت گذاری رایگان و مشخصات پوشش را درخواست کنید. شما می‌توانید محافظت در برابر خطر قرارداد هوشمند، هک DAO، مشکلات کیف پول چند امضایی یا در برابر پیش فرض‌های ثابت را خریداری کنید.

می‌توانید گزینه‌های حق بیمه در مقابل پرداخت همزمان کار را انتخاب کنید. ارائه دهندگان غیرمتمرکز معمولاً قیمت گذاری پویا را بر اساس عرضه و تقاضای سرمایه و پوشش سیستم ارائه می‌دهند.

وقتی نوبت به چاپ خوب می‌رسد، موارد استثنائی وجود دارد. به عنوان مثال، با برخی از سیاست‌های پوشش قرارداد هوشمند، ممکن است در مواردی مانند فیشینگ، نقض امنیت کلید خصوصی یا بدافزار تحت پوشش قرار نگیرید.

رویدادهای پرداخت

هنگامی‌که یک کاربر درخواست بازپرداخت می‌کند، آن‌ها ادعایی را به ارزیابی کنندگان تعیین شده حاکم بر پروتکل پوشش دیفای ارسال می‌کنند. این ارزیاب‌ها می‌توانند اعضای DAO، چند امضایی یا یک حلال متمرکز باشند. سپس ارزیابان مراحل لازم برای تأیید ادعا را دنبال می‌کنند. در صورت تصویب، قرارداد هوشمند به مدعی یا شخص علاقه مند مورد تأیید از طرف مدعی پرداخت می‌کند.

آیا ارائه دهندگان خود بیمه هستند؟

پذیره نویسی همچنین بخشی از دنیای بیمه ارز دیجیتال دیفای است. یک پذیره نویس خطر یک رویداد آینده را به عهده می‌گیرد و برای بازپرداخت مشتری در صورت از دست دادن درآمد، حق بیمه دریافت می‌کند. در بیمه‌های سنتی، بیمه نامه توسط یک بیمه گر چند ملیتی غول پیکر صادر و تعهد می‌شود.

ارائه دهندگان پوشش دیفای ممکن است با بیمه شدگانی که از دهه‌های گذشته در صنعت بیمه سنتی بوده‌اند، همکاری داشته باشند زیرا دارای سابقه ثابت و در دسترس بودن یک سرمایه بزرگ هستند، که به طور مستقیم به هزینه کم پوشش برای کاربران تبدیل می‌شود.

اگر کل سیستم را خراب کنید، بازیگران اصلی اکوسیستم بیمه دیفای عبارتند از:

پذیره نویسان تأمین سرمایه (سهام) به مجموعه پروتکل تحت پوشش را ارائه می‌دهند.

ارزیابی کنندگان ادعاها و دارندگان رمزهای حکمرانی، که رأی دادن به ادعاها و حاکمیت کلی را بر عهده دارند.
کارگزاری‌های غیرمتمرکز که از تعهد کنندگان اثبات شده برای ارائه پوشش غیر مجاز، پخش جریانی و مدیریت سهام الگوریتمی‌برای تأمین کنندگان سرمایه استفاده می‌کنند.

کاربران و پروتکل‌هایی که پوشش را خریداری می‌کنند و ممکن است در صورت بروز حوادث ادعا کنند.مقررات صنعت بیمه ارز دیجیتال دیفای

در حال حاضر هیچ نهاد نظارتی در دیفای وجود ندارد، که بخشی از اخلاق خودتنظیم این صنعت است. این یک تفاوت بزرگ با امور مالی سنتی است که تحت نظارت نهادهای نظارتی مانند شرکت بیمه سپرده فدرال است. سیستم حاکمیتی که پروتکل‌های مختلف بیمه دیفای را دیکته می‌کند در اسناد فنی آنها مشخص شده و ممکن است در قراردادهای هوشمند کدگذاری شود. کد قانون است.

مرحله بعدی چیست؟

ارائه دهندگان پوشش تنها در یک ماه بیمه‌ای به ارزش 1 میلیارد دلار دیده‌اند، بنابراین آگاهی سرمایه گذاران در حال گسترش است. گزینه‌های بیمه دیفای ابزاری حیاتی برای مدیریت ریسک برای کمک به حفاظت از سرمایه گذاری‌ها هستند. در حالی که خطراتی برای سرمایه گذاری دیفای وجود دارد، شما می‌توانید با یک راه حل هوشمند متناسب با نیازهای خود از خود محافظت کنید.

مطالب مرتبط
تنوع سرمایه و تخصیص دارایی: چگونه سرمایه خود را به بهترین شکل مدیریت کنیم
پروژه‌های برتر ارز دیجیتال، 4 پروژه با فاندامنتال قوی که در سال 2021 امکان رشد دارند
اقتصاد توکنی با توکنومیک چیست؟ چگونه پروژه ها عرضه ارز دیجیتال خود را مدیریت می کنند؟
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید