قیمت بیت کوین
۱,۲۵۴,۶۷۵,۲۴۶تومان
50,310دلار
0.75
قیمت اتریوم
۴۲,۷۰۱,۳۹۱تومان
1,712.31دلار
2.09
قیمت تتر
۲۴,۹۳۸تومان
1دلار
0.06
قیمت بایننس کوین
۵,۷۹۳,۶۲۸تومان
232.34دلار
3.57
خانه  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  دی فای DeFi یکی از برترین فرصت های سرمایه‌گذاری در هر دهه است – حقیقت یا دروغ

دی فای DeFi یکی از برترین فرصت های سرمایه‌گذاری در هر دهه است – حقیقت یا دروغ

اخبار آلتکوین ها
سعید درویشی
13 سپتامبر 20
۰
دی فای DeFi یکی از برترین فرصت های سرمایه‌گذاری در هر دهه است - حقیقت یا دروغ

دی فای DeFi می‌تواند یک فرصت بزرگ سرمایه‌گذاری و یا یک حباب آماده برای ترکیدن و شاید هر دو باشد. رئیس پیشین محصولات Messari و معامله‌گر معروف رمزنگاری Qiao Wang معتقد است که بخش نوپای دی فای دارای پتانسیل رشد عظیم است.

دی فای DeFi یکی از برترین فرصت های سرمایه‌گذاری در هر دهه است – حقیقت یا دروغ

دی فای DeFi امسال دچار شکوفایی شده است، ارزش کل این محصول از زیر 1 میلیارد دلار به کمتر از 8 میلیارد دلار رسیده است. از ابتدای سال 2020، TVL (کل ارزش قفل‌شده) در کل سیستم‌عامل‌های دی فای ازنظر دلاری بیش از 1000٪ افزایش یافته است و به نظر نمی‌رسد به این زودی‌ها کند شود.

وانگ رونق دی فای امسال را با بیت کوین پیش از سال 2013 و اتریوم پیش از سال 2015 مقایسه کرد که به گفته وی “شانس‌هایی که فقط یک‌بار در طول زندگی رخ می‌دهند” بودند.

دی فای DeFi یکی از برترین فرصت های سرمایه‌گذاری در هر دهه است - حقیقت یا دروغ

دی فای DeFi یکی از برترین فرصت های سرمایه‌گذاری در هر دهه است – حقیقت یا دروغ

“ازنظر سرمایه‌گذاری، BTC قبل از 2013 و ETH قبل از 2015 شانس‌هایی بودند که تنها یک‌بار در طول زندگی رخ دادند. دی فای DeFi هم قبل از سال 2021 شانسی است تنها یک‌بار در هر دهه ممکن است روی دهد (حداقل تا زمانی که اشتباه بودن آن ثابت شود). اگر دو مورد اول را ازدست‌داده‌اید، مورد اخیر را از دست ندهید.”

– Qiao Wang (QwQiao) 9 سپتامبر 2020

این موضع‌گیری کاملاً با موضع رایان سلکیس بنیان‌گذار مساری متفاوت است که اوایل امروز ادعا کرد دی فای حبابی است که قرار است به‌زودی بترکد. وی دلیل این امر را افزایش اقتصاد پانزی (نوعی کلاه‌برداری است که در آن سود نامتعارف سرمایه‌گذاران قدیمی از سرمایه‌ی تازه‌واردان جبران می‌شود بدون هیچ فعالیت اقتصادی مفید) دانست و افزود: هزینه‌های بالای گاز باعث کاهش فرصت برای کاربران قانون‌گذاری شده‌ی دی فای DeFi می‌شود.

مقایسه دی فای با دنیای چند تریلیون دلاری بانکداری و سیستم مالی سنتی نشان می‌دهد که فضای رشد زیادی دارد؛ و حتی در مقایسه با بازار رمزنگاری به‌عنوان یک کل، دی فای DeFi هنوز هم فقط یک پیام بازرگانی کوتاه محسوب می‌شود. 37 بازار پیشرو دی فای فقط 6.7 میلیارد دلار یا 2٪ از کل سرمایه بازار تمام ارزهای رمزپایه را طبق نظر مساری در برمی‌گیرد.

بسیاری از طرفداران دی فای بر این باورند که کل این بخش می‌تواند به‌راحتی و با کنار گذاشتن سرمایه‌گذاران از “زنجیره‌های شبح” چند میلیارد دلاری به پیشرفت خود ادامه دهد؛ اما حتی پروژه‌های بلاکچین لایه یک که در دوره رونق ICO، در سال 2017 محبوب بوده‌اند و در جذب کاربران موفق نشده‌اند ارزشی بیشتر از دی فای دارند.


✅ بیشتر بخوانید…….. 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

نظر طراح گوگل پی منت

طراح گوگل پیمنت، تایلر رینولدز، امروز اقتصاد دارایی‌های رمزنگاری را زیر سؤال برد و گفت برخی از توکن های دی فای DeFi “هیچ آینده‌ای” نخواهند داشت. وی به‌طور خاص از XRP، Bitcoin Cash، Bitcoin SV، EOS، Cardano و Stellar به‌عنوان پروژه‌هایی نام برد که دارای سرمایه بازار چند میلیارد دلاری هستند و کاملاً در تضاد با YFI Finance Yearn که “فقط” 670 میلیون دلار ارزش دارد.

بااین‌حال، اخیراً حباب دی فای پس از موجی از محصولات مشکل‌دار، شبیه‌سازی‌شده و طرح‌های تولید محصول، کمی تخلیه شد و قیمت گاز را در اتریوم به بالاترین سطح ناپایدار رساند. وانگ در مورد برخی از شبیه‌سازی‌های مشکوک (مانند سوشی سوآپ که بدل یونی سوآپ است) و کپی‌های بی‌نام‌ونشان از محصولات موفق دی فای DeFi که در هفته‌های اخیر ظاهرشده‌اند، هشدار داد.

“طی 2 ماه گذشته پروژه‌های زیادی ازاین‌دست وجود داشت اما ذهنتان را درگیر آن‌ها نکنید.”

در عوض او پیشنهاد کرد با برخی از محصولات برتر دی فای آزمایش کنید تا درک کنید که چگونه اکوسیستم مالی نوپا رفتارهای کاملاً جدید و جالب را برای کاربر امکان‌پذیر می‌کند.

وی همچنین اعتراف کرد که اشتیاق کنونی تولید محصول درواقع می‌تواند یک حباب باشد، اما گفت که در طولانی‌مدت مهم نیست:

“درواقع می‌توان به‌طور هم‌زمان باور داشت که بیشتر “سپرده‌گذاری‌های پربازده” حباب است که در آینده می‌ترکند اما مطمئن باشید که دی فای DeFi آینده دنیای مالی است.”

مطالب مرتبط
توکن UNI پس از راه اندازی توسط یونی‌سوآپ (Uniswap) ، به قیمت 7.50 دلار رسید.
حساب بانکی گوگل Google Pay در سال 2021 با شش شریک جدید در راه است
شبکه ماسک (Mask Network) در شرف انجام ایردراپ توکن به ارزش 30 میلیون دلار است
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ترید و سرمایه گذاری
صرافی غیرمتمرکز بایننس دکس (Binance DEX)، راهنمای استفاده برای کاربران باتجربه
صرافی بکت (Bakkt) چیست؟ خرید و فروش ارزهای دیجیتال با نظارت دولت
ارز دیجیتال بت (BAT) یا توکن توجه پایه‌ای چیست و چه کاربردی در بروزر بریو دارد؟
صرافی غیرمتمرکز  0x چیست؟ ارز دیجیتال (ZRX) توکن بومی این صرافی چه وظیفه ای دارد؟
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.