منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  شروع رشد توکن‌های دیفای: انزایم فایننس (MLN) و سیثتیکس (SNX) با رشد فعالیت‌های دیفای رشد کردند
بازار گاوی بیت کوین در سال 2021 شبیه به 2013 شده است، دستان قوی همچینان فروشنده نیستند

شروع رشد توکن‌های دیفای: انزایم فایننس (MLN) و سیثتیکس (SNX) با رشد فعالیت‌های دیفای رشد کردند

به نظر می‌رسد تابستان‌ها زمان رشد فعالیت‌های دیفای است. در هفته‌های اخیر بازار آلت کوین‌ها شاهد رشد دوباره توکن‌های دیفای همراه با ارزش کل قفل شده بود.

قیمت توکن (MLN) ارز دیجیتال بومی انزایم فایننس (Enzyme Finance) پس از لیست شدن در صرافی‌های بزرگ و اعلام مشارکت با پروژه‌های معروف دیفای در طی یک هفته به دو برابر افزایش پیدا کرد. افزایش 2000 درصدی حجم معاملات 24 ساعته این ارز نشان دهنده شروع رشد توکن‌های دیفای است.

ارز دیجیتال SNX نیز با نزدیک شدن به 1 میلیارد دلار ارزش قفل شده در سینثتیکس (Synthetix)، به بالاترین قیمت چند هفته‌ای خود رسید. با این حال، برداشت SNX از استخرهای سینثتیکس در طول رونق قیمت شتاب بیشتری گرفت.

شروع رشد توکن‌های دیفای

این دو ارز نمونه‌ای از توکن‌های دیفای هستند که شروع رشد این بخش را نوید می‌دهند. با وجود مشکلات بیت کوین در برابر سطح مقاومت 36 هزار دلار اتریوم توانسته با اخبار مثبت هاردفورک لندن بخشی از ضررهای خود را جبران کند. این باعث شده است که علاقه به دیفای دوباره در بین سرمایه گذاران شکل بگیرد.

امور مالی غیرمتمرکز به یکی از امیدوار کننده ترین برنامه‌های فناوری بلاک چین در دنیای واقعی تبدیل شده است. این بخش می‌تواند چهره بازارهای مالی جهانی را تغییر دهد و شیوه مدیریت پول توسط مردم را بهبود بخشد.

در هفته گذشته ارز دیجیتال (MLN) انزایم فایننس 92٪ افزایش یافت

یکی از پروژه‌های دیفای که طی هفته گذشته با توجه به افزایش علاقه به دیفای، مورد توجه قرار گرفته است، انزایم فایننس (MLN) است. این پروتکل متمرکز بر مدیریت دارایی‌های زنجیره‌ای است. انزایم فایننس به کاربران امکان می‌دهد “خزانه‌های خود را بسازند و بر اساس استراتژی‌های سرمایه گذاری انتخابی خود سود کسب کنند.”

داده‌های کوین تلگراف مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تردینگ ویو (TradingView) نشان می‌دهد پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح 65 دلار در 30 ژوئن، قیمت MLN با 92٪ افزایش به بالاترین قیمت روزانه در 125 دلار در 5 ژوئن رسیده است.

شروع رشد توکن‌های دیفای: انزایم فایننس (MLN) و سیثتیکس (SNX) با رشد فعالیت‌های دیفای رشد کردند

نمودار 4 ساعته MLN/USDT

سه دلیل افزایش قیمت MLN در ماه ژوئیه شامل لیست شدن در چندین صرافی جدید می‌شود. این امر به افزایش نقدینگی توکن و دسترسی معامله گران انجامیده است. علاوه بر این همکاری جدید با یرن فایننس (Yearn.finance) و افزایش ارزش قفل شده در این پروتکل به رشد سریع آن کمک کرده است.

افزایش حجم معاملات پس از لیست شدن در صرافی های جدید

لیست شدن در صرافی‌ها مدتهاست که دلیل اصلی جهش ناگهانی قیمت و حجم معاملات است. در دسترس قرار گرفتن توکن ها در بازارهای متعدد حجم پول و سرمایه را برای پروژه‌های مختلف به همراه دارد.

این روند در تاریخ 5 ژوئیه برای انزایم فایننس صادق بود. با اعلام آغاز معامله توکن MLN در بایننس، فعال‌ترین صرافی ارز دیجیتال از نظر حجم، افزایش 55 درصدی قیمت MLN تا 125 دلار برای این توکن دیفای شروع شد. حجم معاملات 24 ساعته نیز با بیش از 2،000٪ افزایش به 148 میلیون دلار رسید.

لیست شدن انزایم در بایننس با افزوده شدن توکن به صرافی ارز رمزپایه گیت آی او (Gate.io) بیشتر تقویت شد. لیست شدن در هر دو صرافی تقریباً یک ماه پس از شروع تجارت پروژه در کوین بیس (Coinbase)، بزرگ‌ترین صرافی ارز دیججیتال در ایالات متحده، انجام پذیرفت.

مشارکت با پروژه‌های مطرح دیفای

دلیل دوم برای افزایش شدید انزایم فایننس، اعلام همکاری 5 ژوئیه بین انزایم و یرن فایننس بود. از طریق این مشارکت، خزانه‌های یرن اکنون در پروتکل انزایم موجود است. این به مدیران سرمایه در برنامه انزایم اجازه می‌دهد تا از استراتژی‌های یلد فارمینگ موجود در یرن به عنوان بخشی از استراتژی سرمایه گذاری کلی خود استفاده کنند.

یرن فایننس به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از گسترده‌ترین و یکپارچه‌ترین سیستم عامل‌ها در فضای دیفای است. ادغام انزایم گام دیگری در این مسیر محسوب می‌شود.

ارزش قفل شده در پروتکل دو برابر می‌شود

با توجه به ارزش کل قفل شده (TVL)، سومین دلیل حرکت صعودی برای انزایم را می‌توان یافت. براساس داده‌های دیفای پالس، در ژوئن ارزش کل قفل شده انزایم با بیش از دو برابر افزایش از 40 میلیون دلار به بالاترین قیمت 110 میلیون دلار رسید.

شروع رشد توکن‌های دیفای: انزایم فایننس (MLN) و سیثتیکس (SNX) با رشد فعالیت‌های دیفای رشد کردند

ارزش کل قفل شده در انزایم

افزایش ناگهانی TVL را می‌توان به همکاری بین انزایم فایننس و آن اسلشد فایننس (Unslashed Finance)، جستجو کرد. آن اسلشد 4000 اتر (ETH) را در استراتژی‌های بازده انزایم سرمایه گذاری کرد تا “سرمایه خود را بیمه کند”.

در همین حال، بخش دیفای در طی رکود بازار در چند ماه گذشته مقاومت نشان داده است. همزمان با آغاز بازار در ژوئیه، نشانه‌هایی از شروع رشد توکن‌های دیفای دیده می‌شود.

سینثتیکس توانست با افزایش ارزش کل قفل شده خود رشد زیادی را تجربه کند

ارز دیجیتال (SNX) در واکنش به روند صعودی بازار به رهبری بیت کوین (BTC) و سایر دارایی‌های دیجیتال، روز دوشنبه به بالاترین سطح خود در سه هفته گذشته رسید.

توکن اصلی پروژه سینثتیکس پس از چهار روز متوالی افزایش 50٪ به 9.59 دلار رسید. این افزایش شامل صعود شدید 18.29٪ در نمودار روزانه بود. این افزایش قیمت را می‌توان ناشی از صعود بیت کوین به بالاتر از سطح مقاومت اصلی آن 35000 دلار دانست. آلت کوین‌ها تمایل دارد با روند قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال همگام باشند.

حرکت همگام با بیت کوین

اما در طی افزایش شدید قیمت SNX، عوامل بیشتری نقش داشتند. جهش آن در حالی اتفاق افتاد که دلالان بازگشتند و به شدت بر روی توکن‌های اکوسیستم دیفای سرمایه گذاری کردند. در بازه زمانی هفت روزه، تقریباً همه توکن‌های برتر دیفای رشد خود را شروع کرده‌اند. از جمله این توکن ها می‌توان یونی سواپ (16)، اوه (24)، کامپاند (39.37٪)و بسیاری دیگر را نام برد.

SNX / USD در هفت روز گذشته حدود 31 درصد رشد کرد.

شروع رشد توکن‌های دیفای: انزایم فایننس (MLN) و سیثتیکس (SNX) با رشد فعالیت‌های دیفای رشد کردند

سینثتیکس در هفته گذشته بهترین سودآور دیفای بوده است

اتریوم نیز که در بلاک چین خود میزبان اکثر پروژه‌های دیفای است، در هفت روز گذشته شاهد افزایش ارزش ETH خود با بیش از 10٪ بود.

ارزش کل قفل شده سینثتیکس به یک میلیارد دلار می‌رسد

حرکت 50 درصدی صعودی در بازارهای SNX همچنین ارزش کل قفل شده در استخرهای سینثتیکس را به یک میلیارد دلار رساند. با این وجود، با افزایش ارزش ذخایر TVL بر حسب دلار آمریکا، آن‌ها بر اساس توکن SNX کاهش یافتند. با رشد ارز این توکن تقریباً 5 میلیون واحد از بالاترین میزان در روز پنجشنبه افت کردند.

شروع رشد توکن‌های دیفای: انزایم فایننس (MLN) و سیثتیکس (SNX) با رشد فعالیت‌های دیفای رشد کردند

SNX قفل شده در استخرهای سینثتیکس با افزایش قیمت‌ها کاهش می‌یابد.

به طور خلاصه، سینثتیکس یک پلت فرم غیر متمرکز دارایی مصنوعی است که امکان مواجهه بلاک چین در برابر دارایی‌های سنتی، از جمله ارزها، کالاها، سهام و شاخص‌ها را فراهم می‌کند. این پلتفرم از کاربران می‌خواهد توکن اصلی خود، SNX را به عنوان وثیقه در قراردادهای هوشمند قفل کنند. این توکن ها از دارایی‌های مصنوعی این پروتکل (Synths) پشتیبانی می‌کند. این Synth ها قیمت دارایی‌های مختلف را ردیابی می‌کنند. بنابراین سینثتیکس به کاربران رمزنگاری اجازه می‌دهد تا معاملات مشابهی را در بورس این پلتفرم انجام دهند.

علاوه بر این، هنگامی که می‌خواهند قفل SNX خود را آزاد کنند، کاربران باید بخشی از Synths خود را به عنوان بدهی بسوزانند. در دسامبر 2020، قرارداد هوشمند سینثتیکس با 168.37 میلیون توکن SNX قفل شده در بالاترین سطح خود قرار داشت. دارایی‌ها در فوریه 2021 به 96.54 میلیون نشان SNX رسیدند. از آن زمان به بعد، سپرده‌ها در حال افزایش هستند، البته نه در یک خط مستقیم.

بازده بالای سالیانه سینثتیکس

بخشی از دلایل افزایش TVL سینثتیکس می‌تواند بازده سالانه بالاتر (APY) باشد. به عنوان مثال، استیکینگ SNX با استفاده از مدل عرضه تورمی سینثتیکس با 39.30٪ APY از روز دوشنبه کاربران را به این پلتفرم بازگرداند. بنابراین، بازده SNX بسیار بالاتر از یک دارایی با بازده سنتی است. بازده اسکناس خزانه داری 10 ساله ایالات متحده فقط در 0.502 تا 1.778 در 52 هفته قبلی محدود شد.

شروع رشد توکن‌های دیفای: انزایم فایننس (MLN) و سیثتیکس (SNX) با رشد فعالیت‌های دیفای رشد کردند

بازده سالانه سنثتیکس حدود 48 درصد است

چشم انداز تکنیکال SNX

در جدیدترین پامپ SNX قیمت خود را به بالاتر از محدوده فنی کلاسیک که با حمایت 7 دلار و مقاومت 8.50 دلار تعریف شده، افزایش داده است. از نظر تاریخی، SNX / USD دو بار منطقه را به عنوان مقاومت آزمایش کرده است. با این وجود فقط یک بار در دسامبر 2020 تا ژانویه 2021 در شکستن آن موفق شده است.

شروع رشد توکن‌های دیفای: انزایم فایننس (MLN) و سیثتیکس (SNX) با رشد فعالیت‌های دیفای رشد کردند

نمودار تکنیکال سینثتیکس

خروج از محدوده SNX/USD را برای رسیدن به سطح بعدی مقاومت در نزدیکی 10.54 دلار آماده می‌کند. این مقاومت با خط 23.6 از سطح فیبوناچی همگام است. 10.54 دلار نزدیک به میانگین متحرک ساده 50 روزه SNX است (SMA 50 روزه؛ موج آبی)، و تلاقی مقاومت شدیدی را ایجاد می‌کند تا تلاش‌های صعودی بالقوه این جفت ارز را جبران کند.

برعکس، شکست در محدوده 7 تا 8.50 دلار باعث می‌شود SNX به پایین‌ترین سطح قبلی خود یعنی 5.40 دلار برسد.

مطالب مرتبط
اس اند پی داوجونز
جاستین سان مبلغ 500000 دلار برای کوچ کردن Fomo3D به شبکه ترون پرداخت
دلیل کاهش قیمت بیت کوین به سمت 9000 دلار
فرستادن دیدگاه
  • علی
    2 ماه پیش پاسخ

    با سلام من تعداد زیادی enzyme token(mln) دارم کسی درموردش چیزی میدونه راهنمایی کنه

ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether