منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  رشد توکن های دیفینیتی و کاسپر: افزایش قیمت پروژه‌های نوآورانه در بازار ارزهای دیجیتال
رشد توکنهای دیفینیتی و کاسپر

رشد توکن های دیفینیتی و کاسپر: افزایش قیمت پروژه‌های نوآورانه در بازار ارزهای دیجیتال

نوید رحیمی
1400/02/21
۰

توکنهای “رایانه اینترنتی” دیفینیتی ICP پس از پنج سال ساخت در نهایت به بازار عرضه شدند، در حالی که کاسپر توانست در یک هفته 2300 درصد رشد یابد.

فاندامنتال قوی، لیست شدن سریع در صرافی‌های بزرگ پس از راه اندازی و مشارکت‌های مهم دلیل رشد توکنهای دیفینیتی و کاسپر است. به نظر می رسد هنوز هم سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال به پروژه های قدرتمند و کارآمد علاقه مند هستند.

دیفینیتی پس از 5 سال توسعه با برنامه‌های کاربردی به بازار عرضه شد

راه اندازی توکن کاربردی رایانه اینترنتی پس از انتظار طولانی مدت آن در صرافی‌ها، اولین روز معاملات پر رونق را تجربه کرده است.

توکن ICP ارز دیجیتال دیفینتی (Dfinity) در 11 مه در کوین بیس پرو (Coinbase Pro) لیست شد. علاوه بر این چندین صرافی برجسته از جمله بایننس (Binance)، هوبی گلوبال (Huobi Global) و اوکی اکس (OKEx) نیز آن را در لیست خود قرار دادند.

طی چهار ساعت، قیمت توکن تازه راه اندازی شده به بالاترین قیمت روزانه 700 دلار رسید. پس از اصلاح تا 250 دلار این ارز توانست 70 درصد را طی 10 ساعت بازیابی کند. اکنون در زمان نوشتن این مقاله ICP توکن دیفینیتی 425 دلار معامله می شود. کوین گکو تخمین می زند که توکن های ICP حجم معاملاتی به ارزش 1.8 میلیارد دلار را فقط در 14 ساعت از آغاز بازار تجربه کرده اند.رایانه اینترنتی دیفینیتی چیست؟

اینترنت رایانه یک پروژه بلاک چین غیرمتمرکز است که توسط بنیاد دیفینیتی به بهره برداری رسیده است. دیفینیتی وظیفه پروتکل خود را گسترش عملکرد اینترنت عمومی با استفاده از شبکه‌ای می‌داند که میلیاردها نفر را از طریق پروتکل‌های استاندارد به یک ابر رایانه جهانی با دسترسی عمومی بر اساس پروتکل ICP متصل می‌کند.

این پروژه جاه طلبی بزرگی دارد. رایانه اینترنتی با اجازه دادن به توسعه دهندگان برای نصب مستقیم کد خود در اینترنت عمومی درهای جدیدی را بر روی فناوری باز کرده است. این شبکه با هدف جایگزینی با شرکت‌های میزبان، سرورها، خدمات ابری تجاری و انحصارات فناوری راه اندازی شده است. دیفینیتی می‌خواهد جایگزین صنعت میلیارد دلاری اینترنت و فناوری اطلاعات شود.

مانند اتریوم، این پلت فرم به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد تا برنامه‌های محاسباتی را در زیرساخت‌های غیرمتمرکز اجرا کنند. با این حال، دیفینیتی ادعا می‌کند مقیاس پذیری برتری نسبت به شبکه اصلی لایه 1 اتریوم دارد.

در حالی که دیفینیتی از سال 2016 بر ساخت این رایانه اینترنتی متمرکز بوده است، به دلیل سیاست توسعه منبع بسته، بسیاری از کارهای داخلی این پروژه با رمز و راز انجام شده است. رویداد راه اندازی مرکوری جنسیس (Mercury genesis) این پلتفرم در 7 مه برگزار شد. این به معنای راه اندازی عمومی پلتفرم پس از آغاز کامل شبکه اصلی در دسامبر 2020 است.

توکن ICP چه وظیفه ای دارد

توکن های ICP می‌توانند در سیستم حاکمیت آن دخیل شوند تا “جوایز رأی گیری” بدست آورند یا به “چرخه” هایی تبدیل شوند که می‌توانند برای تأمین محاسبه قرارداد هوشمند استفاده شوند. بستر رایانه اینترنتی بر روی یک سیستم عصبی شبکه (NNS) اجرا می‌شود. این شبکه یک سیستم حاکمیت الگوریتمی باز است که بر شبکه و اقتصاد توکن نظارت دارد.

این سیستم به چندین زیرمجموعه تقسیم شده است که علاوه بر “نورون‌ها” و “کن ها” که به طور مستقل بر شبکه حاکم هستند، دارای توکن های ICP نیز هستند.

این پروژه جمع آوری کمک مالی را قبل از رونق ICO 2017 تحت برنامه DFN آغاز کرد. با این حال از آن زمان به ICP تغییر نام داده است.دلایل رشد 2300٪ توکن Casper (CSPR) IOU در طی یک هفته

به نظر می‌رسد CSPR مسیر موفقیت DOT را دنبال می‌کند. توکن IOU این ارز به حرکت بازار صعودی رسیده و 2،300٪ افزایش یافته است. این اتفاق حتی قبل از اینکه در صرافی‌های اصلی وارد شود رخ داده است.

چرخه‌های بازار گاوی یا صعودی در بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند برای معامله گران روزانه و سرمایه گذاران بلند مدت بسیار دلگرم کننده باشد. با این حال سرعت حرکت قیمت‌ها می‌تواند چالشی برای پروژه‌های جدید و امیدوار کننده باشد. این پروژه‌ها باید با خیلی از پروژه‌های سوداگرانه به رقابت بپردازند.

این واقعیت منجر به ایجاد برخی از پروژه‌های ذکر شده در صرافی‌ها به صورت توکن IOU شده است. با این توکن ها افراد علاقه مند می‌توانند قبل از انتشار رسمی توکن، درگیر معاملات تجاری این ارزها شوند. پولکادات “Polkadot (DOT)” یکی از معروف‌ترین نمونه‌های توکن است که این روند را طی کرده است.

کاسپر “Casper (CSPR)”، یک پلت فرم بلاک چین اثبات سهام و یک پروژه نسبتاً جدید است. این پروژه نیز از این روند IOU بهره مند شده است. ارزش ارز دیجیتال آن از زمان پایان عرضه اولیه سکه خود در 7 آوریل زمانی که سرمایه گذاران اولیه بودند، سود قابل توجهی کسب کرده است. آنها توانستند این آلتکوین را با قیمت 0.03 دلار خریداری کنند.

داده‌های کوین مارکت کپ نشان می‌دهد که قیمت CSPR از 6 مه 2300 درصد رشد را تجربه کرده است. با افزایش هیجان و حجم معاملات از کمترین قیمت 1.15 دلار به بالاترین رکورد 28 دلار در 10 مه رسیده است.

لیست شدن در صرافی‌های بزرگ باعث ایجاد هیجان مضاعف شده است

توکن CSPR IOU اندکی پس از اتمام ICO در برخی از صرافی‌های ناشناخته و کم حجم مانند بیتز (BitZ) لیست شد. این ارز در اوایل ماه مه در زیر 3 دلار معامله می‌شد.

پس از اعلامیه 9 مه مبنی بر درج CSPR در هوبی (Huobi)، ششمین صرافی بزرگ ارز دیجیتال این ارز شاهد حرکت عمده خود بود.

حجم معاملات در صرافی‌هایی که CSPR را لیست می‌کنند پس از این اعلام شش برابر افزایش یافت. همین امر اندکی بیش از یک ماه قبل قیمت توکن را 933 برابر بیشتر از قیمت ICO خود کرد.مشارکت‌ها موارد استفاده بسیاری برای توکن کاسپر پیش بینی می‌کند

با نگاهی به صفحه توییتر این پروژه متوجه خواهید شد که در مورد افزایش ارزش توکن چیزی بیش از حدس و گمان سوداگرانه وجود دارد. همکاری‌های متعدد و تحولات پروتکل نشان می‌دهد کاسپر دارای پایه و فاندامنتال قوی و پتانسیل رشد قابل توجهی است.

به دنبال راه اندازی شبکه اصلی کاسپر (Casper) در تاریخ 31 مارس، این پروتکل چندین همکاری از جمله مشارکت با ترا ویرچوآ (Terra Virtua)، بیگ توکن (BIGtoken)، وایزکی (WISeKey) و لید ونچرز (Lead Ventures) را اعلام کرد. این تیم همچنین راه اندازی “DEVvDAO” را آغاز کرده است. دو دائو بستری به توسعه دهندگان منبع باز در شبکه کاسپر کمک هزینه می‌دهد.

این پروتکل همچنین از تمرکز خود بر توسعه و گسترش به آفریقا و خاورمیانه خبر داده است. این دو منطقه از جهان که پتانسیل واقعی رشد بخش بلاک چین را دارند، نسبتاً استفاده نشده باقی مانده است.

با سعید حارب الدارماکی، مدیر عامل #CasperLabs خاورمیانه و شمال آفریقا دیدار کنید.

– کاسپر (Casper_Network) 8 آوریل 2021

حتی اگر کاسپر در صرافی‌های بزرگ در لیست گسترده‌ای قرار نگرفته باشد، هیاهوی پیرامون توکن و عملکرد لیست‌های دیگر IOU مانند DOT ثابت می‌کند که سرمایه گذاران به پروژه علاقه مند هستند.

گذشته از حدس و گمان توسط معامله گران، این پروژه در حال حاضر روابط محکمی با شرکت‌های رمزنگاری تأسیس شده مانند بیت گو (BitGo) دارد. وجود موارد مختلف استفاده نشان می‌دهد که بیش از هیاهوی افزایش قیمت اخیر برای این ارز ارزش وجود دارد.سلب مسئولیت

این مقاله صرفا جهت اهداف خبری و اطلاعاتی منتشر شده است. تیم بیت پارس هیچ گونه توصیه ای جهت سرمایه گذاری ارائه نمی دهد. توکنهای دیفینیتی و کاسپر از فاندامنتال خوبی برخوردار هستند و دلیل رشد آنها پروژه های قدرتمندی است که ارائه می دهند. با این حال بازار همیشه مسیر خود را می رود.

مطالب مرتبط
افزایش قیمت رزرو رایتس: ارز دیجیتال RSR پس تأییدیه قانونی استیبل کوین‌ها 330 درصد رشد کرد
برندهای برتر NFT در ماه فوریه رشد فروش 381٪ تجربه کردند، افزایش تقاضا برای این توکن ها
اصلاح بازارهای ارز دیجیتال: بیت کوین به زیر 1 تریلیون دلار رسید، توکن های دیفای قرمز شدند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان