منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  رشد ارزش دوج کوین علی رغم افزایش کلی سرمایه بازار از کل بازار کریپتو بهتر بوده است
رشد ارزش دوج کوین علی رغم افزایش کلی سرمایه بازار از کل بازار کریپتو بهتر بوده است

رشد ارزش دوج کوین علی رغم افزایش کلی سرمایه بازار از کل بازار کریپتو بهتر بوده است

رضا باغانی
1400/05/21
۰

در حالی که بیت کوین و اتریوم در حال نزدیک شدن به بالاترین سطح سه ماه اخیر خود هستند بازار ارزهای دیجیتال توانست سطح 2 تریلیون دلار را تست کند. با این وجود به نظر می‌رسد رشد ارزش دوج کوین از بازار ارزهای دیجیتال سریعتر بوده است.

بر اساس داده‌های کوین گکو (CoinGecko)، با بازگشت بیت کوین و اتریوم، سرمایه بازار کل بازار ارزهای دیجیتال امروز برای اولین بار از 19 مه به بالای 2 تریلیون دلار رسید. با این حال با ورود سرمایه گذاران خرده فروشی رشد ارزش دوج کوین از بازار پیشی گرفته است.

افزایش قیمت بیت کوین و اتریوم محرک اصلی رشد بازار

بیت کوین در هفته گذشته بیش از 20 درصد افزایش یافته است. این ارز در حال حاضر با مقاومت 45 تا 47 هزار دلار مبارزه می‌کند. پادشاه ارزهای دیجیتال همچنان رهبر بی چون و چرای بازار است. بیت کوین هم اکنون 43.36 درصد از کل ارزش بازار را از آن خود کرده است.

اما تنها بیت کوین نیست که باعث رونق دوباره بازار شده است. اتریوم که هفته گذشته از طریق هارد فورک لندن شروع به توکن سوزی کرده است، در حال حاضر عملکرد بهتری نسبت به BTC دارد. این ارز طی 7 روز گذشته 28.4 درصد افزایش را ثبت کرده است. در حال حاضر، ETH در بالاترین سطح سه ماهه معادل 3170 دلار معامله می‌شود.

سایر آلت کوین‌های اصلی در رونق بازار قوت گرفته‌اند

با حرکت بیت کوین و اتریوم سایر آلت کوین‌های بزرگ، مانند BNB، XRP، پولکادات، سولانا و لایت کوین بیش از 20 درصد در طول هفته افزایش یافته اند.

کاردانو (ADA)، پنجمین ارز رمزنگاری شده بزرگ در بازار، یکی دیگر از عوامل مهم در افزایش کلی سرمایه بازار است. این پروژه توسط چارلز هاسکینسون، یکی از بنیانگذاران اصلی اتریوم، رهبری می‌شود. کاردانو در حال حاضر منتظر رسیدن قراردادهای هوشمند وعده داده شده خود است. طبق اخباری که دیروز منتشر شد این ویژگی تا کمتر از یک ماه دیگر به صورت عمومی در دسترس توسعه دهندگان قرار می گیرد.

قراردادهای هوشمند در اصل فقط خطوطی از کد رایانه‌ای هستند که به ارزهای داخلی بلاک چین اجازه می‌دهند “قابل برنامه ریزی” شوند. این همان چیزی است که باعث رشد چند میلیارد دلاری دیفای شده است. دیفای بازاری در اتریوم و بایننس چین است که شامل وامدهی، استقراض و معاملات دارایی‌های دیجیتال بدون نیاز به واسطه ای مانند بانک‌ها و صرافی ها می‌شود. سکه بومی کارادنو، ADA، طی 24 ساعت گذشته 20.5 درصد افزایش قیمت داشته است.

ارزش دوج کوین سریعتر از بازار رشد می‌کند

دوج کوین سال را با کمتر از یک سنت در ازای هر سکه آغاز کرد. این ارز در اوایل ماه مه به بالاترین حد خود و فراتر از 0.73 دلار رسید. سپس دوج کوین در هفته‌های بعد تقریباً 78 درصد ارزش خود را از دست داد. سال 2021 برای همه سکه‌های میم سال خوبی بود. با این حال رشد ارزش دوج کوین این سال را برای توکن DOGE متفاوت کرده است.

در بحبوحه افزایش گسترده در بازار ارزهای دیجیتال که باعث شد سرمایه بازار برای اولین بار از ماه مه بالغ بر 2 تریلیون دلار شود، دوج کوین به خصوص سریعتر از اکثر ارزهای بزرگ بر موج صعودی سوار شده است. طبق داده‌های کوین گکو، قیمت فعلی این ارز کمتر از 0.28 دلار در ازای هر سکه است. با این حال ارزش دوج کوین بیش از 12 درصد در 24 ساعت گذشته افزایش یافته و به بالاترین قیمت 0.294 رسیده است.

این افزایش 41 درصدی ارزش دوج کوین را در هفت روز گذشته نشان می‌دهد. قیمت این ارز یک هفته پیش درست در حدود 0.20 دلار حرکت می کرد. بیت کوین در همان بازه زمانی 21 درصد رشد داشته است. این در حالی است که اتریوم در هفته گذشته حدود 29 درصد افزایش یافته است.

دوج کوین با رسیدن به 0.29 دلار هنوز با بالاترین سطحش فاصله زیادی دارد

با این وجود، دوج کوین هنوز از بالاترین قیمت خود بسیار فاصله دارد. این ارز در زمان نگارش این مقاله حدود 62 درصد از اوج قیمتش کاهش یافته است. این سقوط بسیار بالاتری نسبت به بیت کوین یا اتریوم در مقایسه با اوج‌های قیمتی‌شان محسوب می‌شود. با این وجود دوج کوین به طور مداوم بیشتر از همتایان خود در حال حرکت بوده است. هنگامی که بازار کلی در ماه مه سقوط کرد، DOGE بیشتر از بسیاری از سکه‌ها سقوط کرد. به همین ترتیب در هفته‌های اخیر شاهد افزایش نوسانات صعودی در این ارز هستیم.

متیک نیز شاهد رشد بود

قیمت ارز دیجیتال MATIC توکن بومی شبکه پالی گان نیز شاهد افزایش قیمت جالب توجهی بوده است. پالی گان یک راه حل مقیاس بندی لایه 2 طراحی شده برای کمک به دپ ها و NFT ها در اتریوم است. NFT یا توکن های غیرقابل جایگزینی نوعی ارز دیجیتال هستند که به عنوان اثبات مالکیت بر اقلام دیجیتالی استفاده می‌شوند. این ارز نیز در این اواخر مجدداً به بازار برگشته است. قیمت MATIC در 24 ساعت گذشته 22 درصد افزایش یافته و به قیمت 1.4 دلار رسیده است. سود هفتگی این ارز تا این لحظه از 33 درصد فراتر رفته است.

به نظر می رسد با حرکت صعودی بیت کوین و اتریوم بازار آلت کوین ها از پویایی بهتری برخوردار شده است. همانطور که مقالات گذشته ذکر شد به نظر اکثر کارشناسان ادامه بازار صعودی 2021 با یک الت سیزن جدید همراه خواهد بود. ما هم اکنون شاهد شروع این آلت سیزن هستیم.

مطالب مرتبط
انتقاد بوترین به ماسک
بازگشت اوراکل‌های ارز دیجیتال: قیمت پروتکل باند، تلور، API3 و DIA به اوج جدید رسید
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether