منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال آلتکوین ها  »  صعود دوج کوین: اطلاعات زنجیره‌ای و فعالیت شبکه‌های اجتماعی از رشد قیمت DOGE خبر می‌دهد
صعود دوج کوین: اطلاعات زنجیره‌ای و فعالیت شبکه‌های اجتماعی از رشد قیمت DOGE خبر می‌دهد

صعود دوج کوین: اطلاعات زنجیره‌ای و فعالیت شبکه‌های اجتماعی از رشد قیمت DOGE خبر می‌دهد

رضا باغانی
1400/05/26
۰

فعالیت‌های زنجیره‌ای و حجم معاملات در صرافی‌های بزرگ تحلیلگران را متقاعد کرده است که دوج کوین دوباره در حال صعود است.

بازار ارزهای دیجیتال در سال 2021 تا کنون روند رو به رشدی را پشت سر گذاشته است. چندین بخش فرعی از جمله امور مالی غیر متمرکز (DeFi)، توکن های غیرقابل جایگزینی (NFTs) و راه حل‌های لایه دوم در اتریوم توانسته‌اند حجم سرمایه بازار را تا حد زیادی بالا ببرند. ارزش کل قفل شده در دیفای یکی از عوامل اصلی این رشد بوده است. در این میان بخشی که همه را شگفت زده کرده است میم کوین‌ها هستند. پادشاه میم کوین‌ها، دوج کوین با صعود خیره کننده خود امسال یکی از بهترین سال‌های بازارش را رقم زد.

صعود دوج کوین می‌تواند همچنان ادامه یابد

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم یکی از بزرگترین و موفق‌ترین دارایی‌های سال دوج کوین (DOGE) است. یک ارز دیجیتال ساده “شوخی” که به یکی از محبوب‌ترین بخش‌های بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. جالب است که طی ماه گذشته، دوج کوین دوباره در حال صعود قرار گرفته است. چندین معیاری که در ادامه درباره آن‌ها صحبت می‌کنیم نشان می‌دهد که احساسات مثبت برای DOGE توکن بومی شبکه دوج کوین به طور فزاینده‌ای در حال صعود است.

داده‌های کوین تلگراف مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تریدینگ ویو (TradingView) روند صعود دوج کوین را نشان می‌دهد. طبق این داده‌ها قیمت DOGE از زمان رسیدن به پایین‌ترین سطح 0.159 دلار در 20 جولای، با افزایش 120 درصدی به بالاترین سطح روزانه 0.35 دلار در 16 آگوست رسیده است. حجم معاملات 24 ساعته دوج کوین در طی این صعود 63 درصد افزایش یافته است. این به معنای حجم معاملات 8.6 میلیارد دلار در روز است.

صعود دوج کوین: اطلاعات زنجیره‌ای و فعالیت شبکه‌های اجتماعی از رشد قیمت DOGE خبر می‌دهد

نمودار قیمت دوج کوین به همراه حجم

تحلیلگران و معامله گران سه دلیل برای چشم انداز صعود دوج کوین در آینده نزدیک دارند. دلایل آن‌ها برای تأیید رشد قریب الوقوع قیمت DOGE به طور خلاصه شامل موارد زیر است:

  • افزایش فعالیت‌های زنجیره‌ای
  • افزایش حجم معاملات در صرافی‌های برتر
  • افزایش توجه اینفلوئنسرهای معروف

فعالیت روی زنجیره افزایش استفاده را نشان می‌دهد

توانایی جذب کاربران جدید یکی از مهمترین عوامل برای ماندگاری طولانی مدت پروژه های ارز دیجیتال است. کاربران جدید به افزایش سرعت پذیرش توکن در بین جریان اصلی و رشد تقاضای کلی کمک می‌کنند.

همانطور که در توییت زیر از فیلیپ گریدول (Philip Gradwell)، اقتصاددان ارشد چین آنالیسیس (Chainalysis) مشاهده می‌شود، پذیرش دوج کوین در حال حاضر به بالاترین سطح خود در بازار گاوی 2017 صعود کرده است. کاربران جدیدی که کمتر از شش ماه است این توکن را خریده اند، در حال حاضر 25 درصد از حجم گردش را در اختیار دارند.

صعود دوج کوین: اطلاعات زنجیره‌ای و فعالیت شبکه‌های اجتماعی از رشد قیمت DOGE خبر می‌دهد

توییت فیلیپ گرید ول در مورد فعالیت شبکه دوج کوین

توییت بعدی گریدول بینش عمیق‌تری از فعالیت‌های زنجیره‌ای دوج کوین ارائه کرد. این ارز به طور متوسط 32000 کاربر فعال روزانه (DAU) در سال 2021 داشت.

صعود دوج کوین: اطلاعات زنجیره‌ای و فعالیت شبکه‌های اجتماعی از رشد قیمت DOGE خبر می‌دهد

نمودار کاربران روزانه فعال در دوج کوین

گریدول گفت:

“Doge به طور متوسط 32 هزار کاربر فعال روزانه (DAU) در سال 2021 داشته است. این معیار با قیمت تغییر کرده است. بین درصد تغییر DAU ها و درصد تغییر قیمت دوج در سال 2021 تا کنون، مقدار R برابر 0.7 است. “

با صعود دوج کوین حجم معاملات در صرافی‌ها نیز در حال افزایش است

دلیل دوم برای افزایش توجه تحلیلگران به DOGE، افزایش حجم معاملات در برخی از بزرگترین صرافی‌ها از جمله کوین بیس (Coinbase) است.

پنتوشی (Pentoshi) تحلیلگر مستعار توییتر در توییت زیر به این مساله اشاره کرده است. وی توضیح می‌دهد که حجم معاملات 24 ساعته DOGE در کوین بیس به طور متوسط در هفته گذشته 200 میلیون دلار در روز بود.

صعود دوج کوین: اطلاعات زنجیره‌ای و فعالیت شبکه‌های اجتماعی از رشد قیمت DOGE خبر می‌دهد

توییت پنتوشی درباره افزایش حجم معاملات در کوین بیس

کوین بیس بزرگ‌ترین رمپ ورودی ارزهای فیات در ایالات متحده است. این افزایش فعالیت معامله گران می‌تواند نشانه این باشد که سرمایه گذاران خرده فروشی به DOGE و احتمالاً سایر توکن های زیر 1 دلار علاقه مند شده‌اند.

مارک کوبان بار دیگر به قدرت این ارز اشاره کردند

سومین دلیل احساسات صعودی پیرامون دوج کوین، اظهارنظرهای اخیر از افراد تأثیرگذار مانند مارک کوبان است. این سرمایه گذار و میلیاردر مشهور بار دیگر از مزایای دوج کوین به عنوان سیستم پرداخت برای دنبال کنندگان خود در توییتر صحبت کرده است.

توییت مارک کوبان در حمایت از دوج کوین

تمرکز کوبان بر دوج کوین خشم برخی از طرفداران بیت کوین (BTC) را برانگیخت. آن‌ها از کوبان ستاره برنامه تلویزیونی شارک تنک (Shark Tank) درخواست کردند فقط ” بیت کوین بخرد و از صحبت درباره صعود دوج کوین دست بردارد.” این اظهارنظری بود که کوبان مستقیماً به آن پاسخ داد. وی در پاسخ به تقاضای کاربران اشاره کرد که این تصمیم تا حد زیادی توسط مردم گرفته شده است.

کوبا گفت:

“من نمی‌خواهم باعث صعود دوج کوین شوم. اما من نمی‌توانم محصولات و خدمات شرکت‌هایم را نادیده بگیرم. در وبسایت های شرکتمان ما به مردم اجازه می‌دهیم با هر ارز دیجیتالی که مایل هستند پرداخت هایشان را انجام دهند. اینجاست که 95 درصد از مردم پرداخت با DOGE را انتخاب می‌کنند. دوج کوین در حال حاضر انتخاب اصلی مشتریان ماست. ما می‌توانیم در مورد همه چیز از جمله پرداخت با بیت کوین صحبت کنیم. با این وجود در حال حاضر DOGE روش پرداخت مردم است.”

افزایش فعالیت در شبکه های اجتماعی

احتمال صعود دوج کوین همچنین در داده‌های ورتکز (VORTECS) کوین تلگراف ماکتز پرو هم نشان داده شده است. این معیار پیش از افزایش قیمت اخیر، چشم انداز صعودی را در 9 آگوست شناسایی کرد.

معیار ورتکز، منحصر به کوین تلگراف یکی از برترین سایت‌های خبری ارزهای دیجیتال است. این معیار با مقایسه الگوریتمی شرایط تاریخی و فعلی بازار و از ترکیب داده‌هایی مانند احساسات بازار، حجم معاملات، تغییرات قیمت اخیر و فعالیت توییتر به دست می‌آید.

شاخص ورتکز دوج کوین

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌شود، امتیاز ورتکز برای دوج کوین در 7 آگوست به رنگ سبز صعود کرد. این ارز بعداً در 9 آگوست به بالاترین سطح 72 رسید، حدود 24 ساعت قبل از اینکه قیمت آن در 6 روز آینده 44 درصد افزایش یابد.

افزایش فعالیتهای زنجیره‌ای و حجم معاملات 24 ساعته، همراه با بازگشت تبلیغات DOGE توسط اینفلوئنسرهای محبوب، احتمالاً باعث می‌شود دومین صعود در بازار دوج کوین در سال 2021 آغاز شود.

سلب مسئولیت

مقاله بالا صرفاً جهت اهداف خبری و اطلاعاتی به رشته تحریر درآمده است. این مقاله هیچ گونه توصیه‌ای مبنی بر سرمایه گذاری نیست. هر عمل سرمایه گذاری شامل میزانی ریسک می‌شود بنابراین بهتر است تحقیقات خود را انجام دهید. همانطور که بیت پارس همیشه به شما توصیه می‌کند هیچ وقت بیش از آنچه توان از دست دادنش را دارید سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
5 ارز دیجیتال با پتانسیل صعودی برای زیرنظر داشتن در هفته جاری
تغییر توکنومیکس فایل کوین
5 دارایی برتر دیجیتال: لارک دیویس ارزهای دیجتال محبوبش برای معامله در این ماه را معرفی کرد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether