منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  دوج کوین و شیبا بهترین رشد را در بین 100 ارز برتر در این آخر هفته ثبت کرده‌اند
دوج کوین و شیبا بهترین رشد را در بین 100 ارز برتر در این آخر هفته ثبت کرده‌اند

دوج کوین و شیبا بهترین رشد را در بین 100 ارز برتر در این آخر هفته ثبت کرده‌اند

رضا باغانی
1400/05/18
۰

(DOGE) دوج کوین و (SHIB) شیبا اینو بیشترین افزایش را در تعطیلات آخر هفته تجربه کردند. به نظر می‌رسد احساسات بازار در حال صعودی شدن است. پیش بینی‌ها حاکی از آن است که دوج کوین می‌تواند تا آخر امسال باعث رشد دیگر میم کوین‌ها شود.

دوج کوین DOGE و شیبا SHIB هر دو شاهد افزایش قیمت با درصدهای دو رقمی در آخر هفته بودند. دوج کوین 16٪ افزایش یافت و شیبا با 10٪ افزایش قیمت در روز یکشنبه مواجه شد. این دو سکه میم بیشترین افزایش را در بین 100 ارز برتر در آخر هفته به دست آوردند.

در روزهای تعطیلات آخر هفته بالاخره بیت کوین به بیش از 45000 دلار صعود کرد. به نظر می‌رسد دوج کوین و شیبا بزرگ‌ترین برندگان شرایط صعودی بازار در این آخر هفته بوده‌اند. بیت کوین به بالاترین سطح سه ماه گذشته خود رسید با این حال به سرعت شاهد اصلاح بود. بیت کوین اکنون با قیمت 43600 دلار معامله می شود.

این حرکت صعودی در بازار اتریوم نیز مشاهده شد. این ارز توانست بالاترین سطح خود در سه ماه اخیر را فتح کند. اتریوم در روز یکشنبه به 3195 دلار رسید. با این حال این ارز نتوانست از سطح 3000 دلاری خود محافظت کند و اکنون در حدود 2958 دلار معامله می شود. با وجود اصلاح اندک دیشب، ارزش کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال به 1.8 تریلیون دلار افزایش یافت. افزایش خرید باعث شد ارزش بیشتر 100 سکه برتر افزایش یابد.

دوج کوین و شیبا ستاره‌های چرخه گاوی جدید

مهم‌ترین سود آوران در آخر هفته دوج کوین و شیبا با افزایش قیمت‌هایی با درصد دو رقمی بودند. البته هر دو ارز مانند باقی بازار پس از صعود روزهای گذشته اکنون در اصلاح به سر می‌برند. دوج کوین که پس از رشد قابل توجه خود به 0.28 دلار رسیده بود اکنون به محدوده 0.24 بازگشته است. از طرفی دیگر شیبا نیز پس از رسیدن به سطح قابل توجه 0.00000887 اکنون با قیمت 0.00000728 دلار معامله می‌شود.

دوج کوین از زمانی که در 8 مه 2021 به بالاترین سطح خود یعنی 0.74 دلار رسید، روند پرنوسانی را تجربه کرده است. با این حال، پس از یک اصلاح کامل، همانطور که انتظار می‌رفت از سطح حمایت 0.15 دلار به بازی برگشته است.

از روز جمعه دوج کوین مجموعاً 43 درصد افزایش داشته است. این ارز با صعود از 0.198 دلار به بالاترین سطح روز یکشنبه یعنی 0.287 دلار رسید. DOGE پیش از این تا سطح مقاومت خود در 0.16 دلار در 20 جولای عقب نشینی کرده بود.

شیبا برادر بزرگتر خود را دنبال می‌کند

همبستگی بین دوج کوین و کلون تازه واردش شیبا، در آخر هفته آشکار بود. دوج کوین باعث حرکت دیگر میم کوین‌ها شده است. SHIB نیز از روز جمعه شاهد افزایش قیمت بود. SHIB از 0.00000613 دلار در روز جمعه به 0.00000888 دلار در روز یکشنبه جهش کرد. این ارز نیز مشابه دوج کوین شاهد یک جهش 45 درصدی بود.

اقدام اخیر قیمت دوج کوین بدون تاثیرات مدیرعامل تسلا بود. ایلان ماسک پیش از این عکس پروفایل خود را در توییتر به لوگوی دوج کوین با عینک آفتابی تغییر داده بود. دوج کوین پس از بروزرسانی نمایه ماسک در توییتر 20 درصد افزایش یافت. با این حال، به نظر می‌رسد این بار این پروژه بدون هیچ گونه کمک از طرف هواداران سرسختش در حال صعود است.

دوج کوین می‌تواند باعث افزایش قیمتمیم کوین‌ها شود

با اشاره به آخرین جهش دوج کوین، بسیاری از متخصصان ارزهای دیجیتال پیش بینی کردند که ارزش این میم کوین تا پایان سال 2021 به 42 سنت می‌رسد. این یعنی دوج کوین 60 درصد از سطح فعلی خود افزایش خواهد یافت.

فارست پرزیبیز تحلیلگر ارشد سرمایه گذاری شرکت توکن متریکز، یکی از این متخصصان است. وی می‌گوید: “من انتظار دارم که دوج با بقیه بازارهای رمزنگاری که به سرعت در حال رشد هستند، رشد کند. احتمالاً دوره‌های طولانی مدت گیر افتادن قیمت و به دنبال آن پامپ‌های سوداگری خشن مانند گذشته وجود خواهند داشت.”

این پنل، توسط وب سایت مقایسه قیمت فایندر در مورد قیمت دوج کوین ایجاد شده بود. در این پنل از 42 متخصص رمزنگاری در مورد آنچه انتظار دارند در سالهای آینده در مورد قیمت دوج کوین رخ دهد، نظرسنجی شد. 80 درصد از آنها دوج کوین را حبابی نامیدند که توانایی پامپ بقیه میم کوین‌ها را دارد.

اکثر کارشناسان می‌گفتند دوج کوین یک حباب است و فکر می‌کنند قیمت آن در سال جاری سقوط خواهد کرد. این در حالی است که 42 درصد آنها فکر می‌کنند حباب دوج کوین در سال 2022 نیز ادامه خواهد داشت. و البته 3 درصد آنها معتقدند این حباب تا 2023 ادامه می‌یابد و باعث پامپ دیگر میم کوین‌ها نیز می‌شود.

10 دلار یا 0 مساله این است

به صورت میانگین حاضرین در این پنل قیمت دوج کوین را 42 سنت در پایان سال 2021 اعلام کردند. این کارشناسان پیش بینی کردند که دوج کوین تا سال 2025 به 1.21 دلار و تا سال 2030 به 3.60 دلار خواهد رسید. هرچند کارشناسان کاملاً در این مورد اختلاف نظر دارند. برخی معتقدند این ارز دیجیتال مبتنی بر میم به زودی به صفر می‌رسد. با این حال برخی دیگر افزایش قیمت تا 10 دلار به ازای هر دوج کوین را پیش بینی می‌کنند.

جان هاوکینز، مدرس ارشد دانشگاه کانبرا، پیش بینی کرد دوج کوین تا پایان امسال تنها 15 سنت ارزش خواهد داشت. وی همچنین عنوان کرد دوج کوین و بقیه میم کوین‌ها مانند شیبا تا سال 2030 کاملاً بی ارزش خواهند شد. وی گفت: “به نظر می‌رسد بازار دوج کوین و شیبا تا حد زیادی به توییت های غیرمعقول ایلان ماسک وابسته است.” هاوکینز افزود:

“دوج کوین به سختی به عنوان ابزار پرداخت استفاده می‌شود و ارزش بسیار ضعیفی خواهد داشت.”

میم کوین‌ها با پامپ DOGE رشد می‌کنند

با تمام این نظرها بازار شاهد این است که میم کوین‌ها به شدت وابسته به دوج کوین هستند. پامپ این ارز باعث رشد بقیه این نوع ارزها در آینده خواهد بود. البته خطر سقوط دوج کوین می‌تواند شیبا و دیگر میم کوین‌ها را تهدید کند. به عبارت دیگر دوج کوین اکنون نقش بیت کوین را در دنیای میم کوین‌ها بازی می‌کند.

اغلب پیش بینی‌های نجومی یا بسیار بدبینانه هم نشان از این دارند که منتقدان و موافقان این ارز به شیوه منتقدان و موافقان بیت کوین در برابر هم صف آرایی کرده‌اند. نکته مهم این است که دوج کوین بتواند موارد استفاده مناسبی در دنیای واقعی به دست آورد. باید دید تلاش‌های تیم توسعه دهنده آن چطور پیش می‌رود.

از طرف دیگر شیبا اینو با صرافی شیباسواپ از نظر رمزنگاری یک فاجعه رقم زد ولی با علاقه سرمایه گذاران توانست ارزش کل قفل شده بی نظیری را کسب کند. چیزی که اکنون موردتوجه است تقابل کارشناسان رمزنگاری در برابر سرمایه گذاران خرده فروشی است. کسانی که دوج کوین و شیبا را برای دهن کجی به سیستم سرمایه داری خریداری کرده‌اند. به عبارتی هدف آنها تنها خرید این ارزها بوده است نه انتظار برای رشد قیمت.

مطالب مرتبط
افزایش قیمت رزرو رایتس: ارز دیجیتال RSR پس تأییدیه قانونی استیبل کوین‌ها 330 درصد رشد کرد
خرید بیت کوین تسلا قیمت این ارز را به 47،156 دلار رساند؛ آلتکوین ها در حال کشف قیمت
شبکه اوراکل Oracle برای دستیابی به بلاکچین بیت کوین از قرارداد هوشمند RSK بهره خواهد برد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether