منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  توکن سوزی شیبا اینو SHIB توسط خالق اتریوم ویتالیک بوترین انجام می‌پذیرد
توکن سوزی شیبا SHIB

توکن سوزی شیبا اینو SHIB توسط خالق اتریوم ویتالیک بوترین انجام می‌پذیرد

رضا باغانی
1400/02/21
۰

کلون دوج کوین شیبا توکن نیمی از عرضه خود را به کیف پول خالق اتریوم ویتالیک بوترین واریز کرده است. بنابراین توکن سوزی یا عرضه شیبا توکن بر عهده بوترین خواهد بود.

شیبا توکن، یک کلون از دوج کوین است که به تازگی سر و صدای بسیاری را ایجاد کرده است. شیبا توکن نیمی از عرضه خود را به کیف پول ویتالیک بوترین، خالق اتریوم واریز کرده است. این اقدام تلاشی برای سوزاندن توکن است. شیبا توکن با حذف بخشی از عرضه از گردش، قیمت‌ها را بالا نگه می‌دارد. ارزش SHIB طی هفته گذشته بیش از 1500 درصد افزایش یافته است.

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، به طور غیر ارادی طی سال گذشته 50٪ از منابع شیبا توکن را جمع کرده است. واریز این هفته با افزایش قابل توجه قیمت توکن توجه‌ها را به خود جلب کرد. سازندگان ناشناس مدعی هستند این کار را برای توکن سوزی شیبا توسط بوترین انجام داده اند.شیبا توکن چیست؟

ظهور سریع دوج کوین منجر به ایجاد سایر پروژه‌های تقلیدی از جمله اکیتا اینو “Akita Inu (AKITA)”، دوج کیلر “Doge Killer (LEASH)” و وید دوج “Weed Doge (WOGE)” شده است. با این حال، موفق‌ترین پروژه شیبا توکن “Shiba Token (SHIB)” است.

شیبا توکن هیچ ارتباطی با دوج کوین ندارد، اما این پروژه به وضوح برای بهره گیری از شباهت به نسخه اصلی دوج کوین طراحی شده است. هر دو پروژه از میم سگ “Shiba Inu” به عنوان نماد خود استفاده می‌کنند.

در وب سایت این پروژه آمده است: “با نام مستعار دوج کوین کیلر (Dogecoin Killer)، این توکن ERC-20 فقط می‌تواند زیر یک سکه باقی بماند و همچنان در مدت زمان کمی از دوج کوین پیشی بگیرد (نسبتاً بهتر).”

به نظر می‌رسد شیبا توکن هیچ هدف فنی در پشت خود ندارد. بلکه هدف آن استفاده از روند بازار برای صعود در رده بندی بازار است. ظاهراً هم در این هدف موفق بوده است. قیمت آن در هفته گذشته به سرعت افزایش یافته و بیش از 1500 درصد در آن دوره سود کسب کرده است.

کیف پول بوترین به عنوان آدرس توکن سوزی شیبا استفاده می‌شود

با وجود افزایش تقاضای آشکار این سکه، به نظر می‌رسد بیشتر افزایش قیمت شیبا توکن مصنوعی باشد. این پروژه طی سال گذشته 50 درصد از عرضه در گردش خود را به کیف پول سازنده اتریوم، ویتالیک بوترین ارسال کرده است. اکنون کیف پول وی 13 میلیارد دلار از عرضه توکن شیبا را در خود جای داده است.

سپرده اخیر به کیف پول بوترین بالغ بر 3.1 میلیارد SHIB بوده است، مبلغی تقریباً معادل 90،000 دلار.

پروژه شیبا توکن این اقدام را “توکن سوزی” می‌داند. توکن سوزی یک استراتژی معمول برای بالا بردن ارزش توکن های جدید است.

ویتالیک بوترین به هیچ وجه به پروژه متصل نیست. با این حال، او دسترسی کامل به عرضه این توکن ناخوانده را دارد. وی می‌تواند توکن ها را بفروشد، که این امر باعث کاهش قیمت و سقوط بازار این ارز می‌شود و یا توکن سوزی شیبا را انجام دهد.

این بدان معناست که بوترین ناخواسته اکنون میلیاردها دلار از شیبا توکن را در اختیار دارد. اگرچه بوترین هیچ ارتباطی با این پروژه ندارد. توسعه دهندگان آن در وایت پیپر SHIB گفتند که آنها این کار را کردند تا اساساً سکه‌ها را از گردش خارج کنند، که به افزایش بیشتر قیمت کمک می‌کند.

بوترین درمورد اینکه آیا از ودیعه آگاهی دارد یا خیر و قصد دارد توکن ها را بفروشد یا نگه دارد، توضیحی نداده است. پس از یک سال نگهداری، فروش بعید به نظر می‌رسد. با این وجود، این وضعیت غیر معمول قیمت سکه را غیر قابل پیش بینی می‌کند. توسعه دهندگان باهوش با این حرکت جامعه ارزهای دیجیتال را درگیر یک چالش بزرگ کرده اند.آیا شیبا توکن پروژه ای قانونی است؟

شیبا توکن در حال حاضر نوزدهمین سکه بزرگ در بازار است. با این وجود به دلیل مدل اقتصادی غیرمعمول این ارز دیجیتال، محاسبه حجم بازار در آن دشوار است. سایت داده کوین مارکت کپ حجم سرمایه بازار این ارز را بین 10 تا 25 میلیارد دلار قرار می‌دهد.

این باور وجود دارد که برخی از سرمایه گذاران به طور جدی با سکه برخورد می‌کنند. صرافی ارز دیجیتال بایننس نیز دیروز شیبا توکن را لیست کرد. این حرکت مشروعیت بیشتری به سکه می‌دهد. سایر صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال نیز شیبا توکن را لیست کردند. از جمله آن‌ها می‌توان به هوبی گلوبال (Huobi Global)، کیوکوین (KuCoin) و پولونیکس (Poloniex) اشاره کرد.

در همین حال، ظاهراً پیامدهای ناامیدکننده حضور ایلانن ماسک در برنامه ستردی نایت برای دوج کوین باعث شده است که قیمت دوج کوین (DOGE) طی 24 ساعت گذشته بیش از 23٪ کاهش یابد. این ممکن است سرمایه گذاران را ترغیب کند تا به سمت SHIB حرکت کنند.

با این وجود، افزایش سریع قیمت شیبا توکن به این معناست که سکه باید با دقت مورد بررسی قرار گیرد. افزایش زیاد ممکن است پایدار نباشد.

بایننس SHIB کلون دوج کوین را لیست کرد؛ CZ هشدار می‌دهد که این ارز “خطر فوق العاده بالا” دارد

تقاضا برای سکه الگوی رفتاری مبتنی بر اتریوم به اوج خود رسیده است. با این حال بزرگان بازار به سرمایه گذاران نسبت به این ارز هشدار می‌دهند.

بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال در جهان، امروز اعلام کرد که توکن شیبا “Shiba Inu (SHIB)”، را لیست کرد.

مدیرعامل بایننس، چانگ پنگ ژائو امروز این خبر را در توییتر اعلام کرد. وی اضافه کرد که تقاضا برای ارز جدید بسیار زیاد است به طوری که آدرس‌های سپرده ارز تمام شد.

برخی نگرانی‌های خود را در مورد لیست شدن SHIB اعلام کرده‌اند. ما مراقب کاربران خود هستیم. تعداد زیادی از کاربران خواهان توکن شیبا هستند، تا جایی که امروز آدرس سپرده ETH به دلیل SHIB تمام شد. هرگز قبلاً برای هیچ سکه ERC20 دیگری این اتفاق نیفتاده است.

این لیست شدن تأیید این سکه نیست. این ارز خطر بالایی دارد

– CZ 🔶 Binance (cz_binance) 10 مه 2021

با این حال، ژائو روشن کرد که بایننس توکن شیبا را لیست کرده است اما نباید به عنوان تأیید ارزش بالقوه سکه تفسیر شود.

SHIB نشانه‌ای مبتنی بر  استاندارد (ERC20) شبکه اتریوم است. این به این معنی است که در شبکه اتریوم اجرا می‌شود. این همچنین یک سکه میم است. یک توکن که ارزش آن به این بستگی دارد که این شوخی تا چه اندازه برای کاربران اینترنت خنده دار باشد. دوج کوین سکه اصلی که این توکن از روی آن کپی شده است شبکه بلاک چین مجزای خود را دارد. علاوه بر این دارای پذیرندگان کم اما قدرتمندی در دنیای واقعی است.

علت رشد قیمت این ارز چیست؟

این سکه میم مبتنی بر میم اینترنتی شیبا اینو (Shiba Inu) است. این سکه به شدت سوار موجی شده است که دوج کوین بسیار محبوب بر اساس آن ساخته و رشد داده شده است.

طبق اطلاعات کوین مارکت کپ امروز SHIB با قیمت 0.00003348 دلار معامله شد. قیمت آن طی 24 ساعت گذشته 79 درصد افزایش یافته است. در هفت روز گذشته، قیمت شیبا توکن 1،210٪ افزایش یافته است.

تقاضا برای سکه امروز آنقدر زیاد بود که بایننس نتوانست از پس تقاضا برآید. ژائو نوشت: “تعداد زیادی از کاربران درخواست خرید شیبا توکن را دارند، تا جایی که امروز آدرس سپرده ETH به دلیل SHIB تمام شد. هرگز برای سکه‌های ERC20 دیگر همچین اتفاقی نیفتاده است.”

سکه‌های میم محبوب هستند زیرا سرمایه گذاران رمزنگاری می‌توانند (بعضی اوقات) از آنها پول آسان کسب کنند. یک جامعه اینترنتی یک سکه را به صورت آنلاین تبلیغ می‌کند و مردم مقدار زیادی از آن را خریداری می‌کنند. این به نوبه خود باعث افزایش ارزش می‌شود.آینده شیبا اینو در هاله ای از ابهام

با این حال نکته این است که این سکه‌ها اصولاً به درد نمی‌خورند. نه می‌توان آنها را استیک کرد و نه در دیفای پذیرفته می‌شوند. در دنیای واقعی هم پذیرندگان کمی در بازار این ارزها را قبول می‌کنند. باید دید بعد از افت تب و تاب این ارز در بازار آیا این ارز می‌تواند به حیات خود ادامه دهد. مشکل بزرگ و اصلی اینگونه سکه‌ها پشتوانه تکنولوژی ضعیف آنهاست. مشکلی که هم اکنون بسیاری از کاربران دوج کوین هم با آن روبرو هستند.

غالباً، افراد پس از آنکه بازده کلانی از این ارزها می‌گیرند شروع به فروش می‌کنند. بیشتر اوقات، سکه‌های میم در کوتاه مدت فراموش می‌شوند. آنجاست که سرمایه گذارانی که دیر به بازار رسیده‌اند با ضررهای هنگفت بازار ارزهای دیجیتال را مقصر می‌دانند.

با این وجود، دوج کوین به دلیل تأیید افراد مشهور و تاثیرگذاری مانند ایلان ماسک (Elon Musk) و مارک کوبان (Mark Cuban)، در سال گذشته از محبوبیت مجدد برخوردار شده است.

شیبا توکن SHIB چنین تأییدهایی را هنوز ندارد. با این وجود به دلیل مدل منحصر به فرد تبلیغ و عرضه توکن توانسته از موقعیت خوبی در بازار برخوردار شود. باید دید آیا این توکن می‌تواند مورد استفاده واقعی برای خود در صنعت یا دنیای واقعی بیابد یا مانند بسیاری از ارزها با هدف سودجویی به وجود آمده و تبلیغ شده است.

مطالب مرتبط
تثبیت بیت کوین بالای 48 هزار دلار، بازار ارزهای دیجیتال همچنان در تردید به سر می‌برد
توکن UNI یونی‌سوآپ Uniswap سرانجام برای این جامعه راه اندازی می شود
افزایش قیمت 1INCH
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether