منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  توسعه دوج کوین و ماسک: توسعه دهنده DOGE از همکاریش با ایلان ماسک می‌گوید
افزایش قیمت دوج کوین در پی انتشار یک ویدیو در تیک تاک

توسعه دوج کوین و ماسک: توسعه دهنده DOGE از همکاریش با ایلان ماسک می‌گوید

رضا باغانی
1400/03/03
۰

گروهی از توسعه دهندگان نیمه وقت، دوج کوین را سرپا نگه داشته‌اند. این توسعه دهنده‌ها بدون سر و صدا مشغول کار بودند تا اینکه ایلان ماسک مدیرعامل تسلا تصمیم گرفت دوج کوین را به صدر اخبار ببرد.

خلاصه آنچه در این مقاله درباره توسعه دوج کوین خواهید خواند

  • راس نیکول (Ross Nicoll)، توسعه دهنده دوج کوین می‌گوید که ایلان ماسک از سال 2019 به تیم کوچکی که روی این ارز دیجیتال کار می‌کنند، مشاوره می‌دهد.
  • ماسک پیشنهاد کمک مالی به توسعه دهندگان را داده است. وی مشتاق است تا ببیند دوج کوین به ارز دیجیتال غالب جهان تبدیل می‌شود.
  • نیکول و سایر توسعه دهندگان DOGE در حال حاضر زمینه سازی برای بزرگترین به روزرسانی شبکه از سال 2019 را آغاز کرده‌اند.

ماجرای مطبوعاتی شدن توسعه دوج کوین با مشاوره ایلان ماسک

در هفته‌های گذشته ناگهان ایلان ماسک، مسلماً با نفوذترین مرد توییتر (مطمئناً در توییتر رمزنگاری Crypto Twitter) در مورد نیکول و سه توسعه دهنده اصلی دیگر بلاک چین دوج کوین توییت کرد. مدیرعامل میلیاردر تسلا و اسپیس ایکس گفت: “همکاری با به توسعه دهندگان برای بهبود کارایی معاملات سیستم دوج کوین امیدوار کننده پیش می‌رود.”

روز بعد نیکول در تماسی به دیکریپت گفت: «من مبهوت شده بودم. او به ما نگفت که قصد انجام چنین کاری را دارد.”

نیکول از دو سال پیش که ماسک وارد زندگی او شد، وقایعی را از سر گذرانده است که شبیه اپیزودی از مجموعه علمی-تخیلی سورئال “آینه سیاه” است. بنابراین حتی در تماس ویدیویی نیز هیجان او کاملاً محسوس بود. آنچه در این مکالمه و رابطه توسعه دهندگان و ماسک ظاهر شد، طرح کلی توسعه‌ای بود که در آن بی صبری برای تبدیل دوج به پرکاربردترین ارز دیجیتال جهان به راحتی آشکار می‌شود.ماسک و توسعه دوج کوین

از دید دنیا تا هفته گذشته، ماسک پس از خرید 1.5 میلیارد دلاری تسلا در اوایل سال جاری، تشویق کننده بیت کوین بود. وی کسی بود که می‌توانست اولین ارز دیجیتال جهان را به طور واقعی به جریان اصلی وارد کند. با این حال مطمئناً، ماسک دوست داشت دوباره، درباره دوج کوین توئیت کند. اما این ارز فقط برای یک شوخی بود، درست است؟ حداقل این همان چیزی است که بیت کوینر ها و بسیاری از افراد در صنعت به خود و بقیه تازه واردان می‌گفتند. حتی خود ماسک گفت که توییت های دوج کوین وی “فقط به معنای شوخی” است.

اما در یک رویداد عجیب که فقط ماسک می‌توانست آن را برنامه ریزی کند، طی چند هفته گذشته، قهرمان سابق بیت کوین و تکنوکینگ تسلا یک چرخش غافلگیرانه انجام داد. وی اعلام کرد، در حالی که تسلا به حفظ بیت کوین‌های خود ادامه خواهد داد، اما به دلیل نگرانی‌های زیست محیطی دیگر آن را به عنوان پرداخت نمی‌پذیرد. ماسک افزود او در جستجوی یک گزینه جایگزین گرین (سازگار با محیط زیست) بود. این حرکت منجر به افت 30 درصدی بیت کوین در هفته گذشته شد.

نیکول گفت: “ما مبهوت شدیم و او اعلام کرد که او بیت کوینر را رها می‌کند. اما من به نوعی متعجب شدم که او قرار است کجا  برود؟”

رازی که با توییت های ماسک برملا شد

تا کنون، مشارکت عملی ماسک با دوج کوین، ارز دیجیتالی که زندگی خود را به عنوان شوخی با بیت کوین آغاز کرد، یک راز بود. حتی در حالی که این ارز با توییت های او از ابتدای سال 2021 تاکنون 10 هزار درصد افزایش یافته است، کسی از پشت پرده ارتباط ماسک و توسعه دهندگان دوج کوین باخبر نبود.

برای اولین بار در سال 2019 به ماسک پیشنهاد شد که مدیرعامل افتخاری دوج کوین باشد و وی پذیرفت. ماسک بعد از این که کاربران از کنار گذاشته شدن پروژه توسط بنیانگذارش در سال 2015 در شوک فرو رفته بودند، درباره این ارز توییت کرد. اتفاقی که باعث شد دوج کوین دوباره به تیتر اخبار برگردد.

از آن زمان، پنج توسعه دهنده اصلی – نیکول، میشی لومین (Michi Lumin)، ماکس کلر (Max Keller)، پاتریک لودر (Patrick Lodder) و “اسپورکلین” (Sporklin) که متاسفانه در آوریل بر اثر سرطان درگذشت – در اوقات فراغت خود روی این پروژه منبع باز کار کردند.

قبل از توییت جدید ماسک، تعداد کمی از افراد رمزنگاری آگاه بودند که رئیس تسلا از سمت “مدیر عامل افتخاری” برای ارتباط با توسعه دهندگان در حساب توییتر خصوصی خود استفاده کرده است. وی داوطلبانه برای تأمین بودجه آنها (پیشنهادی که آن‌ها مؤدبانه رد کرده‌اند) درخواست کرد. با این حال رابطه میان ماسک و توسعه دوج کوین از آن زمان ایجاد شد. البته این رابطه و توییت های بی ربط ماسک اکنون صنعت رمزنگاری را به خطر انداخته است. (تسلا و اسپیس ایکس به درخواست دیکریپت برای ارسال نظر از ماسک پاسخ نداده‌اند.)

نیکول گفت: “ماسک” هر از چند گاهی پیامی در توییتر می‌دهد. هر زمان که او این کار را انجام دهد، کار توسعه دهندگان خاموش را به یک “هیاهوی خسته کننده” می‌کشاند.

در دفاع از DOGE

بسیاری از توسعه دهندگان سؤال کرده‌اند که چگونه ماسک می‌تواند پتانسیل ارز دیجیتالی که به عنوان یک شوخی آغاز شده، و کدهای آن تماماً از بلاک چینی دیگر کپی شده است و تقریباً اخیراً هیچ توسعه‌ای در گیت هاب (GitHub) نداشته است، ببیند. منتقدان به صفحه خلوت گیت هاب اشاره می‌کنند و سؤال می‌پرسند که آیا اصلاً توسعه دهندگان واقعی Doge وجود دارند؟

پاسخ نیکول این است که وی منطقی در “تلاش برای توسعه صرفاً به خاطر دریافت هزینه‌های توسعه” نمی‌بیند. این خصوصاً وقتی پذیرش شبکه جهت به روزرسانی دوج کوین ممکن است 18 ماه طول بکشد بیشتر رخ می‌نماید. وی گفت: “چرا ما مرتباً یک نسخه جدیدتر را ارائه می‌دهیم؟ این دیوانگی به نظر می‌رسد.”

نیکول پس از 10 سال گذراندن وقت در دانشگاه به عنوان یک محقق در زمینه توسعه برنامه‌ها، به صنعت رمزنگاری پیوست. وی تا همین اواخر، توسعه فنی قراردادهای هوشمند پروژه بلاکچین R3 را با همکاری نزدیک با بانکهای تجاری انجام داد. او همچنین مختصراً در زمینه دستیابی به موفقیت رشک آمیز پروژه NFT کریپتو کیتیز (CryptoKitties) همکاری داشت.به روزرسانی های پرتعداد دیوانگی است

رویکرد او منعکس کننده سابقه او در توسعه بلاک چین تجاری است. جایی که انتشار یک نسخه جدید هر سه ماه، همانطور که برخی از پروژه‌های بلاک چین انجام می‌دهند، بسیار دردسرساز است.

وی گفت: “ما در تلاش نیستیم که مبالغ هنگفتی را جمع کنیم که توسعه دهندگان را میلیونر یا میلیاردر می‌کند. ما در تلاش نیستیم فناوری را که 3000 بلاک چین دیگر آن را از قبل اختراع کرده‌اند، دوباره اختراع کنیم. چرا چنین کاری می‌کنید؟”

دوج کوین از بیت کوین الگوبرداری شده است. با این حال مانند لایت کوین از کد متفاوتی به نام اسکریپت (Scrypt) استفاده می‌کند. این الگوریتم هش، انرژی کمتری نیاز دارد. در نتیجه می‌توان آن را با موضع جدید و دوستدار محیط زیست ماسک درمورد ارزهای دیجیتال مطابق دانست.

نیکول گفت، این شبکه در حال حاضر “دارای مشکلات عملکرد همزمان سازی شبکه” است. دوج کوین با یک نسخه آتی که می‌تواند به عنوان پایه‌ای برای بسیاری از تغییرات گسترده ایجاد شود، اصلاح می‌شود. برخی از این ویرایش‌ها توسط ماسک توصیه شده است.

خرید یک قهوه با دوج کوین

نیکول، در مورد آشکار کردن مکالمات زیادی که با ماسک داشته و از آنها لذت برده بسیار راحت نبود. با این حال در مورد هدف اصلی ماسک صراحتاً اظهارنظر کرد. او می‌خواهد استفاده از دوج کوین ارزان و آسان جهت خرید یک فنجان قهوه شود.

نیکول گفت: “ایلان به طور واضح سابقه کار بر روی سیستم پرداخت را دارد. و ما در حال گرفتن توصیه‌هایی از او هستیم که به نظر می‌رسد بسیار مفید است.”

ماسک با توجه به دانش خود به عنوان بنیانگذار پی پال (PayPal)، مشاوره‌های زیادی در مورد اینکه چگونه می‌توانند دوج کوین را از یک شوخی به یک ابزار واقعی تبدیل کنند، به توسعه دهندگان ارائه داده است. نیکول گفت: “صادقانه می‌توانم بگویم که او عملکرد معاملات بالاتر را بهبود بخشیده است.”

ماسک برای توسعه دوج کوین بسیار مشتاق است

در واقع، اشتیاق ماسک به این پروژه به این معنی است که سازندگان غالباً باید او را تحت کنترل بگیرند.

نیکول گفت: “ذهن او تا هدف نهایی فرار می‌کند. او به قدری اشتیاق دارد که همیشه جلوتر از ماست. این عالی است، اما ما باید مسیری را از A به Z طی کنیم، جایی که ماسک درباره آن صحبت می‌کند، مرحله بعدی ما نیست. بنابراین ما همین الان خیلی فاصله داریم تا در واقع بتوانیم برنامه‌ها را اعلام کنیم. “

توسعه دهندگان و ماسک همچنین در مورد روش‌های کاهش اثر کربن دوج کوین بحث کرده‌اند. نیکول اذعان می‌کند، که کارها “هنوز در حال ارزیابی” هستند. نیکول گفت، “بسیاری از مدل سازی” ها باید قبل از اینکه تصمیمات اصلی گرفته شود، انجام شوند.

در حالی که برنامه‌های ماسک برای توسعه دهندگان هیجان انگیز است، نیکول گفت که آنها ابتدا باید مشکلات فوری شبکه را برطرف کنند. اما تیم خوش بین است که با حضور ماسک در کنارشان، آن‌ها می‌توانند مصرف انرژی ارز دیجیتال را بیشتر کاهش دهند. این میزان فعلاً با یک تخمین روز پنجشنبه ماسک، در حدود فقط 7٪ از بیت کوین است.

ابزارهای بعدی دوج کوین

با گرم شدن بازار دوج کوین، نیکول گفت علاقه به توسعه این ارز بسیار زیاد شده است. وی گفت: “در حال حاضر شاهد بهمن توسعه دهندگانی هستیم که در حال کار روی دوج کوین ماسک هستند.” وی با سرگرمی درول، خاطرنشان کرد که توسعه دهندگان دیگر خود را “هسته اصلی” صدا می‌کنند. مانند یک نفر که با لباسی با این عنوان در نیویورک که اخیراً ظاهر شده است. “اما این هیجان انگیز است، من خیلی دوست دارم تیم‌های توسعه بیشتری در فضا وارد شوند و کارهایی انجام دهند.”

کسانی که تاکنون روی دوج کوین کار می‌کردند عمدتاً نیمه وقت بودند.

نیکول گفت: “من روی میز ناهار خوری خود دوج کوین را رمزگذاری می‌کردم. من دوست دارم تیم‌های بیشتری را در دوج کوین ببینم که منطقی باشند. کسانی که به عنوان یک کار تمام وقت در این فضا فعالیت کنند. اما من این گونه نیستم. “

نیکول گفت، دوج کوین به یک مدیر ارشد فناوری نیاز دارد. “ما به افراد زیادی که برنامه نویسی می‌کنند نیاز داریم. ما به شخصی نیاز داریم که بیشتر CTO (مدیر ارشد فناوری) باشد و من هیچ کدام از اینها نیستم.” و مهمتر از همه، او می‌تواند حقوق بهتری را خارج از فضای بلاک چین به دست بیاورد، هرچند که حاضر به گفتن نام محل اشتغال اصلی‌اش نیست.عدم تمرکز با افزایش تیم های توسعه دهنده

وی همچنین سؤال کرد که چگونه پروژه‌ها می‌توانند ادعا کنند که کاملاً غیرمتمرکز هستند، اگر به تعدادی از عوامل اصلی اعتماد کنند. وی گفت: “ما می‌خواهیم 100 یا 200 یا 1000 کمک کننده جزئی و بیش از سه یا چهار مشارکت کننده اصلی داشته باشیم. این یعنی پروژه غیرمتمرکز است. آن‌ها مثل اینکه ما دیوانه هستیم به ما نگاه می‌کنند، [اما] این برای من منطقی است.”

با در نظر داشتن این هدف، نیکول برای آموزش نسل بعدی توسعه دهندگان دوج کوین برنامه نویسی خود را بصورت زنده در توییچ (Twitch) پخش کرده است. نیکول دوست دارد که توسعه دهندگان در پروژه‌هایی مانند پل دوج اتریوم که مدتهاست خاموش است کار کنند. او دوست دارد پروژه‌های امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و قراردادهای هوشمند به DOGE راه یابند.

و بودجه خوبی به لطف افزایش قیمت سالم DOGE البته تا پیش از سقوط هفته گذشته برای این کار وجود دارد. نیکول گفت: تیم اصلی “در حال حاضر یک چارچوب و راهنمایی در مورد چگونگی استفاده با توجه به اندازه بودجه ایجاد می‌کند.” اما با نپذیرفتن پول از ماسک و سایر سرمایه گذاران متمول ثروتمند (نیکول نامی از آن‌ها نمی‌برد، اما گفت که آنها پول را رد کردند تا از دیده شدن یک فرد جلوگیری کنند)، آن‌ها علاقه ای جمع آوری کمک‌های مالی دیگر ندارند. بنابراین به نظر نیکول مهم است که یک برنامه مشخص در مورد چگونگی استفاده از پول داشته باشند.

نسخه بعدی دوج کوین پس از مشاوره توسعه دهندگان با ماسک

یک ماه قبل از اینکه نیکول کار جدید خود را شروع کند، او در حال آماده سازی برای به روزرسانی 1.21 است. این نسخه بزرگترین ارتقا شبکه از سال 2019، و پایه و اساس تمام تغییرات بعدی در بلاک چین دوج کوین است.

این به روزرسانی براساس بیت کوین انجام شده است و نیکول اعتبار کار خود را به توسعه دهندگان “Bitcoin Core 0.21” داد. وی گفت: “ما واقعاً سعی کردیم تا حد امکان به بیت کوین نزدیک باشیم، تا پذیرش DOGE بسیار آسان شود.”

پس از ارتقا، هدف بعدی تیم کاهش هزینه‌های معامله از میانگین فعلی 0.4 دلار به 0.01 دلار است. نیکول گفت: “برای انجام این هدف کمی با ماینرها مذاکر ه می کنند. مطمئنا این کار برای ماینرها خوشایند نیست اما ما باید آنها را متقاعد کنیم که کاهش هزینه معاملات برای شبکه مهم است.”

وی توضیح داد: “از دیدگاه کاربر نهایی، نکات برجسته اصلی این است که ما در حال بررسی نحوه بهتر کردن سرعت همگام سازی هستیم.” این نسخه همچنین از اعتبار داشتن نسخه‌های پشتیبان کیف پول برای همیشه اطمینان حاصل خواهد کرد. به روزرسانی جدید ادغام دوج کوین را برای ارائه دهندگان خدمات آسان می‌کند.

کوین بیس آماده لیست کردن دوج کوین شده است

هفته گذشته، صرافی رمزنگاری کوین بیس (Coinbase) اعلام کرد که بالاخره دوج کوین را لیست می‌کند. البته این کار پس از تهیه نسخه جدید انجام می‌شود. جدول زمانی شش تا هشت هفته‌ای که صرافی به اشتراک گذاشته است نشان می‌دهد که نسخه جدید می‌تواند همزمان با لیست شدن آماده شود. به گفته نیکول، به هر پردازشگر صرافی یا پرداختی که بتواند بیت کوین را ادغام کند، امکان همکاری با دوج کوین را می‌دهد، اما “ده برابر سریعتر”.

اقدام کوین بیس احتمالاً در پاسخ به تقاضای انبوه است. از آنجا که ماسک DOGE را زیر بال خود گرفت، جستجوی دوج کوین با بیت کوین رقابت می‌کند. این را می‌توان یک پایه محکم برای پذیرش گسترده این ارز دانست. تاثیری که سونامی ماسک بر روی صنعت گذاشته هیچ نشانه‌ای از کاهش ندارد. اما از نظر نیکول دوج کوین و بیت کوین می‌توانند لحن دوستانه‌ای به خود بگیرند.

وی گفت: “در فضاهای بلاک چین، همه فکر می‌کنند که باید چرخ را دوباره اختراع کنند. آن‌ها فکر می‌کنند باید همیشه باهم رقابت نمایند. من دوست دارم که تا آنجا که ممکن است با [سازمان] های بلاک چین ها کار کنم. بیایید جزر و مدی رو به افزایش باشیم که همه قایق‌ها را بلند می‌کند.”

مطالب مرتبط
نوآوری پل چین لینک می‌تواند جابجایی میلیاردها دلار را بین بلاک چین ها تسهیل نماید
توکن های کاردانو: کاربران ADA می‌توانند توکن های خود را این بلاک چین راه اندازی کنند
ارز پایدار تتر طبق گفته معاون مدیرعامل دلتک کاملاً توسط دلار پشتیبانی می‌شود
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether