منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  امید به دوج کوین نمرده است؛ ماسک به توسعه دهندگان برای بهبود دوج کوین فشار می‌آورد
دوج کوین در روز دوج (DOGE Day) به رشد سهمگین خود ادامه می‌دهد

امید به دوج کوین نمرده است؛ ماسک به توسعه دهندگان برای بهبود دوج کوین فشار می‌آورد

رضا باغانی
1400/04/03
۰

ماسک می‌گوید: "اثبات مفهومی که هزینه معاملات DOGE را تا 90٪ کاهش می‌دهد" یک پیشرفت مهم است. با وجود سقوط ارزش DOGE به زیر 0.2 دلار این میلیاردر هنوز امید خود به دوج کوین را از دست نداده است. وی به شدت در حال کار با توسعه دهندگان جهت کاهش هزینه معاملات است.

توسعه دهندگان دوج کوین سخت در تلاش بودند تا با یک نسخه جدید شبکه این میم کوین (meme-coin) را به روز کنند. با این وجود، بدون پشتیبانی ماینرها و اپراتورهای گره، نمی‌توان این نسخه را تصویب کرد. ایلان ماسک هنوز به تحقق رویاهایش در مورد دوج کوین امید دارد.

مدیر عامل اسپیس ایکس و تسلا به همراه توسعه دهندگان اصلی دوج کوین در حال تهیه طرح پیشنهادی برای ارتقا شبکه هستند. آن‌ها امید دارند که بتوانند هزینه‌های معامله دوج کوین میم کوین محبوب را از 1 DOGE به 0.1 DOGE کاهش دهند. ایلان ماسک امیدوار است استفاده از دوج کوین به عنوان روش پرداخت باعث دوام بیشتر این ارز دیجیتال شود.

برای تصویب این طرح، پیشنهاد ماسک و توسعه دهندگان باید مورد حمایت جامعه قرار گیرد. در این مرحله استخراج کنندگان و اپراتورهای گره دوج کوین باید با این طرح موافقت نمایند.

پس از این مرحله، توسعه دهندگان و ماسک امید دارند بتوانند هزینه‌های 0.01 DOGE را برای معاملات دوج کوین معرفی کنند. نسخهٔ نمایشی اثبات این مفهوم امروز ساعت 2 بعد از ظهر نشان داده خواهد شد.

امید ماسک به پذیرفته شدن پیشنهاد بهبود دوج کوین

ماسک در سال 2019 به عنوان مدیرعامل افتخاری دوج کوین انتخاب شد. با کمال تعجب، او این سمت افتخاری و موقت را پذیرفت. از آن زمان، وی در حال برنامه ریزی برای بهبود شبکه این ارز دیجیتال است که به عنوان یک شوخی آغاز به کار کرده بود. ماسک به توسعه دهندگان توصیه کرده است که می‌توان دوج کوین را به یک روش پرداخت مناسب تبدیل کرد. چیزی که وی امید دارد از دوج کوین بسازد در این ایده خلاصه می‌شود که بتوان به طور معمول برای خرید یک فنجان قهوه از DOGE استفاده کرد. ما درباره ایده‌های ایلان ماسک و ارتباطش با توسعه دهندگان قبلاً در بیت پارس به طور مفصل صحبت کرده‌ایم.

این یک پیشرفت مهم است

– ایلان ماسک (elonmusk) 22 ژوئن 2021

کاهش کارمزد معاملات به میزان 90٪ یکی از اهداف اصلی دوج کوین است. مدیرعامل تسلا این پیشنهاد که در ابتدا توسط یکی از توسعه دهندگان هسته دوج کوین میکی لومین (Michi Lumin) ارائه شده بود را “یک پیشرفت مهم” خواند.

لومین به نشریه اینترنتی دیکریپت گفت توسعه دهندگان حتی قبل از آنکه ماسک از این پیشنهاد ارائه دهد، امید داشتند بتوانند هزینه معاملات را کاهش دهند.

بنابر داده‌های سایت کوینگکو (CoinGecko)، دوج کوین در اصلاح گسترده بازار از بالاترین سطح 0.73 دلار در ماه مه به 0.17 دلار در ماه ژوئن سقوط کرده است. با این وجود دوج کوین هنوز ششمین ارز بزرگ جدول از نظر حجم سرمایه در بازار است. افزایش قیمت دوج کوین به این معنی است که هزینه اجباری 1 DOGE در ازای هر معامله این ارز را برای پرداخت های خرد و خریدهای کوچک بی استفاده می کند.

پذیرش به روز رسانی توسط جامعه

دوج کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است. بنابراین توسعه دهندگان و ماسک ابتدا باید جامعه را ترغیب کنند که پیشنهاد آنها را بپذیرند. در حال حاضر به نظر می‌رسد بسیاری از آنها موافق این طرح هستند. توسعه دهندگان اکنون می‌توانند کد را به روز کنند ولی این دلیلی نیست که افراد جامعه حتماً آن را پیاده سازی کنند. اینکه اپراتورهای گره و ماینرها نسخه آینده را بارگیری و استفاده کنند، کاملاً به خودشان بستگی دارد.

حداقل دو سوم شبکه باید از این نسخه به روزرسانی شده استفاده کند. این نسخه طبق پیش بینی‌های ارائه شده، هزینه پیش فرض را کاهش می‌دهد. آن‌ها در حال ترویج تغییرات جدید هستند تا اطمینان حاصل کنند جامعه ارزش کار آنها را تشخیص می‌دهد و ماینرها اطمینان حاصل کنند که هزینه کمتر بهره وری استخراج آنها را تحت شعاع قرار نمی‌دهد.

هزینه‌های معامله DOGE کمتر امکان پذیر است

دوج کوین بر اساس همان کدی نوشته شده است که بیت کوین از آن استفاده می‌کند. با این حال وجوه تمایز مهمی بین این دو ارز دیجیتال قدیمی وجود دارد.

نکته اساسی این است که سیستم پاداش دهی به استخراج کنندگان در دوج کوین با بیت کوین متفاوت است. ماینرهای دوج کوین برای هر بلاک استخراج شده 10،000 توکن DOGE دریافت می‌کنند و هزینه معاملات موجود فقط حدود 20-30 DOGE به این میزان اضافه می‌کند.

لومین گفت:”دوج کوین بازار کارمزد” ندارد. این بدان معناست که معاملات مجبور نیستند برای فضای بلاک از طریق برنامه‌های کارمزدی رقابت کنند. پاداش‌های حاصل از هزینه‌های معاملات “منبع قابل توجهی برای سود ماینرها نیستند”.

وی افزود: هزینه‌های DOGE در اصل برای “جلوگیری از معاملات “بی دلیل و هرز” ارائه شده است. اگر این هزینه نباشد افرادی از مقادیر میکروسکوپی یا ناچیز دوج کوین برای آزار و اذیت یا حملات انکار استفاده می‌کنند. لومین اذعان داشت، اکنون با آخرین افزایش قیمت، این هدف با مقدار بسیار کمتری قابل دستیابی است.

وی گفت: “مسلماً با قیمت فعلی، با کاهش 100-1000 برابر کارمزد، افراد این روزها برای معاملات “بی دلیل و هرز” همان مبلغی را پرداخت می‌کنند که یک سال قبل باید پرداخت می کردند.” در آن زمان، DOGE با قیمت 0.00247 دلار معامله شد.

جدیت لومین برای توسعه شبکه دوج کوین

لومین یکی از چهار توسعه دهند اصلی است که روی کد دوج کوین کار می‌کند. سه نفر دیگر شغل روزانه دیگری دارند و در اوقات فراغت خود بر روی شبکه دوج کوین کار می‌کنند. لومین در درجه اول به عنوان مهندس رادیو، صدا و رمزنگاری فعالیت می‌کرد. او در کلرادو تنها مرکز اصلی رمزنگاری در ایالات متحده مستقر است.

لومین در سال 2014 وارد تیم توسعه دهنده اصلی دوج کوین شد. “من همیشه دوج کوین را به عنوان “سکه خوب” و رمزنگاری کاربرپسندمی دانستم. من و اکثر توسعه دهندگان این ارز را به عنوان دروازه‌ای مقدماتی می‌دیدیم. اما بلافاصله دیدیم که نگاه جامعه به این ارز متفاوت شده است.”

اما توسعه دهندگان با درک Doge به عنوان یک میم کوین برمی گردند. لومین گفت، اگرچه دوج کوین مانند “سکه‌های اصلی” به عنوان ارزی جدی نیست”، اما توسعه دهندگان توسعه آن را جدی می‌گیرند. “ما می دانیم که یک اقتصاد چند میلیارد دلاری بستگی به ما دارد تا انتخاب‌های درستی داشته باشیم.

امید هاسکینسون به آینده دوج کوین

در حالی که توسعه دهندگان و ماسک در مورد کاهش هزینه‌های معامله تصمیم گیری می‌کنند، حمایت از پیشنهادات بهبود آنها به صورت غیر منتظره ظاهر شده است.

جمعه گذشته چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، با حضور در پادکست لکس فریدمن (Lex Fridman) از این ارز دفاع کرد. وی گفت که دوج کوین پتانسیل زیادی دارد و می‌تواند یک پروژه محکم برای حل مشکلی در دنیا باشد.

ارز دیجیتال کاردانو ADA، در حال حاضر پنجمین ارز بزرگ بازار از نظر حجم سرمایه است. بیشتر محبوبیت اخیر این ارز ناشی از یک پایگاه تحقیقاتی جامع، یک جامعه مشتاق و خوب و بازار صعودی امسال است. هاسکینسون گفت: با استفاده از ابزارهای واقعی‌تر، دوج کوین می‌تواند دوام بیشتری داشته باشد. وی اضافه کرد که او مخالف همکاری بین دو ارز دیجیتال نیست.

توسعه شبکه دوج کوین ممکن است سالها طول بکشد

اما هاسکینسون، که همچنین یکی از بنیانگذاران اتریوم است، اشاره کرد که دوج کوین در ماههای اخیر نوسانات زیادی را نشان داده است. توسعه آن به عنوان یک گزینه مناسب ممکن است سالها طول بکشد. وی هشدار داد که تأثیر ماسک می‌تواند به سرمایه گذاران آسیب برساند، مگر اینکه پایگاه کد دوج کوین بهبود یابد. وی ذکر کرد که “توسعه دهندگان واقعی” باید برای کار در این زمینه به میدان بیایند. “اگر اینگونه شود، حداقل کف محکمی ایجاد خواهد شد و این ارز سقوط نخواهد کرد.”

با این اظهار نظرها به نظر می‌رسد امید به اردوی دوج کوین بازگشته است و این ارز می‌تواند انتظارات صعودی را شاهد باشد. دوج کوین در روز گذشته توانست 20 درصد سود کسب کند و اکنون با قیمت 0.23 دلار معامله می‌شود.

مطالب مرتبط
بازار سهام افت کرد، قیمت بیت کوین به 10،525 دلار کاهش یافت
اوج قیمت تازه اتریوم با شروع معاملات آتی بورس شیکاگو با افزایش هزینه گس همراه شد
تغییر توکنومیکس فایل کوین
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether