منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  دوج کوین و دیفای: استفاده در امور مالی غیرمتمرکز می‌تواند DOGE را به فراتر از یک میم کوین تبدیل کند
دوج کوین در روز دوج (DOGE Day) به رشد سهمگین خود ادامه می‌دهد

دوج کوین و دیفای: استفاده در امور مالی غیرمتمرکز می‌تواند DOGE را به فراتر از یک میم کوین تبدیل کند

رضا باغانی
1400/04/20
۰

علی رغم بسیاری از عنوان‌های خبری درباره توسعه و موارد استفاده دوج کوین، DOGE هنوز هم برای بسیاری از سرمایه گذاران جدی به عنوان میم کوین تصور می‌شود. برای اینکه دوج کوین مشروعیت خود را به دست آورد باید وارد فضای دیفای شود.

دوج کوین با الهام از یکی از الگوهای رفتاری، همچنان یک دارایی دیجیتال است که بسیار در مورد آن صحبت می‌شود. به خصوص از 8 مه که توانست به بالاترین رقم 0.72 دلار دست یابد. با وجود خبرهای مهم امسال در رابطه با دوج کوین و کار بر روی توسعه این ارز، DOGE هنوز هم برای بسیاری از سرمایه گذاران جدی به عنوان یک میم کوین و شوخی تصور می‌شود. راه یابی دوج کوین به دیفای می‌تواند کلید حل مشکلات متعدد این ارز دیجیتال باشد.

دوج کوین باید به دیفای راه یابد

نوسانات بالای دوج کوین و همچنین نوع سرمایه گذاران این ارز باعث دوری جستن سرمایه گذاران جدی از این ارز شده است. این امر تا حدی به بی ثباتی، کمبود نقدینگی، عدم وجود موارد استفاده مشخص و در نهایت عرضه بی نهایت آن مربوط می‌شود. این مشکلات برای بسیاری از سرمایه گذاران جدی شرکتی و کسانی که خارج از فضای ارزهای دیجیتال هستند بسیار نگران کننده است.

یک راه حل برای اینکه این دارایی خود را به عنوان یک ارز دیجیتال مفید اثبات کند راهیابی به بازارهای امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای است. این کار اخیراً توسط BTCST با توکن τDoge انجام شد.

τDoge یک توکن شبیه سازی شده است که از ارزش دوج کوین پیروی می‌کند. این توکن کاربران را قادر می‌سازد با استفاده از دارایی‌های دوج کوین خود به مزایای دیفای دسترسی پیدا کنند. به عنوان مثال، سود و کسب پاداش از طریق ییلد فارمینگ یکی از این راه‌هاست. این می تواند باعث ورود نقدینگی بیشتر این ارز دیجیتال به بازارهای غیرمتمرکز شود. این راه حل دوج کوین را به عنوان یک دارایی با ارزش به دیفای می‌آورد و حتی می تواند از نوسان زیاد آن جلوگیری کند.

مشکلات دوج کوین

دوج کوین یک ارز دیجیتال بسیار محبوب است. این ارز عمدتاً به دلیل توئیت های مکرر مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک محبوب شده است. وی بارها در مورد اینکه DOGE دارایی مورد علاقه اش است توییت کرده است. با این حال ممکن است ماسک یکی از عوامل دستکاری بازار دوج کوین هم باشد.

این سکه در ابتدا زندگی خود را به عنوان یک میم کوین در سال 2013 آغاز کرد. از آن زمان، ارزش آن بسیار افزایش یافته است. در واقع این ارز از زمان تولد تاکنون نزدیک به 13000 درصد رشد داشته است. با این حال دوج کوین همچنان درگیر بعضی از مشکلات است.

موارد استفاده کم

علیرغم توجهی که، جامعه افراطی طرفدارانش و حمایت افراد مشهور برای این ارز ایجاد کرده‌اند، یکی از بزرگترین نقاط ضعف دوج کوین عدم وجود موارد استفاده پرکاربرد در دنیای واقعی است. طبق فهرست کسب و کارهای کریپتو ورک (Cryptwerk)، از 32 میلیون واحد تجاری در ایالات متحده، تنها بیش از 1400 مورد پرداخت با دوج کوین را قبول می‌کنند.

عرضه نامحدود

مسئله دیگری که در مورد توکن DOGE وجود دارد این است که هیچ محدودیتی در عرضه ندارد. بنابراین سرمایه گذاران به دلیل احتمال اینکه عرضه این توکن نامحدود است، نسبت به سرمایه گذاری تردید دارند. این واقعیت را هم اضافه کنید که پاداش‌های بلاک دوج کوین هر دقیقه پرداخت می‌شود. این به معنی عرضه 600000 سکه جدید در هر ساعت، 14.4 میلیون در هر روز و 5.26 میلیارد سکه در هر سال است.

قبل از سال 2014، دوج کوین محدودیت عرضه 100 میلیارد سکه‌ای داشت. با این حال، در فوریه همان سال، بنیانگذار جکسون پالمر تصمیم گرفت این مورد را حذف کند. همانطور که بسیاری اشاره کردند، این باعث می‌شود دارایی تورمی شود. این اتفاق به طور پیش فرض ارزش آن را کاهش می‌دهد.

نقدینگی کم و امکان دستکاری توسط بازیگران بزرگ

نه تنها این، بلکه بسیاری از تحلیلگران اشاره کرده‌اند که افزایش سریع قیمت دوج کوین به دلیل نقدینگی کم و رشد شدید استفاده از شبکه آن است. این عامل به ویژه به دلیل حمایت تاثیرگذاران بزرگ بازار مانند ماسک و اعضای جامعه دوج کوین است. این افراد به طور فعال از این ارز پشتیبانی می‌کنند. اما این خود باعث شده که بازار آمادگی دستکاری بیشتری را داشته باشد.

این تبلیغات گاه و بیگاه نه کارآمد است و نه پایدار. با این حال، هنوز یک جامعه وفادار از دارندگان این ارز وجود دارد. آن‌ها دوست دارند دوج کوین برای موارد استفاده بهینه شود. آن‌ها می‌خواهند این سکه بتواند برای اعضای جامعه و دارندگان کار بیشتری انجام دهد.

دیفای راه حل دوج کوین

برای دستیابی به یک راه حل مناسب برای پاسخگویی به تقاضای روزافزون جامعه DOGE که در جستجوی راههای پربارتر برای نگهداری دوج کوین هستند، نسخه بسته بندی شده doge با پشتیبانی از هش ریت معرفی شد.

این توکن بسته بندی شده، معروف به تاو دوج (tau doge) یا τDoge، یک دارایی مصنوعی یا یک نسخه توکنیزه شده از این ارز است. این توکن به شما امکان می‌دهد تا سکه‌های دوج کوین را به شبکه‌های قرارداد هوشمند مانند اسمارت چین بایننس ببرید.

τDoge اجازه می‌دهد تا کاربران با دوج کوین خود کارهای بیشتری انجام دهند. انواع فعالیت‌های دیفای مانند ییلد فارمینگ و تأمین نقدینگی اکنون برای دوج کوین ممکن شده است. این توکن ها را می‌توان در برنامه‌های مختلف دیفای مانند پنکیک سواپ (PancakeSwap) استفاده کرد. τDoge از طریق اضافه کردن موارد استفاده بیشتر در دیفای سود بیشتری برای دوج کوین به ارمغان می‌آورد. این کار باعث می‌شود بهره وری و نقدینگی سرمایه بسیار بیشتر از دوج کوین‌هایی باشد که فقط در یک کیف پول نگهداری می‌شوند. سازوکار پروتکل تاو به کاربران این امکان را می‌دهد تا هر توکنی را به صورت بسته بندی شده در دیفای شرکت دهند.

پیوند دادن دیفای و اثبات کار

ارزهای دیجیتال از زمان ظهور بیت کوین راهی طولانی را طی کرده‌اند. اکنون هزاران دارایی جدید وارد بازار ارزهای دیجیتال شده‌اند. در نتیجه، شهرت ارزهای دیجیتال تا حد زیادی به جنبه‌هایی مانند نوسانات، سودمندی و نقدینگی گره خورده است. با این حال، برای پذیرش این ارزها توسط جریان اصلی، این مسائل ابتدا باید حل شوند.

اینجاست که دیفای وارد صحنه می‌شود. از طریق ابزارهای مختلف، مردم می‌توانند به طور فعال از توکن های مورد علاقه خود برای کسب سود استفاده کنند. این چیزی است که غیر از دیفای جای دیگری در بازارهای مالی وجود ندارد. این شرکت کمک می‌کند تا شکاف بین دارایی‌هایی در بلاک چین های جدا و دیفای برطرف شود.

در نتیجه، راه حل‌هایی که از این طریق دیفای و توکن های اثبات کاری مانند دوج کوین را بهم پیوند می‌دهند، نه تنها به افزایش سودمندی و نقدینگی این ارزها کمک می‌کنند، بلکه باعث کاهش نوسانات می‌شوند.

ورود دوج کوین به دیفای با آوردن ویژگی‌های مثبت به بازار رمزنگاری، باعث استقبال گسترده خواهد شد. ارزهای دیجیتال زیاد دیگری مانند دوج کوین وجود دارند که می‌توانند وارد فضای دیفای شوند. این می‌تواند بازار ارزهای دیجیتال را دگرگون کند.

مطالب مرتبط
حجم قراردادهای معاملات آتی بیت کوین در بازار بکت (Bakkt) به یک اوج بی‌سابقه‌ی جدید رسید
نابغه دیفای: با پسری 13 ساله آشنا شوید که سرمایه 7 میلیون دلاری را در اتریوم مدیریت می‌کند
حریم خصوصی در لایت کوین با افزودن ویژگی میمبل ویمبل به این بلاک چین
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان