منو
بیت پارس  »  آموزش  »  اینفوگرافیک  »  اینفوگرافیک رشدهای دوج کوین: 5 باری که DOGE با پامپ شدیدش بازار را غافل گیر کرد
پامپ شدید دوج کوین: 5 باری که این ارز با رشد خود بازار را شوکه کرد

اینفوگرافیک رشدهای دوج کوین: 5 باری که DOGE با پامپ شدیدش بازار را غافل گیر کرد

رضا باغانی
1400/02/17
۰

اینفوگرافیک رشدهای دوج کوین به پامپ های این ارز دیجیتال می پردازد. DOGE اکنون بعد از پامپ اخیرش به رتبه 4 جدول ارزهای دیجیتال دست یافته است.

دوج کوین یک ارز میم است که بنا بر شوخی دو برنامه نویس در سال 2013 به بازار عرضه شد. این ارز فورک لاکی کوین یکی از فورک های شبکه لایت کوین است. این ارز که بیشتر برای امور خیریه استفاده می‌شد و از روز اول هیچ استفاده جدی‌ای برای آن در نظر گرفته شده بود بارها با افزایش قیمت‌های شدیدش بازار را شوکه کرد.

رشد اخیر دوج کوین با حمایت گسترده ایلان ماسک

اینفوگرافیک رشدهای دوج کوین: 5 باری که DOGE با پامپ شدیدش بازار را غافل گیر کرد

اینفوگرافیک رشدهای دوج کوین: 5 باری که DOGE با پامپ شدیدش بازار را غافل گیر کرد

دوج کوین امسال نیز با رشد غافل گیر کننده‌اش بازار ارزهای دیجیتال را مبهوت کرد. ایلان ماسک و مارک کوبان دو میلیاردر معروف از طرفداران پر و پا قرص این ارز میم هستند.

اوصولا یک باور تاریخی در بین فعالین ارزهای دیجیتال وجود دارد که پامپ های شدید دوج کوین نویدبخش آغاز فصل آلتکوین ها یا آلت سیزن است.

در یک سال گذشته این ارز میم توانسته به رشد خیره کننده 23 هزار درصدی دست یابد. بله 23 هزار درصد این یک اشتباه تایپی نیست. با این حال دوج همیشه منتقدان خود را داشته است. این ارز به دلیل برنامه نویسی ضعیف توکنومیکس بی برنامه و نداشتن موارد کاربرد هیچ گاه مورد توجه سرمایه گذاران نهادی قرار نگرفت.

با این وجود جامعه کریپتوکارنسی به این ارز میم علاقه مند هستند و هر بار بر خلاف اصول تکنیکال و بازار این ارز را به اوج‌های تازه‌ای می‌رسانند.

دوج کوین بیش از این که یک ارز دیجیتال باشد، مشابه بیت کوین به یک فرهنگ تبدیل شده است. فرهنگی که نشان از قدرت اقتصادی مردم دارد. مردم با خرید دوج کوین به نوعی سیستم بازار سنتی و سرمایه گذاران بزرگ را به سخره می‌گیرند.

دوج کوین اکنون به رتبه 4 جدول ارزهای دیجیتال رسیده است و غول‌هایی مانند ریپل و تتر را از نظر حجم بازار سرمایه پشت سر گذاشته است. با این وجود سؤال بزرگ این است که دارندگان این ارز با توجه به مشکلات بزرگ شبکه دوج کوین و عدم وجود مورد استفاده واقعی می‌خواهند چه استفاده‌ای از این ارز کنند.

سخن پایانی درباره اینفوگرافیک رشدهای دوج کوین

در این اینفوگرافیک ما به 5 مورد از رشدهای تاریخی دوج کوین می‌پردازیم و اصلاح بعدی قیمت را به شما یادآور می‌شویم. این کار به شما دید بهتری در مورد سرمایه گذاری در این ارز را خواهد داد. ما در مقاله ای به این تاریخچه به طور مفصل پرداخته ایم.مطالب مرتبط
شت کوین Shitcoin چیست و چگونه می‌توانیم پروژه‌های مشکوک ارزهای دیجیتال را شناسایی کنیم؟
اندیکاتور چیست
سیگنال‌های تحلیل تکنیکال: صلیب طلایی و صلیب مرگ چیست؟ چگونه با استفاده از آنها معامله کنیم
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether