قیمت بیت کوین
1,684,196,802تومان
64,404.00دلار
4.80
قیمت اتریوم
62,327,886تومان
2,383.43دلار
9.80
قیمت بایننس کوین
15,128,326تومان
578.51دلار
2.70
قیمت ریپل
50,470تومان
1.93دلار
24.39
قیمت کاردانو
39,487تومان
1.51دلار
15.78
خانه  »  ترید و سرمایه گذاری  »  کسب درآمد از ارزهای دیجیتال  »  سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال؛ بایدها و نبایدهایی که شما را از خطرات محافظت می‌کنند

سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال؛ بایدها و نبایدهایی که شما را از خطرات محافظت می‌کنند

کسب درآمد از ارزهای دیجیتال
رضا باغانی
1399/09/28
۰
سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال؛ بایدها و نبایدهایی که شما را از خطرات محافظت می‌کنند

بسیاری از کاربران به دنبال توصیه‌های مستقیم جهت خرید یا سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هستند. ما در اینجا نکات مهمی‌را که شما باید هنگام سرمایه گذاری بدانید شرح داده‌ایم. به خاطر داشته باشید سرمایه گذاری یک تصمیم گیری فردی است و هیچ شخصی نمی‌تواند برای شما این کار را انجام دهد جز خودتان.

سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال؛ بایدها و نبایدهایی که شما را از خطرات محافظت می‌کنند

سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال؛ بایدها و نبایدهایی که شما را از خطرات محافظت می‌کنند

سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال؛ بایدها و نبایدهایی که شما را از خطرات محافظت می‌کنند

بازار رمزنگاری به طور مداوم در حال تغییر است. علاوه بر این، یکی از ناپایدارترین زمینه‌ها در بخش تجارت در نظر گرفته می‌شود. بنابراین، سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال مطمئناً حتی برای ماهرترین بازرگانان نیز کار ساده‌ای نیست. بنابراین، چگونه بهترین صرافی ارز دیجیتال را برای معامله رمزنگاری انتخاب کنیم؟ برای معاملات موفق از چه اشتباهات رایجی باید خودداری کنید؟ از لیست بایدها و نبایدهایی که همچنان عناصر اصلی استراتژی معتبرترین بازرگانان هستند، مطلع شوید.

دارایی‌های خود را متنوع کنید

“همه تخم مرغ‌ها را در یک سبد قرار ندهید.” متنوع کردن، قانون اساسی برای همه بازرگانان باتجربه بازارهای مالی است. خریداران و فروشندگان ارزهای دیجیتال نیز از این اصل ساده پیروی می‌کنند. این چه مفهومی‌دارد؟ مطمئناً بهتر است سرمایه گذاری‌های خود را در دارایی‌های مختلف پخش کنید. به این ترتیب، به دلیل افت قابل توجه ارزش یک ارز دیجیتال، خطرات مواجهه با ضررهای هنگفت را به حداقل می‌رسانید. بنابراین بهتر است به میزان زیادی در یکی از ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری نکنید. همیشه یک سبد با حداقل چهار یا پنج ارز برای خود داشته باشید. ارزها را از فضاهای مختلف بازار انتخاب کنید. یک یا دو توکن دیفای، ارزهای اصلی مثل بیت کوین اتریوم می‌توانند برای شروع خوب باشند.

 از طرف دیگر تعداد زیادی ارز دیجیتال انتخاب نکنید. به عبارت دیگر سبد سرمایه گذاری خود را خیلی شلوغ نکنید. این کار باعث سردرگمی‌و استرس زیاد می‌شود. همچنین از به دست آمدن سود زیاد جلوگیری می‌کند. ارزها را با توجه به عملکردشان انتخاب کنید. شما می‌توانید از طریق سایت‌هایی مانند کوین گکو و کوین مارکت کپ عملکرد ارزهای مختلف را بررسی کنید.بودجه خود را برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در نظر داشته باشید

قبل از هرگونه سرمایه گذاری، برنامه ریزی بودجه بسیار مهم است. حتی قوی‌ترین بازیگران بازار نیز همیشه از قبل به بودجه خود اهمیت می‌دهند. شما هرگز نباید ثبات مالی خود را در معرض خطر قرار دهید. فقط مقادیر متناسب را در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید. همچنین قرار دادن بدهی‌های خود تحت کنترل بسیار عالی خواهد بود. تاریخ بعدی پرداخت بدهی شما چیست؟ وضعیت مالی فعلی شما چیست؟ هنگام برنامه ریزی استراتژی‌های تجاری خود، باید تمام این عوامل را در نظر گرفت.

از سرمایه گذاری همزمان همه دارایی‌های خود در ارزهای دیجیتال خودداری کنید

هر فعالیت تجاری خطرات خاص خود را دارد. همیشه فرصت کسب سود کلان وجود دارد. با این حال، شما هنوز هم در معرض خطر از دست دادن همه چیز هستید. بهتر است مقدار پولی را که می‌توانید از دست بدهید بدون اینکه ضرر قابل توجهی به وضعیت مالی شما وارد شود، سرمایه گذاری کنید. مدیریت ریسک‌ها باید به بخشی اجتناب ناپذیر از استراتژی تجارت ارز دیجیتال شما تبدیل شود. همچنین لازم به ذکر است که بیشتر معامله گران ارز دیجیتال حداکثر ضرر را در هر معامله که به راحتی از پس آن برمی‌آیند تنظیم می‌کنند. می‌توانید حد ضرر را نیز تنظیم کنید و هرگز از این خط قرمز عبور نکنید. به یاد داشته باشید که شما در حال قمار نیستید بلکه در یک بازار بزرگ حضور دارید که تحت قوانین خاصی اداره می‌شود.

احساسات خود را تحت کنترل قرار دهید

گوش دادن به احساسات آنی مطمئناً توصیه نمی‌شود. به خصوص وقتی که در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می‌کنید. واقعیت این است که تصمیم گیری بیش از حد احساسی ممکن است ضررهای غیرقابل جبرانی برای شما داشته باشد. بعضی اوقات ممکن است اخبار منفی در مورد ارز دیجیتالی در سرویس‌های مختلف معتبر منتشر شود. اما وحشت نکنید بهتر است بازی طولانی را انجام دهید تا اینکه تمام سکه‌های خود را به فروش برسانید. در بیشتر موارد، ارزهای رمزپایه ارزش‌های خود را بازیابی می‌کنند و شما می‌توانید تجارت سودآور خود را ادامه دهید. تصادفات در بازار رمزنگاری به احتمال زیاد قابل بازگشت نیست. بنابراین، حوصله و ذهن روشن مطمئناً به شما کمک می‌کند تا زمان مناسب منتظر بمانید.به حداکثر امنیت توجه کنید

تهیه نسخه پشتیبان از کیف پول رمزنگاری برای هر تاجری ضروری است. اگرچه سکه‌های رمزنگاری با بالاترین سطح امنیتی طراحی شده‌اند، اما همیشه ایمن نگه داشتن دارایی‌ها ایده خوبی است. به راحتی می‌توانید کلید خصوصی خود را فراموش کنید یا به طور تصادفی بر روی دکمه حذف کلیک کنید. از دست دادن سرمایه آسان است، اما به دست آوردن آنها ممکن است غیرممکن باشد. از اشتراک اطلاعات کیف پول ارز دیجیتال خود با اشخاص ثالث خودداری کنید. همچنین احراز هویت 2 عاملی را همیشه فعال کنید. برخی از کیف پول‌های ارز دیجیتال به شما امکان می‌دهند در هارد دیسک یا USB پشتیبان تهیه کنید. همیشه موثرترین اقدامات را برای ایمن نگه داشتن دارایی‌های دیجیتال خود انجام دهید.

از دنبال کردن حرکت‌های احساسی و جمعی پرهیز کنید

شک و تردید باقی ماندن در موقعیت برای هر تاجر مهم است. البته، شما باید با آخرین روند و اخبار بازار ارزهای دیجیتال در ارتباط باشید. با این حال، همیشه تمام داده‌هایی را که به صورت آنلاین پیدا می‌کنید، تجزیه و تحلیل و بررسی کنید. گوش دادن به توده‌ها خوب است. با این حال نیازی نیست که همیشه آنها را دنبال کنید. شما می‌توانید فقط چند منبع معتبر و معامله گر را انتخاب کنید و به آنها اعتماد کنید. بهتر است در هنگام انجام معاملات از آنها بهره ببرید.

انتظار نداشته باشید که بازار ارزهای دیجیتال شبیه به بورس سهام عمل کند

بازارهای سهام و ارزهای دیجیتال کاملاً متفاوت هستند. بازار ارزهای دیجیتال بسیار بی ثبات‌تر و پیش بینی آن دشوار است. با این حال، برخلاف بازار سهام، می‌تواند بازدهی بالایی را برای شما فراهم کند. علاوه بر این، استراتژی‌های معاملاتی در این بازارها بسیار متنوع است. بنابراین انتظار نداشته باشید که بازار ارزهای دیجیتال رفتار مشابه بازار سهام داشته باشد.مسیر خود را پیدا کنید

چسبیدن به امواج بزرگ مطمئناً آسان است. با این حال، ممکن است چنین استراتژی سود شگفت انگیزی برای شما نداشته باشد. انجام تحقیقات پیشرفته، یافتن ارزهای دیجیتال در حال ظهور و سرمایه گذاری در آنها بسیار بهتر است. این استراتژی خطرات بالاتری دارد اما برای بسیاری از معامله گران یک برد واقعی است.

مطالب مرتبط
دفتر روزانه ترید یا ژورنال معاملاتی چیست؟ چگونه به معاملات ارز دیجیتال خود نظم دهیم
میزبانی گره اتریوم 2.0 در به روزرسانی جدید این شبکه چیست و شامل چه خطراتی می‌شود؟
تریدر مطرح ارزهای دیجیتال 6 توصیه مهم برای تریدرهای تازه کار دارد
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟
نحوه‌‌ی بازیابی ارزهای دیجیتالی که در صرافی بایننس به شبکه‌ی اشتباه منتقل شده‌اند
راهنمای شروع به کار در صرافی بایننس (Binance Exchange) با توجه به تغییرات سال 2021
بررسی ربات Shrimpy : ربات تریدر ارز دیجیتال برای مدیریت پورتفولیو اجتماعی