منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال آلتکوین ها  »  تردید در روند صعودی اتریوم: معامله گران حرفه‌ای چندان به افزایش قیمت اتریوم امیدوار نیستند
تردید در روند صعودی اتریوم: معامله گران حرفه‌ای چندان به افزایش قیمت اتریوم امیدوار نیستند

تردید در روند صعودی اتریوم: معامله گران حرفه‌ای چندان به افزایش قیمت اتریوم امیدوار نیستند

رضا باغانی
1400/05/09
۰

اتر (ETH) توانسته 35 درصد از پایین‌ترین سطح خود در 1750 دلار رشد کند. با این حال داده‌های مشتقات نشان می‌دهد، معامله گران حرفه‌ای در روند صعودی اتریوم تردید دارند.

اتر طی ده روز گذشته 35 درصد افزایش قیمت ثبت کرده است. این ارز توانسته حمایت مهم 2300 دلاری را پس بگیرد. با این حال قیمت اصلی 2450 دلاری محلی است که از 17 ژوئن آزمایش نشده است. بخشی از بازیابی اخیر را می‌توان به هارد فورک لندن نسبت داد. انتظار می‌رود این به روزرسانی در 4 آگوست راه اندازی شود. با این وجود برخی از معامله گران حرفه‌ای در مورد ادامه روند صعودی اتریوم تردید دارند.

تردید در روند صعودی اتریوم از سمت معامله گران حرفه‌ای شکل گرفته است

معامله گران و سرمایه گذاران به راه اندازی EIP-1559 به عنوان یک عامل صعودی برای قیمت اتر می‌نگرند. انتظار می‌رود این پیشنهاد بهبود بتواند هزینه گس اتریوم را کاهش دهد. با این حال، ماینرهای اتر از این پیشنهاد راضی نیستند. به عبارت دیگر این مرحله مقدمه‌ای برای راه اندازی مکانیزم اثبات سهام است. مدل اثبات کار پس از فعال شدن ETH2.0 دیگر فعال نخواهد بود و ماینرهای اتریوم میزان زیادی از درآمد خود را از دست می‌دهند.

با انجام پیشنهاد بهبود 1559 هزینه‌های شبکه به طور خودکار تنظیم می‌شوند. البته کاربران می‌توانند برای تأیید سریعتر معاملات خود هزینه اضافی را پرداخت نمایند. ماینرها (یا تأییدکنندگان در آینده) این هزینه اضافی را دریافت می‌کنند، اما هزینه پایه سوزانده می‌شود. به طور خلاصه، انتظار می‌رود که اتر پس از این به روزرسانی دچار تورم منفی شود.

تردید در روند صعودی اتریوم: معامله گران حرفه‌ای چندان به افزایش قیمت اتریوم امیدوار نیستند

قیمت اتر به دلار در Bitstamp

در حالی که شناسایی محرکهای اصلی تجمع اخیر دشوار است، می‌توان با تجزیه و تحلیل معیارهای مشتقات، احساس معامله گران حرفه‌ای را ارزیابی کرد.

اگر حرکت اخیر قیمت برای القای اعتماد کافی بوده باشد، حق بیمه معاملات آتی و شاخص دلتا اسکیو معاملات آپشن باید به وضوح نشان دهنده این تغییرات باشند.

به نظر می‌رسد احساسات صعودی از بین رفته است

با تجزیه و تحلیل تفاوت قیمت بین قراردادهای آتی و بازارهای معمولی اسپات، می‌توان احساسات رایج در میان معامله گران حرفه‌ای را بهتر درک کرد.

معاملات آتی 3 ماهه باید با 6 تا 14 درصد حق بیمه سالانه در بازارهای خنثی تا صعودی معامله شود. این میزان حق بیمه با نرخ وام دهی استیبل کوین‌ها مطابقت دارد. با به تعویق انداختن تسویه حساب، فروشندگان قیمت بالاتری را تقاضا می‌کنند و این باعث افزایش حق بیمه می‌شود.

هر زمان که حق بیمه آتی محو یا منفی شود، یک پرچم قرمز هشدار را بلند می‌کند. این وضعیت به عقب ماندگی نیز معروف است و نشان می‌دهد که احساسات نزولی در بازار وجود دارد.

تردید در روند صعودی اتریوم: معامله گران حرفه‌ای چندان به افزایش قیمت اتریوم امیدوار نیستند

حق بیمه آتی سپتامبر اتر در OKEx

نمودار فوق نشان می‌دهد که حق بیمه آتی اتر در 20 جولای منفی شد. این درست زمانی بود که اتر پشتیبانی 1750 دلاری را آزمایش کرد. با این حال، حتی رشد قیمت تا 2450 دلار کافی نبود تا حق بیمه سپتامبر را به 1.3٪ یا معادل 8٪ سالانه برساند. به نظر می‌رسد علی رغم حرکت افزایشی اتریوم در بازار اسپات معامله گران حرفه‌ای در بازار مشتقات به ادامه روند صعودی تردید دارند.

اگر کمی هیجان وجود داشت، حق بیمه آتی سالانه 12 درصد یا حتی بیشتر می‌شد. بنابراین، موضع معامله گران حرفه‌ای در حال حاضر خنثی به نظر می‌رسد و حتی کمی نزولی محسوب می‌شود.

معامله گران برای حذف موارد خارجی که منحصر به ابزار آتی هستند، باید بازارهای آپشن را نیز تجزیه و تحلیل کنند.

بازارهای آپشن تأیید می‌کنند که معامله گران حرفه‌ای در ادامه روند صعودی تردید دارند

هر زمان که سازندگان بازار و نهنگ‌ها بینش صعودی خود را از دست بدهند، حق بیمه بیشتری در آپشن کال (خرید) قرار خواهند داد. این حرکت باعث می‌شود که شاخص دلتا اسکیو 25 درصد منفی تغییر کند.

از سوی دیگر، هر زمان که نگهداری پوزیشن های نزولی (گزینه پوت یا فروش) هزینه بیشتری داشته باشد، شاخص اسکیو دلتا 25 درصد مثبت می‌شود.

تردید در روند صعودی اتریوم: معامله گران حرفه‌ای چندان به افزایش قیمت اتریوم امیدوار نیستند

شاخص دلتا اسکیو معاملات آپشن

اگر معیار بین منفی 10 و مثبت 10 باشد احساسات بازار معمولاً خنثی تلقی می‌شود. این شاخص بین 20 مه و 19 ژوئیه نشان دهنده “ترس” بود اما پس از بازگشت از حمایت 1750 دلاری به سرعت بهبود یافت.

با وجود این، دلتا اسکیو 25٪ فعلی در منفی 4 برای اینکه شاخص “طمع” را نشان دهد، کافی نیست. قیمت بازارهای آپشن در حال حاضر بین گزینه‌های کال (خرید) و پوت (فروش) به خوبی متعادل است.

هر دو معیار مشتقات نشان می‌دهد که معامله گران حرفه‌ای به تدریج از “حالت ترس” در 20 ژوئیه خارج شدند. با این حال آنها تقریباً در روند صعودی اتریوم تردید دارند.

در حال حاضر، از نظر این معیارها اطمینان چندانی در رالی اخیر وجود ندارد. این نکته با توجه به خطرات ناشی از هارد فورک مورد انتظار و عدم قطعیت ناشی از ماینرهای ناراضی قابل درک است.

سلب مسئولیت

این مقاله صرفاً با اهداف خبری و آموزشی به رشته تحریر درآمده است. بیت پارس هیچ گونه توصیه سرمایه گذاری ارائه نمی‌دهد. سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال مانند دیگر بازارهای مالی شامل مقداری ریسک است. بهتر است قبل از ورود به بازار تحقیقات خود را انجام دهید. هیچ گاه بیش از آنچه توان از دست دادنش را دارید سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
مدیرعامل بایننس و فعالان کریپتو از انتظاراتشان در مورد ارزهای دیجیتال در سال 2021 می گویند
ارز دیجیتال سولانا (Solana): همه چیز درباره SOL یکی از توکن های آینده دار بازار
رکوردشکنی اتریوم: چه عواملی باعث افزایش قیمت اتر به بیش از 2000 دلار شد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether