منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  کسب درآمد از ارزهای دیجیتال  »  روش های کسب درآمد برتر در دنیای صنعت ارزهای رمزنگاری و اقتصاد دیجیتالی
روش های کسب درآمد برتر در دنیای صنعت ارزهای رمزنگاری و اقتصاد دیجیتالی

روش های کسب درآمد برتر در دنیای صنعت ارزهای رمزنگاری و اقتصاد دیجیتالی

سعید درویشی
1399/07/19
۰

صنعت ارزهای رمزنگاری یک اقتصاد دیجیتالی جدید ایجاد کرده است که طیف وسیعی از روش های کسب درآمد فناورانه از طریق اینترنت را در اختیار افراد قرار می‌دهد. در این راهنما، هفت روش برای کسب درآمد با ارزهای رمزپایه را به شما معرفی خواهیم کرد که می‌توانید از امروز آنها را شروع کنید.

روش های کسب درآمد برتر در دنیای صنعت ارزهای رمزنگاری و اقتصاد دیجیتالی

روش های کسب درآمد برتر در دنیای صنعت ارزهای رمزنگاری و اقتصاد دیجیتالی

روش های کسب درآمد برتر در دنیای صنعت ارزهای رمزنگاری و اقتصاد دیجیتالی

استخراج ابری

مسلماً یکی از شناخته شده ترین و شاید بحث برانگیزترین روش های کسب درآمد منفعل با ارزهای رمزپایه، از طریق اصطلاحاً استخراج ابری است.

استخراج ابری به اجاره سخت افزار استخراج ارز دیجیتال در مزارع تخصصی استخراج گفته می‌شود. با استفاده از این روش افراد می‌توانند بدون نیاز به داشتن و نگهداری از سخت افزارهای استخراج، به طور منظم از درآمد استخراج ارزهای رمزنگاری شده استفاده کنند. در ازای ارائه این سرویس، اپراتورهای استخراج ابری، مانند جنسیس ماینینگ (Genesis Mining) یا هش نست (HashNest)، هزینه تعمیر و نگهداری را روزانه از طریق قراردادهای استخراج ابری دریافت می کنند.

اگرچه ممکن است استخراج ابری برای کاربران رمزنگاری به عنوان راه حل نهایی درآمد به نظر برسد. اما توجه به این نکته مهم است که از نظر تاریخی، سرمایه گذارانی که در خرید و نگهداری دارایی‌های دیجیتال فعالیت کردند. در مقایسه با قراردادهای استخراج ابری، درآمد بهتری کسب کرده‌اند. دوره بازپرداخت استخراج ابری می‌تواند بیش از یک سال طول بکشد.

این خطر وجود دارد که در این مدت ارزش ارز به زیر نقطه‌ای برسد. و استخراج آن دیگر سودآور نباشد. در این مرحله، قرارداد استخراج ابری معمولاً توسط اپراتور لغو می‌شود.

در حالی که استخراج ابری یک فرصت مناسب برای سرمایه گذاران ارز رمزپایه فراهم می‌کند. به دلیل نوسان قیمت رمزنگاری و مشکلات استخراج، خطر قابل توجهی کسب و کار شما را تهدید می‌کند.

علاوه بر این، کلاهبرداری در بازار استخراج ابری بسیار زیاد شده است. از این رو، سرمایه گذاران باید قبل از ورود به این حوزه، تحقیق کاملی در مورد ارائه دهنده خدمات موردنظرشان انجام دهند.

سهم‌گذاری در ارزهای اثبات سهام به عنوان یکی از روش های کسب درآمد

ارزهای رمزپایه با الگوریتم اثبات سهام(PoS) بلاک چین خود را با به وسیله سهم کاربرانی که ارزهای خود را در آنها قفل کرده‌اند، ایمن می‌کنند. همانطور که در شبکه‌های بلاکچین با الگوریتم اثبات کار ماینرها این کار را می کنند و پاداش می گیرند. در این بلاکچین‌ها نیز سهامداران در ازای تأمین امنیت شبکه و پردازش معاملات از طریق سهام، پاداش کسب می کنند.

ذخیره سکه‌های PoS به یکی از روش های کسب درآمد محبوب در دارایی‌های رمزنگاری تبدیل شده است. “HODLers” یا سرمایه گذاران بلند مدت به ویژه علاقه مند به ذخیره سکه‌های خود هستند. با این کار هم از پروژه محبوب خود حمایت می‌کنند و هم بازده خوبی از سرمایه گذاری خود به دست می‌آورند.

به عنوان مثال با قرار دادن سکه‌هایی مانند (NEO (NEO)، Reddcoin (RDD یا (Komodo (KMD، می‌توانید سالانه حدود 5 درصد سود سهام بدست آورید.

ذخیره ارزهای رمزپایه یکی از روش های کسب درآمد عالی است. اما به تخصص فنی حداقلی نیاز دارد. قبل از سرمایه گذاری و صرف وقت و هزینه برای استفاده از این فرصت، ضروری است که خود با روند سرمایه گذاری در پروژه خاص ارز رمزنگاری شده آشنا شوید.

اجرای مستر نود یا گره اصلی

به طور مشابه ارزهای رمزنگاری شده با الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS)، شما همچنین می‌توانید مسترنود (masternodes) را به عنوان یکی از روش های کسب درآمد در برخی از بلاکچین ها اجرا کنید. گره اصلی نوعی گره در شبکه بلاکچین است. که عملکردهای خاصی را انجام می‌دهد. این گره‌ها به طور کلی توسط اعضای اختصاصی جامعه ایجاد می‌شوند. و برای راه اندازی، به غیر سایر شرایط مربوط به بلاکچین، به سهم گذاری اولیهٔ تعداد مشخصی از دارایی‌های دیجیتال نیاز دارند.

اولین مسترنود توسط دش (DASH) ارز دیجیتال متمرکز بر حریم خصوصی برای تسهیل ویژگی ارسال شخصی (PrivateSend) خود راه اندازی شد. برای راه اندازی یک گره اصلی در دش، کاربر باید 1000 DASH را (که در حال حاضر حدود 66،000 دلار ارزش دارد) “قفل” کند. در عوض، یک اپراتور گره اصلی دش سود 6.45 درصدی دریافت می‌کند و در تصمیمات حاکمیت پروژه حق رأی دارد.

اجرای یک گره اصلی دش برای سرمایه گذاران متوسط ارزهای رمزپایه بسیار گران است. با این حال تعداد زیادی از بلاکچین های دیگر برای انواع سرمایه‌ها در دسترس هستند. طبق داده‌های سایت Masternodes.online ، بیش از 470 کوین امکان اجرای مسترنود را دارند. به عنوان مثال آلتکوین‌های پیشرو مانند PIVX، ZCoin و Horizen کاربران را قادر می‌سازند بدون سرمایه گذاری اولیه در شش شکل، یک مدل اصلی با ROI (بازگشت سرمایه) قابل قبول مستر نود را اجرا کنند.

برای کار با یک مدل اصلی PIVX، فقط 10،000 PIVX مورد نیاز است (که در حال حاضر حدود 3500 دلار هزینه دارد). و دارندگان می‌توانند بیش از 12 درصد بازده سالانه از این طریق کسب کنند.

سیستم مالی غیرمتمرکز یا دیفای

شکل جدیدی از روش های کسب درآمد که با استفاده از رمزنگاری در چند سال گذشته بوجود آمده است. و این تابستان به شدت بازار ارزهای دیجیتال را گرم کرده است، دیفای یا سیستم مالی غیرمتمرکز است.

به عنوان مثال BlockFi، دارندگان دارایی‌های دیجیتال را قادر می‌سازد با ذخیره سازی در یک حساب به اصطلاح BlockFi بهره (BIA) ، از سود سالانه 6.2 درصدی بهره مند شوند. ارزهای رمزپایه پذیرفته شده شامل بیت کوین (BTC ) و اتر (ETH ) با حداقل سپرده 1 BTC یا 25 ETH مورد نیاز است.

BlockFi از وجوه سپرده شده برای وام دادن به مؤسسات یا شرکت‌های وام گیرنده در قبال وثیقه‌های بالا برای اطمینان از عملکرد وام استفاده می‌کند.

شبکه سلسیوس، یک سیستم عامل دیگر دیفای است. این پلتفرم تا 80٪ از درآمد خود را در قالب سهم‌های هفتگی تا میزان حداکثر 8.10٪ سکه‌های سپرده شده کاربر، با جامعه سلسیوس تقسیم می‌کند. به سپرده‌های بیت کوین 6.10٪، دش 6.00٪، دلار جمینی 8.10٪، لایت کوین 4.50٪ سود تعلق می‌گیرد. در این پلتفرم 16 ارز رمزپایه وجود دارد. از جمله 5 استیبل کوین که در وب سایت آنها لیست شده‌اند.

حساب‌های بهره رمزنگاری شده به شما امکان می‌دهد درآمدی را به صورت منظم از سود شبکه دریافت کنید. در حالی که سکه‌های خود را نیز نگه می‌دارید.

وام دهی رمزنگاری نظیر به نظیر به عنوان یکی از روش های کسب درآمد

اگر رویکرد عملی‌تر و با پتانسیل کسب سود بیشتر را ترجیح می‌دهید. می‌توانید به عنوان یکی از روش های کسب درآمد ، به اعطای وام‌های رمزپایه نیز بپردازید.

در سیستم عامل‌های وام دهی نظیر به نظیر مانند بیت‌باند (Bitbond) یا اوه (Aave)، می‌توانید ارز رمزنگاری شده را به مشاغل کوچک یا افرادی که نیاز به بودجه دارند، وام دهید.

به عنوان مثال در Bitbond می‌توانید لیستی از درخواست‌های وام ارائه شده توسط مشاغل کوچک مانند فروشندگان eBay را که به دنبال سرمایه برای رشد کسب و کار خود هستند، جستجو کنید. هنگامی که کسب و کار یا شخص مورد نظر خود برای اعطای وام را پیدا کردید، باید بیت کوین را به حساب خود واریز کنید.

بازپرداخت‌ها معمولاً افزایشی است. به این معنی که شما BTC خود را بخش بخش در طول دوره وام دریافت خواهید کرد. بر اساس اطلاعات وب سایت شرکت، در بیت‌باند می‌توانید وام‌های بیت کوین را با صرف 5 دلار BTC شروع کنید و می‌توانید بازدهی حدود 13 درصد را بدست آورید.

ما در بیت پارس چند پلتفرم اصلی وام دهی مانند میکردائو و اوه را به طور کامل معرفی کردیم. در این پلتفرم‌ها شما به عنوان روش های کسب درآمد با تأمین نقدینگی سود کسب می کنید. این پلتفرم ها با دریافت وثیقه شما را از بازپرداخت وام خود مطمئن می کنند. از طریق لینک‌های زیر می‌توانید نحوه استفاده از این پلتفرم‌ها را بیاموزید.

وام به معامله گران مارجین

اگر وام‌های نظیر به نظیر به نظرتان کمی خطرناک است. شما همچنین می‌توانید دارایی‌های دیجیتال خود را به معامله گران مارجین در صرافی‌های دارایی دیجیتال مانند بیتفینکس (Bitfinex) ، بیتمکس (BitMEX) و پولونیکس (Poloniex) وام دهید.

به عنوان مثال در بیتفینکس می‌توانید هم از طریق ارز فیات و هم ارز رمزپایه به معامله گران حاشیه‌ای یا مارجین که برای تأمین بودجه معاملات اهرمی خود وام می‌خواهند، وام دهید. در ازای وام دادن به این معامله گران، سود روزانه کسب خواهید کرد. به عنوان مثال متوسط میزان بودجه روزانه BTC در زمان نوشتن این مقاله 0.0224 درصد است. این مبلغ شاید اندک به نظر برسد ولی با توجه به سرمایه شما در سال مبلغ قابل توجهی خواهد بود.

معاملات مارجین به نوعی از معاملات گفته می‌شود که معامله گر با استفاده از لورج یا اهرم میزان سرمایه خود را چند برابر می‌کند تا سود معامله ی خود را به حداکثر برساند.

بنابراین، وام دادن به معامله گران مارجین در صرافی‌ها یکی از روش های کسب درآمد با استفاده از ارز رمزپایه است. با این حال، توجه به این نکته مهم است که خطر ذخیره ارزهای رمزگذاری در صرافی‌ها وجود دارد. زیرا این صرافی‌ها اهداف اصلی برای هکرها هستند. به عنوان مثال چند هفتهٔ پیش کوکوین هدف حمله هکرها قرار گرفت. از سوی دیگر صرافی‌های متمرکز به شدت زیرنظر مقامات دولتی هستند. در هفته گذشته صاحبان صرافی بیتمکس به اتهام پولشویی دستگیر شدند.

نگه داشتن توکن های سودده

سرانجام، یکی از بهترین و آسان‌ترین روش های کسب درآمد در بازارهای رمزنگاری، خرید و نگهداری توکن های پرداخت سود سهام است. در حال حاضر، نوع اصلی توکن های دیجیتال که سود سهام پرداخت می‌کنند، توکن های منتشر شده توسط ارز است.

تعدادی از صرافی‌های دارایی دیجیتال توکن‌های اختصاصی خود را صادر کرده‌اند. که به کاربران در کارمزدهای معاملات تخفیف ارائه می‌دهند. و در برخی موارد به آنها سهمی از سود پلتفرم اختصاص یافته است.

نمونه‌هایی از رمز ارزهای سودده عبارتند از:

(KuCoin (KCS، که 50 درصد از هزینه‌های تجارت کوکوین را به عنوان سود سهامداران پرداخت می‌کند.

(Bibox Tokens (BIX، که 45 درصد از سود خالص تجارت بیباکس را به دارندگان پرداخت می‌کند.

(BridgeCoin (BCO که 50 درصد سود تجاری کریپتوبریج را به دارندگان پرداخت می‌کند.

برای کسب سود در این نوع توکن ها، دارندگان معمولاً ملزم به نگه داشتن آنها در صرافی صادر کننده یا استفاده از کیف پول داغ آنها هستند. هرچه توکن بیشتری داشته باشید، درآمد بیشتری می‌توانید کسب کنید.

هیچ “سود بدون خطری” در صنعت کریپتو وجود ندارد.

قبل از اینکه به هر یک از روش های کسب درآمد در فضای رمزنگاری بپردازید، لازم به ذکر است که هیچ یک از آنها بدون خطر نیستند.

استخراج، سهم‌گذاری، وام دهی درجات مختلفی از خطر را شامل می‌شود. که باید مورد توجه قرار گیرد. علاوه بر این، برای تازه واردان به دنیای ارزهای رمزپایه، دانستن چگونگی مدیریت دارایی‌های رمزنگاری خود، از جمله کلیدهای خصوصی، بسیار مهم است. قبل از ورود به هر یک از راه‌های درآمد ذکر شده، اعتبار پلتفرم و همچینین خطرات موجود را بررسی کنید.

سلب مسئولیت

با این اوصاف، به محض اینکه با مفاهیم استخراج، سهام گذاری و یا وام دادن سکه‌ها یا توکن های خود کاملا آشنا شدید، می‌توانید کسب درآمد را آغاز کنید.

بار دیگر اشاره می‌کنم که ما فقط روش های کسب درآمد را معرفی کردیم. و هیچ توصیه‌ای برای استفاده یا عدم استفاده از این روش‌ها نداریم. همیشه با تحقیقات کافی وارد هر گونه بازار مالی شوید. و هیچ گاه بیشتر از آن چیزی که توانایی از دست دادنش را دارید سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
استیکینگ اسمارت چین بایننس: چگونه BNB را روی بلاک چین (BSC) سهام گذاری کنیم؟
ارز دیجیتال تنست (10Set) چیست؟ پل ارتباطی میان بازار سهام و کریپتوکارنسی
اینفلوئنسر محبوب ارز دیجیتال لارک دیویس درباره طمع در بازار افزایشی هشدار داد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether