منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  آموزش ترید در صرافی  »  کسب درآمد منفعل در کوینکس: راهنمای تصویری 0 تا 100 تأمین نقدینگی در بازارساز خودکار کوینکس
کسب درآمد منفعل در کوینکس: راهنمای تصویری 0 تا 100 تأمین نقدینگی در بازارساز خودکار کوینکس

کسب درآمد منفعل در کوینکس: راهنمای تصویری 0 تا 100 تأمین نقدینگی در بازارساز خودکار کوینکس

کوینکس چند ماهی است که از بازارساز خودکار خود رونمایی کرده است. این ویژگی به سرمایه گذاران بلندمدت امکان کسب درآمد منفعل از دارایی‌های خود در کوینکس را می‌دهد.

در این مقاله ضمن توضیح در مورد این امکان به آموزش روش تأمین نقدینگی در این صرافی خواهیم پرداخت. با بیت پارس همراه شوید تا آخرین روش‌های کسب درآمد منفعل در صرافی کوینکس را بیاموزید.

کسب درآمد منفعل در کوینکس همانند دیفای

توسعه پررونق اکوسیستم دیفای در سال 2020 نه تنها باعث بهبود بازار ارزهای دیجیتال شد، بلکه همچنین دستاوردهای ساخت اکوسیستم اتریوم در پنج سال گذشته را به صنعت بلاک چین ارائه داد. دیفای به نقطه عطف اکوسیستم اتریوم تبدیل شده است. آنچه در آینده اکوسیستم دیفای را مهمتر از پیش می‌کند، همچنان دکس DEX، استیبل کوین و وام است.

“انتخاب مسیر در زمین دشوارتر از رسیدن به آسمان آبی است.” این خط معروف از یک شعر باستانی چینی مناسب‌ترین خلاصه از چگونگی توسعه صرافی‌های غیرمتمرکز در دهه گذشته است. در دوره دیفای، پروتکل تجارت غیرمتمرکز به رهبری یونی سواپ (UniSwap)، دکس را از بن بست توسعه بازار خارج کرده است. صرافی‌های غیرمتمرکز اولین گام‌های انقلاب “امور مالی غیرمتمرکز” را  برداشتند.

در واقع، محبوبیت یونی سواپ به تدریج الگوی کل بازار ارزهای دیجیتال را تغییر داده است. دوره تسلط صرافی‌های متمرکز ممکن است در آینده‌ای نه چندان دور به تاریخ تبدیل شود. البته، تأثیر یونی سواپ بسیار بیشتر از این است. یلد فارمینگ الهام مهم دیگری است که بازار ارزهای دیجیتال را به منبع درآمد ثابت بسیاری از سرمایه گذاران تبدیل کرده است.

یلد فارمینگ، نوع جدیدی از مدل “هودلر”

یلد فارمینگ برای همه سرمایه گذاران جدید ارزهای دیجیتال در عصر دیفای آشناست. این توافق نامه جدید، قراردادی است که بین سیستم عاملهای تجارت غیرمتمرکز و کاربر منعقد شده است. در این سیستم هر دو طرف آنچه را که لازم دارند می‌گیرند. بستر معاملات برای بهینه سازی نقدینگی بازار معاملات، به تزریق سرمایه به صندوق‌های جفت تجاری (استخرهای نقدینگی) توسط کاربران احتیاج دارد. تأمین کنندگان نقدینگی می‌توانند از این طریق درآمد منفعل کسب کنند. آن‌ها می‌توانند از این طریق ارزش دارایی‌های خود را رشد و گسترش دهند. دیفای توانسته است مدل جدیدی برای “هودلر” ها ایجاد کند.

در مقایسه با معاملات سرمایه گذاری مشتق، مانند معاملات نقدی، معاملات قراردادی و معاملات اختیاری، ارائه دهنده نقدینگی (LP) به معنای عملیات کمتر و آستانه پایین‌تر ریسک برای کاربران است. البته، یلد فارمینگ منبع سود کلانی نیست. با توجه به فرمول ثابتی که اعمال می‌شود، در بازارسازهای خودکار یک اشکال وجود دارد. هنگامی که به یک طرف جفت ارز شوک قیمتی وارد شود، تأمین کننده نقدینگی مجبور است خسارت سرمایه گذاری ناشی از ضرر ناگهانی را متحمل شود.

اگر نمی‌دانید ضرر ناگهانی چیست پیشنهاد می‌کنم مقاله ما را در این رابطه مطالعه نمایید.دیفای برای سرمایه گذاران عادی کمی پیچیده است

در این حالت، برای بازده بالاتر تأمین نقدینگی، کاربران هنوز به مهارت‌های خاص سرمایه گذاری نیاز دارند. دیفای اکنون برای سرمایه گذارانی است که قوانین پیچیده پلت فرم‌های غیرمتمرکز را درک می‌کنند.

برای مدت زمانی طولانی به نظر می‌رسید که یلد فارمینگ حق انحصاری صرافی‌های غیرمتمرکز باشد. در واقع، هیچ رابطه‌ای به اصطلاح منحصر به فرد متقابل بین آن و صرافی‌های متمرکز وجود ندارد.

بنابراین، برای جذب بیشتر کاربران، بسیاری از صرافی‌های متمرکز این مدل جدید مدیریت مالی را در پیش گرفته‌اند.

کسب درآمد منفعل از طریق تامین نقدینگی در کوینکس

کوینکس برای کمک به کاربران در کسب درآمد منفعل عملکرد بازارساز خودکار را راه اندازی کرد. این اقدامی جهت ساده و امن سازی دیفای در صرافی های متمرکز بود.

در 3 فوریه 2021، کوینکس سرویس جدیدی را راه اندازی کرد: عملکرد ایجاد بازار خودکار و پشتیبانی از بازارهای CET / USDT، AYA / USDT، LBC / USDT، FCH / USDT و TRTL / USDT برای بازارسازهای خودکار یا به اختصار AMM. بازارسازهای خودکار AMM بیشتری بر اساس تقاضای بازار در آینده توسط این صرافی پشتیبانی خواهند شد.

کوینکس مدل بازارساز ثابت AMM را با دفتر سفارش به عنوان سازوکار تجارت ادغام می‌کند. سیستم به طور خودکار مجموعه صندوق را به یک دفترچه سفارش تبدیل می‌کند. صرف نظر از اندازه دفتر سفارش یا مجموعه نقدینگی، این مکانیسم می‌تواند نقدینگی را برای بازار فراهم کند و نقدینگی بورس را بیشتر بهبود بخشد.

تامین کنندگان نقدینگی پنج جفت معاملاتی را در AMM کوینکس تأمین می‌کنند. در ازای این کار کوینکس متعهد شده است 60٪ از هزینه معاملات پرداخت شده توسط تمام کاربران جفت‌های تجاری در بازار را به کلیه تأمین کنندگان نقدینگی که در صندوق سرمایه گذاری مشارکت کرده‌اند، اختصاص دهد. درآمد یک بار در روز تسویه می‌شود و به طور خودکار به حساب بازار کاربران واریز می‌شود.چگونه می‌توان در CoinEx به یک سازنده بازار تبدیل شد و در یلد فارمینگ مشارکت داشت؟

اول از همه، شما باید در مورد بازار معاملات AMM تصمیم بگیرید. باید یکی از بین پنج جفت ارزرا که قصد تأمین نقدینگی آن را دارید، برگزینید. در حال حاضر، پنج بازار AMM موجود CET / USDT، LBC / USDT، AYA / USDT، FCH / USDT و TRTL / USDT است.

صفحه اصلی صرافی کوینکس

به عنوان مثال CET / USDT را در نظر بگیرید:

برای ورود به منطقه معاملات اسپات ، بر روی “Exchange” در وب سایت CoinEx Exchange کلیک کنید

کسب درآمد منفعل در کوینکس: راهنمای تصویری 0 تا 100 تأمین نقدینگی در بازارساز خودکار کوینکس

وارد شدن به اکانت بازارساز خودکار

ورودی [استخر نقدینگی] را در سمت راست بازار معاملات پیدا کرده و روی [افزودن] کلیک کنید.

کسب درآمد منفعل در کوینکس: راهنمای تصویری 0 تا 100 تأمین نقدینگی در بازارساز خودکار کوینکس

واریز و برداشت نقدینگی در صفحه اصلی کوینکس

در صفحه [افزودن نقدینگی]، [مقدار] دو ارز دیجیتال اضافه شده را وارد کرده و پس از تأیید تمام جزئیات، بر روی [افزودن] کلیک کنید.

کسب درآمد منفعل در کوینکس: راهنمای تصویری 0 تا 100 تأمین نقدینگی در بازارساز خودکار کوینکس

افزودن نقدینگی

پس از مراحل فوق، نقدینگی اضافه شده است. اگر نیاز به برداشت نقدینگی دارید، باید برای ورود به منطقه معاملات نقدی کلیک کنید، [استخر نقدینگی] را در سمت راست پیدا کرده و روی [حذف] کلیک کنید.

برداشت نقدینگی

با انجام مراحل فوق، می‌توانید نقدینگی را به عنوان یک سازنده بازار اضافه یا برداشت کنید. پس از این می‌توانید از دارایی های خود در کوینکس درآمد منفعل به دست آورید.

سخن نهایی

با استفاده از کسب درآمد منفعل کوینکس به راحتی می‌توانید تولید ارزش تمام دارایی‌های بیکار خود را به حداکثر برسانید. تأمین نقدینگی در بازارساز خودکار کوینکس بسیار راحت‌تر از مدل‌های کاملاً غیرمتمرکز دیفای است.

مطالب مرتبط
معاملات مارجین کوینکس: چگونه در کوینکس معاملات اهرم دار انجام دهیم؟
رریبل (Rarible) چیست؟ چگونه در رریبل توکن NFT بخریم، بسازیم و بفروشیم؟
کارمزد صرافی کوینکس
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether