توقف قیمت بیت کوین در سطح 16000 دلار، توکن های دیفای به صعود واداشت

در حالی که بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای یزرگ بازار آرام شده‌اند، توکن های برجسته دیفای طی روزهای گذشته افزایش چشمگیر دو رقمی قیمت‌ها را نشان داده‌اند.

توقف قیمت بیت کوین در سطح 16000 دلار، توکن های دیفای به صعود واداشت

توقف قیمت بیت کوین در سطح 16000 دلار، توکن های دیفای به صعود واداشت
توقف قیمت بیت کوین در سطح 16000 دلار، توکن های دیفای به صعود واداشت

بیت کوین از افت به زیر سطح 16،000 دلار بهبود یافته است. با اینکه تعطیلات آخر هفته نسبتاً آرام دنبال می‌شود، بیت کوین قاطعانه برای بازپس گیری سطح قیمت دلخواه خود یعنی منطقه بین 16،000 – 16،250 دلار تلاش می‌کند. آلتکوین های بزرگ‌تر نیز کمی از ارزش خود را از دست داده‌اند، اما ارزش توکن های دیفای افزایش یافته است.قیمت بیت کوین در سطح 16000 دلار متوقف شد

عملکرد چشمگیر قیمت بیت کوین در هفته گذشته این دارایی را از کمترین قیمت روزانه 15،100 دلار در 10 نوامبر به بالاترین رقم سالانه 16،500 دلار در جمعه گذشته رسانده است. در این بین ما شاهد توقف قیمت بیت کوین در سطوح مختلف بودیم که به سرعت با افزایش قیمت دنبال شد. فعالان بازار ارزهای دیجیتال پیش بینی می‌کنند افزایش قیمت بیشتری در راه باشد. بنابراین دستیابی قیمت به یک اوج قیمت تاریخی در سطح 20،000 دلار دور از ذهن نیست.

با این حال، به نظر می‌رسد بیت کوین پس از جدیدترین صعودش متوقف شده است. بیت کوین دیروز طی چند شمع ساعتی حدود 450 دلار افت کرد. این افت قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال را به پایین‌ترین سطح روزانه خود یعنی 15،750 دلار رساند.

توقف قیمت بیت کوین در سطح 16000 دلار، توکن های دیفای به صعود واداشت
نمودار قیمت بیت کوین

با این وجود، گاوها از افت قیمت استفاده کردند و وارد بازار شدند. این حرکت باعث شد بیت کوین بتواند دوباره سطح 16000 دلار بازپس گیرد. هم اکنون در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین دقیقاً بالاتر از این سطح و در حدود 16100 دلار معامله می‌شود. توقف قیمت بیت کوین در این سطح به بازار امکان رشد داده است. 16000 دلار را می‌توان اولین خط پشتیبانی بیت کوین دانست.

از نظر تکنیکال، اگر بیت کوین دوباره به زیر این سقوط کند، طلای ارزهای دیجیتال می‌تواند از پشتیبانی قدرتمندی در سطوح قیمتی 15،600 و 15،450 دلار بهره ببرد.

متناوباً، بیت کوین برای ثبت رکورد بالاترین قیمت سالانه جدید، باید بر سطوح مقاومت 16150 و 16،250 دلار غلبه کند.

توکن های سیستم مالی غیرمتمرکز در حال صعود

توقف قیمت بیت کوین در سطح 16000 دلار باعث شد، بیشتر آلتکوین ها با اندکی افت به رنگ قرمز معامله شوند. اتریوم در 24 ساعت گذشته حدود 2٪ افت داشته است و زیر 460 دلار معامله می‌شود. این ارز پس از چند چند تلاش نافرجام برای نزدیک شدن به 480 دلار اکنون کمی آرام گرفته است. چین لینک (-1٪)، بیت کوین کش (-2٪)، لایتکوین (-2٪)، پلکادات (-0.5٪) و کاردانو (-0.8٪) نیز اندکی کاهش یافته‌اند.

وضعیت در ارزهای پایین جدول، با حجم سرمایه متوسط و کم به ویژه توکن های دیفای یا سیستم مالی غیرمتمرکز، اساساً متفاوت است. سوشی سوآپ با افزایش 28 درصدی چشمگیرترین سود آور بازار از دیروز است. علاوه بر این، SUSHI طی هفت روز گذشته حدود 100٪ افزایش یافته و تقریباً 1.2 دلار معامله شده است. UNI، توکن بومی یونی سوآپ (Uniswap)، پس از پایان دوره کاهشی بازار در این هفته نیز به رنگ سبز معامله می‌شود و اکنون حدود 4.12 دلار قیمت دارد. ثورچین نیز اخیراً افزایش یافته است. این ارز 21٪ در روز گذشته و 70٪ در هفته گذشته رشد کرده است.به نظر می‌رسد توکن های دیفای در حال ورود به دوره افزایشی جدید خود هستند. سرمایه کل بازار ارزهای دیجیتال اکنون نزدیک به 470 میلیارد دلار است و تسلط بیت کوین بر بازار کمی بیشتر از 63 درصد است. این بیانگر این است که آلتکوین ها در حال بازپسگیری سهم خود از بازار هستند.

5/5 (1 نظر)

درباره ی رضا باغانی

علاقمند به حوزه ارزهای دیجیتال - نویسنده و همکار بیت پارس

مطلب پیشنهادی

رکورد جدید بیت کوین، آلتکوین ها با حرکت بیت کوین به آرامی افت کردند

رکورد جدید بیت کوین، آلتکوین ها با حرکت بیت کوین به آرامی افت کردند

پس از رشدهای چشمگیر اخیر، آلتکوین های بزرگ متوقف شده‌اند. این در حالی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *