منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار استخراج یا ماینینگ  »  آینده ماینینگ بیت کوین: چین ماینرها را تعطیل می‌کند؛ السالوادور درها را باز نموده است
آینده ماینینگ بیت کوین: چین ماینرها را تعطیل می‌کند؛ السالوادور درها را باز نموده است

آینده ماینینگ بیت کوین: چین ماینرها را تعطیل می‌کند؛ السالوادور درها را باز نموده است

رضا باغانی
1400/03/20
۰

آینده ماینینگ بیت کوین برای فعالان صنعت بیش از پیش پیچیده شده است. در حالی که چین از ممنوعیت ماینینگ در سومین استان خود خبر داد، السالوادور از طرحی جدید برای ماینینگ پرده برداشت.

دولت چین در یک حکم جدید دولتی به استخراج کنندگان مستقر در چینگهای دستور داد تا فعالیت خود را متوقف کنند. این سومین استانی است که استخراج را ممنوع کرده است. در همین حین دیروز رییس جمهور السالوادور از استخراج بیت کوین با استفاده از انرژی آتشفشان ها خبر داد. این رویکردهای مثبت و منفی بیش از پیش جامعه رمزنگاری را سردرگم کرده است. باید دید آینده ماینینگ بیت کوین توسط چه دولتی دست خوش بیشترین تغییر می‌شود.

چین ماینینگ بیت کوین را در چینگ های ممنوع اعلام کرد

استان چینگهای به کلیه استخراج کنندگان ارزهای رمزنگاری شده دستور داده است که فعالیت‌های خود را متوقف کنند. اقدام روز چهارشنبه به دنبال دستورهای مشابه از سین کیانگ و مغولستان داخلی انجام شد. استان چینگهای چین ممنوعیت جدید استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را اعلام کرده است.

بر اساس سند جدیدی که صبح روز چهارشنبه توسط اداره صنعت و فناوری اطلاعات چینگهای صادر شد، کلیه مشاغل استخراج ارز دیجیتال ملزم به تعطیلی خواهند شد. در نتیجه دیگر هیچ ماینری برای فعالیت در این استان تأیید نمی‌شود.

دولت استانی چینگهای همچنین برای اطمینان از انطباق با دستورالعمل‌های جدید، به طور تصادفی از مشاغل خاص بازرسی می‌کند.

این حکم را می‌توان بخشی از یک حرکت گسترده‌تر از طرف دولت مرکزی برای کاهش انتشار کربن کشور است. استخراج رمزنگاری از نظر طراحی انرژی زیادی مصرف می‌کند. از طرف دیگر شبکه برق چین تا حد زیادی به زغال سنگ متکی است. این امر باعث شده است تا اثر آلایندگی استخراج بیت کوین چشمگیرتر باشد.

چین در حال تعطیل کردن سراسری ماینینگ بیت کوین

چینگهای سومین استان چین است که ممنوعیت استخراج ارز دیجیتال را اعلام کرده است. دولت‌های سین کیانگ و مغولستان داخلی نیز در سطح استانها حکم‌های مشابهی صادر کرده‌اند. در ماه مه، شورای دولتی چین خواستار توقف استخراج ارزهای دیجیتال در سراسر کشور شد.

افزایش قوانین سختگیرانه در چین تا حدودی همان چیزی است که بازار ارزهای دیجیتال را در ماه مه خراب کرد. به دنبال اخبار مربوط به رهنمودهای جدید شورای دولتی چین (همراه با برخی از توییت های بی ارزش مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک)، قیمت بیت کوین از 50 هزار دلار به زیر 30 هزار دلار کاهش یافت.

براساس داده‌های مرکز مالی جایگزین دانشگاه کمبریج، اکثر قدرت محاسبات بلاک چین بیت کوین از لحاظ تاریخی در چین متمرکز بوده است. با این حال محدودیت‌هایی مانند این موارد برخی از ماینرها را ترغیب کرده است که به کشورهایی مانند قزاقستان نقل مکان کنند. این ممنوعیت‌ها می‌تواند آینده ماینینگ بیت کوین را به طور کلی دگرگون کند.

استخراج ارزهای دیجیتال اکنون در ایالات متحده به نوعی یک صنعت در حال رشد است. با این حال این فعالیت با فشار چشمگیری از طرف محیط بانان و همچنین برخی از سیاستمداران ایالتی روبرو شده است. یکی از بزرگترین شرکت‌های ماینینگ در نیویورک اکنون وارد منازعه‌ای جهت ادامه کار خود شده است.

البته این اخبار منفی همه ماجرا نیست!نایب بوکله رئیس جمهور می‌گوید السالوادور با آتشفشانها بیت کوین را استخراج می‌کند

در پی اخبار منفی در مورد استخراج بیت کوین در چین شخصی دیگر به سوپر هیروی این ارز تبدیل شده است. رییس جمهور چشم لیزری السالوادور نایب بوکله اکنون توجه همه جهان را به این کشور جلب کرده است. ابرقهرمان جدید بیت کوین این ارز را به عنوان پول رسمی در السالوادور معرفی کرده است. اکنون بولکه می‌خواهد از جنگل آمریکای مرکزی و آتشفشان ها برای استخراج بیت کوین استفاده کند.

رئیس جمهور السالوادور، نایب بوکله، پس از تصویب لایحه‌ای برای ایجاد مجوز قانونی بیت کوین در این کشور، دوباره خبرساز شد. وی به عنوان رییس جمهور به شرکت برق دولتی لاجئو (LaGeo) دستور داد تا ” استخراج بیت کوین با انرژی ارزان، 100٪ پاک، 100٪ تجدید پذیر، بدون انتشار کربن از آتشفشان ها را در دستور کار قرار دهد. “

“قانون بیت کوین” السالوادور هفته گذشته توسط بوکله پیشنهاد شد. این قانون با معرفی به مجلس قانونگذاری، که حزب بوکله با اکثریت دو سوم آن را کنترل می‌کند، سریعاً به تصویب رسید.

این قانون پادشاه ارزهای دیجیتال را به عنوان پول قانونی السالوادور معرفی می‌کند. بنابراین دولت به کسب و کارها دستور می‌دهد که BTC را به عنوان پرداخت بپذیرند. البته پذیرندگان در مناطق روستایی که دسترسی به اینترنت ندارند، از این قانون معاف شده‌اند. علاوه بر این، قانون جدید، معاملات بیت کوین را از مالیات بر سود سرمایه معاف می‌کند. این را می‌توان بزرگترین گام قانون گذاری بیت کوین در سراسر عمر 11 ساله‌اش دانست.

السالوادور بهشت موعود بیت کوینر ها

السالوادور را می‌توان وطن جدید بیت کوینرها دانشت البته اگر آنها بتوانند گرایش بوکله به اقتدارگرایی را نادیده بگیرند. همانطور که توسط دیده بان حقوق بشر در ماه مه شرح داده شده است، رئیس جمهور و متحدانش تمام اعضای دادگاه قانون اساسی به ظاهر مستقل، بخشی از دادگاه عالی و همچنین دادستان کل را کاملاً برکنار کرده‌اند. این رفتار شاید برای وجه غیرمتمرکز بودن بیت کوین چندان جذاب نباشد.

با این حال این اولین کشوری است که بیت کوین را به پول اصلی جهت داد و ستد تبدیل کرده است. حرکت السالوادور مانند اثر ماسک دومینویی از دولت‌های آمریکای لاتین را به جنب و جوش درآورده است. در برخی کشورهای دیگر نیز طرح تصویب بیت کوین به عنوان پول قانونی به مجلس نمایندگان راه یافته است.

از این گذشته ایده عجیب ولی تا حدودی منطقی رییس جمهور السالوادور می‌تواند آینده ماینینگ بیت کوین را تغییر دهد. استخراج ارزان و پاک بیت کوین تنها خبر خوبی است که این روزها صنعت را خوشحال خواهد کرد. اما باید دید که این ایده تا چه حدی منطقی است و آیا اصلاً ممکن است.آینده ماینینگ بیت کوین با انرژی آتشفشان ها

السالوادور بیش از 20 آتشفشان دارد که چندین مورد از آنها فعال هستند. لا جئو از آتشفشان ها برای تولید انرژی زمین گرمایی استفاده می‌کند.

در واقع این امکان مفهوم جدیدی نیست. به عنوان مثال جنسیس ماینینگ (Genesis Mining) در ایسلند از حرارت زیرزمینی استفاده می‌کند تا برق بدون کربن تولید کند. این یک نقطه قوت بزرگ است. هزینه‌های زیست محیطی استخراج بیت کوین مورد انتقاد شرکت‌ها (به عنوان مثال، تسلا) و دولت‌ها قرار گرفته است. آن‌ها گفته‌اند باید ارزیابی کنند که آیا وعده پول بدون تابعیت ارزش صرف انرژی را دارد یا خیر؟

السالوادور مشکل تامین برق دارد

با این حال، طبق اعلام شرکت بین المللی مالی (IFC)، السالوادور 25 درصد از برق خود را وارد می‌کند. این امر السالوادور را به بزرگترین خریدار برق منطقه تبدیل کرده است. علاوه بر این، IFC گزارش می‌دهد، “تقریباً نیمی از شرکت‌های سالوادوری می گویند که گرانی برق یکی از بزرگترین موانع رشد در این کشور است. این گرانی برق حتی قیمت محصولات و خدمات را افزایش می‌دهد.”

دستورالعمل‌های بوکله مطمئناً شبکه را تحت فشار قرار می‌دهد و حتی می‌تواند السالوادور را به واردات برق بیشتر ملزم کند. بنابراین حتی اگر برق استفاده شده توسط تأسیسات استخراج بیت کوین خود پاک باشد ممکن است السالوادور برای تأمین کسری برق خود از برق آلاینده استفاده کند. به عبارت دیگر، این لزوماً یک برد آسان برای آینده مانینگ بیت کوین نیست.

با این وجود، مینور گیل رئیس لاجئو پاسخ داد، “ما آماده هستیم آقای رئیس جمهور.”

اکنون آینده بیت کوین به دست دولتمردان و میلیاردرهای بی برنامه‌ای افتاده که بیش از پیش عدم پایداری را به بازار القا می‌کنند. این امر خود موجب سردرگمی و بعضاً ترس سرمایه گذاران بزرگ برای ورود به بازار شده است.

ماینینگ بیت کوین اصلی‌ترین عامل حیات این ارز است. بنابراین نگرانی از آینده آن می‌تواند تاثیرات مخربی بر روی بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد.

مطالب مرتبط
ماینینگ صنعتی بیت کوین: استخراج ارز دیجیتال از زیرزمین‌های خانه به سوله‌های صنعتی
ماینرهای غیرقانونی بیت کوین باعث خاموشی‌های تهران؛ 45000 ماینر ضبط شد
استخراج GPU اتریوم با توجه به انتقال به ETH 2.0 بازار کارت های گرافیک را پر تنش کرده است
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether