منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ارز دیجیتال الکترونیوم (Electroneum) چیست؟ ارزی با قابلیت ماین با تلفن همراه
ارز دیجیتال الکترونیوم (Electroneum) چیست؟ ارزی با قابلیت ماین با تلفن همراه

ارز دیجیتال الکترونیوم (Electroneum) چیست؟ ارزی با قابلیت ماین با تلفن همراه

Bitpars
1399/12/14
۰

الکترونیوم خواستار آن است که ارسال پول از فراسوی مرزها را آسان کند. این هدف، یک تلاش واقعاً سخت و منحصر به فرد در فضای ارز دیجیتال است. این هدف، به این دلیل منحصر به فرد است که روی پرداخت‌های دیجیتالی از طریق تلفن‌های هوشمند برای افرادی که دسترسی به حساب های بانکی ندارند، تمرکز کرده‌است.

هر کسی که با رمزارزها سروکار دارد، در مورد مقبولیت و پذیرش این فضا در بین عموم مردم (Mass Adoption) صحبت می‌کند، اما در واقع این مدل الکترونیوم است که ممکن است این امکان را فراهم کند.

ارز دیجیتال الکترونیوم (Electroneum) چیست؟ ارزی با قابلیت ماین با تلفن همراه

میلیون‌ها نفر هستند که به حساب بانکی دسترسی ندارند. با این وجود، تعداد زیادی از آن‌ها به تلفن هوشمند دسترسی دارند. در همین حال، استخراج رمزارزها توسط مجموعه‌های عظیمی از دستگاهها است که به همین دلیل اکثر افراد موجود در فضای رمزارزها هم برای مشارکت معنادار در این عرصه به بیرون رانده شده‌اند.

این دو فاکتور است که منجر به ایجاد الکترونیوم می‌شود، شرکتی که می‌خواهد با استفاده از تلفن هوشمند، در بانکداری عمومی‌سازی کند و با وارد کردن تلفن همراه به فرآیند ماینینگ، خواهان آن است که عموم مردم را در این پروسه درگیر کند.الکترونیوم چیست؟

الکترونیوم یک ارز دیجیتال است که هدف آن ارسال معامله و هزینه‌ی پول به سرتاسر جهان است. مانند نسخه‌ی آسان کریپتو‌ی پی‌پال (PayPal). مردم در بسیاری از کشورهای در حال توسعه، حساب بانکی ندارند. الکترونیوم می‌خواهد با ارائه‌ی یک روش ارزان و آسان برای ارسال پول به سراسر جهان ، به مردم کمک کند تا بتوانند به راحتی به ارز دیجیتال دسترسی پیدا کنند. الکترونیوم اولین رمزارز انگلستان است.

چه کسی الکترونیوم را ساخته است؟

مغز متفکر الکترونیوم ریچارد الز (Richard Ells) است. او یک بازاریاب قدیمی است که پس از موفقیت در تاسیس آژانس دیجیتالی خود و یک پلتفرم مدیریت رسانه اجتماعی به نامRetortal ، به ارز دیجیتال روی آورد.

یک تاریخچه مختصر

  • ژوئیه 2017 : الکترونیوم تشکیل شد
  • سپتامبر 2017 : ICO الکترونیوم راه‌اندازی شد
  • دسامبر 2017 : مدیریت کیف پول راه‌اندازی شد
  • مارس 2018 : برنامه «ماینینگ» الکترونیوم برای اندروید منتشر می‌شود
  • آوریل 2018 : دریافت حق ثبت اختراع برای پرداخت فوری رمزارزها


چه چیز خاصی در مورد الکترونیوم وجود دارد؟

ماینینگ توسط تلفن همراه (Mining mobile):

الکترونیوم اولین برنامه ‘ماینینگ’ را راه‌اندازی کرد که به افراد امکان می‌دهد از گوشی‌های هوشمند خود کوین بدست بیاورند. این کار، یک اقدام بزرگ است زیرا استخراج اکثر ارزهای دیجیتال به توان محاسباتی بالایی احتیاج دارد. به همین علت هزینه‌ی آن گران می‌شود و از برق زیادی استفاده می‌کند.

الکترونیوم می‌خواهد این موانع را از بین ببرد و به افراد بیشتری کمک کند تا وارد بازار ارز دیجیتال بشوند. به همین دلیل آن‌ها با ارائه‌ی یک برنامه‌ی استخراج شروع کردند که بر روی گوشی‌های هوشمند اجرا می‌شود. استفاده از آن آسان است، تقریباً فضایی را اشغال نمی‌کند و به حداقل میزان باتری نیاز دارد.

بررسی هویت:

الکترونیوم یکی از اولین ارزهای دیجیتال است که بررسی‌های KYC (مشتری خود را بشناسید) را پذیرفت. دلیل این اقدام، ایجاد جذابیت بیشتر برای شرکت‌هایی است که روی مقررات دقیق‌تر پافشاری دارند.

در ملزومات KYC که در نوامبر 2018 معرفی شد، به رسمیت نشناختن اثبات هویت افرادی که در کشورهای در حال توسعه بودند، اعتراض گسترده‌ای در میان سرمایه‌گذاران به پا کرد. الکترونیوم این نگرانی را با خواستن چندین سطح مختلف از اثبات، بسته به مقدار ارزی که شما می‌خواهید نگه دارید یا بفروشید، مدیریت کرد. کسانی که کمترین مبلغ نگهداری یا ارسال ارز را در نظر دارند، تنها باید نام و کشور خود را ارائه دهند.

توکن ETN چگونه تولید می‌شود؟

مانند بسیاری از رمزارزها، الکترونیوم توسط استخراج كنندگانی كه با استفاده از تجهیزات رایانه‌ای سنگین معماها را حل می‌كنند، استخراج می‌شود. اولین کسی که معادلات را حل کرد پاداشی با ارز الکترونیوم، ETN می‌گیرد.

آنچه که در مورد ETN منحصر به فرد است، این است که می‌توان آن را از طریق یک برنامه‌ی تلفن همراه نیز استخراج کرد. هر کاربر تلفن همراه هوشمند می‌تواند برنامه را دانلود کند و به برنامه اجازه دهد که در پس زمینه اجرا شود. پس از گذشت زمان، کاربر مقادیر کمی ETN بدست می‌آورد.

اگرچه استخراج توسط تلفن‌های هوشمند، از نظر فنی استخراج تلقی نمی‌شود. حل معماها از نظر محاسباتی بسیار پیچیده است و تلفن‌های هوشمند در این زمینه ناتوانند. به جای این کار، هر چند وقت یکبار به کاربر تلفن همراه، ETN از پیش استخراج شده، داده می‌شود که این امر نیاز به تجهیزات ویژه محاسباتی را از بین می‌برد و اولین طعم ارز دیجیتال را به آن‌ها می‌چشاند. استخراج تلفن‌های هوشمند هرگز به اندازه تجهیزات کامپیوتری ETN تولید نخواهد کرد، اما با این وجود، باز هم یک قدم رو به جلو است.

اگرچه منتقدان می‌گویند که به جای کلمه‌ی استخراج باید این کار را ایردراپ airdrop نامید، اما این نامگذاری هم اشتیاق را کم نکرده است. این برنامه تا کنون بیش از یک میلیون بار دانلود شده است.

الکترونیوم چگونه کار می‌کند؟

الکترونیوم در اصل بر روی پایگاه کد مونرو (Monero) ساخته شده است. هدف آن تشویق عوام به بازی و شرط بندی بود. از آن زمان به بعد، توجه خود را به پرداخت سریع و آسان در فراسوی مرزها معطوف کرده‌است.

این شرکت راهی را ثبت کرده‌است که از آن طریق افراد می‌توانند به سرعت پرداخت خود را به افراد یا مشاغل دیگر با استفاده از ارزهای دیجیتال انجام دهند. اگرچه پول بلافاصله دریافت نمی‌شود، اما گیرنده فوراً یک تأییدیه دریافت می‌کند که معامله انجام شده‌است.

با ETN چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

افرادی که ETN را نگهداری می‌کنند، می‌توانند از این ارز دیجیتال برای ارسال پرداخت به هر کس در دنیا که قبولش می‌کند، استفاده کنند. با استفاده از صرافی ارز دیجیتال نیز می‌توان این ارز را با ارزهای دیگر مانند بیت‌کوین معامله کرد.

الکترونیوم در حال جستجو برای گسترش استفاده از ETN مانند پرداخت قبض تلفن، می باشد. به همین دلیل این شرکت با شرکت‌های بزرگ ارتباط از راه دور در سراسر جهان وارد داد و ستد شده‌است، به این امید که منجر به مقبولیت بیشتر ارزها در عامه مردم شود.آینده الکترونیوم

هدف اصلی توسعه های انجام گرفته بر روی الکترونیوم، استفاده آسان از آن آسان است. هرچه استفاده از آن ساده‌تر باشد، افراد بیشتری می‌توانند از آن استفاده کنند. اگر افراد بیشتری از آن استفاده کنند، ارزش ارز بیشتر می‌شود.
الکترونیوم تنها ارز دیجیتالی نیست که هدفش پذیرش و مقبولیت میان عامه‌ی مردم است. اما مطمئناً اقدامات مهمی را برای از بین بردن موانعی که مانع از قرارگیری دارایی‌های دیجیتال در جریان اصلی می‌شود ، برداشته است.

ریچارد الز مطمئن است که اگر ETN به تعداد کافی ETN و به ویژه در کشورهای در حال توسعه، توزیع شود، ETN به یک ارز منتخب تبدیل خواهد شد.

او معتقد است که این اقدام یک روحیه‌ی کارآفرینی در افراد ایجاد می‌کند.ودر نتیجه الکترونیوم اولین ارز دیجیتالی خواهد بود که به طور گسترده در معاملات کالاها و خدمات مورد استفاده قرار می‌گیرد. وی همچنین این روش را راهی برای استفاده از اقتصاد شناور و آزاد (Gig Economy) در مقیاس جهانی می‌داند.

ریچارد الز می گوید هنوز راه زیادی برای رسیدن به مقبولیت و پذیرش توسط عموم مردم وجود دارد. و تاکنون ارزش واقعی پولی ETN برای بسیاری از سرمایه‌گذاران ناامید کننده بوده‌است. اما این ایده که مردم می‌توانند این ارز را فقط با یک تلفن هوشمند و بدون اثبات حساب بانکی بدست بیاورند و ارسال کنند، می‌تواند راه را برای جذابیت بیشترش هموار کند.

مطالب مرتبط
پروژه دیفای سوآیپ (Swipe) و توکن (SXP) چیست و چه هدفی را دنبال می کند؟
مرورگر بریو (Brave) چیست و چگونه میخواهد تجربه‌ی مرور وب را متحول کند؟
ارز دیجیتال پالی گان (Polygon) یا ماتیک چیست و چرا برای اتریوم اهمیت دارد؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
دوره آموزشی ارز دیجیتال: معرفی یازده دوره رایگان برای یادگیری بیت کوین، بلاک چین و ارزهای دیجیتال
خطرات هاردفورک لندن اتریوم: چه نگرانی‌هایی در مورد به روزرسانی جدید اتریوم وجود دارد؟
سطح کلیدی بیت کوین: عبور بیت کوین از 40 هزار دلار مسیر را برای 100 هزار دلار باز می‌کند
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس