قیمت بیت کوین
1,444,872,844تومان
55,451.00دلار
0.71
قیمت اتریوم
60,185,723تومان
2,311.08دلار
8.75
قیمت بایننس کوین
15,346,563تومان
588.82دلار
17.93
قیمت ریپل
36,745تومان
1.41دلار
10.40
قیمت تتر
26,054تومان
1.00دلار
0.02
خانه  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  پلتفرم دیفای المنت Element برای ارائه وامهایی با بازدهی ارز دیجیتال 4.4 میلیون دلار سرمایه جمع آوری کرد

پلتفرم دیفای المنت Element برای ارائه وامهایی با بازدهی ارز دیجیتال 4.4 میلیون دلار سرمایه جمع آوری کرد

پلتفرم دیفای المنت برای ارائه وامهایی با بازدهی ارز دیجیتال 4.4 میلیون دلار سرمایه جمع آوری کرد

المنت (Element)، یک پلتفرم متشکل از متخصصان دیفای و مورد حمایت سرمایه گذاران مطرح رمزنگاری، نوید می‌دهد که یلد فارمینگ با بازده بالا را در دسترس همگان قرار خواهد داد.

پلتفرم دیفای المنت (Element) برای ارائه وامهایی با بازدهی ارز دیجیتال 4.4 میلیون دلار سرمایه جمع آوری کرد

المنت 4.4 میلیون دلار از سرمایه گذاران سطح بالا، از جمله اندرسن هورویتز (Andreessen Horowitz)، جمع آوری کرده است. این شرکت نوپا وعده داده است که به سرمایه گذاران عادی اجازه می‌دهد از وام دادن بیت کوین و اتریوم خود بازده بالایی کسب کنند. مدیرعامل المنت می‌گوید این سود به نقدینگی بیشتر در بازارهای وام اتریوم منجر می‌شود.

در دنیای دیفای با رشدی سریع سرمایه گذارانی را می‌توان یافت که با وام دادن دارایی خود سودهایی با درصد دو رقمی‌کسب می‌کنند. سرمایه گذاران عادی، اگر خوش شانس باشند در بازارهای مالی سنتی نهایتا بازدهی 1 درصدی کسب می‌کنند. آنها حتی نمی‌توانند این سودها را در خواب ببینند. متأسفانه، برای اکثر مردم، دنیای دیفای مکانی کاملاً فنی است. پلتفرم هایی که معامله گران از آنها بازده بالایی کسب می‌کنند مانند کامپوند و میکر دائو بسیار پیچیده هستند. بنابراین افراد عادی نمی‌توانند از آنها استفاده کنند.پلتفرم المنت برای ساده سازی استفاده از دیفای وارد صحنه می‌شود

به همین دلیل ورود استارتاپی به نام پلتفرم دیفای المنت بسیار جذاب است. این پلتفرم با پشتیبانی سرمایه گذاران دنیای کریپتو و تیمی‌از پیشکسوتان نام آشنای دیفای تلاش در ساده سازی این صنعت دارد. پلتفرم دیفای المنت ابزارهای ساده ای را برای هرکسی ساخته است که بتواند بیت کوین یا اتریوم را وام دهد. اینگونه معامله گران تازه وارد نیز می‌توانند بازده بالایی را بدست آورند. بازدهی که تا پیش از آن مختص سرمایه گذاران باتجربه رمزنگاری بود. روز چهارشنبه، این شرکت تازه وارد اعلام کرد که 4.4 میلیون دلار در دور نهایی تامین بودجه به رهبری آندرسن هوروویتز و پلیس هولدر (Placeholder) جمع آوری کرده است.

المنت خود را به عنوان اولین پلتفرم دیفای معرفی می‌کند که “بازده ثابت و نه بازده قفل شده” را ارائه می‌دهد. این پلتفرم برای پرداخت این بازده بالا به یک سیستم توکن جدید متکی است. به طور خاص، کسانی که بیت کوین یا اتریوم وام می‌دهند، توکن هایی دریافت می‌کنند که نشان دهنده نسخه قفل شده دارایی آنها است. آین توکن هارا در نهایت می‌توان با ارزش کامل ارز اصلی بازخرید کرد. به عنوان مثال، کسی که 10 ETH وام می‌دهد ممکن است 11 واحد ETH دریافت کند. ارزش آن در کل مدت وام قابل قبول است. این شبیه خریدن اوراق قرضه به قیمت 90 دلار است که ظرف شش ماه 100 دلار ارزش پیدا می‌کند.

“کاربران ما قادر به خرید BTC، ETH و USDC بدون تخفیف در یک نرخ ثابت با تخفیف، امکان تعویض آسان بین دارایی با تخفیف و هر دارایی پایه دیگر را دارند. در هر زمان،”

سود ثابت در کنار قابلیت دسترسی بالا و کاهش هزینه‌‌‌های گس

پلتفرم دیفای المنت اولین شرکتی نیست که سود بالایی در وام‌‌‌های رمزنگاری ارائه می‌دهد. برخی شرکت‌‌‌های دیگر شامل سلسیوس (Celsius) و بلاک فای (BlockFi) نیز این امکان را دارند. با این حال این پلتفرم در دسترس ترین سرویس تاکنون است.

در مصاحبه ای با نشریه دیکریپت (Decrypt)، مدیر عامل شرکت ویل ویلنووا در این باره توضیح داد. وی گفت پلتفرم دیفای المنت به وام دهندگان بالقوه اجازه می‌دهد تا از اصطلاحاً از پرداخت هزینه‌‌‌های گس جلوگیری کنند. این هزینه‌ها می‌تواند سود حاصل از سرمایه آنها را از بین ببرد.

این مشکل برای سرمایه گذاران غیر فنی که می‌خواهند از طریق کیف پولهایی مانند متا ماسک (MetaMask) یا کوین بیس ولت (Coinbase Wallet) به سیستم عاملهایی مانند کامپاند (Compound) دسترسی پیدا کنند، یک مسئله آشنا است. تلاش برای دادن وام ارز دیجیتال به این روش، به سرمایه گذاران بازدهی ناچیز می‌دهد. این بازده معمولاً زیر 0.2٪ در ماه است. گاهی اوقات حتی مجبورند هزینه هایی فراتر از درآمد خود پرداخت کنند.پلتفرم المنت با امید جذب سرمایه‌‌‌های جدید به دیفای وارد میدان شده است

ویلنووا می‌گوید پلتفرم دیفای المنت به کاربران غیرفنی اجازه می‌دهد بازده بسیار بالاتری داشته باشند. با این کار موج جدیدی از نقدینگی را به بازارهای سرمایه رمزنگاری وارد خواهد شد. در همین حال، معامله گران پیشرفته تر می‌توانند از المنت برای استفاده بیشتر از دارایی‌‌‌های خود استفاده کنند. به طور خاص، با استفاده از ویژگی پروتکل که وام را به توکن‌‌‌های اصل و سود تقسیم می‌کند.

ویلنووا همچنین خاطرنشان کرد که کاربران پلتفرم دیفای المنت قادر خواهند بود از این مکانیزم‌‌‌های توکن استفاده کنند و نه تنها از طریق وام، بلکه از طریق موقعیت‌‌‌های اشتراکی در پروژه هایی مانند اعتبار سنجی “Eth2″، “Yearn” و “Curve” بازدهی کسب کنند.

به گفته رابرت لشنر، بنیانگذار کامپوند و سرمایه گذار در المنت، این پلتفرم تازه وارد می‌تواند با ساده سازی روند سرمایه گذاری دیفای، تأثیر قابل توجهی در صنعت رمزنگاری بگذارد. وی همچنین خاطرنشان کرد که ویلانووا (Villaneuva)، که با ویتالیک بوترین، بر روی ایجاد اتریوم کار کرده است در تیم المنت حضور دارد. بقیه تیم المنت به دلیل تجربه در سایر پلتفرم‌‌‌های برجسته دیفای، موقعیت منحصر به فردی دارند تا این کار را به نحو احسنت انجام دهند.

تیمی‌متشکل از بهترین‌‌‌های دیفای

“تیم المنت از بهترین افراد میکر، 0x و یرن تشکیل شده است. آنها بیش از دیگران زمینه بهینه سازی عملکرد را درک می‌کنند. ما برای حمایت از چنین تیم با استعدادی در گسترش فرصت‌‌‌های عملکرد هیجان زده شده ایم. دیفای به استیکینگ و فراتر از آن گسترش خواهد یافت.

راه اندازی پلتفرم المنت، که در هفته‌‌‌های آینده در دسترس همه سرمایه گذاران رمزنگاری قرار خواهد گرفت، در زمانی انجام می‌شود که به طور کلی صنعت دیفای به سرعت در حال بلوغ است و بسیار روانتر می‌شود. به عنوان مثال، در ماه گذشته، پلتفرم معاملاتی معروف یونی سواپ پروتکل خود را به روز کرد. با این کار به بازارسازها اجازه داد نرخ را در محدوده خاصی ارائه دهند. این ویژگی باعث افزایش کارایی در استفاده از سرمایه آنها می‌شود.

یکی از زمینه‌‌‌های عدم اطمینان بالقوه برای المنت، عدم موفقیت مداوم دولت ایالات متحده در ارائه راهنمایی مالیاتی روشن برای رمزنگاری است. به عنوان مثال مشخص نیست که آیا مبادله اتریوم با توکن‌‌‌های مصنوعی به یک رویداد مشمول مالیات بستگی دارد یا خیر. ویلنووا، که خاطرنشان می‌کند المنت چندین بازرسی امنیتی داشته است. وی می‌گوید این شرکت تازه وارد در حال بررسی این موضوع است.

علاوه بر لشنر، سایر سرمایه گذاران و المنت عبارتند از مدیرعامل اوه (Aave)، استانی کولچوف و بنیانگذار کانسن سیس (Consensys)، جو لوبین.

مطالب مرتبط
سوشی سوآپ (SushiSwap) چیست؟ راهنمای کامل این صرافی غیرمتمرکز و استخرهایش
سرویس کریپتوکارنسی پی پال (PayPal): پرداخت از طریق ارزهای دیجیتال ممکن شده است 
ردیابی ارزهای دیجیتال توسط دولت ایالات متحده امریکا
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید