منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  ایلان ماسک و بیت کوین: هیچ کس نباید این قدرت را در بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد
ریزش قیمت دوج کوین در حالی که اتریوم و شیبا اینو توانستند توجه معامله گران را به دست آورند

ایلان ماسک و بیت کوین: هیچ کس نباید این قدرت را در بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد

نوید رحیمی
1400/02/26
۰

توییت های ایلان ماسک کل بازار رمزنگاری و بیت کوین را به حرکت در می‌آورد. او فکر می‌کند همه اینها خنده دار است. با این وجود این شوخی دیگر خیلی خنده دار نیست.

این هفته بازار از توییت های ایلان ماسک درباره بیت کوین شوکه شد

شنبه گذشته، ایلان ماسک یک نمونه کاملاً عملی از ضرب المثل معروف بازار ارز دیجیتال را به ما نشان داد. این هفته نمونه‌ای جذاب از ضرب المثل “در زمان شایعه بخر، هنگام انتشار خبر بفروش” بود. ماسک کمک کرد دوج کوین، ارز دیجیتال میم مورد علاقه اش با توییت وی به شدت پامپ شود. وی در روزهای منتهی به اولین میزبانی در “Saturday Night Live” درباره دوج کوین توییت های هیجان انگیزی منتشر کرد.

پس از این بود که دوج کوین روند رو به رشد خود را شروع کرد تا اینکه این رشد ناگهان دقایقی قبل از شروع برنامه SNL به پایان رسید. زمانی که مادر ماسک در مونولوگ افتتاحیه DOGE را مورد شوخی قرار داد، سکه به سرعت در حال سقوط بود. در طی یک ساعت بعد از آن این ارز از 62 سنت به زیر 50 سنت رسید.

بعداً در این نمایش، ماسک با بازی در نقش شخصیت کارشناس اقتصادی “لوید اوسترتاگ” به مایکل اعتراف کرد که دوج کوین یک “ارز به درد نخور” است. این قسمت حتی یک طرح کمدی ظاهری هم نداشت.یا توییت های ماسک درباره ارزهای دیجیتال غیرقانونی است؟

با شروع هفته، ماسک بزرگترین داستان در رمزنگاری بود. همانطور که منتقدان بار دیگر پرسیدند: آیا توییت های “DOGE-pumping” او غیرمسئولانه بودند؟ ایا ماسک به همه دنبال کنندگان تسلا که به دلیل توییت های او دوج کوین را خریداری کرده‌اند، بدهکار است؟

پاسخ ساده این است که این توییت ها غیرقانونی نیستند، اگرچه مسلماً غیراخلاقی هستند؛ در اواخر فوریه، در پاسخ به گزارش‌هایی مبنی بر تحقیق SEC در مورد توئیت های دوج کوین وی، ماسک گفت: “امیدوارم که چنین کنند! عالی خواهد بود.”

عصر چهارشنبه، ماسک یک متن شوکه کننده دیگر را توییتر کرد. این بار داستان دوباره تغییر کرد: تسلا، فقط سه ماه پس از خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین، به دلیل نگرانی‌های زیست محیطی این ارز دیجیتال را نمی‌پذیرد.

متعجب شدید؟ همانطور که دان ایوز، تحلیلگر ودبوش نوشت، “ماهیت استخراج بیت کوین در سه ماه گذشته تغییری نکرده است.” ایوز انتقاد از بیت کوین توسط ماسک را “تعجب آور و گیج کننده” خواند. اسکات چیپولینا از دیکریپت نوشت که ماسک “ضربه مهمی به تصویر خود به عنوان یکی از بزرگترین طرفداران بیت کوین وارد کرده است.” توییت ماسک باعث کاهش 15 درصدی بیت کوین شد و سایر سکه‌های مهم نیز تحت تأثیر این ریزش قرار گرفتند.

روند مصرف انرژی طی چند ماه گذشته دیوانه کننده است

– ایلان ماسک (elonmusk) 13 مه 2021

تسلا و ماسک در حال عقب نشینی

همین اواخر 22 آوریل، ماسک آهنگ دیگری را می‌خواند. وی در پاسخ به توییت جک دورسی که استدلال می‌کرد بیت کوین “باعث ایجاد انرژی تجدید پذیر می‌شود” توئیت کرد “درست است”. چیزی به وضوح تغییر کرده است. محبوب‌ترین حدس این است که کسی به ماسک گفته که تأثیرات زیست محیطی بیت کوین به تصویر سبز تسلا آسیب می‌رساند.

در طی این هفته خبر تحقیق DOJ و IRS ایالات متحده در مورد بایننس نیز منتشر شد. این پیگیری عجیب ایالات متحده که سوالاتی را در مورد اینکه آیا بیت کوین واقعاً یک محافظ در برابر تورم است، ایجاد کرد. با این حال توییت های ماسک همه اینها را تحت شعاع قرار داد. باز هم ایلان ماسک دوباره بزرگترین داستان رمزنگاری شد.

آیا توئیتی در مورد مسائل زیست محیطی بیت کوین از مدیرعامل مایکرو استراتژی (MicroStrategy) مایکل سایلور باعث ایجاد همین سطح وحشت می شود؟ یک توییت از مدیر عامل شرکت اسکوئر (Square)، جک دورسی، چطور؟ من فکر نمی‌کنم.

ماسک پسر برتر پوستر برای پرچم گذاری رمزنگاری در جریان اصلی فناوری است. قیمت‌ها بر اساس هوی و هوس توییت های او حرکت می‌کند. هنگامی که ماسک و تسلا برای اولین بار خرید کردند، قیمت بیت کوین را به افزایش داد. تعجب آور نیست که وقتی ماسک و تسلا عقب نشینی می‌کنند نتیجه عکس روی می‌دهد.دوج کوین لقمه ای کوچتر برای ماسک

مطمئناً یک میلیاردر، بی سر و صدا نمی‌تواند آینده بقای یک شبکه پرداخت جهانی 11 ساله و تریلیون دلاری را کنترل کند. بیت کوین از ایلان ماسک بزرگتر است. اما دوج کوین چطور؟

روز پنجشنبه، ماسک ادعا کرد که “در حال کار با توسعه دهندگان Doge برای بهبود کارایی معاملات سیستم است.” به نظر می‌رسد که توسعه دهندگان دوج کوین واقعاً وجود دارند؛ آدریانا هماچر (Adriana Hamacher) از دیکریپت برخی از افراد را کشف کرد که فاش کردند ماسک از سال 2019 با آنها صحبت کرده است. این توییت همراه با اخباری مبنی بر اینکه کوین بیس به زودی DOGE را لیست خواهد کرد، به عنوان یک هدیه به دارندگان DOGE، این سکه را در عرض چند دقیقه 30٪ رشد کرد.

اما تأثیر توییت های ماسک بر قیمت‌ها شوخی ندارد. اکنون به نظر می‌رسد که او به جای بیت کوین در حال دفاع از دوج کوین است. فراموش نکنید که او همچنین مدیرعامل اسپیس ایکس (SpaceX) است. این شرکت سال آینده یک مأموریت به ماه را با هزینه DOGE انجام می‌دهد. این هفته، او از دنبال کنندگان توییتر خود پرسید که آیا تسلا باید دوج کوین را قبول کند؟ تصور کنید که این با قیمت DOGE چه خواهد کرد. این شوخی دیگر برای معتقدان به بیت کوین خنده دار نیست.

توسعه دهندگان دوج کوین می گویند که آنها از سال 2019 با ایلان ماسک کار کرده‌اند

آن‌ها با او کار می‌کنند تا این ارز دیجیتال را به گزینه‌ای ارزانتر و سبزتر از بیت کوین تبدیل کنند. ایلان ماسک از سال 2019 به توسعه دهندگان پشت دوج کوین مشاوره داده است. تیم چهار سازنده اصلی از مشاوره وی استقبال کرده‌اند اما بودجه‌ای را که پیشنهاد داده است، رد می‌کنند.

توسعه دهندگان دوج کوین بودجه ایلان ماسک را رد کرده‌اند و با توجه به راهنمایی‌های وی، این ارز دیجیتال را به گزینه‌ای سبزتر و ارزانتر از بیت کوین تبدیل کرده‌اند.

تاکنون، مشارکت غیررسمی با مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس که از بنیانگذاران پی پال (PayPal) نیز هست برای دوج کوین، کارساز بوده است.

راس نیکول، توسعه دهنده دوج کوین، روز جمعه گفت که از زمانی که ماسک در سال 2019 با توسعه دهندگان صحبت کرد، “آن‌ها را تشویق کرده است تا توان عملیاتی انجام معاملات دوج کوین را بهبود ببخشند. وی، بسیاری از مشاوره‌ها و توصیه‌ها را ارائه داده است.

نیکول گفت که تیم چهار توسعه دهنده نیمه وقت دوج کوین خوش بین هستند که با وجود ماسک در کنارشان، می‌توانند مصرف انرژی این ارز دیجیتال را بیشتر کاهش دهند. مصرف انرژی دوج کوین در حال حاضر فقط 7٪ از انرژی مصرفی بیت کوین است.سخن نهایی

باید دید که هدف ماسک از دستکاری بازار ارزهای دیجیتال با توییت هایش فقط قدرت بخشیدن به دوج کوین است یا ایده دیگری را در سر دارد. در هر صورت خرید احساسی و بدون تحقیق اکثر سرمایه گذاران می تواند باعث ضعیف شدن این بازار شود. امیدواریم تریدرها و سرمایه گذاران با مطالعه بیشتر در مورد ارزهای دیجیتال از این نوع خرید دست بردارند. بسیاری از پروژه ها با توان فنی بالا وجود دارند که می توانند یک سرمایه گذاری ایمن را به شما ارائه دهند.

مطالب مرتبط
اخبار منفی بی تاثیر در بازار کریپتو، بیتکوین فقط 1000 دلار تا اوج 2020 فاصله دارد
جک دورسی، مدیر عامل توییتر (Twitter) و اسکوئر (Square) معتقد است که بیت کوین کلید امنیت است.
مشکل کوین بیس در هنگام تجمع خریداران: دلیل از کار افتادن سایت این صرافی چیست؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان