منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  روند نزولی بیت کوین ادامه دارد: فروش بیت کوین تسلا و مشکلات حقوقی تتر و بایننس می‌تواند تاثیرگذار باشد
با سقوط بیت کوین به 52000 دلار، در یک ساعت 7.6 میلیارد دلار از موقعیت‌های لانگ منحل شد

روند نزولی بیت کوین ادامه دارد: فروش بیت کوین تسلا و مشکلات حقوقی تتر و بایننس می‌تواند تاثیرگذار باشد

نوید رحیمی
1400/02/27
۰

به نظر می‌رسد ماسک عنوان کرده است که تسلا تولید کننده خودروهای الکتریکی دارایی‌های BTC خود را در این سه ماهه خواهد فروخت. ماسک شاید اصلی‌ترین دلیل برای آغاز روند نزولی قوی در بازار بیت کوین است.

در تاریخ 16 مه، ماسک به توییتی پاسخی کوتاه داد و بازار را شوکه و عصبانی کرد. این توییت پیش بینی می‌کند تسلا ممکن است دارایی‌های BTC خود را در این سه ماه تخلیه کند. این پاسخ که با ناراحتی جامعه بیت کوین همراه بود باعث تشدید روند نزولی بیت کوین شد. ماسک به سادگی پاسخ داد: “در واقع”.کل جامعه رمزنگاری از توییت های جنجالی ماسک برای تشدید روند نزولی بیت کوین ناراضی هستند

با این حال محبوبیت ماسک در جامعه رمزنگاری در حال کاهش است. وی پس از انتقاد از بهره وری انرژی بیت کوین از عدم پذیرش این ارز توسط تسلا برای خرید وسایل نقلیه خبر داد. پس از آن اظهار نظر یک کلمه‌ای وی موجب عصبانیت بیشتر بسیاری از چهره‌های برجسته صنعت ارز دیجیتال شده است.

پیتر مک کورماک، میزبان پادکست وات بیت کوین دید (What Bitcoin Did) است. وی اظهار داشت که انتقاد اخیر ماسک از بیت کوین “دروغی آگاهانه است”. وی افزود که این حمایت از دوج کوین ممکن است او را “ترول کامل بیت کوین” کند.

ایلان ماسک عزیز ترول کامل به کسی گفته می‌شود که مردم نمی‌دانند ترول است یا نه. انتقاد اخیر آگاهانه شما از بیت کوین همین طور پشتیبانی از دوج کوین می‌تواند یک ترول کامل باشد.

– Peter McObnoxious (PeterMcCormack) 16 مه 2021

به نظر می‌رسد نظرات مک کورماک ماسک را عصبانی کرده است. مدیر عامل تسلا اظهار داشت: “موضوعات ناخوشایند این چنینی باعث می‌شود من بخواهم همه چیز را در Doge ادامه دهم.”

بنتگ (Banteg)، توسعه دهنده یرن فایننس (Yearn Finance)، همچنین این نکته را بیان می‌کند که حمایت آشکار ماسک از دوج کوین نسبت به بیت کوین به نظر یک طرح پیچیده پامپ است. وی می‌گوید: “حدس می‌زنم ماسک برای تخلیه 28.34٪ از منابع دوج کوین به تمام سرمایه خرده فروشی‌های جهان نیاز دارد.”

آیا ماسک در حال دستکاری بازار بیت کوین به نفع دوج کوین است؟

در زمان نگارش این گزارش، قیمت DOGE از اوج 0.73 دلار خود در 8 مه 32 درصد افت داشته‌ است. این روند نزولی پس از حضور ماسک در “Saturday Night Live” در همان روز، تسریع شده است.

ماسک همچنین اظهار داشت که به دلیل موقعیت‌های اجرایی قبلی خود در پی پال (PayPal)، درک بهتری از پول نسبت به تحلیل گران رمزنگاری دارد. وی اظهار داشت:

سلام کارشناسان ارز دیجیتال، آیا تاکنون نام پی پال را شنیده‌اید؟ ممکن است که من بیشتر از آنچه شما در مورد چگونگی کار پول می دانید، بدانم.

مدیر عامل مایکرواستراتژی و طرفدار برجسته بیت کوین، مایکل سایلور، تفاوت بزرگ بین پی پال و بیت کوین را برجسته کرد. سیلور اظهار داشت: “جهان به یک ذخیره ارزش غیرمتمرکز، ایمن و با تورم مانند بیت کوین نیاز دارد. این نیاز خیلی بیشتر از آن است که بتوان آن را با تبادلات متمرکزتر، با امنیت کمتر و تورم که در بالا توضیح دادید، مقایسه کرد. “

دانیل برین، مهندس ارشد پی پال، نیز تأکید کرد که برتری های گسترده بیت کوین در برابر سیستم پرداخت پی پال را تأکید می‌کند.

حتی در پی پال، ما تفاوت بین یک لایه تسویه حساب و یک لایه معاملاتی را درک می‌کنیم.:)

– دانیل مغز (bluepnume) 16 مه 2021

این نظرات نشان می‌دهد که روابط بین سلیور و ماسک ممکن است در حال سرد شدن باشد.درگیری لفظی سیلور و ماسک

در آگوست سال 2020، شرکت پیشرو در زمینه کسب و کار، مایکرواستراتژی اولین شرکت برجسته جریان اصلی بود که با خرید 21000 BTC با قیمت کل 250 میلیون دلار، بیت کوین را به ترازنامه خود اضافه کرد.

در دسامبر سال 2020، ماسک از سیلور در مورد سهولت خرید صدها میلیون دلاری بیت کوین توسط یک شرکت بزرگ سؤال کرد. در این توییت ها توصیه‌های دوستانه‌ای از طرف سیلور انجام شد. این توصیه ها خرید بزرگ تسلا در ماه بعد را تسریع کرد.

در ماه فوریه، اخبار منتشر شد مبنی بر اینکه تسلا 1.5 میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است. این خبر قیمت‌ها را به اوج جدید خود در آن زمان و بالای 43000 دلار رساند.

امروز ماسک در پاسخ به دفاع سیلور از بیت کوین در توئیتر خود نوشت: “او باید لباس هالووین را بپوشد، اما” Bitcoin “را بالای ران خالکوبی کند.”

BTC طی 24 ساعت گذشته 10٪ کاهش یافته است و آخرین بار با قیمت 42،400 دلار معامله شده است.

حسابرسی تتر نشان می دهد این شرکت در بازارهای اعتیاری سرمایه گذاری کرده است

لانگ گفت: “اکنون بازارها می‌توانند با اطمینان پیش بینی کنند که قیمت بیت کوین و رمزنگاری ارتباط بالایی با بازارهای اعتباری دارد.”

بنیانگذار و مدیر عامل شرکت آوانتی فایننشیال (Avanti Financial) ادعا می‌کند افشای اخیر تتر در مورد ذخایر این استیبل کوین ممکن است در فروش آلتکوین ها در هفته گذشته نقش داشته باشد.

در یک رشته توییت روز شنبه، کیتلین لانگ گفت که تجزیه ذخایر “Tether Holdings Limited” برای (USDT) نشاندهنده نکات ناخوشایندی است. تتر در “اوراق بهادار کوتاه مدت، با ریسک پایین و نقدینگی بالا” سرمایه گذاری نکرده است. بلکه با این پول دارایی‌های اعتباری “چه کسی می‌داند با چه کیفیتی” خریداری شده است.

مدیر عامل شرکت آوانتی ادعا کرد که معامله گران ممکن است مجبور به فروش ارزهای دیجیتال دیگر برای کاهش خطر ابتلا به ریسک شوند. این استیبل کوین با حجم سرمایه 58 میلیارد دلار در رده ششم بازار است. بنابراین این امکان وجود دارد که در میان تصحیح بازار مالی سنتی ارزش سکه‌های دیگر را کاهش دهد.

لانگ گفت: “اگر تتر با سرمایه گذاری اندوخته‌های خود به طور واقعی صندوق تامینی اعتباری باقی بماند، اکنون بازارها می‌توانند با اطمینان پیش بینی کنند که قیمت بیت کوین و رمزنگاری ارتباط بالایی با بازارهای اعتباری نشان می‌دهند. آن‌ها احتمالاً با هم اصلاح خواهند شد.”تتر کاملا با دلار آمریکا پشتیبانی نمی شود

لانگ اضافه کرد که مقامات هنوز هم ممکن است تصمیم بگیرند که به دنبال تجزیه کامل ذخیره تتر، این استیبل کوین را کنترل کنند. با این وجود کل صنعت رمزنگاری می‌تواند از وضوح نظارتی بالاتری بهره مند شود:

“یکی از بهترین موارد برای صنعت در حال حاضر دستیابی استیبل کوین‌ها به تأیید قانون گذاران نظارتی ایالات متحده، به ویژه بانک فدرال و SEC است. استیبل کوین‌ها پل‌های بسیار مهمی بین رمزنگاری و دلار آمریکا هستند. “

طبق گزارش Tether Holdings Limited”، 75.85٪” از پشتوانه USDT از طریق پول نقد و معادل آن تشکیل می‌شود. 65.39٪ از این دسته را اوراق بهادار تشکیل می‌دهد. لانگ ادعا می‌کرد اگر تتر بیشتر در اسناد خزانه سرمایه گذاری کرده باشد – فقط 2.94٪ از کل پول نقد، معادل نقدی، سایر سپرده‌های کوتاه مدت و اوراق بهادار – به جای دارایی‌هایی که ظاهراً دارای امنیت بالاتری هستند، درگیر شدن با هرگونه خطر احتمالی در بازار سنتی “کاملاً اجتناب ناپذیر خواهد بود”.

اتهام فعالیت غیرقانونی بایننس عامل دیگر تشدید روند نزولی بیت کوین

اظهارات مدیر عامل شرکت به دنبال افت قیمت بیت کوین (BTC) در برخی صرافی ها به زیر 43000 دلار رسیده است. این دارایی رمزنگاری در زمان انتشار 42818 دلار قیمت دارد. بیت کوین در هفت روز گذشته بیش از 20 درصد سقوط کرده است.

با این حال، مشخص نیست که افشای دارایی های تتر ممکن است در بازار رمزنگاری چه نقشی داشته باشد. بایننس همچنین در این روزها در مرکز توجه بود. بلومبرگ در گزارشی  ادعا کرد که وزارت دادگستری ایالات متحده و سرویس درآمد داخلی در حال بررسی این صرافی رمزنگاری به اتهام “فعالیت غیرقانونی” هستند.

بایننس را می توان نقطه ورود بزرگ سرمایه های خرده فروشی دانست. این اتهامات می تواند کل بازار را تا مدتی تحت شعاع قرار دهد. با این حال چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس هنوز درباره این موضوع واکنشی نشان نداده است. با توجه به ثبت این شرکت در بهشت شرکت های خصوصی یعنی جزایر سیشل بعید است دولت آمریکا توانایی پیگیری قضایی بایننس را داشته باشد.

ژائو در توییتی وضعبت بازار را طبیعی خواند. وی اشاره کرد که نوسانات به صورت ذاتی در بازار ارزهای دیجیتال حضور دارند. ژائو روند نزولی بیت کوین را فرصتی مناسب برای ورود به بازار عنوان کرد. نظری که دیگر تحلیلگران نیز آن را تایید می کنند. توجه داشته باشید که بیت کوین در نمای بلند مدت همچنان پربازده ترین دارایی جهان محسوب می شود.

مطالب مرتبط
تجارت بیت کوین در ونزوئلا و سیاست های دلارسازی
اوپن دکس OpenDEX می خواهد مدل دی فای را به بلاکچین بیت کوین بیاورد
ضربه بیت کوین به آلتکوین
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس