منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  توییت ماسک و شاخص‌های تکنیکال باعث افزایش قیمت بیت کوین تا نزدیک 40 هزار دلار شدند
مدیر عامل تسلا ایلان ماسک (Elon Musk) الهام بخش جدید بیت کوین در توییتر است

توییت ماسک و شاخص‌های تکنیکال باعث افزایش قیمت بیت کوین تا نزدیک 40 هزار دلار شدند

در حالی که روز گذشته ماسک در توییت جدیدی از شروع مجدد پذیرش بیت کوین توسط تسلا با شرایطی خاص خبر داد، شاخص‌های تکنیکال و درون زنجیره‌ای حرکت صعودی را پیش بینی کرده‌اند.

توییت ماسک باعث افزایش قیمت بیت کوین شد یا شاخص‌های تکنیکال

مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک، اظهار داشت که شرکت خودروهای الکتریکی وی پس از تأیید استفاده از انرژی پاک توسط ماینرها، شروع به پذیرش پرداخت های بیت کوین می‌کند. وی ابراز امیدواری کرد که به زودی شایعات و اخبار منفی “FUD” دارایی‌های دیجیتال فروکش کند.

ماسک به توئیت کوین تلگراف (Cointelegraph) نیز پاسخ داد. این توییت درباره اظهارات اخیر مدیر عامل شرکت ساینیا (Sygnia)، مگدا ویرزیکا (Magda Wierzycka) بود. وی از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده خواست تا ماسک میلیاردر را به دلیل دستکاری قیمت بیت کوین مورد بازرسی قرار دهند.

این نادرست است. تسلا فقط 10% از دارایی‌های خود را فروخت تا تأیید کند که BTC بدون جابجایی بازار به راحتی قابل تسویه است.

هنگامی که استفاده (50%) از ماینرها از انرژی پاک با روند مثبت آینده تأیید شود، تسلا اجازه می‌دهد تا پرداخت های بیت کوین انجام شود.

ایلان ماسک (elonmusk) 13 ژوئن 2021

طبق گفته ویرزیکا، ماسک آگاهانه قیمت بیت کوین را پامپ کرد. با این کار توانست بخش عمده‌ای از بیت کوین‌های تسلا را با قیمتی بالاتر به فروش برساند.

ماسک در پاسخ روز یکشنبه گفت: “این نادرست است. تسلا فقط 10% از دارایی‌های خود را فروخت تا تأیید کند که BTC بدون جابجایی بازار به راحتی قابل نقد شدن است.”

دامپ و پامپ بازار توسط ماسک

ماسک در آوریل اذعان کرد که تسلا برای اثبات نقدینگی دارایی به عنوان جایگزین پول نقد، بخشی از دارایی‌های بیت کوین خود را فروخته است. تنها یک ماه قبل از آن، این میلیاردر تأیید کرد که تسلا 1.5 میلیارد دلار BTC به ترازنامه خود اضافه کرده است. پس از آن نیز وی اعلام کرد تسلا شروع به پذیرش بیت کوین به عنوان پرداخت برای وسایل نقلیه خود می‌کند.

چندی بعد ناگهان ماسک در توییتی اعلام کرد که دیگر تسلا بیت کوین را نخواهد پذیرفت. وی دلیل این امر را نگرانی‌های زیست محیطی استخراج بیت کوین دانست. در تاریخ 12 ماه مه، ماسک در توئیتر خود نوشت که شرکت وی به دلیل “استفاده شبکه از سوختهای فسیلی” دیگر بیت کوین را نمی‌پذیرد.

توییت ماسک همزمان با انبوهی از عناوین منفی در مورد استفاده از انرژی بیت کوین، قصد چین برای ممنوعیت استخراج بیت کوین و تجمع بیش از حد گسترده رمزنگاری که نشانه‌های ضعف را نشان می‌داد، بود. چرخه خبر کمک کرد تا یکی از دردناک‌ترین سقوط‌های بیت کوین شروع شود. اوج این سقوط با افت 54 درصدی در اواسط آوریل تا اواسط ماه مه رخ داد.ماسک و شورای ماینرها

بدین ترتیب روز یکشنبه، ماسک دوباره راجع به احتمال پذیرش بیت کوین توییت کرد. ماسک اخیراً توسط مایکل سایلور، مدیرعامل مایکرواستراتژی (MicroStrategy) به جلسه ماینرهای بیت کوین دعوت شده است. شورای استخراج بیت کوین، یک نهاد داوطلبانه و خودگردان صنعتی است. در جلسات شورای استخراج بیت کوین تصویب شد که ماینرها سعی کنند از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده نمایند.

با وجود تمام انتقادهایی که در مورد استخراج بیت کوین وجود دارد، تخمین زده می‌شود که اکثر ماینرها از منابع انرژی تجدیدپذیر استفاده می‌کنند. یاسین المانجرا (Yassine Elmandjra)، تحلیلگر شرکت آرک اینوستمنت (Ark Investments) است. وی در ماه آوریل به CNBC گفت که تقریباً سه چهارم استخراج کنندگان از منابع بدون کربن استفاده می‌کنند.

علاوه بر توییت ماسک شاخص‌های تکنیکال و درون زنجیره‌ای نیز بازار صعودی پیش بینی می‌کنند

قیمت بیت کوین هنوز 38٪ از بالاترین قیمت خود فاصله دارد. با این حال تعداد اندکی از شاخص‌های تکنیکال نشان می‌دهد که گاوها قدرت خود را بازیافته‌اند.

بیت کوین در تاریخ 13 ژوئن با افزایش قیمت تا 39،252 دلار روند صعودی را تجربه کرد. بسیاری از تحلیلگران هنوز هم در مورد تعیین اینکه دارایی دیجیتال آماده ادامه از سرگیری روند صعودی است، تردید دارند.

تا به امروز، بازار رمزنگاری در لبه بازار باقی مانده است. دو ماه از بالاترین قیمت بیت کوین در حدود 65،000 دلار می‌گذرد. تجزیه و تحلیل بازار دلفی دیجیتال (Delphi Digital) یک الگوی اصلی سر و شانه‌ها را شناسایی کرد. به گفته این شرکت تحلیلی الگوی مذکور می‌تواند با کاهش قیمت تا زیر 30،000 دلار، ضرر کوتاه مدت بیشتری را به وجود بیاورد.

با توجه به این نکته، اکنون زمان مناسبی است که برخی از نکات کلیدی داده‌ها را مرور کنید. با اینکار چشم انداز بیشتری در مورد قیمت بعدی بیت کوین بدست خواهید آورد. از آن مهمتر خواهید فهمید توییت های یک میلیاردر به تنهایی قادر نیست بازار را به راحتی جابجا کند.معامله گران شورت ضرر می‌کنند

کاهش 50 درصدی قیمت طی دو ماه گذشته برای افرادی که با نوسان بازار ارزهای دیجیتال آشنایی ندارند بسیار وحشتناک به نظر می‌رسد. با این وجود برای هودلرهای طولانی مدت که چندین بار برداشت سود در بازه بزرگتر را تجربه کرده اند، تعجب آور نیست.

توییت ماسک و شاخص‌های تکنیکال باعث افایش قیمت بیت کوین تا نزدیک 40 هزار دلار شدند

افت قیمت 52 هفته ای بیت-کوین

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌شود، کاهش 70٪ یا بیشتر برای بیت کوین غیر معمول نیست. به ویژه این چنین سقوط‌هایی پس از افزایش قابل توجه قیمت بسیار معمول است. می‌توان اشاره کرد که هنوز تهدید سقوط بیشتر وجود دارد. گاوها اکنون در سطح 30 هزار دلار در حال مبارزه هستند.

کاهش قیمت بیت کوین دارندگان جدید و قدیمی بیت کوین را به سمت ضرر سوق داد. در نتیجه معامله گران با توجه به داده‌های SOPR (نسبت سود مصرفی خروجی) که توسط فیلب فیلب (filbfilb) تحلیلگر ارز دیجیتال برجسته شده، با ضرر دست به فروش زدند.

توییت ماسک و شاخص‌های تکنیکال باعث افایش قیمت بیت کوین تا نزدیک 40 هزار دلار شدند

نسبت سود خروجی به سود محقق شده

در چند روز گذشته علائم بهبود در شاخص SOPR ظاهر شده است. این نشان می‌دهد اکنون کیف پول‌های متوسط دوباره با سود به بازار بازگشته‌اند.

شاخص ترس و طمع

شاخص ترس و طمع کریپتو “Crypto Fear and Greed (CFGI)” نیز به کمترین میزان خود از زمان فروش مارس 2020 که توسط بیماری همه گیر کرونا آغاز شده است، رسیده است.

توییت ماسک و شاخص‌های تکنیکال باعث افایش قیمت بیت کوین تا نزدیک 40 هزار دلار شدند

شاخص ترس و طمع کریپتو

در حال حاضر اکثر معامله گران سطح بالایی از ترس را تجربه می‌کنند. این ترس بسیاری از افراد را از ورود به بازار وا می‌دارد. نگرانی در مورد خسارات بیشتر همچنان یک احتمال قوی و غیرقابل انکار است.

با این حال، سرمایه گذارانی که خلاف جهت حرکت می‌کنند ممکن است این شاخص را طوری دیگر تفسیر کنند. این افراد هنگامی که همه ترسیده‌اند برای جمع آوری دارایی‌ها در کف قیمت حریص‌تر می‌شوند. همانطور که وارن بافت می‌گوید و نمودار بالا نشان می‌دهد. خرید در لحظات ترس زیاد می‌تواند به سطوح جالبی دست یابد.احساسات مثبت کم کم شروع به شکل گیری می‌کند

بیت کوین طی دو ماه گذشته بیش از 30000 دلار سقوط کرده است. با این حال باید توجه داشت که مقدار آن و همچنین قیمت کنونی آن تقریباً دو برابر قیمت اوج قبلی در سال 2017 است. این واضح است که رشد این ارز در شش ماه گذشته چقدر قابل توجه بوده است.

تجزیه و تحلیل درون زنجیره‌ای دیسنتریدر (Decentrader) نشان می‌دهد که اخیراً یک سیگنال “فروش بیش از حد” ایجاد شده است. این نشان می‌دهد که BTC ممکن است به زودی آماده چرخش و حرکت به سمت بالا باشد.

طبق گفته رکت کپیتال (Rekt Capital)، تحلیلگر مشهور در توییتر، بیت کوین هنوز در مسیر تحقق یک رکورد جدید در تاریخ است.

در حال حاضر، شاید بهترین کار این باشد که نمودارها زیرنظر بگیرید. باید دید با توجه به برخی شاخص‌های تکنیکال و توییت ماسک بیت کوین چه مسیری را انتخاب می‌کند. به نظر می رسد چشم انداز طولانی مدت این ارز همچنان قوی است. کشورهایی مانند السالوادور پذیرش بیت کوین را به عنوان ارز قانونی آغاز کرده‌اند. به نظر می‌رسد به مرور زمان افراد بیشتری به ارز دیجیتال علاقه مند می‌شوند.

مطالب مرتبط
بازیابی سریع بیت کوین؛ با بازگشت آلتکوین ها به روند صعودی سرمایه بازار به 1 تریلیون دلار رسید
عدم علاقه به دوج کوین: DOGE می‌تواند یک شوخی باشد، سرمایه گذاران شرکتی علاقه‌ای به آن نشان نمی‌دهند
هدف قیمتی بیتکوین برای پایان سال 2020، 14000 دلار است
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان