منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  پایان اصلاح بازار: نشانه‌هایی از امکان اتمام روند کاهشی کوتاه مدت در بازار
پایان اصلاح بازار: نشانه‌هایی از امکان اتمام روند کاهشی کوتاه مدت در بازار

پایان اصلاح بازار: نشانه‌هایی از امکان اتمام روند کاهشی کوتاه مدت در بازار

بیژن وثوقی
1400/06/21
۰

به نظر می‌رسد که سقوط اخیر بیت‌کوین سرمایه‌گذاران را متزلزل نکرده است. داده‌ها نشان می‌دهد که ذخایر صرافی‌ها تا 2.399 میلیون بیت‌کوین (BTC) کاهش‌یافته است که نزدیک به کمترین میزان در ماه مه با 2.390 میلیون بیت‌کوین است. کی یونگ جو، مدیرعامل پلتفرم تحلیل زنجیره‌ای کریپتو کوانت (CryptoQuant)، گفت که این مسئله می‌تواند منجر به «بحران نقدینگی بیت‌کوین» شود. این می تواند پایان اصلاح بازار را نشان دهد.

پایان اصلاح بازار با توجه به تحلیل تکنیکال

بیت‌کوین در سال 2021 با اختلاف زیادی از طلا بهتر عمل کرده است. با این حال امالی کوپرم، رئیس و مدیرعامل امگا ادوایزرز (Omega Advisors)، از سرمایه‌گذاری روی آن بیزار است. وی گفت که بیت‌کوین را درک نمی‌کند. این سرمایه‌گذار میلیاردر هنوز طلا را ذخیره ارزشمندتری می‌داند.

یک نظرسنجی جدید که توسط شرکت تحقیقاتی و تجزیه‌وتحلیل داده‌های یوگاو (YouGov) انجام شده، نشان داد که 43 درصد از بیبی بومرها به‌شدت با ایده استفاده از بیت‌کوین به‌عنوان پول قانونی در ایالات متحده مخالف هستند. بااین‌حال، 44 درصد از موافقان در گروه سنی 25 تا 34 سال از بیت‌کوین به‌عنوان پول قانونی حمایت کردند.

آیا شکست بیت‌کوین در بهبودی قوی می‌تواند موجب فشار فروش بیشتر آن شود، و آیا مسئله این باعث کاهش قیمت آلت کوین خواهد شد؟ بیایید نمودارهای ارزهای دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا متوجه شویم اصلاح بازار پایان یافته است یا نه.

بیت‌کوین در برابر دلار

بیت‌کوین طی دو روز گذشته بین میانگین‌های متحرک، ترید شده است. این نشان می‌دهد که گاوها با شیب نزدیک به میانگین متحرک ساده 50 روزه (میانگین متحرک ساده/SMA) یعنی 44,934 دلار خرید می‌کنند، اما خرس‌ها حاضر به تسلیم‌شدن نیستند و نزدیک به میانگین متحرک نمایی/EMA 20 روزه، یعنی 47,774 دلار می‌فروشند.

بعید به نظر می‌رسد این محدوده معاملاتی برای مدت طولانی ادامه یابد. میانگین متحرک نمایی (EMA) 20 روزه شروع به کاهش کرده و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه منفی فرورفته است که نشان می‌دهد خرس‌ها برتری دارند.

اگر قیمت خرس‌ها به زیر میانگین متحرک ساده/SMA 50 روزه کاهش یابد، جفت ارز بیت‌کوین/تتر می‌تواند به حمایت قوی 42.451.67 دلار برسد. این یک سطح مهم برای دفاع گاوها است، زیرا سقوط زیر آن نشان‌دهنده تغییر احتمالی در روند خواهد بود.

از طرف دیگر، اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایش دهند، این جفت ارز می‌توانند منطقه فوقانی 50.500 دلار تا 52.920 دلار را دوباره آزمایی کنند. یک صعود و ثبات در بالای این منطقه، می‌تواند به معنی از سرگیری روند صعودی است.

اتریوم

اگرچه گاوها در سه روز گذشته توانستنداز سطح 3،377.89 دلار دفاع کردند، اما نتوانستند اتر (ETR) را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه، یعنی 3664 دلار ثابت نگه دارند. این نشان‌دهنده فروش توسط خرس‌ها در سطوح بالاتر است.

فروشندگان قیمت را در 10 سپتامبر به زیر 3،377.89 دلار رساندند و احتمال سقوط به پشتیبانی بحرانی 3000 دلار را افزایش دادند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه شروع به کاهش کرده و شاخص قدرت نسبی (RSI) به زیر 48 کاهش‌یافته است که این امر نشان‌دهنده مزیت کوچکی برای خرس‌ها است.

اگر جفت ارز اتریوم/تتر 3000 دلار کاهش یابد، تجمع در سطوح پایین‌تر را نشان خواهد داد. سپس ممکن است این جفت برای چند روز در خط روند باقی بماند. گاوها برای شروع رسیدن به 4000 دلار، باید قیمت را به بالای 3،567.06 دلار برسانند.

بایننس کوین

بایننس کوین (BNB) در تاریخ 9 و 10 سپتامبر از مقاومت بالایی در 433 دلار کاهش یافت که نشان می‌دهد خرس‌ها در رالی‌های امدادی فروش انجام می‌دهند.

خرس‌ها در حال حاضر تلاش می‌کنند قیمت خود را به زیر میانگین متحرک ساده/SMA 50 روزه (405 دلار) رسانده و آن را در همین مقدار ثابت نگه دارند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت بایننس/تتر می‌تواند به نقطه حمایت اصلی بعدی با قیمت 340 دلار برسد. روند نزولی قیمت میانگین متحرک نمایی 20 روزه (450 دلار) و شاخص قدرت نسبی RSI در منطقه منفی، مزیتی را برای خرس‌ها نشان می‌دهد.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت از میانگین متحرک ساده 50 روزه عقب‌نشینی کند، گاوها یک‌بار دیگر تلاش می‌کنند تا این جفت ارز را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. در صورت موفقیت، نیروی فزاینده مثبت می‌تواند افزایش یابد و این جفت ارز ممکن است به 518.90 دلار برسد.

ریپل

گاوها امروز ریپل (XRP) را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.16 دلار) رساندند، اما شمع هفتگی آن فروش تهاجمی در سطوح بالاتر را نشان می‌دهد.

اکنون خرس‌ها سعی می‌کنند قیمت خود را به زیر میانگین متحرک ساده (SMA) 50 روزه (1 دلار) کاهش دهند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش‌یافته و شاخص قدرت نسبی / RSI به محدوده منفی سقوط کرده است که نشان می‌دهد مسیر مقاومت حداقلی رو به کاهش است.

اگر قیمت زیر میانگین متحرک ساده/SMA 50 روزه باقی بماند، جفت ارز ریپل/تتر می‌تواند به 0.75 دلار سقوط کند. برعکس، اگر قیمت از میانگین متحرک ساده 50 روزه بازگردد، گاوها سعی می‌کنند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه رسانده و ثابت نگه دارند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، ممکن است این جفت ارز تا منطقه مقاومت 1.35 تا 1.41 دلار افزایش یابد.

سولانا

سولانا (SOL) در یک‌روند صعودی قوی باقی می‌ماند. گاوها در تاریخ 9 سپتامبر قیمت را بالای مقاومت روانی به 200 دلار را رساندند، اما برداشت سود را در سطوح بالاتر نشان می‌دهد. بازگشت قوی این حمایت نشان می‌دهد که تریدرها با هر افت جزئی خرید می‌کنند.

آن‌ها سپس سعی می‌کنند با بالابردن قیمت بالای 216 دلار روند صعودی را از سر بگیرند. افزایش میانگین متحرک و شاخص قدرت نسبی در وضعیت اشباع خرید نشان می‌دهد که گاوها تحت کنترل هستند. با این حال سولانا تا 170 دلار سقوط کرد.

برخلاف این فرض، اگر خرس‌ها قیمت را زیرخط روند قرار دهند، جفت ارز سولانا/تتر می‌تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (131 دلار) سقوط کند.

دوج‌کوین

گاوها در دو روز گذشته قادر نبوده‌اند که دوج‌کوین (DOGE) را به بالای میانگین متحرک ساده 50 روزه (0.26 دلار) رسانده و حفظ کنند که این امر این نشان‌دهنده عدم تقاضا در سطوح بالاتر است. به همین دلیل این ارز به سطح 0.24 دلار بازگشت.

خرس‌ها در حال حاضر سعی می‌کنند قیمت را به حمایتی مهم 0.21 دلار برسانند. بازآزمایی‌های مکرر سطح حمایت در فواصل کوتاه باعث تضعیف آن شده است. روند نزولی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.27 دلار) و شاخص قدرت نسبی زیر 39، نشان‌دهنده مزیت برای خرس‌ها است.

اگر حمایت 0.21 دلار شکسته شود، جفت ارز دوج‌کوین/تتر قادر خواهد بود کاهش خود را تا حمایت بعدی 0.15 دلار افزایش دهد. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی بالاتر برود، یا 0.21 دلار کاهش یابد و بالاتر از میانگین‌های متحرک شکسته شود، این جفت ارز سفر خود را به سمت 0.35 دلار آغاز می‌کند.

پولکادات

پولکادات (DOT) در تاریخ 7 سپتامبر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (23.44 دلار) عقب‌نشینی کرد، و در تاریخ 9 سپتامبر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (28.88 دلار) رساندند. این مسئله نشان‌دهنده انباشت قوی در سطوح پایین‌تر است. این ارز اکنون با 10 درصد رشد به نزدیک 32 دلار رسیده است. گاوها اکنون سعی می‌کنند با بالابردن قیمت بالای مقاومت بالایی 35.68 دلار، روند صعودی را از سر بگیرند، اما ضعف در شمع روزانه نشان می‌دهد که صعود ممکن است آسان نباشد. به‌احتمال زیاد خرس‌ها از منطقه بین 32.50 تا 35.68 دلار به‌صورت تهاجمی دفاع می‌کنند.

اگر قیمت از منطقه بالایی کاهش یابد، جفت ارز پولکادات/تتر می‌تواند به 28.60 دلار و سپس به میانگین متحرک 50 روزه کاهش یابد. برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای 35.68 دلار برسانند، این جفت ارز می‌تواند روند صعودی را تا 41.40 دلار و سپس به 46.83 دلار از سر بگیرد.

یونی سواپ

خرس‌ها سطح 25 دلاری را به مقاومت تبدیل کردند و اجازه ندادند قیمت در 8 تا 9 سپتامبر از آن بالاتر برود. امروز، فروشندگان در تلاش هستند یونی سواپ (UNI) را به زیرسطح روزانه 7 سپتامبر در 21 دلار برسانند.

میانگین‌های متحرک در آستانه یک کراس‌اوور/نقطه تقاطع نزولی قرار دارند و شاخص قدرت نسبی به زیر 36 رسیده است که نشان‌دهنده برتری خرس‌ها است. اگر سطح 21 دلار شکسته شود، جفت ارز یونی سواپ/تتر می‌تواند به 18.69 دلار برسد، جایی که خریداران ممکن است سعی کنند جلوی این کاهش را بگیرند.

از سوی دیگر، اگر قیمت 21 دلار کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در افت‌ها خرید می‌کنند. گاوها سپس یکبار دیگر تلاش می‌کنند تا قیمت را به بالای 25 دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، نشان می‌دهد که اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد. این جفت ارز ممکن است تا 31.41 دلار افزایش یابد.

بهبود اکثر ارزها نشان دهنده احتمال پایان یافتن اصلاح بازار ارزهای دیجیتال است

اکثر آلت کوین ها و همین طور بیت کوین اندکی بهبود را نشان می دهند. با این حال وضعیت آلت کوین ها به نظر بهتر می رسد. با توجه به برخی اخبار مثبت در مورد دیفای و NFT ها ممکن است بهبود بازار پس از پایان اصلاح در آلت کوین ها سریع تر رخ دهد.

مطالب مرتبط
مایکرو استراتژی MicroStrategy ، از بورس نزدک به‌زودی بیت کوین بیشتری خواهد خرید
استیبل کوین‌های دلار: سکه‌های پایدار با پشتوانه دلار موجود در بازار چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟
آسیب پذیری با شدت بالا در کیف پول Argent اتریوم شناسایی شد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether