قیمت بیت کوین
۷۸۳,۳۶۴,۹۶۳تومان
31,648دلار
0.17
قیمت اتریوم
۳۲,۱۲۵,۴۲۲تومان
1,298.20دلار
0.05
قیمت تتر
۲۴,۷۵۰تومان
1دلار
0.06
قیمت پولکادات
۴۱۷,۲۷۹تومان
16.85دلار
5.38
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار ارزهای برتر  »  سهم گذاری اتریوم 2.0 تکمیل شد، پیشنهاد توسعه دهنده اتریوم برای راه اندازی این شبکه در اول دسامبر

سهم گذاری اتریوم 2.0 تکمیل شد، پیشنهاد توسعه دهنده اتریوم برای راه اندازی این شبکه در اول دسامبر

اخبار ارزهای برتر
رضا باغانی
8 آذر 99
۰
20
ethereum--2.0

پیشنهاد جدید ارائه شده توسط توسعه دهنده اتریوم میخائیل کالینین با هدف سهولت انتقال شبکه به نسخه اتریوم 2.0 است. اترهای مورد نیاز برای راه اندازی بیکن چین اتریوم 2.0 سهم گذاری شد

سهم گذاری اتریوم 2.0 تکمیل شد، پیشنهاد توسعه دهنده اتریوم برای راه اندازی این شبکه در اول دسامبر

سهم گذاری اتریوم 2.0 شد، پیشنهاد توسعه دهنده اتریوم برای راه اندازی این شبکه در یک دسامبر

سهم گذاری اتریوم 2.0 شد، پیشنهاد توسعه دهنده اتریوم برای راه اندازی این شبکه در یک دسامبر

به طور خلاصه

  • عبور اترهای سهم گذاری شده در شبکه اتریوم از حد مورنیاز بیکن چین
  • میخائیل کالینین، توسعه دهنده اتریوم، پیشنهاد جدیدی تحت عنوان “زنجیره فانوس قابل اجرا” منتشر کرده است.
  • فانوس یک سیستم را توصیف می‌کند که داده‌های اتریوم 1.0 در بیکن چین اتریوم 2.0 جاسازی شده است.
  • این شیوه باید “پیچیدگی غیرضروری به لایه اجماع” را در طول انتقال به ETH 2.0 از بین ببرد.


پیشنهاد جدید توسعه دهنده اتریوم برای سهولت انتقال داده ها از اتریوم 1.0 به اتریوم 2.0

همزمان با نزدیک شدن به زمان راه اندازی بیکن چین (Beacon Chain) اتریوم 2.0، توسعه دهنده این شبکه میخاییل کالینین (Mikhail Kalinin) روز گذشته پروپوزال جدیدی را منتشر کرد. این پروپوزال برای کاستن “پیچیدگی‌های غیر ضروری” از فرایند انتقال به اتریوم 2.0 است. به گفته وی این شیوه به ادغام بلاکچین اصلی اتریوم با نسخه اثبات سهام آینده کمک می‌کند.

راه اندازی اتریوم 2.0، که در حال حاضر برای اول دسامبر برنامه ریزی شده است، با استقرار بیکن چین آغاز خواهد شد. بیکن چین یک زنجیره جداگانه (حداقل در ابتدا) است که سازوکار اجماع اثبات سهام را معرفی می‌کند. این زنجیره همچینین قابلیت‌های شاردینگ و استیکینگ را برای کاربران فراهم می‌سازد.

در ابتدا، اثبات کار ETH 1.0 و اثبات سهام ETH 2.0 در کنار یکدیگر اجرا می‌شوند. به صورت کلی برای راه اندازی کامل ETH 2.0 حدود دو سال زمان لازم است. در این مدت، برنامه ریزی شده است که دسترسی به داده‌های ETH 1.0 از طریق یک زنجیره شاردینگ مستقل فراهم شود.

با این حال، کالینین استدلال کرد که این روش “پیچیدگی غیر ضروری را در لایه اجماع قرار می‌دهد. همچنین این فرایند تأخیر بین انتشار داده‌ها بین گره‌ها و دسترسی به آنها را در eth1 افزایش می‌دهد.”

 راه حل کالینین مورد استقبال بوترین قرار گرفت

کالینین برای کمک به حل این مسئله در اتریوم 2.0، پیشنهاد جدیدی را منتشر کرد. این پروپوزال، تحت عنوان زنجیره بیکن قابل اجرا (Exacutable beacon chain) معرفی شده است. زنجیره بیکن چین قابل اجرا، سیستمی را توصیف می‌کند که داده‌های ETH 1.0 بجای آن که مستقیماً در بلاک‌های بیکن چین قرار گیرند در آن قرار خواهند گرفت.

“موتور Eth1 توسط هر اعتبار سنجی در سیستم نگهداری می‌شود. وقتی اعتبار سنج قصد دارد یک بلاک فانوس دریایی ارائه دهد، از موتور eth1 می‌خواهد داده‌های eth1 را ایجاد کند. سپس داده‌های Eth1 در بدنه بلاک فانوس تولید شده قرار می‌گیرند. اگر داده‌های eth1 نامعتبر باشد، همچنین بلاک فانوس حامل آن را باطل می‌کند. “

بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) پیش از این با تمجید از پیشنهاد جدید، آن را “کار عالی در حال انجام از [میخائیل کالینین] در مورد” ادغام “خواند.

بوترین افزود که “این خط تحقیق و توسعه به طور فزاینده‌ای در اولویت قرار دارد و به موازات شاردینگ و سایر اصلاحات eth2 انجام می‌شود.”اتریوم 2.0 برای راه اندازی به اندازه کافی ETH سهام دارد

برای راه اندازی بلاکچین اثبات سهام، اتریوم 2.0 حداقل به 16384 اعتبار سنج نیاز بود. این اعتبارسنج‌ها باید 524،288 ETH را سهمم گذاری می‌کردند.

تا روز 24 نوامبر، این نگرانی وجود داشت که اتریوم 2.0، دنباله اثبات سهام بلاکچین اثبات کار فعلی اتریوم، نتواند به هدف اصلی خود تا اول دسامبر برسد.

دنی بنیان، محقق بنیاد اتریوم به دیکریپت گفت: “سپرده‌های پیدایش در ساعت 24 ظهر ساعت 12 بعد از ظهر (7 روز قبل از اول دسامبر) قفل می‌شوند. بنابراین ما آخرین فرصت برای ایجاد بلاک و اعتبار سنجی را برای فردا صبح زود به وقت (ایالات متحده) می دانیم.”

مدت‌هاست که اتریوم 2.0 برای راه اندازی آماده می‌شود. شبکه برنامه ریزی شده باید به اتریوم اجازه دهد تا با افزایش مقیاس پذیر سرعت معاملات را بیشتر کند. این شبکه درست در زمانی ارتقا می‌یابد که علاقه به برنامه‌های مبتنی بر این بلاکچین، به ویژه موارد مرتبط با امور مالی غیرمتمرکز افزایش یافته و باعث ترافیک بالای شبکه شده است.

شاید به طور تصادفی نباشد، قیمت اتر در هفته گذشته به بالاترین سطح از سال 2018 رسید. البته اتر پس از افزایش تقریباً 33 درصدی در هفته گذشته همراه با سقوط بیت کوین حدود 120 دلار افت داشت. اکنون اتر به حدود 500 دلار بازگشته است.

مطالب مرتبط
حرکت صعودی اتریوم و آلتکوین ها پس از آرام گرفتن بیت کوین شروع شد
قیمت اتر با نزدیک شدن به ایجاد بلاک پیدایش بیکن چین افزایش خواهد یافت
اخاذی هکرها از طریق کارمزد انتقال اتریوم به مبلغ 5 میلیون دلار
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
فیلم آموزش بلاک چین
آموزش بیت کوین به صورت ساده
ترید و سرمایه گذاری
بیت کوین و دیفای با یکدیگر بازار ارزهای دیجیتال را رو به پیشرفت رهبری می‌کنند
درآمد منفعل ارزهای دیجیتال: چگونه از اندوخته‌های خود درآمد کسب کنیم؟
سفارشات صرافی بایننس؛ چگونه معامله در صرافی بایننس را شروع کنیم
قانون گذاری دیفای: سال 2020 شکوفایی دیفای رقم خورد آیا 2021 سال قانونمند شدن آن است؟
سقوط بورس چیست و چگونه رخ می‌دهد؟ همه چیز درباره اصطلاح دوشنبه سیاه