منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  راه اندازی اتریوم 2.0 آغاز شد، حل مشکل مقیاس پذیری و امکان استکینگ در این به روزرسانی
راه اندازی اتریوم 2.0 آغاز شد، حل مشکل مقیاس پذیری و امکان استکینگ در این به روزرسانی

راه اندازی اتریوم 2.0 آغاز شد، حل مشکل مقیاس پذیری و امکان استکینگ در این به روزرسانی

رضا باغانی
1399/09/12
۰

مرحله اولیه به روزرسانی بلاکچین اتریوم که سالها در دست انجام است، آغاز شده است. کوین بیس و بایننس آماده ارائه خدمات استکینگ اتریوم 2.0 به کاربرانشان هستند.

راه اندازی اتریوم 2.0 آغاز شد، حل مشکل مقیاس پذیری و امکان استکینگ در این به روزرسانی

راه اندازی اتریوم 2.0 آغاز شد، حل مشکل مقیاس پذیری و امکان استکینگ در این به روزرسانی

راه اندازی اتریوم 2.0 آغاز شد، حل مشکل مقیاس پذیری و امکان استکینگ در این به روزرسانی

بیکن چین اتریوم 2.0 به سرمایه گذاران دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان اجازه می‌دهد تا سکه‌های خود را در آن سهم گذاری کنند. سهام گذاران در ازای تأمین انرژی شبکه پاداش کسب خواهند کرد.

ویتالیک بوترین، همچنین وعده داده است این بروزرسانی مشکل مقیاس پذیری این شبکه را حل کند. وی گفت حجم معاملاتی که شبکه می‌تواند با استفاده از راه حل‌های لایه دوم پردازش کند بسیار افزایش خواهد یافت. بوترین افزود: “با توجه به هدف بلند مدت 100000 تراکنش در ثانیه ما شروع به بالا بردن نرخ پردازش معاملات خواهیم کرد”.

دیروز صاحبان اتریوم 524،288 ETH مورد نیاز را به قرارداد استیکینگ ارسال کردند. به این ترتیب “فاز 0” راه اندازی اتریوم 2.0 آغاز به کار کرد. دارندگان اتریوم با حداقل 32 ETH می‌توانند سکه‌های خود را در شبکه سهم گذاری کنند. البته لازم به ذکر است سرمایه آنها قفل خواهد ماند تا زمانی که مرحله 1 آغاز شود. آغاز به کار مرحله 1 ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد.Eth2 اکنون فعال است، بیش از 880 هزار ETH در بیکن چین اتریوم 2.0 سپرده گذاری شده است

برای فعال بودن شبکه بیکن چین، بیش از 27 هزار اعتبار سنج رسمی لازم است. در زمان نوشتن مقاله، 880672 ETH سپرده گذاری شده و 27512 اعتبار سنج وجود دارد. اعتبارسنجان همچنان سکه‌های خود را در شبکه اصلی بیکن چین قفل می‌کنند.

یک هفته پیش، 524،288 ETH برای هموار کردن شبکه اصلی در موعد مقرر مورد نیاز بود. عدم موفقیت آن باعث می‌شد که راه اندازی به مدت یک هفته دیگر به تعویق بیفتد. با این حال، سه روز قبل از 24 نوامبر، اوج افزایش فعالیت واریز بود که چند ساعت قبل پایان مهلت، سهم گذاری به میزان مورد نیاز رسید.

قابل ذکر است، انحراف و شتاب، تعیین نیاز جامعه به الگوریتم اجماع جدید را برجسته می‌کند. برخلاف به روزرسانی های قبلی که با تأخیر مواجه شده‌اند، انتقال به Eth2 برای شبکه بسیار مهم است. سرنیتی (Serenity) اتریوم را مقیاس پذیر خواهد کرد و مشکل هزینه‌های بالای معامله را برطرف می‌کند.

Eth2 طی چندین مرحله اجرا می‌شود که هر کدام از آنها در سالهای مختلف برنامه ریزی شده‌اند. فاز نهایی با مقیاس پذیری بالا همراه خواهد بود که به میزان کافی هزینه‌های بالای گس را کاهش می دهد. هزینه گس بالا و تاخیر در تایید معاملات مانع پذیرش این ارز بین مصرف کنندگان جریان اصلی شده بود.  Eth2 اکنون با توجه به سطح توزیع گره نسبت به بیت کوین غیرمتمرکزتر است.

تغییرات قیمت و پشتیبانی صرافی ها از اتریوم 2.0

صرافی‌های بزرگ در حال حاضر برای ساده سازی روند استیکینگ (staking) یا سهم گذاری در حال ورود هستند. کوین بیس (Coinbase) در آخرین اطلاعیه‌اش به کاربران امکان می‌دهد ETH خود را به راحتی به بیکن چین جدید تبدیل کرده و سکه‌های خود را در بورس سهام قرار دهند.

قیمت ETH در هفته‌ها و ماه‌های منتهی به راه اندازی افزایش یافته است. طبق گزارش کوین مارکت کپ قیمت اتریوم در زمان انتشار 606 دلار بود. با این حال پس از راه اندازی با افت قیمت روبرو شد و اکنون در حدود 590 دلار معامله می شود.کوین بیس از سهم گذاری یا استیکینگ در بیکن چین اتریوم 2.0 پشتیبانی می‌کند

از اوایل سال 2021، کوین بیس از فعال سازی ETH و توزیع پاداش سهم گذاری این شبکه پشتیبانی می‌کند. البته این درصورتی است که فاز صفر Eth2 طبق برنامه ریزی بدون مشکل فعال شود.

خدمات موجود با درنظر گرفتن صلاحیت قانونی ارائه خواهد شد. این سرویس فقط برای مشتریان در حوزه‌های قضایی واجد شرایط از جمله ایالات متحده و هر یک از بیش از 100 کشور پشتیبانی شده قابل دسترسی خواهد بود.

این صراقی تصریح کرد که از انتقال اتریوم برای استیکنیگ اتریوم 2.0 حمایت می‌کند. طبق بیانیه این صرافی، تأمین نقدینگی مشکلی نخواهند داشت. “کوین بیس معامله بین ETH2، ETH و سایر ارزهای پشتیبانی شده را فراهم می‌کنند که برای مشتریان ما نقدینگی ایجاد خواهد کرد.”

استیکرهایی که مایل به قفل کردن 32 ETH خود در شبکه اصلی اثبات سهام (PoS) بیکن چین اتریوم  هستند، می‌توانند از طریق قرارداد رسمی استیکینگ اتریوم 2.0 این کار را انجام دهند. انجام این کار رایگان است. حتی در این صورت، کوین بیس در توزیع جوایز برای مشتریانی که مانده آنها کمتر از میزان 32 ETH است، کمک خواهد کرد.صرافی بایننس نیز از امکان استیکینگ اتریوم 2.0 پشتیبانی می‌کند

بایننس (Binance)، یکی دیگر از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال درجهان، خدمات استیکینگ اتریوم 2.0 را از 2 دسامبر راه اندازی خواهد کرد.

در اطلاعیه این صرافی آمده است:

“کاربرانی که در سهم گذاری ETH 2.0 شرکت می‌کنند BETH * را با نسبت 1 ETH = 1 BETH دریافت خواهند کرد. علاوه بر این، جوایز استیکینگ ETH 2.0 روزانه به صورت BETH توزیع می‌شود. “

BETH سهام یک کاربر در استخر اتریوم 2.0 را با نسبت 1: 1 ثبت خواهد کرد. با فعال شدن فاز 1 اتریوم 2.0، BETH به کاربران امکان می‌دهد ETH را با نسبت 1: 1 دریافت کنند. تخمین زده می‌شود که این اتفاق در سال آینده در همان زمان راه اندازی فاز1 انجام خواهد شد. با افزودن پشتیبانی از استیکینگ اتریوم 2.0، بایننس کلیه هزینه‌های عملیاتی اعتبار سنجی کاربران را پوشش می‌دهد. این صرافی همچنین توزیع پاداشهای استیکینگ را نیز به عهده دارد. حداقل ارزش سهام در 0.0001 ETH تعیین شده است و جوایز BETH بر اساس دارایی‌های کاربران با توکن BETH توزیع می‌شود.

هوبی (Huobi) و کراکن (Kraken) نیز در گسترش پشتیبانی از سهام ETH 2.0 به بایننس و کوین بیس پیوسته‌اند.

باید دید این به روزرسانی می تواند مشکلات دیفای را حل کند یا خیر. دیفای که تابستان امسال به استقبال بی سابقه ای روبرو شده بود به دلیل ترافیک بالا و افزایش هزینه گس در شبکه اتریوم با مشکل مواجه شد. بسیاری از توکن های دیفای بعد از این اتفاق به شدت آسیب دیدند و تا 70 درصد از ارزش خود را از دست دادند.

مطالب مرتبط
دانلود اپلیکیشن سیگنال Signal در میان سرکوب آزادی بیان در هنگ کنگ
افزایش قیمت دوج کوین در پی انتشار یک ویدیو در تیک تاک
جایگزین BTC در تسلا: ایلان ماسک کدام ارز سازگار با محیط زیست را انتخاب خواهد کرد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether