منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال آلتکوین ها  »  رالی اتریوم و بیت کوین: ETH و BTC در حال بهبودی از سقوط ماه مه و آوریل
رالی اتریوم و بیت کوین: ETH و BTC در حال بهبودی از سقوط ماه مه و آوریل

رالی اتریوم و بیت کوین: ETH و BTC در حال بهبودی از سقوط ماه مه و آوریل

معیارهای تکنیکال و فاندامنتال حاکی از آن هستند که بازار در حال بهبود از سقوط ماه مه و آوریل است. رالی اتریوم و بیت کوین منجر به امیدواری معامله گران شده است.

با رالی مجدد اتریوم و بیت کوین این دو ارز توانستند بیشتر ضررهای سقوط چند ماه پیش خود را جبران کنند. با این حال تحلیل گران هشدار می‌دهند که برداشت سود می‌تواند بر ادامه این روند تأثیر به سزایی داشته باشد.

رالی اتریوم و بیت کوین باعث خوش بینی در بین معامله گران شده است

معامله گران ETH سرخوش از رسیدن قیمت این ارز به بیش از 3 هزار دلار برای اولین بار در 79 روز گذشته منتظر دور تازه‌ای از بازار گاوی هستند. علاوه بر اتریوم رالی بیت کوین برای رسیدن به بیش از 44 هزار دلار نیز احساسات مثبت را در بازار گسترش داده است.

اخبار مثبتی مانند اجرای بی نقص هاردفورک لندن و همین طور تصویب نشدن لایحه مالیاتی می‌تواند دلایل اصلی رالی اتریوم و بیت کوین باشد. در اینجا انتظارات معامله گران و کارشناسان را نسبت به آینده بازار بررسی می‌کنیم.

اتریوم هاردفورک لندن را با موفقیت راه اندازی کرد

این هفته هاردفورک لندن اتریوم بدون هیچ گونه مشکلی انجام شد. با شروع رالی اتریوم و بیت کوین سرمایه گذاران در حال حاضر چشم به راه رقم‌های جدید بالای 3100 دلار به ازای هر ETH هستند.

داده‌های کوین تلگراف مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تریدینگ ویو (TradingView) نشان می‌دهد که قیمت اتریوم (ETH) در مدت کوتاهی پس از آغاز به کار لندن فروش را تجربه کرد. این استراتژی قدیمی معامله گران در بازار ارزهای دیجیتال است: “زمان شایعه بخر و زمان انتشار اخبار بفروش”. با این حال خریداران با شتاب وارد بازار شدند و قیمت را به بالای 2800 دلار، بالاترین قیمت محلی در آن زمان رساندند. این سطح از 8 ژوئن پس از افزایش قیمت بیت کوین به بالای 44000 دلار و در زمان نگارش به بالای 3100 دلار رسیده است.

رالی اتریوم و بیت کوین: ETH و BTC در حال بهبودی از سقوط ماه مه و آوریل

نمودار روزانه اتریوم

اکنون شبکه اتریوم پس از بزرگترین به روزرسانی سال جاری بدون مشکل کار می‌کند. در اینجا نگاهی به انتظارات معامله گران و تحلیلگران از آلت کوین برتر می‌اندازیم.

بسته شدن بالاتر از مقاومت هفتگی، روند صعودی را گسترش می‌دهد

بینش صعودی در مورد قیمت اتر توسط رکت کپیتال (Rekt Capital)، تحلیلگر مستعار توییتر ارائه شد. وی سطح مقاومت هفتگی این آلت کوین را به عنوان یک مانع مهم برای ادامه روند صعودی مطرح کرد.

با توجه به نمودار ارائه شده، برای تأیید ادامه روند، قیمت اتریوم باید بالای 2714 شود بسته شود.

رکت کپیتال گفت:

“اتر در حال حاضر در یکی از آخرین مقاومت‌های اصلی خود در بازه زمانی هفتگی قرار دارد. هنگامی که اتر بتواند این مقاومت 2770 دلاری را پشت سر بگذارد، مقاومت کمی تا قیمت قدیمی 4400 دلار پیش بینی می‌شود. “

حتی با وجود مقاومت بالایی، معامله گران انتظار دارند سوختن ETH قیمت را افزایش دهد

به گفته اسپین تریدز (SpinTrades)، تحلیلگر مستعار توییتر، معامله گران باید مراقب حرکت احتمالی به 2600 دلار باشند. در حالی که ثبات و بسته شدن قیمت بالای 3000 دلار می‌تواند به افزایش تا 3300 دلار منجر شود.

یکی از موارد جالب توجه ارتقاء یافته در هارد فورک لندن، مکانیزم جدید سوزاندن اتر است. این مکانیزم بخشی از کارمزد تراکنش را می‌سوزاند و آن را از عرضه در گردش خارج می‌کند.

همانطور که در توییتی، الکس کروگر (Alex Krüger) اشاره کرد، بیش از 2160 اتر (6 میلیون دلار) در هفت ساعت اول سوزانده شد. به نظر می‌رسد سرمایه گذاران تصور می‌کنند که اگر این روند ادامه یابد، قیمت بسیار افزایش می‌یابد.

با افزایش قیمت BTC به 44 هزار دلار ، بیت کوین ضررهای سقوط ماه مه را جبران می‌کند

شاخص‌ها نشان می‌دهند که بیت کوین به دنبال تکرار رالی‌ای مشابه اکتبر 2020 است. در آن رالی قیمت این ارز از 10000 دلار به 65000 دلار رسید.

رالی اتریوم و بیت کوین: ETH و BTC در حال بهبودی از سقوط ماه مه و آوریل

رالی بیت کوین تا قیمت 44600 دلار

حداقل دو شاخص پیش بینی می‌کرد بیت کوین روند صعودی گسترده‌ای را دنبال کند. اولین مورد، شاخص سود/زیان تحقق نیافته خالص گلس نود (Glassnode) بود. این معیار به سرمایه گذاران در تعیین اینکه آیا شبکه بیت کوین به طور کلی در حال حاضر در وضعیت سود یا زیان قرار دارد، کمک می‌کند.

آشنایی با NUPL و نقشه حرارتی آن

قرائت NUPL بالای صفر نشان می‌دهد که شبکه در وضعیت سود خالص قرار دارد. این در حالی است که مقادیر زیر صفر نشان دهنده حالت خالص زیان است. هرچه NUPL بیشتر از صفر بیشتر فاصله بگیرد، بیشتر به سرمایه گذاران کمک می‌کند تا روند افزایشی بازار را تشخیص دهند.

آن‌ها میزان انحراف از صفر را از طریق نقشه حرارتی تشخیص می‌دهند. به عنوان مثال، در طول روند صعودی، قرمز نشان دهنده “تسلیم شدن”، نارنجی به معنی “امید”، رنگ زرد نشان دهنده “خوش بینی”، اشاره سبز به “اعتقاد”، و آبی بر “سرخوشی” تأکید می‌کند.

در اکتبر 2020، NUPL بیت کوین به صفر صعود کرد. نقشه حرارتی آن پس از خروج موفقیت آمیز از منطقه قرمز در مارس همان سال، از زرد به سبز تغییر رنگ داد.

بعداً، قیمت‌ها از حدود 10،000 دلار به حدود 65،000 دلار رسید.

رالی اتریوم و بیت کوین: ETH و BTC در حال بهبودی از سقوط ماه مه و آوریل

شاخص NUPL

بیت کوین پس از آن به زیر 30،000 دلار کاهش یافت. این دوره‌ای است که شاخص NUPL پادشاه ارزهای دیجیتال را از حرص و طمع به انکار و بعداً به اضطراب تبدیل کرد. اما احساس خرید قوی در سطح 30،000 دلار به حفظ احساس صعودی بیت کوین کمک کرد. اکنون شاخص نشان دهنده این است که اضطراب به خوش بینی تبدیل شده.

اما درست همانطور که بیت کوین 40،000 دلار را پس گرفت و رالی این ارز به همراه اتریوم ادامه یافت، احساسات برای اولین بار از اکتبر 2020 به اعتقاد بازگشت. لکس موسکوسکی (Lex Moskovski)، مدیر شرکت سرمایه گذاری موسکوسکی کپیتال (Moskovski Capital) است. وی در توییتی چشم انداز صعودی بیت کوین را پس از ارتقاء شاخص NUPL نشان داد.

“ما وارد مرحله اعتقاد شده‌ایم.”

متناوباً، شاخص محبوب ترس و طمع نیز 69 را لمس کرد. نمره‌ای که نشان دهنده احساس طمع در بازار است. بازار از ماه مه این مرحله را مشاهده نکرده است.

شاخص ترس و طمع بیت کوین

فراکتال نمودار بیت کوین

در یک یادداشت مشابه، تحلیلگر بازار ویل کلمنته شاخص دیگری را مطرح کرد. این شاخص پیش بینی می‌کند رونق صعودی اکتبر 2020 تکرار خواهد شد. فراکتال به پویایی بین دارندگان کوتاه مدت و بلند مدت بیت کوین مربوط می‌شد.

کلمنته خاطرنشان کرد که دارندگان کوتاه مدت دارایی بیت کوین خود را به دارندگان بلندمدت فروختند. این روند تا جایی ادامه داشت که سهام قبلی تقریباً به اندازه عرضه بیت کوین در آگوست 2021 به اندازه اکتبر 2020 جمع شد.

این تحلیلگر می‌نویسد: “دارندگان بلند مدت اکنون بیش از 66 درصد عرضه دارند. در عین حال دارایی دارندگان کوتاه مدت در حال حاضر به نزدیک 20 درصد رسیده است. قبل از شروع بازار صعودی اصلی در اکتبر، دارایی دارندگان بلند مدت کمی بیش از 68 درصد از عرضه رسیده بود.

فروش بیشتر دارندگان کوتاه مدت

این نشان می‌دهد که آخرین رالی قیمت بیت کوین به دلیل تقاضای سرمایه گذاران ظاهر شده است. این سرمایه گذاران قصد فروش فوری بیت کوین خود را ندارند.

بیت کوین روز شنبه به بالاترین سطح روزانه 44،600 دلار رسید. البته این ارز پس از برداشت تا 43.500 دلار اصلاح شد. با ین حال با ادامه حرکت صعودی قیمت دوباره به محدوده 44 هزار دلار بازگشت.

آلت کوین‌ها با ادامه رالی اتریوم و بیت کوین شاهد رشد هستند

بازار آلت کوین‌ها نیز پس رالی اتریوم و بیت کوین روند صعودی را در پیش گرفته است. بسیاری از ارزهای تازه نفس توانسته‌اند بالاترین قیمت‌های خود را ثبت کنند. این امر مخصوصاً در بین توکن های پرطرفدار قابل مشاهد است.

مطالب مرتبط
اصلاح گسترده بیت کوین در راه است؟ کارشناسان درباره اصلاح 50 درصدی هشدار می‌دهند
آینده ماینینگ بیت کوین: چین ماینرها را تعطیل می‌کند؛ السالوادور درها را باز نموده است
اثر کوین بیس ارزهای دیجیتال پولی گون، اسکیل و سوشی سواپ و را به بالاترین میزان قیمت رساند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether