منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  حجم معاملات اتریوم و دیفای بسیار سریع‌تر از بیت کوین در نیمه اول 2021 رشد کرده است
نمودار افزایش کاربران دیفای

حجم معاملات اتریوم و دیفای بسیار سریع‌تر از بیت کوین در نیمه اول 2021 رشد کرده است

رضا باغانی
1400/05/06
۰

در حالی که حجم معاملات اتریوم در نیمه اول سال 2021 حدود 1461 درصد افزایش یافته است ارزش کل قفل شده در دیفای نیز شروع به رشد کرده است. تحلیلگران تابستان دیفای 2.0 را پیش بینی می‌کنند.

بازار ارزهای دیجیتال با حرکت بیت کوین به سمت 40 هزار دلار دستخوش اتفاقات مثبتی شده است. همه چشم‌ها به رشد باورنکردنی بیت کوین خیره مانده است. این درحالی است داده‌ها حاکی از آن است که اتریوم دومین ارز بزرگ بازار می‌تواند این روند افزایشی را ادامه دهد. حجم معاملات اتریوم می‌تواند به لطف رشد ارزش قفل شده در دیفای مانند نیمه اول امسال شاهد رشدی سریع باشد.

حجم معاملات اتریوم با کمک دیفای توانسته سریعتر از بیت کوین رشد کند

بر اساس گزارش جدیدی از صرافی ارز دیجیتال کوین بیس (Coinbase)، حجم معاملات اتریوم در نیمه اول امسال سریعتر از بیت کوین رشد کرده است.

گزارش کوین بیس در 26 ژوئیه منتشر شد. محققان در این گزارش اذعان کردند که نیمه اول امسال یکی از فعال‌ترین دوره‌های ثبت شده برای ارزهای دیجیتال بوده است. نیمه اول 2021 با چندین رکورد جدید در بخش‌های مختلف مثل قیمت، پذیرش کاربران و حجم معاملات روبرو شده است.

این گزارش با استفاده از داده‌های بیست صرافی در سرتاسر جهان تهیه شده است. بنابر داده‌های گزارش کوین بیس حجم معاملات بیت کوین در این دوره به 2.1 تریلیون دلار رسیده است. این یعنی BTC نسبت به نیمه اول سال گذشته 489 درصد بیشتر از 356 میلیارد دلار حجم معاملات سال گذشته رشد داشته است.

از سوی دیگر حجم کل معاملات اتریوم به 1.4 تریلیون دلار رسیده است. شاید این ارز در این مورد هم در رده دوم قرار بگیرد اما رشد آن بسیار سریعتر از بیت کوین محسوب می شود. حجم معاملات اتریوم به لطف دیفای 1.461 درصد از 92 میلیارد دلار در نیمه اول سال 2020 افزایش یافته است. کوین بیس اظهار داشت:

“این اولین دوره زمانی مداومی بوده که سرعت افزایش حجم معاملات اتریوم از بیت کوین فراتر رفته است.”

اتریوم می تواند از بیت کوین پیشی بگیرد

این تحقیق همچنین کل سرمایه بازار رمزنگاری را مورد بررسی قرار داده است. سرمایه کل بازار امسال را با 769 میلیارد دلار آغاز کرد و در ماه مه به 2.4 تریلیون دلار رسید. با این حال این معیار این دوره را با حدود 1.4 تریلیون دلار به پایان رساند. بنابراین سرمایه کل بازار ارزهای دیجیتال سود خالص 86٪ را نسبت به سال گذشته ثبت کرده است.

این شرکت خاطرنشان کرد که بیشترین رشد بیت کوین طی سه ماهه آخر 2020 و سه ماهه ابتدایی 2021 بوده است. این درست قبل از این بود که قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال در سه ماهه دوم 2021 کاهش یابد. این ارز در حال حاضر 38.8 درصد پایین‌تر از بالاترین رقم خود در تاریخ 13 آوریل یعنی 65،899 دلار معامله می‌شود.

از سوی دیگر، اتریوم بیشترین سود خود را در سه ماهه دوم سال 2021 مشاهده کرد. این درست زمانی بود که قیمت آن دو برابر شد و در 12 مه به بالاترین سطح 4.357 دلار رسید. با این حال، این ارز اکنون 47.4 درصد از بالاترین سطح خود عقب نشینی کرده است.

دومین دارایی ارزشمند رمزنگاری در طی 12 ماه 895٪ و در 6 ماهه منتهی به 30 ژوئن 210٪ افزایش یافته است. کوین بیس تعدادی از فاکتورها از جمله افزایش استفاده در دیفای، خوش بینی سرمایه گذاران در انتقال به شبکه اتریوم 2.0 را دلیل این افزایش دانست. راه اندازی اجماع اثبات سهام و ظهور راه حل‌های مقیاس بندی لایه دو برای شبکه اتریوم نیز از عوامل مؤثر در این افزایش بوده‌اند.

در ماه ژانویه، نشریه اینترنتی کوین تلگراف پیش بینی کرد که اتریوم به دارایی اصلی سرمایه گذاران در سال 2021 تبدیل خواهد شد. ارزش بیت کوین و اتریوم طی هفته گذشته به ترتیب 32.4 و 27.7 درصد افزایش یافته‌اند.

پس از افزایش حجم معاملات اتریوم کارشناسان تابستان دیفای 2.0 را پیش بینی می‌کنند

امور مالی غیرمتمرکز یکی از اصلی‌ترین عواملی بود که باعث رشد بازار رمزنگاری را در طول سال 2021 شد. امروزه، سیستم عامل‌هایی مانند یونی سواپ “Uniswap (UNI)”، سوشی سواپ “SushiSwap (SUSHI)” و “اوه Aave (AAVE)” بستر اصلی این بخش را تشکیل می‌دهند.

توکن های دیفای نیز مانند آلت کوین ها با اصلاح شدید ارزش بیت کوین دچار صدمات جدی‌ شدند. داده‌های کوین تلگراف مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تردینگ ویو (TradingView) نشان می‌دهد که قرارداد معاملات آتی شاخص دیفای در 20 ژوئیه به پایین‌ترین سطح 5،340 دلار رسید. ارزش این شاخص اکنون با 45٪ افزایش به 7،682 دلار رسیده است. این تحلیلگران را به فکر واداشته تا ببینند آیا روند این بازار نیز معکوس شده است یا نه؟

حجم معاملات اتریوم و دیفای بسیار سریع‌تر از بیت کوین در نیمه اول 2021 رشد کرده است

نمودار یک روزه معاملات آتی شاخص دیفای

افزایش ارزش کل قفل شده روند معکوس را نشان می‌دهد

در دیفای، مقدار کل قفل شده (TVL) یک پلتفرم یا بخش به طور کلی برای تعیین قدرت و ضعف در همه سیستم عامل‌ها استفاده می‌شود. این به معنی میزان سرمایه گذاری در این پلتفرم‌ها است.

حجم معاملات اتریوم و دیفای بسیار سریع‌تر از بیت کوین در نیمه اول 2021 رشد کرده است

ارزش کل قفل شده دیفای

این معیار هنوز هم تقریباً 30٪ از بالاترین میزان خود در 154.91 میلیارد دلار فاصله دارد. با این حال ارزش کل قفل شده از 3 میلیارد دلار در ژوئیه 2020 به 111.04 میلیارد دلار در ژوئیه 2021 افزایش یافته است.

از بین 20 سیستم عامل برتر دیفای، بیشترین درصد رشد در TVL طی هفت روز گذشته متعلق به پروتکل فلکسا “Flexa (AMP)” با 68٪ افزایش و لیدو “Lido (LDO)” با 38٪ افزایش بوده است.

با افزایش فعالیت کاربر، توکن های دیفای رشد خواهند کرد

شواهد دیگری از روند معکوس صعودی موجود در بخش دیفای را می‌توان در افزایش ارزش توکن برخی از پروتکل‌های یافت.

حجم معاملات اتریوم و دیفای بسیار سریع‌تر از بیت کوین در نیمه اول 2021 رشد کرده است

نمودار 4 ساعتهXVS،LUNA ،RSR، AMP و KAVA در برابر دلار

از بین 20 پروتکل برتر دیفای، ارزهای دیجیتال LUNA و AMP به ترتیب شاهد افزایش 83 درصدی و 64 درصدی در هفت روز گذشته بودند.

حجم معاملات روزانه در صرافی غیرمتمرکز در ماه گذشته نسبتاً زیر 2 میلیارد دلار ثابت مانده است. با این حال قیمت یونی سواپ 17.8 درصد و سوشی سواپ 21.5 درصد بین 21 جولای تا 27 ژوئیه افزایش یافته است. به نظر می‌رسد فعالیت کاربران همگام با حجم معاملات در دیفای و اتریوم در حال افزایش است.

حجم معاملات صرافی های غیرمتمرکز

کاربران جدید به دیفای علاقه مند شدند

افزایش مداوم تعداد کاربران جدیدی که با پروتکل‌های دیفای ارتباط برقرار می‌کنند، از دیگر نشانه‌های افزایش قدرت این بخش است. این معیار با ثبت 2.091 میلیون آدرس منحصر به فرد در تعامل با پروتکل دیفای از 27 ژوئیه روند بهبود را نشان می‌دهد.

نمودار افزایش کاربران دیفای

در مجموع، این تحولات مورد توجه تحلیلگران و سرمایه گذاران قرار گرفته است. با توجه به افزایش حجم معملات اتریوم و دیفای ممکن است به زودی شاهد تابستان دیفای 2.0 باشیم.

مطالب مرتبط
دی فای DeFi یکی از برترین فرصت های سرمایه‌گذاری در هر دهه است - حقیقت یا دروغ
پذیرش ارزهای دیجیتال: پیش بینی‌های برتر در مورد آنچه ممکن است در سال 2021 رخ دهد
اوج قیمت تازه اتریوم با شروع معاملات آتی بورس شیکاگو با افزایش هزینه گس همراه شد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether