منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال آلتکوین ها  »  روند نزولی اتریوم شکسته شد؛ آزمایش حمایت پایینی توسط بیت کوین برای ادامه صعود
روند نزولی اتریوم شکسته شد؛ آزمایش حمایت پایینی توسط بیت کوین برای ادامه صعود

روند نزولی اتریوم شکسته شد؛ آزمایش حمایت پایینی توسط بیت کوین برای ادامه صعود

دارایی بومی بلاک چین اتریوم خط روند نزولی مقاومت شیب دار خود را شکست. با این اقدام ETH به روند صعودی خود در ماه گذشته باز خواهد گشت. با پایان یافتن ماه آگوست و شروع سپتامبر که ماه کسل کننده‌ای برای بیت کوین است، این ارز بار دیگر حمایت پایینی 46 هزار دلار را آزمایش کرد. کارشناسان برای از سرگیری روند صعودی در انتظار قیمت‌های بالاتری هستند.

توکن بومی اتریوم، اتر (ETH)، دیروز توانست روند نزولی خود را بشکند. اکنون این احتمال وجود دارد که بر اساس یک الگوی تکنیکال کلاسیک، 40 درصد افزایش قیمت را در برابر رقیب اصلی خود، بیت کوین (BTC) شاهد باشد.

بیت کوین، پادشاه ارزهای دیجیتال نیز در آخرین روز ماه آگوست بار دیگر از دستیابی به 50 هزار دلار باز ماند. با شروع ماه سپتامبر که از لحاظ تاریخی ماهی کسل کننده برای بیت کوین است امیدها به رشد این ارز کاهش می‌یابد. تحلیلگران برای تأیید ادامه روند صعودی در انتظار رسیدن قیمت به سطوح بالاتری هستند.

اتریوم روند نزولی مثلث متقارن را شکست

“مثلث متقارن” یک الگوی کلاسیک تکنیکال است. این الگو از دو ضلع همگرا تشکیل می‌شود. ضلع بالایی مجموعه‌ای از اوج‌های قیمتی است که به صورت مداوم کاهش می‌یابند. از طرفی ضلع پایینی مجموعه‌ای از پایین‌ترین سطوح قیمت است که به تدریج افزایش می‌یابند. این دو ضلع که از همگرایی دو خط روند به حالت تقارن شکل می‌گیرند، در نهایت مثلثی متقارن را به وجود می‌آورند.

تحلیلگران مثلث‌های متقارن را به عنوان شاخص‌های تداوم روند فعلی تلقی می‌کنند. یعنی، آن‌ها معمولاً حرکت قیمت‌ها را در جهت روند قبلی پس از خروج از یکی از ضلع‌ها پیش بینی می‌کنند. در نتیجه، افزایش مداوم قیمت ETH/BTC می‌تواند پس از نوسان در ساختار مشابه مثلث در چهار ماه گذشته ادامه یابد.

روند نزولی اتریوم شکسته شد؛ آزمایش حمایت پایینی توسط بیت کوین برای ادامه صعود

شکسته شدن خط روند نزولی در مثلث متقارن اتریوم

با خروج اتریوم از ضلع روند نزولی پس از هفت هفته متوالی، هدف رشد کلی این ارز 40 درصد است. اگر چنین شود، نرخ جفت ارز ETH/BTC می‌تواند به اندازه حداکثر ارتفاع مثلث (تقریباً 0.025 BTC) از نقطه شکست آن (تقریباً 0.069 BTC) افزایش یابد.

این محاسبات هدف رشد این جفت ارز را نزدیک به 0.094 BTC، حدود 40٪ بالاتر از 0.069 BTC قرار می‌دهد.

عملکرد بهتر اتر

اتریوم به طور کلی نسبت به بیت کوین در برابر دلار به صورت روزانه بهتر عمل می‌کند. این می تواند چشم انداز صعودی بزرگتری را به ما بدهد.

در 31 آگوست، نرخ مبادله ETH/USD با 6.61 درصد افزایش به 3444 دلار رسید. این رقم بالاترین سطح در سه ماه گذشته بود. در مقایسه، بیت کوین سود کمی داشت. این ارز تنها 2.5 درصد افزایش یافت و به 48169 دلار رسید. این نکته تقاضای موقت بالاتر برای توکن های اتر در میان معامله گران را نشان داد.

مقایسه نمودار بیت کوین و اتریوم

دیمیتری میشونین (Dmitry Mishunin)، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت حسابرسی قراردادهای هوشمند هش اکس (HashEx) است. وی پیش بینی کرد که اتریوم و “بلاک چین های فعال در زمینه قرارداد هوشمند” از عملکرد بهتر بیت کوین در بلندمدت جلوگیری می‌کنند. میشونین گفت:

“دو تیم کاردانو و اتریوم تمایل دارند پروژه‌های نوآورانه بیشماری را در پیش بگیرند. بیت کوین فقط به محدودیت عرضه خود و مزیت اولین بودن متکی است. بسیاری از سرمایه گذاران شروع به جایگزینی این دارایی با فناوری‌های منحصر به فرد کرده‌اند. علاقه به بلاک چین های کاربردی‌تر می‌تواند آینده‌ای تحت سلطه بلاک چین را هدایت کند.”

جان اوادیا (Jon Ovadia)، بنیانگذار و مدیرعامل صرافی ارز دیجیتال اوکس (Ovex) است. وی نیز اعتقاد دارد که اتریوم در حال حاضر فاندامنتال بهتری نسبت به بیت کوین دارد. این فاندامنتال تا حد زیادی به دلیل به روز رسانی اخیر شبکه آن است. هدف هاردفورک لندن ایجاد تورم منفی از طریق مکانیسم سوزاندن هزینه‌های گس بود. اووادیا گفت:

“تا کنون، حدود 146،878.7 ETH (به ارزش تقریباً 492.3 میلیون دلار) از کل عرضه در گردش اتریوم خارج شده است. پتانسیل ایجاد یک زیرساخت اثبات سهام برتر از طریق راه اندازی شبکه مورد انتظار اتریوم 2.0، این بلاک چین را بیشتر قابل استفاده می‌کند. بنابراین روند توسعه این بلاک چین، سودمندی سکه و رشد قیمت آن را افزایش می‌دهد. “

این عوامل باعث شدند که اتریوم بتواند خط روند نزولی خود را بشکند و صعود خود را بهتر از بیت کوین ادامه دهد.

در همین حال، چشم انداز بیت کوین

تا اینجای کار در سال 2021، اتر به دلیل استقبال روزافزون از آن در صنایع پررونق امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن های غیرقابل معاوضه (NFT) بسیار بهتر از بیت کوین عمل کرده است. سود یک سال گذشته اتر 373 درصد در مقابل رشد 63.55 درصدی بیت کوین است.

با این وجود، مایک مک گلون (Mike McGlone)، استراتژیست ارشد کالا در بلومبرگ اینتلیجنس (Bloomberg Intelligence)، گفت که بیت کوین در نهایت به سود اتر خواهد رسید. وی همچنان پیش بینی می‌کند بیت کوین تا پایان سال 2021 به 100،000 دلار می‌رسد. این یعنی رشدی بیش از دو برابر قیمت فعلی بیت کوین در زمان نگارش این مقاله.

تام لی (Tom Lee)، از مشاوران مالی فاند استرات (Fundstrat Global) نیز ارزش شش رقمی برای بیت کوین پیش بینی می‌کند. به گفته وی مادامی که بیت کوین بالاتر از میانگین قیمت خود در 200 روز گذشته باقی بماند، یک اقدام بلند مدت صعودی امکان پذیر است.

با دور از دسترس بودن 50 هزار دلار، قیمت بیت کوین سطح حمایت پایین‌تر را آزمایش می‌کند

با پایان یافتن ماه آگوست و شروع سپتامبر، که معمولاً ماه خسته کننده‌ای برای قیمت بیت کوین است، گاوهای بیت کوین نگران شده‌اند. قیمت بیت کوین (BTC) در 31 آگوست، آخرین روز ماه، زیر 50،000 دلار ماند. تحلیلگران می گویند بیت کوین برای تأیید ادامه روند صعودی باید سطوح بالاتری را فتح کند.

روند نزولی اتریوم شکسته شد؛ آزمایش حمایت پایینی توسط بیت کوین برای ادامه صعود

نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین

51000 دلار همچنان یک مقاومت سهمگین برای BTC است

داده‌های کوین تلگراف مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تردینگ ویو (TradingView) در 31 آگوست تصویری کسل کننده برای سرمایه گذاران ایجاد کرد. به نظر می رسد جفت ارز BTC/USD حرکت خود را در یک کانال نزولی چهار روزه ادامه می دهد.

علیرغم معیارهای تکنیکال، فاندامنتال و زنجیره‌ای بسیار مثبت، اقدام قیمت بیت کوین بازار را در طول آخر هفته و فراتر از آن ناامید کرد. عدم وجود شتاب و حجم خرید، 50،000 دلار را همچنان دور از دسترس بیت کوین نگه داشته است.

مقاومت عمده 51،000 دلار و بالاتر، که اکنون در صرافی‌ها واضح شده است، تقویت گشته. این مقاومت همچنان ثابت است و تحلیلگران می گویند که چشم انداز تا زمانی که این سطح به حمایت تبدیل نشود، همچنان منفی است.

به گفته مایکل ون دو پوپه (Michaël van de Poppe)، تحلیلگر ارشد کوین تلگراف:

“ما به وضوح اعلام کردیم که 51000 دلار همان سطحی است که بیت کوین باید از آن عبور کند. اگر این اتفاق بیفتد، ما به احتمال زیاد در ابتدا وارد یک موج قدرتمند تا 58000 دلار می‌شویم. سپس احتمالاً به بالاترین حد خود در تاریخ خواهیم رسید.”

اوج تاریخی قبلی بیت کوین تنها 17000 دلار با قیمت فعلی فاصله دارند. با این حال به نظر می‌رسد این سطح در زمان نگارش این مقاله یک هدف سخت برای بیت کوین محسوب می‌شود.

نگاهی به سطوح خرید و فروش در صرافی بزرگ بایننس نیاز به پشتیبانی قابل توجه خریداران را برای خروج بیت کوین از منطقه معاملاتی فعلی خود تأیید کرد.

حجم سفارشات خرید در منطقه 41 تا 46 هزار دلار

انباشت می‌تواند از افت عمده قیمت جلوگیری کند

برخی دیگر از تحلیلگران بر این عقیده هستند که بیت کوین نه به سمت مقاومت بلکه به سمت تقاضای بیشتر حرکت می‌کند. این امر به لطف مرحله انباشت قبلی تقویت شده است.

رکت کپیتال (Rekt Capital)، معامله گر محبوب و تحلیلگر توییتری است. وی می‌گوید: “BTC به آرامی اما مطمئناً به حوزه تقاضای اصلی بعدی خود نزدیک می‌شود.”

میزان انباشت در محدوده 40،000 دلار قابل توجه است. داده‌ها نشان می‌دهد که بعید است افت قیمت قابل توجهی از آن به بعد رخ دهد.

شرکت تحلیلی گلس نود (Glassnode) در 30 آگوست در آخرین گزارش هفتگی خود نوشت: “با افزایش قیمتها به بالای 50،000 دلار و برخی سودهای قابل توجه در هفته گذشته، بازار در حال حاضر در انتهای یک گره حجم بالای زنجیره‌ای قرار دارد.”

این گزارش نشان داد که 1.65 میلیون BTC با قیمتی بین 45000 تا 50،000 دلار خریداری شده اند.

تحلیلگران افزودند: “این امر نشان می‌دهد که مجموعه‌ای نسبتاً قوی از سرمایه گذاران با اعتقاد صعودی در بازار باقی مانده‌اند. این یک سیگنال قوی برای حرکت گاوها است.”

روند نزولی اتریوم شکسته شد؛ آزمایش حمایت پایینی توسط بیت کوین برای ادامه صعود

توزیع قیمت سکه های انباشت شده بیت کوین

مطالب مرتبط
حرکت بعدی بیت کوین پس از اندکی بهبودی از سقوط 2000 دلاری چیست؟
الگوی نزولی کاردانو احتمال یک ریزش 60 تا 90 درصدی را نشان می‌دهد
برداشت سود معامله گران علی رغم فاندامنتال قوی، بیت کوین 50 هزار دلاری را تهدید می‌کند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
محرک‌های اصلی بازگشت بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین به روند صعودی
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether