منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال آلتکوین ها  »  آلت سیزن جدید در راه است؟ با توجه به وضعیت آلت های برتر می‌توان بازار صعودی دیگری را دید
بهبود بازار آلتکوین ها

آلت سیزن جدید در راه است؟ با توجه به وضعیت آلت های برتر می‌توان بازار صعودی دیگری را دید

رضا باغانی
1400/04/01
۰

بیت کوین همراه با اتریوم، بایننس کوین، کاردانو و ریپل بیش از 50٪ بازار را در اختیار دارند.حرکت این ارزها می تواند آلت سیزن جدید را شکل دهد.

بازار ارزهای دیجیتال در چند ماه اول سال 2021 شاهد شکوفایی اکثر آلت کوین های بزرگ بازار مانند اتریوم بود. با این وجود برخی هنوز موافق شروع فصل آلت کوین‌ها نبودند. با سقوط شدید بازار در اواسط ماه آوریل به نظر می‌رسد بازار خرسی حکمفرما شده است.

با توجه به وضعیت آلتکوین های برتر آیا می‌توان نوید شروع آلت سیزن جدید را داد؟ در این مقاله با بررسی وضعیت بازار به این پرسش پاسخ خواهیم داد.

با توجه به وضعیت اتریوم ریپل و کاردانو آیا باید انتظار آلت سیزن جدید را داشته باشیم

بیت کوین از زمان به وجود آمدن بازار ارزهای دیجیتال بر این بازار تسلط داشته است. با این حال در ماه‌های گذشته شاهد از دست رفتن بخش عمده‌ای از سهم بازار پادشاه ارزهای دیجیتال بوده‌ایم. در پی این اتفاق، آلت کوین‌ها توانستند سهم عمده‌ای از تسلط بیت کوین را از آن خود کنند. در آلت سیزن قبلی ارزهایی مانند اتریوم، ریپل و کاردانو مورد توجه قرار گرفتند. با این حال، سؤال اینجاست که آیا به این زودی‌ها شاهد فصل آلت کوین جدید هستیم؟ آیا اصلاً باید انتظار یک آلت سیزن دیگر را داشته باشیم؟ با توجه به حرکت آلت کوین های برتر مانند اتریوم پاسخ این سؤال چندان پیچیده نیست.

تسلط بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال

2017 سالی بود که بازارهای ارز دیجیتال شروع به درک پتانسیل آلت کوین‌ها کردند. بنابراین بسیاری از پروژه‌ها شروع به توسعه و تبلیغ بیشتر این دارایی‌ها نمودند. نتیجه؟ سهم بازار بیت کوین شروع به کم شدن کرد. در همان سال شاهد وقوع 3 آلت سیزن در فواصل زمانی مختلف بودیم.

مقایسه تسلط بیت کوین در برابر آلت کوین ها در سال 2017

با رسیدن به سال 2021، نیز شاهد شکل گیری الگویی مشابه هستیم. بیت کوین 71٪ بر بازار ارز دیجیتال تسلط داشت. این در حالی بود که آلت کوین‌ها (به استثنای آنهایی که در لیست 10 ارز دیجیتال برتر هستند) در ابتدای سال جاری فقط بر 10٪ از بازار تسلط داشتند. سلطه بیت کوین از آن زمان به طور مداوم کاهش یافت. در اواخر ماه مه، سلطه BTC به 40٪ و آلت کوین‌ها به 23٪ رسید.

مقایسه تسلط بیت کوین در برابر آلت کوین ها در سال 2021

حتی آلت کوین‌های موجود در 10 ارز دیجیتال برتر نیز به طور مداوم توانستند از سهم تسلط بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال بکاهند. برجسته‌ترین آنها اتریوم است زیرا در طول سال به روند صعودی خود ادامه داده و بیش از 17.3 درصد از بازار را در حال حاضر کنترل می‌کند.اتریوم می‌تواند راهگشای آلت سیزن جدید باشد

بازار جهانی ارزهای دیجیتال در هفتمین هفته متوالی خرسی خود به سر می‌برد. بزرگ‌ترین آلت کوین جهان اتریوم نیز با فشار فروش روبرو شده و به زیر سطح 2000 دلاری رسیده است. با کاهش مداوم کانال قیمتی این ارز که همچنان در نمودار 12 ساعته فعال است، قیمت‌ها می‌توانند بیشتر کاهش یابند. احتمال دارد این ارز در منطقه پشتیبانی بین 1730 تا 1915 دلار پناهگاه امن خود را پیدا کند.

آلت سیزن جدید در راه است؟ با توجه به وضعیت آلت های برتر می‌توان بازار صعودی دیگری را دید

نمودار 12 ساعته بیت کوین

نمودار اتریوم برای خروج از کانال نزولی خود بسیار تلاش کرده است. با این وجود مقاومت 2،260 دلار مانعی بود که توانست گاوها را متوقف کند. با کنترل مجدد خرس‌ها (فروشندگان)، ETH به الگوی نزولی خود عقبگرد کرد. می‌توان حرکت اتریوم به منطقه پشتیبانی خود در محدوده 1730 تا 1915 دلار را دید. این منطقه نه تنها برای بهبود ETH حیاتی است بلکه مسیر حرکت آن طی روزهای آینده را نیز تعیین می‌کند. کاهش ضرر و زیان در این منطقه احتمالاً منجر به بازگشت به ارزش 2260 دلار خواهد شد.

هر حرکت صعودی دیگری را می‌توان با میانگین متحرک ساده 20 روزه که به عنوان یک خط مقاومت عمل می‌کند انکار کرد. از طرف دیگر، عدم کاهش ضرر و زیان بین منطقه دفاعی می‌تواند ETH را به سمت پایین‌ترین سطح در تاریخ 28 فوریه در 1315 دلار بکشاند.

آیا ETH می تواند خود را وضعیت بحرانیش نجات دهد؟

همانطور که توسط اسیلاتورها و MACD مشخص شده است، حرکت اتریوم کاملاً نزولی بود. شاخص مقاومت نسبی نتوانسته است از 50 بالاتر رود زیرا ضعف در بازار از 19 مه ادامه دارد. با این حال، سقوط در منطقه بیش از حد فروخته شده مستلزم تغییر قیمت است که منجر به افزایش قیمت‌ها می‌شود. سوالی که باقی می‌ماند این است که آیا منطقه پشتیبانی ETH فشار فروش ورودی را کاهش می‌دهد؟

محدوده قابل مشاهده نقطه کنترل را در 1743 دلار برجسته کرد. در این نقطه قیمت و سود معاملات ETH همانطور که در بازه زمانی مشخص شده در اوج خود قرار دارد. این نکته سقوط بیشتر را بعید می‌کند. در صورت خروج از این الگو، گاوها احتمالاً افزایش به 2260 دلار را هدف قرار می‌دهند. با این حال هیچ تضمینی وجود ندارد که ETH بتواند این سطح را حفظ کند.

روند نزولی اتریوم می‌تواند دارایی دیجیتال را در  منطقه پشتیبانی 1730 و 1915 دلار بکشاند. منطقه‌ای که خریداران به احتمال زیاد به بازار باز می‌گردند. محدوده قابل مشاهده نقطه کنترل را در 1743 دلار برجسته می کند. این نقطه می تواند  می‌توان از فروش گسترده جلوگیری کند. اگر خرس‌ها طی روزهای آینده تسلط داشته باشند، ETH می‌تواند به سطح 1.320 دلاری اواخر فوریه سقوط کند.آلت سیزن جدید در راه است

با توجه به عدم موفقیت اتریوم و دریگر آلت ها آسا آلت سیزن جدید ممکن است؟ پاسخ این سوال فعلا بله است. فصل آلت کوین جدید به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران در شرف شروع است.

برای رسیدن به آلت سیزن جدید، بازار نیاز دارد تا بیت کوین یک چرخش صعودی داشته باشد. علیرغم افت قیمت اخیر، وضعیت بلند مدت این سکه بسیار خوش بینانه به نظر می‌رسید.وقتی سکه به صعود ادامه دهد و احتمالاً از سطح مقاومت عبور کند، یک چرخش صعودی اتفاق می افتد. تحلیلگر مشهور چیکو کریپتو (Chico Crypto) در تحلیل خود گفت:

“بیت کوین الگوی انباشت وایک آف (Wyckoff) را کاملاً دنبال می‌کند. نزدیک شدن دوباره به 50 هزار دلار تأیید بازگشت بازار صعودی و آلت سیزن جدید خواهد بود.”

شاخص وایک آف بیت کوین

به گفته وی، بر اساس الگوی وایک آف که در حال حاضر شکل گرفته است، پیش بینی می‌شود که حرکت مورد نیاز برای رسیدن به فصل آلت کوین ها در حدود 10 جولای رخ دهد. این را می توان اولین دوره آلت سیزن واقعی سال دانست. دلیل این که این الگو به سال 2017 شباهت دارد این است که اولین دوره آلت سیزن 2017 نیز در ماه جولای رخ داد.

آلت سیزن جدید در راه است؟ با توجه به وضعیت آلت های برتر می‌توان بازار صعودی دیگری را دید

میزان تسلط ارزهای برتر بر بازار

امسال بازار فراز و نشیب‌های زیادی را برای بالاترین قیمت سکه‌ها شاهد بوده است. جای تعجب است که همه آلتکوین های برتر به ویژه بسیار بهتر از بیت کوین ظاهر شده اند. حتی اگر افت قیمت را ترمز ادامه بازار صعودی بدانیم،  قطعاً این ترمز تنها توانسته آلت سیزن را کمی عقب بیاندازد.

آلت سیزن جدید در راه است؟ با توجه به وضعیت آلت های برتر می‌توان بازار صعودی دیگری را دید

حجم معاملات ارزهای برتر بازار

مطالب مرتبط
فاندامنتال بیت کوین و اتریوم عالی به نظر می‌رسد در حالی که از لحاظ تکنیکال اوضاع مساعد نیست
کریسمس خونین آلتکوین ها: سرمایه کل بازار ارزهای دیجیتال بیش از 40 میلیارد دلار از دست داد
بازار گاوی بیت کوین در سال 2021 شبیه به 2013 شده است، دستان قوی همچینان فروشنده نیستند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether