منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  اتریوم و کاردانو در روز سقوط دوج کوین به قله‌های جدیدی دست یافتند
اتریوم و کاردانو: ETH توانست از 2000 دلار عور کند و ADA به 1.07 دلار رسید

اتریوم و کاردانو در روز سقوط دوج کوین به قله‌های جدیدی دست یافتند

نوید رحیمی
1400/02/20
۰

اتریوم به روند صعودی خود ادامه می‌دهد در حالی که کاردانو با ارزش تقریبی 58 میلیارد دلار، تتر را در رتبه بندی بازار پشت سر گذاشته است. دوج کوین روز بعد از حضور ایلان ماسک با سقوط شدیدی تا 0.42 دلار سقوط کرد. این ارز اکنون در حال بهبودی است.

قیمت اتریوم برای اولین بار مقاومت 4000 دلار را شکست

به نظر نمی‌رسد به زودی دومین دارایی بزرگ دیجیتال رشد سریع خود را متوقف کند. اتر (ETH) برای اولین بار در 10 مه مارک 4000 دلار را تصاحب کرد. اتریوم توانست مانند کاردانو مقاومت روانی قابل توجهی را در صرافی‌های متعدد از جمله کوین بیس پشت سر بگذارد. نقطه عطف جدید فقط یک هفته پس از شکستن مقاومت 3000 دلار اتفاق افتاد.

هفته گذشته، ETH از بانک امریکا پیشی گرفت و به عنوان 28 امین دارایی بزرگ جهان شناخته شد. اما با 454.49 میلیارد دلار از امروز، ETH حجم سرمایه بازار غول‌های اصلی خرده فروشی وال مارت و جانسون و جانسون را نیز تحت الشعاع قرار داده است. اتریوم اکنون از نظر حجم سرمایه بازار به نزدیکی جی پی مورگان چیس (JPMorgan Chase) بزرگ‌ترین بانک آمریکایی از لحاظ دارایی‌های تحت مدیریت رسیده است.

بخشی از این افزایش ممکن است به افزایش علاقه نهادی به این دارایی مربوط شود. این هفته، گزارش کوین شیرز (Coinshares) گفت که مؤسسات بیش از 30 میلیون دلار در پایان ماه آوریل ETH خریداری کردند. تصور می‌شود مدیران سرمایه اکنون 13.9 میلیارد دلار ETH و یا مشتقاتش را تحت مدیریت دارند.

به همین ترتیب، این ارز گام‌های قابل توجهی در پذیرش بین جریان اصلی برداشته شده است. هفته گذشته بانک سرمایه گذاری اروپا اعلام کرد که آنها با همکاری نهادهای بزرگ بانکی مانند گلدمن ساکس، 120 میلیون دلار اوراق قرضه را بر روی بزرگترین بلاک چین لایه 1 جهان صادر می‌کنند. علاوه بر این، رشد امور مالی غیرمتمرکز – یکی از جوامع اصلی اتریوم و موارد استفاده آن- در یک روند صعودی قابل توجه ادامه دارد.به روزرسانی های جدید عامل دیگر افزایش قیمت اتریوم

با این حال، صعودی‌ترین کاتالیزورهای موجود در آینده، به روزرسانی های بزرگ زیرساخت‌های شبکه هستند. EIP-1559 و ETH 2.0. EIP-1559، که اکنون قرار است در هارد فورک “لندن” گنجانده شود. این پیشنهادهای بهبود شامل بازنگری در ساختار هزینه ETH خواهند بود. انتظار می‌رود هزینه‌های گس پس از به روز رسانی به طور قابل توجهی کاهش یابد. این به روزرسانی ها همچنین ETH را به دارایی تورم پذیرتر تبدیل خواهد کرد.

ETH 2.0، به نوبه خود، شبکه را به یک مدل اجماع اثبات سهام منتقل خواهد می‌کند. انتظار می‌رود اثبات سهام فشار فروش را کاهش دهد و نگهداران دارایی را تشویق نماید.

این رشد حیرت انگیز حتی باعث گمانه زنی‌های جدید مبنی بر رخ دادن اتفاقی مهم در آینده شده است. رویدادی که مدت‌ها پیش در میان جامعه اتریوم به صورت یک آرزو وجود داشت. بعضی از طرفداران این ارز پیش بینی کردند که ETH از لحاظ سرمایه بازار از BTC پیشی می‌گیرد.

کاردانو توانست جایگاه ششم را از تتر پس بگیرد

توکن ADA کاردانو نیز همچون اتریوم از روز یکشنبه افزایش یافت. این ارز از نظر رتبه بندی سرمایه بازار توانست تتر بزرگ‌ترین استیبل کوین را پشت سر بگذارد. این رویداد، این بلاک چین بستر قرارداد هوشمند را به قلمرو بزرگان بازگرداند.

ADA رشد 14 درصدی را رقم زد تا در صرافی‌های بزرگ به 1.83 دلار برسد و به بالاترین رکورد در تمام تاریخ دست یابد. آخرین دفعات مشاهده شده بود که این ارز فقط زیر 1.80 دلار معلق است. با این حال کاردانو در روز 14 درصد، هفته 31 درصد و در ماه گذشته 47 درصد رشد داشت.

طبق معیارهای داده‌های کوینگکو، کاردانو در قیمت فعلی 56.8 میلیارد دلار حجم سرمایه دارد. بنابراین ششمین جایگاه جدول رده بندی بازار را از تتر (USDT) پس می‌گیرد. رتبه بندی بازار کاردانو را می‌توان در کوین مارکت کپ تا رتبه پنجم مشاهده کرد.

ADA در مقایسه با بیت کوین بزرگترین ارز دیجیتال نیز 16٪ افزایش یافته است و عملکرد بهتری داشت. ADA هنگامی که در برابر بیت کوین اندازه گیری می‌شود بسیار پایین‌تر از بالاترین سطح خود است.

کاردانو با تلاقی شاخص‌های فنی، بنیادی و احساسات محور پشتیبانی می‌شود. به نظر می‌رسد سرمایه گذاران برای مرحله بعدی بازار گاوی این ارز آماده می‌شوند. همانطور که کوین تلگراف اخیراً گزارش داده است، از سرگیری روند صعودی ADA پس از شکستن مقاومت 1.48 دلار در اواخر هفته گذشته، هدف صعودی فوری را 2.00 دلار و پس از آن 2.25 دلار قرار می‌دهد. کاردانو نیز در انتظار به روزرسانی های جدید است

از نظر تحولات اساسی، صرافی ارز دیجیتال کراکن (Kraken) هفته گذشته اعلام کرد که استیکینگ ADA اکنون در سیستم عامل آن موجود است. کاربران کراکن می‌توانند به راحتی دارایی های ADA خود را برای دریافت پاداش حداکثر 6٪، با پرداخت های هفتگی، سپرده گذاری کنند.

مهم‌ترین نقطه عطف بعدی در نقشه راه توسعه چند ساله کاردانو، ارتقا آلونزو (Alonzo) است. این به روزرسانی قرار است قابلیت قرارداد هوشمند را در این بلاک چین معرفی کند. تیم IOHK، بخش اصلی توسعه کاردانو، ماه گذشته توضیح داد که آلونزو “از طریق چندین آزمایشگاه به تدریج در شبکه اصلی مستقر می‌شود.” پذیرندگان و شرکای اولیه می‌توانند ویژگی‌های این نسخه را در کل ماه مه و ژوئن آزمایش کنند.

دوج کوین در روز خوب اتریوم و کاردانو به 0.43 دلار سقوط کرد

دیروز همانطور که روز خوشی برای دارندگان اتریوم و کاردانو بود، یک روز ناخوشایند برای دارندگان DOGE محسوب می‌شود. آن‌ها خود را برای یک آخر هفته خوب آماده کرده بودند تا با حضور ایلان ماسک در برنامه ستردی نایت لایو شاهد رشد دارایی خود باشند.

ایلان ماسک با اسسپیس ایکس هر روز موشک‌هایی را به فضا می‌فرستد. اما در این برنامه، مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس دوج کوین را به زمین زد. با حضور وی در این برنامه 30 درصد از قیمت دوج کوین یک شبه اصلاح شد. دوج کوین دیروز در باتلاق گرفتار ماند و تا 0.43 دلار فروریخت. با این حال اکنون در حال بهبودی است.

عصر دیروز، ماسک در SNL ظاهر شد و چند شوخی با دوج کوین را در آستین خود داشت. فقط چهار دقیقه مانده به اتمام نمایش، دوج کوین از قیمت 69 سنت شروع به سقوط کرد. طبق داده‌های کوین مارکت کپ، این ارز یک ساعت بعد به 49 سنت رسید.

در طول مونولوگ افتتاحیه، ماسک مادرش را برای چند شوخی با دوج کوین به صحنه آورد. این دو نفر در مورد روز مادر صحبت کردند. مادر ماسک می‌گوید: “من برای هدیه روز مادر هیجان زده هستم. من فقط امیدوارم که دوج کوین نباشد”.ماسک پاسخ داد: “هدیه دوج کوین است.”

در ادامه در شوخی دیگری با دوج وی گفت که اکثر دوج کوین‌ها متعلق به اوست و دوج کوین اساساً به درد نخور است. بسیاری فکر می‌کردند که حضور ماسک قیمت این ارز را به یک دلار می‌رساند، اگرچه واقعیت امروز کاملاً متفاوت است.

دوج کوین در روز یکشنبه بعد از ظهر به پایین‌ترین قیمت 0.437 دلار رسید. قیمت فعلی آن 52 سنت است. یعنی 30 درصد کمتر از روز شنبه. ماسک، که معمولاً در مورد همه چیز دوج کوین در توییتر بسیار صحبت می کند، سکوت اختیار کرده است.هیجان کاذب یا دستکاری نهنگ ها؟

هنوز هم، طرفداران وفادار DOGE به این واقعیت اشاره می‌کنند که سکه در 20 آوریل نیز سقوط کرد. این ارز فقط دو هفته بعد به سختی بهبود یافت. طرفداران دوج کوین برای ایجاد هیجان کاذب “روز جهانی Doge” – مصادف با تعطیلات سالیانه – در رسانه‌های اجتماعی تبلیغ می‌کردند، اما با رسیدن 4/20، دوج کوین از 42 سنت به 27 سنت پایین آمد.

معامله گران مضطرب می گویند که نهنگ‌های دوج کوین می‌توانند سکه را در هر دو مورد دامپ کرده باشند. به نظر بسیاری از آنها، نهنگ ها با کاهش قیمت، بعداً دوباره این ارز را خریداری می‌کنند. اما هنوز کسی نتوانسته شواهد قطعی در این مورد بیابد.

شاید این ضرب المثل دلیل بهتری برای رویدادهای روز گذشته دوج کوین باشد: “در زمان انتشار شایعه خرید کنید، در زمان انتشار اخبار بفروشید.”

مطالب مرتبط
با سقوط بیت کوین به 52000 دلار، در یک ساعت 7.6 میلیارد دلار از موقعیت‌های لانگ منحل شد
پس انداز 7 ساله ی بیت کوین با یک اشتباه نابود شد
به روز رسانی شبکه اتریوم و اذعان ویتالیک بوترین بنیان گذار بلاکچین اتریوم به دشواری آن 
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
شغل‌های بلاک چین: بازار کار برای توسعه دهندگان بلاک چین به شدت داغ شده است
راه اندازی کامل آلونزو: قراردادهای هوشمند کاردانو در حال رسیدن به شبکه اصلی هستند
خروج خرس‌های بیت کوین از بازار با نزدیک شدن به 40 هزار دلار، معامله گران هنوز احتیاط می‌کنند
ولت کانکت WalletConnect چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟
نمودار افزایش کاربران دیفای
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان