قیمت بیت کوین
1,326,675,402تومان
54,857.00دلار
6.36
قیمت اتریوم
94,082,537تومان
3,890.24دلار
4.86
قیمت بایننس کوین
15,322,173تومان
633.56دلار
4.86
قیمت ریپل
33,858تومان
1.40دلار
11.57
قیمت دوج کوین
11,421تومان
0.47دلار
10.43
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  اوج جدید اتریوم در 3000 دلار همزمان با رشد اتریوم کلاسیک توجه بازار را به این ارزها جلب کرد

اوج جدید اتریوم در 3000 دلار همزمان با رشد اتریوم کلاسیک توجه بازار را به این ارزها جلب کرد

اوج جدید اتریوم در 3000 دلار همزمان با رشد اتریوم کلاسیک توجه بازار را به این ارزها جلب کرد

دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر حجم سرمایه بازار برای اولین بار مارک 3000 دلار را شکست. اوج جدید اتریوم یک روز پس از اوج گیری قیمت اتریوم کلاسیک رخ داد.

بر اساس اطلاعات نومیکس (Nomics)، قیمت اتریوم، دومین سکه بزرگ از نظر حجم سرمایه بازار، عصر یکشنبه برای اولین بار به 3000 دلار رسید. پس از شکستن این سطح، اتریوم صعود خود را به اوج جدید قیمتش یعنی 3082 دلار ادامه داد. ETH اکنون بیش از 1300٪ در سال گذشته رشد کرده و دارای حجم بازاری به بزرگی 352 میلیارد دلار است. این می‌تواند سرمایه بازار اتریوم را بالاتر از سرمایه بازار بانک آف امریکا قرار دهد.دلایل اصلی ثبت اوج جدید اتریوم در قیمت 3000 دلار

اتریوم در سال گذشته با مشکلات زیادی مواجه شد. این مشکلات اغلب به دلیل محبوبیت بیش از حد این بلاک چین به عنوان خانه اصلی دیفای و NFT‌ها رخ داد. ترافیک شدید این محصولات باعث کندی شبکه و افزایش هزینه‌‌‌های گس شد. از طرفی دیگر ماینرها که از این شبکه سود کلانی به دست می‌آوردند مانع از انجام به روز رسانی هایی جهت کاهش این هزینه شدند. با این حال اتریوم توانست بر مشکلات پیروز شود و اکنون جای پای خود را در بازار بسیار محکم کرده است. در زیر به دلایل افزایش قیمت این ارز در روزهای گذشته خواهیم پرداخت.

بانک سرمایه گذاری اروپا از اتریوم برای فروش اوراق قرضه استفاده می‌کند

افزایش قیمت اتریوم تا اوج جدیدش در این هفته به دنبال گزارش‌هایی است که بانک سرمایه گذاری اروپا (EIB) منتشر کرد. این بانک در گزارش خود اعلام کرد 121 میلیون دلار اوراق قرضه دیجیتال با استفاده از اتریوم فروخته است. بلومبرگ لاو (Bloomberg Law) گزارش داد، گلدمن ساکس، سوسیت جنرال (Societe Generale) و بانکو استاندر (Banco Santander) نیز در فروش اوراق قرضه EIB نقش داشتند. این اخبار به عنوان نشانه دیگری از قدرت اتریوم در استفاده در سیستم مالی مورد بررسی قرار گرفت.

EIB از اتریوم استفاده کرده است زیرا این شبکه امکان ایجاد چندین توکن قابل اجرا و انتقال را فراهم می‌کند. این توکن‌ها به عنوان توکن‌‌‌های ERC-20 شناخته می‌شود. آزمون EIB پس از آن انجام شد که سانتاندر در سپتامبر 2019 از شبکه اصلی اتریوم برای عرضه اوراق قرضه بلاک چین خود استفاده کرد. هر دوی این موارد تأیید بزرگی برای اصلی‌ترین شبکه زیربنایی دیفای هستند.

به روز رسانی‌‌‌های جدید شبکه

تعدادی از به روزرسانی‌‌‌های مورد انتظار اتریوم قرار است طی چند ماه آینده به صورت مستقیم آغاز شود.

در 14 ژوئیه، اتریوم نسخه جدیدی را با نام EIP-1559 ادغام می‌کند. این نسخه با سوزاندن میلیاردها دلار ETH که در گذشته به استخراج کنندگان می‌رسیدند، میزان عرضه کلی این ارز را کاهش می‌دهد.

طبق قوانین عرضه و تقاضا، انتظار گسترده این است که EIP-1559 قیمت اتریوم را افزایش دهد. شاید پیش بینی انجام این ارتقا همین نتیجه را داشته باشد.

سپس انتقال بزرگتر به سمت اتریوم 2.0 وجود دارد. این شبکه به جای مکانیزم اثبات کار فعلی که انرژی زیادی مصرف می‌کند، قرار است از اثبات سهام برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها بهره ببرد. اولین مرحله از این انتقال به طور موقت برای اواخر سال 2021 برنامه ریزی شده است. اتریوم 2.0 همچنین وعده کاهش هزینه‌های معامله و افزایش توان شبکه را می‌دهد.اوج جدید اتریوم آغاز آلت سیزن را نوید می‌دهد

از نظر تاریخی، بیت کوین پیشگام تغییرات قیمت در بازار رمزنگاری است. این روند صعودی توسط آلتکوین‌ها از جمله اتریوم دنبال می‌شود. با این حال به نظر می‌رسد این روند در حال تغییر است.

در ابتدای سال جاری، 70 درصد از بازار از آن بیت کوین و 12.8 درصد از بازار متعلق به اتریوم بود. اکنون 50٪ از بازار به بیت کوین تعلق دارد و اتریوم 65 /14٪ از حجم بازار را در اختیار گرفته است. بایننس کوین (BNB) در همان بازه زمانی، سلطه خود را چهار برابر افزایش داد و به 4٪ از کل بازار تسلط پیدا کرد.

طبق گزارش مانی موورز (Money Movers)، که حجم روزانه فعالیت‌ها در این دو شبکه را ردیابی می‌کند، اتریوم تقریباً دو برابر بیت کوین رشد را به نام خود ثبت کرده است.

اتریوم و بیت کوین فقط چهار ماه پیش پا به پای هم پیش می‌آمدند. با این حال با شروع شیدایی NFT‌ها از چهار ماه پیش، دور جدید اوج گیری اتریوم آغاز شد. امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) نیز که اکثراً توسط اتریوم تأمین می‌شود، اکنون بیش از هر زمان دیگری بزرگ شده است.

– pplpleasr (@ pplpleasr1) 4 ژانویه 2021

افزایش 12 درصدی اتریوم کلاسیک نیز منجر به ثبت اوج جدید قیمتی این ارز شد

در حالی که ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال روز گذشته توانست 0.22٪ رشد کند، ارز دیجیتال ETC با رشد 12.23٪ در صدر اخبار قرار گرفت. اتریوم کلاسیک توانست اوج جدید خود را در قیمت 44.80 دلار ثبت نماید. این اتفاق درست یک روز قبل از رسیدن اتریوم به اوج جدید 3000 دلاریش رخ داد.

اتریوم… کلاسیک؟!

اتریوم کلاسیک در حقیقت نسخه اصلی اتریوم است. اتریوم، محبوب‌ترین بلاک چین قراردادهای هوشمند، در سال 2016 از اتریوم کلاسیک فورک شد. همه این داستان با چیزی به نام دائو The DAO آغاز شد.

DAO مخفف “سازمان خودمختار غیرمتمرکز” است. DAO اساساً از حاکمیت جمعی یک سازمان غیرمتمرکز در بلاک چین اتریوم پیروی می‌کند. DAO‌ها با قراردادهای هوشمند اجرا می‌شوند – قراردادهای مالی دیجیتال که خود به خود اجرا می‌شوند – و کسانی که عمده سکه‌ها را در دست دارند، می‌توانند در مدیریت دائو سهم داشته باشند.

اکنون تعداد زیادی DAO وجود دارد. آن‌ها بخشی از حاکمیت غیرمتمرکز هستند. با این حال نسخه اصلی و اولیه دائو در آوریل 2016 در بلاک چین اتریوم راه اندازی شد.

این دائو مبلغ 150 میلیون دلار درآمد کسب کرده بود، اما یک مهاجم یا گروهی از مهاجمان با سو استفاده از نقص یکی از قراردادهای هوشمند دائو، به سرعت موفق به سرقت 55 میلیون دلار شدند.اهیمیت هک دائو در تاریخ بلاک چین

هک DAO به دو دلیل یک لحظه اساسی در تاریخ بلاک چین بود. اولاً، چنین هک بزرگی تهدیدی اساسی برای شبکه اتریوم محسوب می‌شد. در آن زمان 55 میلیون دلار تقریباً کل سرمایه اتریوم بود. دوم، این منجر به هارد فورکی شد که بلاک چین بسیار موفق اتریوم را متولد کرد.

شبکه‌ای که ما امروز با عنوان اتریوم می‌شناسیم، بلاک چینی است که پس از رأی دادن به پاک کردن معاملات غیرقانونی از شبکه اصلی جدا شد. گروه دیگری از مردم می‌خواستند که معاملات غیرقانونی در بلاک چین باقی بماند. آن‌ها بر این باور بودند که بلاک چین باید غیرقابل بازگشت و سانسور باقی بماند. در نتیجه اتریوم کلاسیک شبکه‌ای بود که معاملات را حفظ می‌کرد، در حالی که اتریوم آن‌ها را پاک نمود.

از آن زمان، این دو بلاک چین به طور مداوم در رقابت هستند. با این حال اتریوم هم اکنون بیش از 350 میلیارد دلار در بازار سرمایه دارد. این یعنی بلاک چین فورک شده، اتریوم کلاسیک را با حجم سرمایه بازار 5.66 میلیارد دلار، پشت سر گذاشته است.

حملات 51 درصدی سال گذشته به شبکه اتریوم کلاسیک

پس از اینکه اتریوم از اتریوم کلاسیک جدا شد این شبکه به علت قدرت هش پایینش درگیر مساله ای بزرگتر شد. چیزی که از آن به عنوان حمله 51 درصدی یاد می‌شود. بلاک چین‌ها توسط نودهای اعتبار سنجی غیرمتمرکز اداره می‌شوند. این گره‌ها هستند که تراکنش‌های روی شبکه را اعتبارسنجی می‌کنند.

اگر یک نهاد واحد بتواند بیش از 51٪ قدرت محاسباتی را که از بلاک چین پشتیبانی می‌کند، کنترل کند، می‌توانند شورش ایجاد کنند و دفتر توزیع شده را دستکاری نماید.

به این دلیل که بلاک چین‌ها دفترهای غیرمتمرکز هستند. معاملات توسط یک نهاد واحد که به یک نسخه واحد از دفتر دستور می‌دهد تأیید نمی‌شود. در عوض، دفتر به طور همزمان در چندین رایانه میزبانی می‌شود، که همه به طور همزمان برای تأیید معاملات کار می‌کنند. اگر بیش از حد قدرت محاسبه را در اختیار داشته باشید می‌توانید همه چیز را تغییر دهید.

در آگوست سال گذشته، هکرها موفق شدند بیش از نیمی‌از قدرت محاسبات شبکه اتریوم کلاسیک را کنترل کنند. این حمله نه یک بار، نه دو بار، بلکه سه بار قبل از پایان ماه اتفاق افتاد.بی اثر بودن حملات 51 درصدی در روند افزایش اتریوم کلاسیک

این حملات خیلی به قیمت این ارز آسیب نرساند. این ارز در کل ماه در حدود 6 تا 8 دلار ثابت ماند و فقط پس از هر حمله ریزش‌های ناچیزی داشت.

بنابراین به نظر می‌رسد حمله 51٪ پایان دنیا نیست. ویتالیک بوترین، خالق اتریوم در این باره می‌گوید:

ما باید این افسانه را پشت سر بگذاریم که یک حمله 51٪ به یک شبکه اثبات سهام، کشنده * است. واقعیت این است که آن‌ها می‌توانند یک بار * حمله کنند *، و سپس آنها متضرر می‌شوند یا (در صورت حمله سانسور) با استفاده از سافت فورک، برملا می‌شوند. با این کار سکه‌های خود را از دست می‌دهند بنابراین نمی‌توانند دوباره حمله کنند.

– vitalik.eth (VitalikButerin) 2 سپتامبر 2020

علی رغم هک‌های متعدد که موجودیت اتریوم کلاسیک را تهدید کرد، امروز ارز دیجیتال ETC از پایین‌ترین سطح خود به عنوان سی و پنجمین ارز دیجیتال جدول به بالاترین اوج جدید خود رسید.

مطالب مرتبط
رشد بازار ارزهای دیجیتال به دنبال سبز شدن ارزهای برتر بازار، بیت کوین به 49 هزار دلار رسید
شبکه اوراکل Oracle برای دستیابی به بلاکچین بیت کوین از قرارداد هوشمند RSK بهره خواهد برد
لیبرا و انتصابات جدید
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
افزایش قیمت 1INCH
قراردادهای آتی دائمی (Perpetual Futures Contracts)
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس