استخراج اتریوم با افزایش نرخ های معاملاتی در چند هفته اخیر، شاهد افزایش چشمگیری بود

استخراج اتریوم بسیار سودآور شده است چون تقاضا برای استفاده از بلاکچین اتریوم در چند هفته و ماه گذشته با سرعت بالایی در حال افزایش است، با هیجان عجیب دیفای موج گسترده ای از سرمایه گذاران به سمت صرافی های غیرمتمرکز مانند یونی سوآپ (Uniswap) جهت معامله ی توکن های ERC-20 سرازیر شدند.

استخراج اتریوم با افزایش نرخ های معاملاتی در چند هفته اخیر، شاهد افزایش چشمگیری بود

یکی از پیامدهای جانبی این روند، افزایش چشمگیر هزینه کارمزد معاملات در اتریوم بوده است که به بالاترین رقم خود در طول تاریخ این بلاکچین رسیده است که حتی بالاتر از آن چیزی است که در جنون ICO سالهای 2017 و 2018 شاهد آن بودیم.

استخراج اتریوم با افزایش نرخ های معاملاتی در چند هفته اخیر، شاهد افزایش چشمگیری بود
استخراج اتریوم با افزایش نرخ های معاملاتی در چند هفته اخیر، شاهد افزایش چشمگیری بود

این امر باعث شده است استخراج اتریوم بسیار سودآور باشد، GPU های استاندارد هر ماه بازده قابل توجهی دارند.

هزینه های اتریوم به واسطه ی افزایش تقاضای بلک اسپیس Blockspace به قیمتهای بسیار بالایی رسیده اند

آیا می دانید؟

طی چند ماه گذشته، سرمایه گذاران با خرید بی نظیر توکن های مرتبط با دیفای، به طور بی سابقه ای وارد صرافی های غیرمتمرکز شده اند که این امر به سود آوری استخراج اتریوم کمک کرده است.

این امر به سودهای کلانی در میان این سکه ها دامن زده است، در حالی که طی چند هفته گذشته بسیاری از سکه های نوظهور مربوط به دیفای شاهد بازده سهموی 1000٪ یا حتی بیشتر از آن بوده اند.


✅ بیشتر بخوانید……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

به اصطلاح “سرمایه گذاران بهره” نیز به شدت در اتریوم معامله کرده اند تا از سود بسیار معاملات پربازده در استخرهای مختلف این اکوسیستم استفاده کنند، این فرایند به کاربران نیاز دارد تا با انجام چندین تراکنش توکن ها را بین استخرها جابجا کنند.

این اتفاق کارمزدهای اتریوم را به بالاترین سطحی که تاکنون شاهدش بودیم، رسانده است، که میزان پرداخت روزانه کاربران اتریوم به خوبی آن را نشان می دهد. این معیار دیروز با مبلغ 35000 ETH به اوج خود رسید. و این امر سود استخراج اتریوم توسط ماینرها را به شدت افزایش داده است.

کارمزدهای روزانه ی هزینه شده توسط کاربران از ابتدای سال در حال افزایش است، اما این کارمزدها تنها در اواخر ماه جولای با افزایش پذیرش دیفای با سرعت بی سابقه ای از اوج قبلی که مربوط به سال 2018 است، عبور کردند.

موشک سودآوری استخراج همچنان در حال صعود است

ماینرها و کسانی که استخراج اتریوم را انجام می دهند، از این روند بسیار بهره مند شده اند، به گفته یکی از تحلیلگران، یک کارت گرافیک با کیفیت برای مصرف کننده می تواند ماهیانه تقریباً 90 دلار سود کسب کند.

” استخراج اتریوم به طور احمقانه ای سودآور است. این عددها مربوط به کارت گرافیک GTX1070 است که من از آن استفاده می کنم. و این ماشین حساب هزینه های معامله را که اکنون 4 برابر پاداش بلاک است، محاسبه نمی کند. بنابراین یک کارت گرافیک استاندارد GTX1070 ، پس از کسر هزینه های برق، ماهیانه حدود 90 دلار سوددهی دارد. “

این هزینه های عظیم باعث شده است که سودآوری مداوم “سرمایه گذاران بهره” تقریباً غیرممکن باشد.

به همین ترتیب، احتمال زیادی وجود دارد که تقاضا برای اسپیس بلاک اتریوم به زودی فروکش کند و باعث کاهش سود استخراج اتریوم شود.

5/5 (1 نظر)

درباره ی علیرضا شفیعی

پژوهشگر و علاقمند در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال

مطلب پیشنهادی

کارمزدهای شبکهٔ اتریوم با کاهش جنون دیفای رو به کاهش است

کارمزدهای شبکهٔ اتریوم با کاهش جنون دیفای رو به کاهش است

به طور متوسط کارمزدهای شبکهٔ اتریوم کاهش یافته است. به نظر می رسد کاهش جنون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *