قیمت بیت کوین
1,326,675,402تومان
54,857.00دلار
6.36
قیمت اتریوم
94,082,537تومان
3,890.24دلار
4.86
قیمت بایننس کوین
15,322,173تومان
633.56دلار
4.86
قیمت ریپل
33,858تومان
1.40دلار
11.57
قیمت دوج کوین
11,421تومان
0.47دلار
10.43
خانه  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  رکورد شکنی اتر هم زمان با راه اندازی تست نت استکلو Steklo برای حرکت به سمت اتریوم 2.0

رکورد شکنی اتر هم زمان با راه اندازی تست نت استکلو Steklo برای حرکت به سمت اتریوم 2.0

گاوهای اتریوم پیش از انقضای قراردادهای اختیاری 930 میلیون دلاری، قیمت را بالاتر برند

استکلو (Steklo) یک شبکه آزمایشی کوتاه مدت است که برای نشان دادن روشی جهت حفظ شبکه اثبات سهام طراحی شده است. همزمان با معرفی این تست نت قیمت اتر با رکوردشکنی در بازار شاهد فعالیت‌های صعودی است.

استکلو دیروز راه اندازی شد. این تست نت شامل مشارکت و همکاری مشتریان Eth1 و Eth2 بود. اتریوم 2.0 بلاک چین اثبات سهام در حال آماده سازی برای استقرار است. این بلاک چین قول می‌دهد نسخه‌ای سریعتر و ارزان‌تر از شبکه فعلی باشد.

داده‌های بازار معاملات آتی اتر حاکی از آن است که معامله گران حرفه‌ای معتقدند 3500 دلار توقف بعدی برای بالاترین سطح قیمت بالقوه اتر در مسیر رکوردشکی این ارز است.

توسعه دهندگان در چندین آزمایشگاه نرم افزار اتریوم امروز آنچه را که “یک آزمایش پس از ادغام Eth1-Eth2 ” می‌نامند، راه اندازی کردند. این شبکه آزمایشی به عنوان بخشی از پروژه اتر گلوبل اسکیلینگ هکتون (ETH Global Scaling Hackathon) به نام ریونیسم (Rayonism) انجام می‌پذیرد.

حدود 30 دقیقه دیگر، ما در حال راه اندازی یک آزمایش Eth1-Eth2 پس از ادغام هستیم!

یک هفته پیش نسخه نمایشی 2 را به مشتریان آموزش دادیم. اکنون ما 7 مشتری در یک شبکه زنده داریم. استکلو مانند شیشه شکننده خواهد بود، اما یک قدم بزرگ برای آزمایش مرج (Merge) است!

– protolambda.eth 30 آوریل 2021استکلو برای شبکه اتریوم 2.0 چه کاری انجام می‌دهد؟

هدف این شبکه آزمایشی، معروف به استکلو، کاوش در روش جدیدی برای انجام و نهایی کردن معاملات است.

از زمان ایجاد اتریوم، سازوکار اجماع این بلاک چین اثبات کار بوده است. این روشی است که اعتبار سنجی معاملات و افزودن بلاک‌های جدید به بلاک چین را مانند شبکه بیت کوین انجام می‌دهد.

بیت کوین و اتریوم هر دو از کاربران می‌خواهند توکن هایی را “استخراج” کنند. این به معنای اختصاص دادن قدرت محاسبات آنها به حل معماهای رمزنگاری دشوار است. سپس اگر بتوانند به عنوان اولین ماینر معما را محاسبه کنند شبکه به آنها کوین و هزینه پرداخت خواهد کرد.

اتریوم 2.0 که در دسامبر راه اندازی شد اما هنوز یک شبکه کاربردی نیست. این به روزرسانی قرار است تغییر از این روش اجماع به اثبات سهام را در شبکه پیاده سازی کند. در حال حاضر در مرحله توسعه، بلاک چین اثبات سهام جدید، به کاربرانی بستگی دارد که اتریوم خود را به عنوان راهی برای تأیید قانونی بودن معاملات قفل می‌کنند. اعتبار سنج‌هایی که به شبکه متصل هستند و به امنیت آن کمک می‌کنند ETH را به عنوان پاداش کسب می‌کنند. با این روش کسانی که می‌خواهند به شبکه حمله کنند در صورت تأیید خرابکار بودن سکه‌های قفل شده خود را از دست خواهند داد.

ریونیسم روش جدیدی برای حرکت به سمت اتریوم 2.0

در حالی که ایده اولیه توسعه دهندگان مرکزی اتریوم، ادامه دادن به روزرسانی‌‌‌های اتریوم 2.0 تا زمان جایگزینی شبکه فعلی اتریوم بود رویکردی جدید اتخاذ شد. این رویکرد جدید که ریونیسم “Rayonism” – نام دارد در صورت تصویب – دو سیستم مختلف را حفظ و ادغام می‌کند. معاملات در شبکه فعلی انجام می‌شود در حالی که اجماع یا نهایی سازی این معاملات روی آنچه در حال حاضر با عنوان اتریوم 2.0 شناخته می‌شود اتفاق می‌افتد.

با این حال، برای آزمایش این مفهوم، ابتدا توسعه دهندگان به یک شبکه آزمایشی نیاز دارند. این جایی است که استکلو وارد کار می‌شود. این شبکه آزمایشی شامل همکاری سه مشتری اتریوم بود – از جمله Geth، مشتری نرم افزاری که بیش از 80٪ کامپیوترهای دارای بلاک چین اتریوم و همچنین بسو (Besu) و ندرمایند (Nethermind) از آن استفاده می‌کنند. اما همچنین برای شرکت در آن به مشتریان اتر 2 تکو (Eth2 Teku)، پریسم (Prysm)، لایتوس (Lighthouse) و نیمبوس (Nimbus) نیاز داشت.استکلو یک شبکه یک روزه بود

ساژیدا زورحی، مدیر ارشد محصول مشتری بسو، گفت که این همه بخشی از روند ایجاد یک شبکه بهتر است. چیزی که تیم‌ها از شرکت در آن خوشحال شدند: “آنچه که ما امیدواریم از طریق هکتون ریونیسم یاد بگیریم این است که چگونه می‌خواهیم اتریوم را مقیاس پذیر کنیم. به طور دقیق‌تر، از نظر مشخصات، عملکرد و توسعه چه چیزی برای رسیدن به اتریوم 2.0 نیاز داریم. بنابراین ما در حال آزمایش این شبکه‌ها هستیم تا بهترین روش را کشف کنیم. “

وی گفت، “استکلو یک شبکه کوتاه مدت خواهد بود.” “قرار نیست بیش از یک روز اجرا شود.” طبق گفته ددریک لئوراکر (Dederik Loerakker)، محقق بنیاد اتریوم، آزمایشی با دوام طولانی‌تر هفته آینده به بازار عرضه می‌شود.

بنابراین، اگر فکر می‌کنید که این به معنای اتریوم 2.0 سریع‌تر و مطمئن‌تر در آینده‌ای نزدیک است، باید مدتی منتظر بمانید. زورحی گفت، “استکلو فقط مرحله 1 N است و در مسیر Eth2 قرار دارد.”

عوامل اصلی رکوردشکنی اتر به غیر از اخبار به روزرسانی‌‌‌های جدید

همانطور که اتر در تاریخ 29 آوریل در قیمت 2800 دلار رکوردشکنی کرد، سود معاملات آتی آن نیز افزایش یافت. رقم 8.5 میلیارد دلار ماهانه 52٪ افزایش را نشان می‌دهد. این امر فعالیت تجاری قوی در پشت افزایش قیمت این ارز را نشان می‌دهد.

بازار مشتقات اتر در حال رکوردشکنی

برخی از تحلیلگران ممکن است به مشتقات اتر علاقه‌ای نشان ندهند. آن‌ها فکر می‌کنند 355 میلیون دلار اپن اینترست قراردادهای آتی اتریوم در بورس شیکاگو قابل مقایسه با 2.4 میلیارد دلار بیت کوین نیست. با این حال، باید توجه داشت که قراردادهای اتر فقط چند ماه پیش آغاز شده است. صرافی ارز دیجیتال FTX و دری بیت (Deribit) برای مشتریان رعایت 100٪ KYC (مشتری خود را بشناس) در نظر گرفته‌اند. این بازارها به طور مشترک 2 میلیارد دلار اپن اینترست ETH دارند.

رکورد شکنی اتر هم زمان با راه اندازی تست نت استکلو Steklo برای حرکت به سمت اتریوم 2.0

اپن اینترست قراردادهای آتی اتر

از این منظر، اپن اینترست برای معاملات آتی نقره در حال حاضر 22.6 میلیارد دلار است. این فلز گرانبها دارای چندین دهه سابقه تجارت و سرمایه بازار 1.4 تریلیون دلاری است. با این حال، یک تحلیل ساده از تعداد قراردادهای معوق واقعاً مفید نیست زیرا می‌توان از آنها برای پوشش دادن استفاده کرد.حق بیمه معاملات آتی اتر رکورشکنی کرد

رشد در بازارهای آتی مثبت است اما این یک شاخص صعودی تضمینی برای رکوردشکنی‌‌‌های اتر نیست.

برای ارزیابی اینکه آیا بازار اتریوم تمایل صعودی دارد، چند معیار مشتقه برای بررسی وجود دارد. اولین حق بیمه معاملات آتی اتر (که به عنوان پایه نیز شناخته می‌شود) است که فاصله قیمتی بین قیمت‌های قرارداد آتی و بازار معاملات اسپات یا آنی را اندازه گیری می‌کند.

معاملات آتی 3 ماهه معمولاً باید با حق بیمه سالانه 10٪ تا 20٪ انجام شود که از آن به عنوان نرخ وام نیز یاد می‌شود.

رکورد شکنی اتر هم زمان با راه اندازی تست نت استکلو Steklo برای حرکت به سمت اتریوم 2.0

نمودار 24 ساعته متوسط معاملات آتی 3 ماهه OKEx

همانطور که نمودار فوق نشان می‌دهد، حق بیمه آتی اتر در اواسط آوریل از بین رفت و به 45٪ سالانه رسید. اگرچه فومو (FOMO) در ورود معامله گران نقش داشت، اما این نیز نشان دهنده خوش بینی شدید است. در حالی که معامله گران حرفه‌ای اغلب از قراردادهای آتی ماهیانه استفاده می‌کنند، قراردادهای دائمی‌ابزار اصلی سرمایه گذاران خرد است.

سرمایه گذاران خرده فروشی به اندازه حرفه ای‌ها به آینده اتر خوش بین نیستند

قراردادهای دائمی‌به عنوان معاملات معکوس نیز شناخته می‌شوند. این قراردادها دارای فاندینگ ریت هستند که معمولاً هر 8 ساعت دریافت می‌شود. این هزینه با افزایش استفاده طولانی مدت (خریداران) از اهرم افزایش می‌یابد، بنابراین حساب آنها کم کم خالی می‌شود. وقتی دیوانگی خرید خرده فروشی رخ می‌دهد، این هزینه می‌تواند تا 5.5٪ در هفته برسد.

رکورد شکنی اتر هم زمان با راه اندازی تست نت استکلو Steklo برای حرکت به سمت اتریوم 2.0

فاندینگ ریت 8 ساعته برای قراردادهای آتی دائمی‌اتر

همانطور که نمودار فوق نشان می‌دهد، فاندیگ ریت 8 ساعته اخیراً در 14 آوریل 0.18٪، معادل 3.8٪ در هفته به اوج خود رسیده است. اگرچه این مساله به ماه آینده بسیار خوش بینانه کمک می‌کند، اما با کم شدن فاندینگ طی دو روز گذشته، این تأثیر کاملاً کمرنگ شده است.

این داده‌ها حاکی از آن است که، در مقایسه با سرمایه گذاران خرده فروشی، معامله گران حرفه‌ای در اتر صعودی‌تر هستند. این به این دلیل است که فاندینگ ریت 3 ماهه در حال حاضر 25٪ در سال است. این نرخ بالاتر از اکثر خدمات وام با ثبات بیت کوین است. به این معنی که مدتها (خریداران) مایل به پرداخت حق بیمه برای باز نگه داشتن موقعیت‌های خود هستند.

بنابراین می‌توان منتظر افزایش قیمت، رکوردشکنی‌‌‌های بعدی اتر و تغییر روند بازار از بیت کوین به سمت آلتکوین‌ها بود.

مطالب مرتبط
دی فای DeFi یکی از برترین فرصت های سرمایه‌گذاری در هر دهه است - حقیقت یا دروغ
به روزرسانی پروتکل EOS و ادغام با گوگل کلود (Google Cloud) قیمت این ارز را 245 درصد افزایش داد
بنیانگذار اتریوم راه حل کیف پول اجتماعی را برای مقابله با سرقت ارز دیجیتال پیشنهاد می‌کند
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
افزایش قیمت 1INCH
قراردادهای آتی دائمی (Perpetual Futures Contracts)
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس