منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال آلتکوین ها  »  اتریوم 3600 دلاری ممکن است؟ بررسی وضعیت قیمت اتریوم در روزهای آتی
رکوردشکنی اتریوم: چه عواملی باعث افزایش قیمت اتر به بیش از 2000 دلار شد

اتریوم 3600 دلاری ممکن است؟ بررسی وضعیت قیمت اتریوم در روزهای آتی

رضا باغانی
1400/03/26
۰

داده‌های مشتقات اتریوم نشان دهنده این است که این ارز در کوتاه مدت نمی‌تواند خود را به سطح 3600 دلاری برساند. این در حالی است که روند بهبود بیت کوین با دستیابی به سطح 40 هزار دلار در حال شکل گیری است. در این مقاله وضعیت قیمت اتریوم را مود بررسی قرار می‌دهیم.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، در انجمن فین تک هنگ کنگ در تاریخ 27 ماه مه صحبت کرد. وی در مورد موانع مربوط به مهاجرت به اتریوم 2.0 اظهار نظر نمود. بوترین گفت که در پنج سال گذشته چندین درگیری بین تیم داخلی وجود داشته است. وی تأیید کرد که بعید به نظر می‌رسد راه اندازی اتریوم 2.0 قبل از اواخر سال 2022 رخ دهد. با این اخبار قدرت فاندامنتال لازم برای رسیدن اتریوم به سطح 3600 دلاری بسیار کاهش یافته است.

تحلیلگران گلدمن ساکس (Goldman Sachs) در گزارش 22 مه درباره این ارز اظهارنظر کردند. آن‌ها گفتند که اتر به احتمال زیاد می‌تواند از بیت کوین به عنوان ارزی برای ذخیره ارزش پیشی بگیرد. علاوه بر این، این گزارش نشان داد که رشد امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) و اکوسیستم توکن های غیرقابل جایگزینی (NFT) ساخته شده بر روی اتریوم غیرقابل انکار است. یک روز پس از انتشار این گزارش ناگهان قیمت اتر به 1750 دلار سقوط کرد.

اتریوم برای تصاحب سطح 3600 دلاری آماده است؟

در روز 14 ژوئن، کوین شیرز (Coinshares) گزارش جریانهای هفتگی خروجی و ورودی خود را منتشر کرد. محصولات مشتقه سرمایه گذاری اتر بزرگترین خروجی در هفته گذشته را داشته‌اند. چیزی حدود 12.7 میلیون دلار از مشتقات اتر تصفیه شده است.

با این حال، به گفته کوین تلگراف (CointeleleGraph)، زمان انقضای 1.5 میلیارد دلاری مشتقات می‌تواند نقطه عطفی برای اتر باشد. این رقم 30٪ بزرگ‌تر از انقضای 26 مارس است. در آن انقضا قیمت اتر در پنج روز 17 درصد کاهش یافت و به نزدیکی 1550 دلار رسید.

علیرغم دستیابی به سطح 2600 دلار پس از یک رالی 12 درصدی در هفته گذشته، به نظر نمی‌رسد معامله گران به اتریوم 3600 دلاری امید داشته باشند. اکثر قراردادهای آتی با قیمت‌هایی خنثی معامله می‌شوند.

پریمیوم معاملات آتی 3 ماهه خنثی است

به طور معمول، معاملات آتی سه ماهه در صرافی‌های قانونگذاری شده شامل پریمیوم یا حق بیمه می‌شوند. این حق بیمه علاوه بر کاهش ریسک نقدینگی صرافی، فروش را به تعویق می‌اندازد. معمولاً در بازارهای صعودی هزینه‌های بیشتری به عنوان حق بیمه دریافت می‌شود.

6٪ تا 17٪ بازده سالانه در مورد وام‌های استیبل کوین نشان دهنده روند صعودی است. هر زمان که حق بیمه 3 ماهه بالاتر از این محدوده باشد می‌تواند چرخه گاوی را پیش بینی کرد. از سوی دیگر، زمانی که حق بیمه معاملات آتی پایین‌تر از نرخ وام‌های استیبل کوین باشد، نشانه‌ای از احساسات کوتاه مدت نزولی محسوب می‌شود.

اتریوم 3600 دلاری ممکن است؟ بررسی وضعیت قیمت اتریوم در روزهای آتی

حق بیمه اتریوم در صرافی هوبی

همانطور که در بالا نشان داده شد، 8٪ حق بیمه – 26٪ سالانه – در 13 ماه مه، نشان دهنده خوش بینی شدید است. از آن به بعد، این شاخص در حدود 2.8٪، که معادل 10٪ سالانه است، متغیر گشت. بنابراین، معامله گران برتر بر اساس این شاخص خنثی هستند، زیرا این شاخص در نزدیکی سطح پایین‌تر از محدوده مورد انتظار قرار گرفته است. احساسات خنثی یعنی معامله گران اکنون در تردید به سر می برند.

دلتا اسکیو 25%، ترس در بین معامله گران را نشان می دهد

دلتا اسکیو 25٪ (Delta Skew) مقایسه گزینه‌های تماس (خرید) و گزینه‌های پوت (فروش) است. این معیار هنگامی که گزینه‌های حفاظتی پریمیوم معاملات بالاتر است مثبت در نظر گرفته می‌شود. هر زمان که این شاخص بیش از 10٪ باشد، وجود ترس در بازار را نشان می‌دهد.

از طرف دیگر زمانی که سازندگان بازار بینش صعودی دارند، شاخص 25٪ دلتا اسکیو وارد محدوده منفی شود. این یعنی طمع در بازار شکل گرفته است.

اتریوم 3600 دلاری ممکن است؟ بررسی وضعیت قیمت اتریوم در روزهای آتی

شاخص دلتا اسکیو 25%

از 20 مه تا 8 ژوئن، این شاخص نزدیک به 10٪ بود. این نشان دهنده پرداخت حق بیمه بیشتر است، که معمولاً شاخص ترس در نظر گرفته می‌شود. با این حال، در طول هفته گذشته، این شاخص کمی بهبود یافته به 7٪، در محدوده “خنثی” نزدیک شده است. البته هنوز هم به منطقه نزولی تمایل دارد.

هیچ شواهدی از رشد بینش صعودی در معامله گران وجود ندارد. اتر 2600 دلار را آزمایش کرد اما موفق نشد خیزی برای سطح 3600 دلاری بردارد. بنابراین تا زمانی که این شاخص‌ها به سمت احساسات صعودی حرکت نکنند، معامله گران باید شدیداً محتاط عمل کنند. هنوز نمی‌توان تأیید کرد که بازار صعودی در حال شکل گیری است.

اتریوم چگونه می‌تواند سطح 3600 دلار را فتح کند؟

افزایش قیمت اتریوم و تسلط این ارز بر بازار کریپتو، موضوع بسیار بحث برانگیزی شده است. به تازگی، مدیر عامل انویدیا (NVIDIA) جنسن هوانگ (Jensen Huang) به لیست بلندبالای طرفداران اتریوم پیوسته است. هوانگ آینده‌ای قوی برای بزرگترین آلت کوین در جهان را پیش بینی می‌کند. با وجود اینکه ETH در زمان انتشار این مقاله در حدود 2600 دلار معامله می شود، چشم انداز بلندمدت آن واقعاً خوش بینانه است.

اتریوم 3600 دلاری ممکن است؟ بررسی وضعیت قیمت اتریوم در روزهای آتی

نمودار 12 ساعته اتریوم

از زمان سقوط 19 مه میلادی، اتریوم چندین بار 2،900 دلار تست کرده است. با این حال همه تلاش‌های این ارز با شکست روبرو شده است. این منجر به کاهش ورود سرمایه گذاران جدید به بازار شده است. در هفته‌های گذشته بین 7 تا 13 ژوئن اتریوم بیش از پیش از سطح 3600 دلار فاصله گرفت و با حدود 20 درصد کاهش از 2800 به 2200 دلار رسید. به نظر می‌رسد این ارز موفق به پیدا کردن پشتیبانی در سطوح بالاتر از دوره اصلاح شد. از این رو، یک مثلث صعودی تشکیل شده است که در فرآیند صعودی نشان دهنده یک مقاومت قدرتمند در سطح 2900 دلار است.

2900 دلار سطح اساسی در حرکت اتریوم

شاخص قدرت نسبی در زمان نوشتن در قلمرو خنثی قرار دارد، اما حرکت تعیین کننده آن بسیار مهم است. این شاخص از 19.5، 55 و 60 عبور کرده است. در تمام این مدت خرس‌ها کنترل بازار را در دست داشتند. اگر RSI در طول روزهای آینده از این مانع عبور کند، می‌توانیم تغییر در پویایی بازار را شاهد باشیم. یک کراس آور صعودی در MACD می‌تواند نشان دهنده شروع حرکت صعودی باشد. این نوسانگر نشان می‌دهد که حرکت به آرامی به خریداران منتقل می‌شود.

اولین چالش برای اتریوم مقاومت 2،650 دلار و پس از آن 2900 دلار خواهد بود. محدوده قابل مشاهده، فعالیت‌های تجاری بالا را در این مناطق نشان می‌دهد. این چیزی است که می‌تواند صعود این ارز را به تعویق بیندازد. با این حال، مقاومت زیادی در برابر 2،900 دلار قرار نگرفته است. اگر گاوها بر خرس ها غلبه کنند، یک شکست بالاتر از این الگو می‌تواند تست شدن 3،100 دلار توسط اتریوم را در پی داشته باشد. اگر اتریوم با موفقیت این محدوده را به دست بیاورد افزایش تا سطح 3600 دلاری خارج از دسترس نخواهد بود.

سلب مسئولیت

این مقاله صرفا جهت اهداف خبری و اطلاعاتی است و هیچ گونه توصیه ای برای سرمایه گذاری ارائه نمی دهد.


به شما پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را مطالعه نمایید:

اندیکاتور MACD و استراتژی های مبتنی بر آن جهت انجام بهتر معاملات

تله گاوی اتریوم؟ نمودار قیمت اتر در برابر بیت کوین سیگنال صعودی نشان می‌دهد

توییت ماسک و شاخص‌های تکنیکال باعث افزایش قیمت بیت کوین تا نزدیک ۴۰ هزار دلار شدند

مطالب مرتبط
افزایش ارز دیجیتال ADA: کاردانو با نزدیک شدن به آلونزو به بالاترین قیمت دو ماه گذشته خود رسید
بایننس کوین و پلکادات به بالاترین قیمت خود رسیدند درحالی که بیت کوین کمی آرام گرفته است
ضعف بازار آلتکوین ها؛ بیت کوین دوباره از قیمت 19،600 دلار ریجکت شد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether