شبکه آزمایشی اتریوم 2.0 حدود 2 میلیون اتریوم ETH را در خود به‌عنوان سهام قفل کرده است

شبکه آزمایشی اتریوم 2.0 آماده است تا در بلاک چین اتریوم راه‌اندازی شود. حدود 60،000 اعتبارسنج با حدود 2 میلیون اتریوم سهم گذاری شده دراین شبکه آزمایشی “مدالا “(Medalla)، نشانهٔ آمادگی جامعه برای این به‌روزرسانی است. به‌طور خلاصه اعتبارسنج‌های شبکه آزمایشی اتریوم 2.0 نزدیک به 2 میلیون اتر (ETH) را برای سهم گذاری در شبکه اصلی قرار داده‌اند.

شبکه آزمایشی اتریوم 2.0 حدود 2 میلیون اتریوم ETH را در خود به‌عنوان سهام قفل کرده است

شبکه آزمایشی اتریوم 2.0 پاداش‌های خوبی برای سهم گذاری معرفی کرده است. اعتبارسنج‌ها اما خطر پاک شدن بلاک‌های بد را پیش رودارند.

فاز صفر Eth2 انتظار برای راه‌اندازی در ماه نوامبر برنامه‌ریزی‌شده است.

شبکه آزمایشی اتریوم 2.0 حدود 2 میلیون اتریوم ETH را در خود به‌عنوان سهام قفل کرده است
شبکه آزمایشی اتریوم 2.0 حدود 2 میلیون اتریوم ETH را در خود به‌عنوان سهام قفل کرده است

شبکه آزمایشی اتریوم 2.0 یا Eth2، به‌روزرسانی مهم و بزرگ بلاکچین غیرمتمرکز اتریوم، بیش از چهار سال است که درحال‌توسعه است. بسیاری از افراد اعم از توسعه‌دهندگان و اعتبارسنج‌ها برای آماده شدن این به‌روزرسانی در موعد مقرر تلاش می‌کنند.

با توجه به داده‌های جستجوگر بیکونچا.این (beaconcha.in)، بیش از 60،000 گره اعتبارسنج در مدالا، شبکه اتریوم 2.0 فعال شده‌اند. آن‌ها درمجموع نزدیک به 2 میلیون اتر آزمایشی که به گورلی اتر (Görli ETH) معروف است را در این شبکه سهم گذاری کرده‌اند.

این اشتیاق قابل‌توجهی در بین کاربران اتریوم برای دریافت پاداش‌های پیش‌بینی‌شده شبکه برای الگوریتم جدید اثبات سهام را نشان می‌دهد.


✅ بیشتر بخوانید ……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

مشکلات شبکه اتریوم

به‌اصطلاح چیزهای زیادی در معرض خطر است. شبکه آزمایشی اتریوم 2.0 قول می‌دهد که به‌طور چشمگیری ظرفیت پردازش تراکنش اتریوم را از حدود 15 تراکنش در ثانیه در حال حاضر به بیش از 100000 تراکنش افزایش دهد. توان پردازش ضعیف در اتریوم باعث شده است که هزینه‌های معامله طی چند ماه اخیر به‌شدت افزایش یابد.

بسیاری از کاربران و حتی توسعه‌دهندگان به دلیل این افزایش قیمت در حال مهاجرت از این بلاکچین هستند و پروژه‌های دیفای به‌شدت از این ضعف رنج می‌برند. متوسط هزینه تراکنش تا قیمت 11 دلار نیز رسیده است.

بلاکچین‌های اتریوم و بیت کوین در حال حاضر از یک روش یا سازوکار اجماع برای رسیدن به توافق در مورد نحوه تولید بلاک استفاده می‌کنند. الگوریتم اجماع هر دوی این بلاکچین‌ها اثبات کار (PoW) است. در این الگوریتم اجماع سخت افزارهای تخصصی وظیفه استخراج محاسبات ریاضی برای پردازش معاملات و ایجاد گره جدید بر روی بلاکچین را بر عهده دارند.

مهمترین تغییر شبکه اتریوم 2.0

یکی از مهم‌ترین تغییرات شبکه آزمایشی اتریوم 2.0 انتقال الگوریتم اجماع شبکه به اجماع اثبات سهام (PoS) است که در آن شبکه‌ای از اعتبارسنجان اتریوم خود را در شبکه قفل می‌کنند تا بتوانند یک بلاک خاص را به زنجیره اضافه کنند. قفل‌کردن یا سهم گذاری اتریوم تضمینی برای عدم ایجاد بلاک مخرب یا بد است.

در صورتی که بلاک از طرف دیگر گره‌ها مخرب تشخیص داده شود با ضبط سهم آن اعتبارسنج از انتشار آن در شبکه جلوگیری می‌شود.

از طرف دیگر، اعتبارسنج‌ها در ازای سهمی که می‌گذارند پاداش‌هایی را برای ایجاد بلاک‌های موردقبول یا “تأیید شده ” دریافت می‌کنند که توسط شبکه کلی پذیرفته‌شده‌اند. دریافت پاداش به عوامل مختلفی بستگی دارد و یک ماشین‌حساب برای برآورد درآمد بالقوه ساخته‌شده است.

علاوه بر شبکه آزمایشی مدالا، یک شبکه آزمایشی کوتاه‌مدت دیگر نیز با نام اسپادینا (Spadina) در حال کار است. این شبکه آزمایشی در کنار مدالا برای تأییدکنندگان اولیه و توسعه‌دهندگان Eth2 به‌عنوان تمرینی قبل از راه‌اندازی بلاک پیدایش Eth2 ارائه شده است.

اسپادینا، فقط به مدت سه روز کار می‌کند. این شبکه بر روی واریز اتر توسط اپراتورهای گره شبکه آزمایشی اتریوم 2.0 تمرکز دارد. هر دوی این شبکه‌های آزمایشی جهت تضمین راه‌اندازی موفقیت‌آمیز گره‌های Eth2 ایجاد شده‌اند.

پیش‌بینی می‌شود Eth2 در نوامبر سال 2020 راه‌اندازی شود. بااین‌وجود، شروع رسمی فقط اولین مرحله از اجرای مرحله‌ای است که به‌طور بالقوه تا سال 2022 ادامه خواهد داشت. با پاداش‌های چشمگیر و فرصت حضور در آینده اتریوم و جامعه رو به رشد آن، اعتبارسنج‌های شبکه دلایل و هیجان زیادی جهت تأمین انرژی این شبکه دارند.

5/5 (2 نظر)

درباره ی علیرضا شفیعی

پژوهشگر و علاقمند در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال

مطلب پیشنهادی

قیمت اتر با نزدیک شدن به ایجاد بلاک پیدایش بیکن چین افزایش خواهد یافت

قیمت اتر با نزدیک شدن به ایجاد بلاک پیدایش بیکن چین افزایش خواهد یافت

قیمت اتر ارز دیجیتال شبکه اتریوم در سال 2020 به دلیل افزایش تقاضا در برنامه‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *